Skocz do zawartości

Żałosne zachowania starszych ludzi w restauracji - głównie Pań ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Wam opowiedzieć co widziałem już kilkakrotnie w restauracjach, gdy stolik został zajmowany przez starsze towarzystwo...

By było aktualnie opiszę sytuacje w trakcie pandemii :)

 

Pierwsza sytuacja w restauracji z dużą liczbą 5 Pań i 3 Panów :)

Po otrzymaniu kart menu kilkakrotnie spławiają kelnerkę, ponieważ nie mogą zdecydować się co wybrać.

Aż w końcu jak się zdecydowali podeszła do nich pechowa kelnerka. Przyjmowanie zamówienia od tych ludzi zajęło dobre 10 minut.

Na początku szczegółowe przepytywanie z oferty restauracji (w 90% przez Panie) i po tym przejście do zamówienia.

Nawet to w cywilizowany sposób nie wyglądało. Ci ludzie w trakcie słuchania co reszta towarzystwa ze stolika zamawia zmieniali swoje decyzje i zamawiali co innego. To dotyczyło także napojów.

Kelnerka musiała kilka razy podsumowywać listę zamówionych rzeczy by sprawdzić czy się zgadza...

Niestety jednej ryby nie mieli w kuchni i znowu powrót do rady mędrców i wybór nowego dania przez 2 minuty nad stojącą kelnerką...

Nadal im było mało pastwienia się to w trakcie przynoszenia dań rozkazującym tonem machając łapami pokazywali gdzie co stawiać, zamiast ładnie poprosić.

Na końcu zapłacili kartą bez żadnego napiwku za użeranie się z nimi i ulotnili się.

 

Druga sytuacja, gdy do restauracji przybyły 3 starsze Panie i jeden Pan.

Jeszcze dobrze nie usiedli do stolika, a już w trakcie zdejmowania kurtek jedna z Pań ochrzania kelnerkę, że ta pryska (w trakcie dezynfekcji) na stolik położony o ponad 3 metry dalej i może jej do jedzenia napryskać...

Kelnerka mówi, że takie wymogi i prosi o spokój, ponieważ przecież jeszcze nic na stole nie mają.

Znowu po dostaniu karty wybieranie oferty dosyć długo.

W trakcie zamawiania też pytanie o szczegóły oferty restauracji, aż nad to by dokonać zamówienia, które trwało dłużej jak zwykle ;)

Po zjedzeniu zupy machane do kelnera gorzej niż na psa by domówić jedzenie, masakra...

Jak się skończyła ich wizyta nie wiem, ponieważ szybciej skończyłem ;)

 

W obydwu sytuacjach część z tych Pań nie dość, że kultura leży i kwiczy to jeszcze niektóre ubrane były w bluzki dresowe z kapturem z paskami jak u kiboli. To nie były żadne ekskluzywne restauracje, ale jak ja bym moją Babcię z ogródka wyciągnął do restauracji to by ładniej wyglądała.

Dla mnie takie zachowania to wyładowywanie swojej frustracji życiem na niewinnej obsłudze.  Łatwiej obsłużyć 20 stolików z cywilizowanymi ludźmi, którzy zamówią posiłek odnosząc się z szacunkiem do obsługi.

Dobrze, że jedzenie smaczne i odpowiednio podane, bo kolejna afera by była...

 

Jak widać starsi w dużej mierze sami zaogniają konflikt pokoleniowy. Przedstawione zachowania nie dotyczą całości ludzi starszych. Wciąż są wśród nich bardzo miłe babcie i dziadkowie :) Pensja kelnera nie jest na tyle wysoka by musieć się męczyć z powyższymi zachowaniami... Jeszcze tak dalej pójdzie, a w tych miastach zostaną sami emeryci i MOPSiarze.

 

Mam nadzieję, że nikt z tego forum na starość nie będzie powielał takich zachowań :D

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mam szacunek do starszych osób, bo wyniosłam to z domu, ale... niektórzy z nich uważają się niestety za święte krowy tylko z racji wieku.

Ostatnio jak jechałam autobusem i jakiś młody chłopak zwrócił uwagę kobiecie, że nie ma maski, to ona na niego z krzykiem, że co ją będzie gówniarz pouczał.

Edytowane przez Livka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2020 o 19:00, Lukas3k napisał:

Po zjedzeniu zupy machane do kelnera gorzej niż na psa by domówić jedzenie, masakra...

 

Ja się wstydzę w taki sposób komunikować coś kelnerowi, jak przechodzi obok to wtedy sygnalizuję w uprzejmy sposób albo jak widzę, że ma chwilkę. 

Pamiętaj, że wielu ludzi ma choroby psychiczne i specjalnie dopierdzielą dla własnej satysfakcji, są to egoiści i nawet nie pomyślą o innych @Lukas3k

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.