Skocz do zawartości

Bracia, szykujcie kamasze


Moriente

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam zamiaru zdychać bo jakaś banda kretynow w rządzie tak sobie wymyśliła. W Polsce zgodnie z konstutucja mam prawo odmówić odbycia służby że względu na przekonania i religie (dotyczy się to świątków Jehowy, buddystów hare Krishna itd). W takim wypadku odbywa się służbę zastępcza. Wystarczy przy komisji poborowej się nie zgodzić i tyle. Ciekawe tylko jak ustalają ze rzeczywiście jestem np. buddystą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Imiennik said:

Bardzo mi przykro, ale mi wiara nie pozwala :D

Takim to urządzą obóz jak kiedyś Brytyjczycy, gdzie mężczyźni umierali od chorób i pracy. W sumie to była inspiracja dla Niemców później.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Dyce_Work_Camp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podobne ćwiczenia zorganizowano w ubiegłym tygodniu we Wrocławiu. Tam wówczas 1,5 tys osób miało się stawić w 10. Wrocławskim Pułku Dowodzenia w Leśnicy. Wezwania na ćwiczenia organizowane w trybie natychmiastowego stawiennictwa również były dostarczane nocą."

 

To było rok temu. To też był fake news? 

Niektórzy powinni sobie uświadomić, że pewne rzeczy są planowane 5, 10 lat do przodu. 

 

Dla przykładu, wrzesień 39 dla społeczeństwa był zaskoczeniem, mimo, że od co najmniej wiosny, wiadomo było, że konflikt wisi w powietrzu, a pod koniec sierpnia wojsko zarządziło pełną mobilizacja rezerwistów. Wtedy też ludzie nie wierzyli w konflikt.

 

Oczywiście sytuacja była inna, jednak historia jest nauczycielką życia, podobno. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manygguh napisał:

3. Jakie są sposoby obniżenia sobie takiej kategorii

Kategorię można aktualizować, np jak nauczysz się nowego języka powinieneś teoretycznie powiadomić komisję, tak żeby mieli ciągle aktualne dane, bo takie informacje pamiętam podawaliśmy. Tak więc jak jesteś od dziś niezdolny do wojska (za 100we każdy lekarz coś wypisze) to na pewno możesz to zgłosić.

 

Śmieszne jest to, bo pamiętam jak ja poszedłem na tę komisję, stosunkowo niedawno, to mówili że to nie ważne i nie ma się czym przejmować, wojsko jest zawodowe. Tata mi powiedział, że weź kategorie jak najniższą, bo potem jeszcze komuniści po_pis wezwą na jakieś głupie szkolenie akurat kiedy bedziesz umówiony na spotkanie biznesowe w Singapurze. No i wszystko wskazuje na to, że dużo sie nie pomylił i takie rzeczy się mogą zdarzyć, a mnie wyśmiali na komisji - lekarka i koledzy. Przynajmniej mam spokój z tą kategorią.

 

Artykuł klikbejt wiadomo, ale dużo nie brakuje do jakiś łapanek itp, policja jest do tego gotowa:

2 godziny temu, UncleSam napisał:

Policja już się zachowuje jak milicjanci. Jakby tylko dostali przyzwolenie to zaraz by było pałowanie i nie trzeba by ich zbytnio namawiać

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę takich podśmiechujków, heheszków i pójdziecie przeciw Białorusom, karabin będziecie mieli z roku 1985-tego i paczkę przeterminowanych naboi. Amerykanie albowiem zawsze walczą do ostatniego żołnierza... swoich sojuszników. Klecha zakoncelebruje mszę św. biełsat transmituje, a amerykański generał, będzie oglądał pole bitwy przez VRa razem z oficerem mossadu.

 

Mojego znajomego Ukraińca uświadomiono, że nie dostanie pobytu w Italii, bo jak przeczytał w uzasadnieniu 'ma bronic granic swojego kraju', miało to miejsce 2000 km dalej. A wy myślicie, że się nie stawicie na komisję, albo że macie kategorię dyslektyka. Nikt się was o nic nie będzie pytał! Ustawę stosowną kneset podpisze dzień wcześniej (a raczej - noc wcześniej).

 

Z kolegi @Moriente sobie możecie drwić, ale on jest marynarzem i jego wojna zastanie w porcie w ZEA i będą mu mogli na coś naskoczyć. 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, absolutarianin napisał:

Jeszcze trochę takich podśmiechujków, heheszków i pójdziecie przeciw Białorusom, karabin będziecie mieli z roku 1985-tego i paczkę przeterminowanych naboi. Amerykanie albowiem zawsze walczą do ostatniego żołnierza... swoich sojuszników. Klecha zakoncelebruje mszę św. biełsat transmituje, a amerykański generał, będzie oglądał pole bitwy przez VRa razem z oficerem mossadu.

Są granice śmieszności, naprawdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, absolutarianin said:

Amerykanie albowiem zawsze walczą do ostatniego żołnierza... swoich sojuszników. 

Tak mi ostatnio przyszło do głowy, sojusznicy USA jak UK, Francja wychodzą ze zwycięskiej wojny z ogromnymi długami i nigdy już nie są potęgą. Przeciwnicy zaś jak Niemcy, Japonia po pokonaniu dostają plan Marschall'a, amerykańskie inwestycje i mają się dobrze. Fajnie że my z USA jesteśmy sojusznikami, czeka nas świetlana przyszłość.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Niemiec to cię, ziomuś, zmobilizują w ciągu 24h. Do znalezienia mojej zgubione polskiej komórki po rejestrach i przyklejenia kartki do drzwi, na które komando mam się zgłosić wystarczyło im 5 godzin. Było to w 2013 roku, kiedy nikomu o żadnym 5G się nie śniło. A przecież Niemcy to będzie zaplecze 'nowych aliantów' w tej wojnie przeciwko 'siłom zła' (co nie pożyczają w ich bankach).

 

Białoruś leży na linii nienaruszalnego interesu rosyjskiego, podobnie jak Krym i dlatego ktoś ją już nazwał Stalingradem 2020.

 

A zatem ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Tylko potem nie mówcie, że nikt was nie ostrzegł!

 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, absolutarianin napisał:

Jeszcze trochę takich podśmiechujków, heheszków i pójdziecie przeciw Białorusom, karabin będziecie mieli z roku 1985-tego i paczkę przeterminowanych naboi. Amerykanie albowiem zawsze walczą do ostatniego żołnierza... swoich sojuszników. Klecha zakoncelebruje mszę św. biełsat transmituje, a amerykański generał, będzie oglądał pole bitwy przez VRa razem z oficerem mossadu.

Trochę płyniesz w swoich rozważaniach, nikt się z nikim nie będzie tłukł. Nie ma na białorusi żadnego interesu a amerykanie mają własne znacznie większe i bardziej palące problemy w tej chwili.
Sam artykuł natomiast to standardowy click bait, który nic nie wnosi.

I od kiedy, wierzysz temu co piszą w mediach ?  :o Myślałem, że jesteś bardziej antymedialny ode mnie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, absolutarianin napisał:

Jeszcze trochę takich podśmiechujków, heheszków i pójdziecie przeciw Białorusom,

Akurat Białorusini są chyba najbardziej życzliwie nastawionymi do Polaków sąsiadami, obok Słowaków.

I co ciekawsze, odkąd ciśnie ich Rosja na połączenie, odgrzebują i kultywują tradycje Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Osobiście chętnie widziałbym więcej Białorusinów i szczególnie Białorusinek w Polsce.

Kosztem Ukraińców.

 

9 minut temu, Analconda napisał:

Pozdrawiam z Rzeszy. W PL nie byłem nawet na komisji haha. Mogą mnie w trąbkę pocałować. xD

Nie zrozum mnie źle @Analconda, ale w związku z Twoim obecnym pobytem w Spa - nikt rozsądny nie powierzyłby Ci

nawet pilnowania kotła z gotującą się grochówką ;)

No offence.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł może i clickbajt, ale to nie z tego artykułu płyną czerwone lampki.

 

Nikt się Polaków, czy Białorusów a tym bardziej Ukraińców nie będzie pytał o zdanie. Są to skraje dwóch płyt tektonicznych interesu geopolitycznego, które już trzeszczą, a pęknięcie poleci najprawdopodobniej od Morza Kaspijskiego po Królewiec. Ja analizuję wypowiedzi mądrych ludzi, których nawet na jutubie nie obejrzycie, a dokładniej analizuję ich ruchy. Dawno są poza obszarem nad Wisłą i to w krajach typu Szwajcaria, Czechy, Hiszpania, czy jeszcze dalej, w Ameryce Pd.

 

Tam, gdzie jedzie amerykańskie żołdactwo, ono tam nigdy nie jedzie na darmo, bo to oni te wojny wszczynają, od 100 lat. Tylko niekiedy rękoma swoich słupów i dla kowalskiego oderwanego od zwyczajnej i harnasia to tak nie wygląda. Wojna propagandowa, która stopniowo przeraza się w wojnę konwencjonalną dziwnym trafem rękoma tubylców. A gdzie jest najwięcej rekrutów, których można powołać pod broń i nie ponieść za to żadnych konsekwencji politycznych, czy gospodarczych? Ano w strefie zgniotu.

 

 

 

 

Edytowane przez absolutarianin
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankesi mają obecnie wybory na karku, koronawirusowy rozpierdol na terenie własnego kraju i dziesiątki własnych problemów, nie tylko z chińską zarazą. A Białoruś? Jak dla mnie już zeszła z reflektorów wielkich tego świata, obecne status quo zostanie utrzymane.

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, absolutarianin napisał:

Są to skraje dwóch płyt tektonicznych interesu geopolitycznego

Dokładnie od XVI wieku.

Głowa mała, bo niby wszystko się zmienia a ... nic się nie zmienia.

Nadal jest dualizm na Łabie.

Nadal jest różnica między zachodem a wschodem Europy pod względem zaawansowania gospodarek i pracy rąk / kapitału.

Nadal wpływy tzw. zachodu kończą się gdzieś w Białorusi i Zachodniej Ukrainie gdzie mieszają się z wpływami post-turańskimi/bizantyjskimi (Rosja).

 

Tym niemniej ten wiek należy do Azji.

I to na azjatyckim teatrze gospodarczym / militarnym rozegra się najbliższa partia szachów.

Europa/UE będzie bardziej przedmiotem niż podmiotem tej rozgrywki.

 

Stawiam na to 5 zł !

 

Dobra, koniec offtopu.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, absolutarianin said:

Ja analizuję wypowiedzi mądrych ludzi, których nawet na jutubie nie obejrzycie, a dokładniej analizuję ich ruchy. Dawno są poza obszarem nad Wisłą i to w krajach typu Szwajcaria, Czechy, Hiszpania, czy jeszcze dalej, w Ameryce Pd.

Czy mógłbyś to rozwinąć? Jacy ludzie, czemu warto akurat ich słuchać, co to za wypowiedzi, i gdzie są skoro nie na youtubie? Myślę, że takie wyjaśnienie dużo by wniosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było, ale nie mam tak optymistycznego zapatrywania na tę sprawę. Wojna jest świetnym panaceum na kryzys, a jeszcze lepszym - nowy wspólny wróg. Każdy POTUS musi wywołać jakąś wojnę - taka u nich świecka tradycja...

 

Jak nie dziś - to za pół roku. Im się nie spieszy, zrobią to wtedy, kiedy najwięcej na tym ugrają. Nie mówię tu o Johnym z Teksasu, tylko o Jojnem z ziemi obiecanej. Oczywiście można żyć na tykającej bombie, a nawet się rozmnożyć, ale to nie są moje klimaty. 

 

Sytuacja jest dynamiczna, nie można tego powiedzieć na pewno, @manygguh nic by ci te nazwiska nie dały, bo to nieznaczący ludzie, nie ma ich w internecie nawet, ja patrzę na słowa sprzed lat tych, których słowa się sprawdziły, co mają i mieli do powiedzenia w tej sprawie. Natomiast prawdopodobieństwo jest duże, za duże dla mnie, by tam pozostać. Prawdopodbieństwo scenariusza, który kosztowałby mnie wiele, za wiele.

 

 

Edytowane przez absolutarianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Moriente napisał:

"Podobne ćwiczenia zorganizowano w ubiegłym tygodniu we Wrocławiu. Tam wówczas 1,5 tys osób miało się stawić w 10. Wrocławskim Pułku Dowodzenia w Leśnicy. Wezwania na ćwiczenia organizowane w trybie natychmiastowego stawiennictwa również były dostarczane nocą."

 

To było rok temu. To też był fake news? 

Niektórzy powinni sobie uświadomić, że pewne rzeczy są planowane 5, 10 lat do przodu. 

 

Dla przykładu, wrzesień 39 dla społeczeństwa był zaskoczeniem, mimo, że od co najmniej wiosny, wiadomo było, że konflikt wisi w powietrzu, a pod koniec sierpnia wojsko zarządziło pełną mobilizacja rezerwistów. Wtedy też ludzie nie wierzyli w konflikt.

 

Oczywiście sytuacja była inna, jednak historia jest nauczycielką życia, podobno. 

Ale wiesz że to dotyczy ludzi którzy odbyli szkolenie wojskowe/służbe zasadniczą,czy już odpłynąłeś za bardzo i wyczuwasz wojne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mosze Black napisał:

Możesz rozwinąć? 

Chyba nikt nie weźmie do woja gościa z psychuszki.

 

Ja teraz nadaje z psychiatryka - nie wiem czy mi nie odbije jak mi każą coś a będę miał broń w łapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mosze Black napisał:

@Analcondano tak ale mi chodzi czy wystarczy autentyczna historia leczenia u psychiatry, czy musi być jakaś konkretna choroba? 

Jak będziesz chciał się zabić i się o tym dowiedzą to chyba starczy.

A jak nie to zacznij krzyczeć na komisji - wyjdziesz na niebezpiecznego.

 

Jeśli WP będzie chciało mnie zgarnąć to od razu zapowiem, żeby nie stawać do mnie plecami :)

 

Ale oni nie wiedzą gdzie ja jestem.

Zniknąłem z Polski pare lat temu i tyle po mnie haha.

Edytowane przez Analconda
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.