Skocz do zawartości

Przewlekła chrypka


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ten temat jest trochę efektem bezsilności i wkurzenia. Od jakiegoś roku prześladuje mnie chrypka/zalegająca flegma, którą muszę odkrztuszać. 

 

Można z tym żyć, ale niemal codziennie(lub codziennie - nie jestem pewien), szczególnie wieczorem lub prowadząc intensywną rozmowę, tak jakby dochodziło do "ataku", wtedy ta flegma zaczyna dawać o sobie. Muszę ją odkrztuszać do tego stopnia że zaczyna boleć gardło.

 

Szukałem pomocy u lekarzy, był laryngolog, który wysłał mnie do alergologa. Właśnie przestałem stosować przepisane leki, bo po prostu nic mi nie pomogły. Wydałem na "leczenie" około 500zł i szczerze mówiąc nie widzę sensu tracić kolejnych pieniędzy.

 

Więc postanowiłem zwrócić się do Was - czy miał ktoś z Was podobny problem? Macie jakieś rady? Jedyne co mi przychodzi do głowy to klimatyzacja w biurze. Ale od kilku miesięcy już tam nie pracuję...

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od trzech lat mam ciągły suchy kaszel (z od czasu do czasu lekkim uczuciem odrywania się jakby flegmy). W końcu w tym roku ruszyłem tyłek do laryngologa (prywatnie) i wystawił diagnozę. Przewlekłe zapalenie zatok i skrzywiona przegroda nosowa. To by tłumaczyło u mnie zatkane zatoki i ciągły kaszel. Może u Ciebie jest podobnie? 

P. S Pomimo rozpoczęcia leczenia prywatnie będę się musiał w przyszłym tygodniu udać po do lekarza rodzinnego, aby otrzymać skierowanie do laryngologa . Niestety, prywatnie koszta leczenia są dla mnie za duże na obecną chwilę życia. 

P. S 2  Szczególne zintensyfikowanie objawów obserwuję w okresach wieczornych, szczególnie co roku w okresach jesień-zima. 

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.