Skocz do zawartości

Maskarada - Maski i maseczki: pora wybrać


Inside

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

nastał ten moment - smutny co prawda, ale nadchodzi czas że muszę zakrywać usta i nos w swojej pracy.

W pracy, w której ciągle pojawia się policja, inni ludzie, mandaty podwyższone, a sądy - jak to sądy - czysta loteria i nigdy nie wiadomo.

Mam dosyć, nie chcę się szarpać po sądach, wyjaśniać niczego. Brać wolne w pracy, nie dostać pieniędzy za to, że muszę się gdzieś szlajać.

 

Potrzebuję czegoś, co zakrywa usta, nos i idzie w tym w miarę wytrzymać.

Maski, czy inne, nie wiem - próbowałem zwykłych jednorazówek, po paru chwilach już llatają jakieś farfocle - nie ma opcji.

Może jakieś maski wielokrotnego użytku, które można spokojnie wyprać? Może jakiś komin? Coś przewiewnego.

W pracy jestem 8-10 godzin, więc jestem przygotowany na to, że będę musiał mieć ich kilka na codzienną zmianę, dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa.

 

Pewnie nie tylko ja jestem w podobnej sytuacji, więc może ktoś kto nosi, jest w stanie coś polecić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten komin dziurkowany https://allegro.pl/oferta/komin-na-twarz-zamiast-maseczki-bawelna-9145642735?snapshot=MjAyMC0xMC0wM1QxNzozOToyNy41NTRaO2J1eWVyOzgwOGVmMWZiNWNmYTExNmVkY2U0M2ZhNzE0ZGZiMWE0ZTgyNmFjZDYyNjAyNTc0NjAxZWQzNDdhZjIwNmRkNGU%3D

 

Najlepiej do wrzątku puścić po pewnym czasie, oddychasz idealnie, jakbyś nie miał niczego na sobie. Ewentualnie maski do biegania z filtrem wyciętym, profilowanym, też się normalnie oddycha, nawet podczas biegania zimą. Mam również coś takiego. Wyglądasz w tym, jak sub zero z mortala. Do wrzątku wrzucasz raz na jakiś czas i można szybko ponownie na ryjec nałożyć. W międzyczasie możesz normalną maseczkę założyć.

 

Uwierz, że dobra inwestycja. Kilka rzeczy testowałem już, w tym normalnie oddycham, nawet nie zdejmuję w strefie publicznej, nie ma różnicy w oddychaniu. Kup sobie ewentualnie 3 takie, najpierw 1 dla testu, oznacz kolorową agrafką, albo czymś takim i poradzisz sobie.

 

Druga opcja, też ogarnąłem. Robisz kolorową maseczkę bawełnianą, mocno kolorowa, jakiś wzór. Nakładana z tyłu głowy, nie na uszy, koniecznie gumka na tył głowy, musi być idealna pozycja, zawijana w tunel do dołu. To do krawcowej z tym, żeby tunel szedł do dołu po nałożeniu, a materiał nieco odstawał. Na nos taka maseczka wchodzi, wygląda, jak normalna maseczka, natomiast oddychasz, jakby od dołu i też nie czujesz różnicy. Powiedzmy szersza lekko na ustach, jak taki spadochron. Krawcowa to ogarnie, tylko musisz wytłumaczyć, o co chodzi.

Edytowane przez mac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pacman napisał:

No właśnie mam potrzebę wyglądać jak każdy kto chodzi w maseczce a nie jak sub zero z mortala XD

To do krawcowej, jak napisałem dodatkowo i wykonuje ci profilowaną maskę bawełnianą. Albo niech jakaś kobiecina w rodzinie zrobi, jeżeli umie szyć. Doradzi krawcowa materiał oddychający, na pewno coś takiego robią.

 

Możesz kupić też ten komin, który poleciłem mi przerobić na pierdoloną maskę, już takie oczywistości mam tłumaczyć? xD Składasz na pół, dziurkujesz, wbijasz gumki i masz normalną maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z geowłókniny, można normalnie oddychać i dezynfekować wrzątkiem. Czasem pojawiał się dziwny zapach, nie zidentyfikowałem jego przyczyny. 

 

Teraz mam uszytą własnoręcznie z jedwabiu, a co ;). W secendhand dorwałem koszulę. Dodatkowo jedwab zawiera miedź, więc to dodatkowa ochrona.  Oddycha się rewelacyjnie. 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inside napisał:

@mac Dziena, ta oferta z allegro akurat ma beznadziejne opinie, na pewno czegoś poszukam - albo jutro też stacjonarnie, bo jadę na miasto akurat. Ten Twój komin nie zsuwa się z głowy i normalnie pozostaje na nosie i ustach?

 

To nieistotne, tam jest bawełna, a to nie jest bawełna, ale o to chodzi, jeszcze lepiej, bo podziurkowane, dlatego polecam. Jak się kierujesz tylko opiniami, a nie użytecznością to nic nie poradzę. Chciałeś pomocy to pomogłem, sam to noszę i oddycham.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac Spoko, patrzyłem na opinie, że ponoć poszarpane końcówki i się rwie materiał.

Ogarnąłem sobie z 4F coś podobnego za 14zł. Fajna opcja i wziąłem Twoje uwagi odnośnie tej dziurkowatości.

Jestem zadowolony, mogę to nawet cały dzień trzymać.

 

Jak ktoś chętny to polecam się do nich udać po kominy, bo ogarnąłem wszystkie sklepy sportowe w galerii ale wszędzie lipa. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.