Skocz do zawartości

Muzyka jako wehikuł czasu


Garrett

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie o co mi chodzi? Pewnie też tak macie, że pewne utwory przywołują w was dawne wspomnienia i pewien "klimat" czasów, gdy po raz pierwszy ich słuchaliście. :)

Ja ostatnio lubię wracać w ten sposób do wiosny/lata 2019. Wszystko było wtedy inne, normalne... Albo do jesieni 2017, czasów gdy odkryłem forum i red pill.

 

Do jakich czasów lubicie wracać w ten sposób??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa usłyszeć w radio/tv piosenkę z którą łączą się pozytywne wspomnienia, a jeszcze lepsze, gdy nadal pamięta się wykonawcę i tytuł!

 

Dla mnie najlepsze czasy, to lata dzieciństwa/szkoły, gdy było jeszcze czuć wolność i beztroskę. Wszystkie utwory z tego okresu sprawiają, że zmartwienia ulatniają się w powietrzu i jest luz blues. Także popularne utwory z gier, w które namiętnie grałem, dają mi dużo radości, szczególnie gdy jadę samochodem. Mogę przeżywać te chwile radości na nowo.

Niestety, działa to też w drugą stronę, bo są piosenki które przywołują zadumę i smutek, a wtedy nastrój się pogarsza.

 

 

PS: Tak przy okazji, pamięta ktoś piosenkę w teledysku której był wykorzystany KITT z Nieustraszonego (Knight Rider)? Samochód jechał przez taką typowo wirtualną rzeczywistość. Piosenka była taka sobie, ale z chęcią bym obejrzał teledysk ponownie. Był to chyba rap z innymi elementami, a piosenkarz był czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak najbardziej się zgadzam, muzyka i zapach to dwa "media" które przenoszą człowieka do jakichś tam czasów coo zwykle dobrze pamiętamy - babciny placek, piosenka przy której pierwszy raz się całowaliśmy z dziefczyną, rózne takie ;) 

Ale róznie bywa bo np.:

Kojarzy mi się bardzo dobrze, wiele lasek zmacałem przy tej piosence i dobrze mi się kojarzy, choć dzisiaj to dla mnie oklepany strasznie kawałek.

Ale jest też coś w dugą stronę, np.:

Ta piosenka kojarzy mi się z rzyganiem i helikopterami(to ten momen przedziwny kiedy człowiek w sumie nie jest taki pijany ale cała rzeczywistość się kręci) ;( 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.10.2020 o 17:56, Gołodupiec napisał:

PS: Tak przy okazji, pamięta ktoś piosenkę w teledysku której był wykorzystany KITT z Nieustraszonego (Knight Rider)? Samochód jechał przez taką typowo wirtualną rzeczywistość. Piosenka była taka sobie, ale z chęcią bym obejrzał teledysk ponownie. Był to chyba rap z innymi elementami, a piosenkarz był czarny.

Kojarzę coś takiego

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pancernik napisał:

Kojarzę coś takiego

Dzięki za pomoc, ale niestety to nie jest to. Na pewno to nie był jakiś znany piosenkarz, gość widocznie nie zrobił międzynarodowej kariery, bo nie pamiętam jego innych utworów. Może na rynku amerykańskim jest bardziej rozpoznawalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.10.2020 o 17:28, Garrett napisał:

klimat" czasów, gdy po raz pierwszy ich słuchaliście.

 

W dniu 20.10.2020 o 17:28, Garrett napisał:

Do jakich czasów lubicie wracać w ten sposób??

Lata 90

Oraz muzyka z tamtych czasów, gdzie nie było aż takiego w teledyskach golizny, pokazywanie, ile to ma się kasy, fejmu etcc....

 

 

 

 

I oczywiście klasyk rok 1998, cała generacja genialnych piłkarzy na boisku Zidane, Crespo, Ronaldo, Mistrzostwa świata, gdzie francja po raz pierwszy zdobywa mistrzostwo w historii !

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Moje pierwsze dłuższe przesłuchiwanie stacji radiowych to 2005/2006 rok. Pamiętam sporo kawałków z tamtego czasu. Dałbym sporo, aby wrócić do tamtych lat.

 

Polecam obejrzeć, przesłuchać kompilacje hitów Eski z poszczególnych lat (2006, 2009, 2010). Większość piosenek mi się podobała, czego nie można powiedzieć o dzisiejszych.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.