Skocz do zawartości

Skok na prywatne rachunki - cz. 1


maroon

Rekomendowane odpowiedzi

@manygguh daleko posunięta naiwność, jakbyś miał większą ilość a nadejdzie czas konfiskat bo zmieni się ustrój, granice, będzie wojna. 

 

I twoje złoto będzie w systemie, to aktualna władza zrobi ci kipisz, przeszuka, przekopie ogródek, będzie straszyła wyrokami za ukrywanie. Nawet jak nie znajdą to będziesz miał rozpierdolony dorobek życia, meble, sprzęty i 3 metrowe dziury w ogrodzie. 

 

Władza okupacyjna przyłoży lufę dzieciakowi do głowy i sam oddasz. 

 

Sąsiad urzędas z dostępem do systemu, który wie ze masz w okresie gdy nie działaj prawo i służby odwiedzi cię z kuzynami osiłkami i przypali ci pięty pogrzebaczem, też oddasz.

 

Przy rozwodzie wrzucą ci w skład majątku i oddasz równowartość połowy żonie.

 

Mam dalej wyliczać? Mogę ze dwadzieścia punktów mniej lub bardziej drastycznych okoliczności przytoczyć, gdzie lepiej żeby stan posiadania był anonimowy.  

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, manygguh napisał:

Co wtedy? No jak im powiem, że już nie mam, sorki spóźniliście się, to co mi zrobią?

Obecnie nic. w przyszłości kto wie, może na wzór chiński wprowadzą jakieś punkty "dobrego Polaka" i za taką odpowiedź dostaniesz sporo ujemnych :) Nasza władza jest w tej materii bardzo kreatywna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Templariusz said:

Obecnie nic. w przyszłości kto wie, może na wzór chiński wprowadzą jakieś punkty "dobrego Polaka" i za taką odpowiedź dostaniesz sporo ujemnych :) Nasza władza jest w tej materii bardzo kreatywna. 

Punktów się nie obawiam, bo mogę wyrobić sobie paszport innego kraju i się wylogować z Polski, więc rybka.

 

Bardziej obawiam się wariantu siłowego, o którym wspomniał Mosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Templariusz napisał:

Przez granicę strefy Schengen, z którą akurat Szwajcaria jest stowarzyszona i się do niej zalicza.  

Nie, @Templariusz. Przez zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Nie Strefy Schengen, nie EFTA, ale granicę UE.

 

Zwłaszcza nie polecam lądowej granicy między Szwajcarią a Austrią - austryjaccy celnicy, nawet wśród Szwajcarów, mają zasłużoną opinię wyjątkowych skurwieli.

 

https://ec.europa.eu/taxation_customs/individuals/cash-controls/who-needs-declare_en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie (WE) 1889/2005 wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich UE, przy czym w myśl art. 1 ust. 2 jego przepisy pozostają bez uszczerbku dla działań krajowych podejmowanych w celu kontroli przepływów środków pieniężnych w obrębie Wspólnoty (UE).

 

W ramach takich właśnie działań – podejmowanych w celu kontroli przepływów środków pieniężnych w obrębie Wspólnoty – poszczególne państwa członkowskie UE mogą ustanowić własne, krajowe regulacje prawne (w Polsce są nimi ww. przepisy Prawa dewizowego), które mogą np. nakładać obowiązek zgłaszania środków pieniężnych również przy przekraczaniu granic wewnętrznych danego państwa członkowskiego UE (granic w obrębie Wspólnoty).

 

 

Zgodnie z art. 2 pkt 2 unijnego rozporządzenia (WE) 1889/2005 należy zgłosić środki pieniężne, które oznaczają:

 

-      zbywalne papiery na okaziciela, w tym instrumenty płatnicze na okaziciela, takie jak czeki podróżne, instrumenty zbywalne (w tym czeki, weksle i przekazy pieniężne) na okaziciela, indosowane bez ograniczeń, wystawione na fikcyjnego odbiorcę płatności lub występujące w innej formie, która powoduje przejście tytułu do nich przy ich przekazaniu, oraz instrumenty niekompletne (w tym czeki, weksle i przekazy pieniężne, które są podpisane, lecz nie zawierają nazwiska odbiorcy płatności;

-      gotówkę (banknoty i monety będące w obiegu jako środki płatnicze).

Zgodnie z art. 18 Prawa dewizowego, w związku z art. 2 ust. 1 pkt 7, 10 i 13, w Polsce środkami pieniężnymi (podlegającymi zgłoszeniu) są ponadto:

-      banknoty i monety (w walucie polskiej i obcej) niebędące w obiegu jako środek płatniczy, lecz podlegające oficjalnej wymianie na taki środek;

-      złoto dewizowe i platyna dewizowa, tj. złoto i platyna w stanie nieprzerobionym oraz
w postaci sztab, monet bitych po 1850 r., a także półfabrykatów, z wyjątkiem stosowanych w technice dentystycznej; złotem dewizowym i platyną dewizową są również przedmioty ze złota i platyny zazwyczaj niewytwarzane z tych kruszców
.

 

 

JAKIEJ KWOTY DOTYCZY OBOWIĄZEK ZGŁOSZENIA PRZEWOZU GOTÓWKI?

 

Informacje zgodne ze stanem prawnym na dzień: 2020-09-11

 

Jeżeli planujemy wwieźć do Polski gotówkę w kwocie równej lub wyższej niż 10.000 euro (a także jej ekwiwalentu w innych walutach lub łatwo zbywalnych aktywach, np. akcje, obligacje, czeki podróżne itp.),  jesteśmy zobowiązani zgłosić posiadanie tych środków organom celnym lub organom Straży Granicznej wypełniając formularz zgłoszeniowy, który po sprawdzeniu i ewentualnej kontroli przywożonych środków płatniczych podlega potwierdzeniu przez te organy. Zgłoszenie nie wiąże się z żadnymi opłatami.

 

Obowiązek zgłoszenia obejmuje krajowe i zagraniczne środki płatnicze, których wartość przekracza równowartość 10 000 euro (EUR), a także złoto dewizowe lub platynę dewizową bez względu na ich ilość (wartość).

 

Zagraniczne środki płatnicze to:

 

waluty obce — banknoty i monety, również wycofane z obiegu;

dewizy — papiery wartościowe i inne dokumenty pełniące funkcję środka płatniczego,

złoto dewizowe i platyna dewizowa — złoto i platyna w stanie nieprzerobionym oraz w postaci sztab, monet bitych po 1850 r., a także półfabrykatów (z wyjątkiem stosowanych w technice dentystycznej), złotem dewizowym i platyną dewizową są również przedmioty ze złota i platyny.

 

Krajowymi środki płatnicze to:

waluta polska;

papiery wartościowe i inne dokumenty, pełniące funkcję środka płatniczego, wystawione w walucie polskiej.

 

Formularz zgłoszenia może zostać udostępniony przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej lub Straży Granicznej na lotnisku, ale jest także dostępny jako załącznik wraz z instrukcją wypełniania w obwieszczeniu Ministra Finansów z dnia 18 czerwca 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie sposobu dokonywania potwierdzenia przywozu do kraju oraz wywozu za granicę wartości dewizowych lub krajowych środków płatniczych oraz wzoru zgłoszenia przywozu do kraju i wywozu za granicę tych wartości lub środków (Dz.U. 2014 poz. 1068) na stronie Informatorium Prawnego Kancelarii Sejmu RP. W powyższym rozporządzeniu zostały również umieszczone wskazówki na temat sposobu wypełniania zgłoszenia.

Formularz powinien zostać wypełniony w 2 egzemplarzach.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Johny_B said:

Zloto, banknoty, krypto, to tylko umowa ze te przedmioty maja wartosc...

 

Anyway, warto poczytac dobre pomysly i madrzejszych od siebie

Złoto jest pieniądzem od tysięcy lat. Można powiedzieć że to tradycyjny środek płatniczy. W UE i USA mamy do czynienia z propagandą, że złoto jest przestarzałe itp. Ale istnieje wiele krajów na świecie gdzie złoto jest nadal w użyciu np Indie. Poza tym przez ostatnie kilka lat było sporo informacji o zakupach złota przez banki centralne. Nawet NBP kupował. Więc ta propaganda, że złoto jest przestarzałe jest nieco niespójna jeśli banki centralne same w złoto inwestują w ostatnich latach :)

 

Banknoty to oczywiście umowa. Jeśli wnikniesz w temat to dowiesz się, że pierwsze banknoty oferowały posiadaczowi możliwośc ich zamiany na złoto w banku. Po prostu każdy banknot musiał mieć pokrycie w kruszcu. Dopiero później rządy doszły do wniosku, że pasuje im wypuszczać pieniądze bez pokrycia.

 

Jeszcze odnośnie złota - są ponoć badania naukowe z których wynika, że za 1 uncjową złotą monetę można było się porządnie ubrać. I to począwszy od Cesarstwa Rzymskiego, poprzez różne okresy historyczne aż do dzisiaj. Obecnie 1 moneta to bodajże 7000 zł, a w tej kwocie spokojnie kupisz porządny garnitur itp.

Edytowane przez Diogenes
nowa treść
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, pod_chorazy said:

 przy okazji orientujecie sie czy mozna w jakis latwy sposob ogarnac adres np. UK zeby sobie zalozyc konto bankowe

Ja tam mieszkałem, znalazłem coś takiego ale nie korzystałem nigdy więc twoje ryzyko:

https://www.monito.com/pl/wiki/konto-bankowe-wielka-brytania-bez-adresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mosze Black napisał:

@spacemarinetam co jakiś czas czyszczą hindusów z pieniędzy zmieniając banknoty i 'likwidując' szarą strefę. Ostatni raz w 2016r. miało to miejsce. Więc hindusi trzymają złoto i później takie akcje jak te na lotnisku. 

Ta bylem akurat w tym czasie w Indiach, wysokie nominaly stracily waznosc z dnia na dzien - szalenstwo.

 

Nieskormnie powiem ze biala malpa ktora bylem ja, byla wiecej warta niz zloto, licza sie nasze umiejetnosci )

9 godzin temu, Diogenes napisał:

Banknoty to oczywiście umowa. Jeśli wnikniesz w temat to dowiesz się, że pierwsze banknoty oferowały posiadaczowi możliwośc ich zamiany na złoto w banku. 

 

Niestey wiem, jestem "Ekonmisto". 

 

Kiepsko.mi to idzie, ale probuje przekazac, ze dla zwyklego zjadacza, chleba zarabiajacego srednia krajowa, nie ma to znaczenia, bo po prostu taka osoba nie ma kapitalu.

 

W razie problemow, bochenek chleba bedzie warty wiecej niz zlote monety, i probuje skupic sie na tym jak ten bochenek zdobyc.

Edytowane przez Johny_B
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Johny_B said:

Niestey wiem, jestem "Ekonmisto". 

 

Kiepsko.mi to idzie, ale probuje przekazac, ze dla zwyklego zjadacza, chleba zarabiajacego srednia krajowa, nie ma to znaczenia, bo po prostu taka osoba nie ma kapitalu.

 

W razie problemow, bochenek chleba bedzie warty wiecej niz zlote monety, i probuje skupic sie na tym jak ten bochenek zdobyc.

Skoro nie masz kapitału to nie jest wątek dla Ciebie. :)

My tu się skupiamy nad kwestiami jak ochronić kapitał przed inflacją itp. Jak ktoś nic nie ma to inflacja go mało obchodzi. Aczkolwiek na dłuższą metę i tak może ucierpieć jeśli podwyżki płac w jego branży będą niższe niż wzrost cen.

 

Niestety mało kto rozumie, że inflacja to ukryty podatek. Dlatego jest tak wygodna dla rządów.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/22/2020 at 6:47 PM, Mosze Red said:

@Mosze Black myślę, że odpowiedzi na nurtujące cię pytania znajdziesz w jednej z książek ;)  https://samczeruno.pl/sklep/

@Mosze Red Zakładam, że chodzi Ci o książkę "Jak zabezpieczyć majątek na wypadek rozwodu i innych zdarzeń losowych"? Czy jest tam więcej szczegółów nt lokowania majątku za granicą? Akurat temat samego rozwodu mnie nie interesuje, gdyż mam to już za sobą. Zatem pytanie czy książka skupia się na temacie rozwodu czy też większy nacisk kładzie na praktyczną wiedzę odnośnie inwestycji, dywersyfikacji itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Diogenes napisał:

Zakładam, że chodzi Ci o książkę "Jak zabezpieczyć majątek na wypadek rozwodu i innych zdarzeń losowych"? Czy jest tam więcej szczegółów nt lokowania majątku za granicą? Akurat temat samego rozwodu mnie nie interesuje, gdyż mam to już za sobą. Zatem pytanie czy książka skupia się na temacie rozwodu czy też większy nacisk kładzie na praktyczną wiedzę odnośnie inwestycji, dywersyfikacji itp?

Na temat rozwodu jest "Poradnik rozwodowy" książka "Jak zabezpieczyć ....." skupia się na zabezpieczeniu majątku na różne okoliczności,  z których jedną może być rozwód. Tak są opisane metody anonnimizacji środków, lokowania ich za granicą, obrony przed zajęciem, plusy i minusy lokowania w różnych krajach. Subiektywna ocena poziomu bezpieczeństwa środków w danym kraju itp. Plus kilka elementów, które umożliwiają nie tylko zabezpieczenie środków przed cudzymi zakusami ale również wykonanie planowania spadkowego z pominięciem polskiego prawa spadkowego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Mosze Red said:

Na temat rozwodu jest "Poradnik rozwodowy" książka "Jak zabezpieczyć ....." skupia się na zabezpieczeniu majątku na różne okoliczności,  z których jedną może być rozwód. Tak są opisane metody anonnimizacji środków, lokowania ich za granicą, obrony przed zajęciem, plusy i minusy lokowania w różnych krajach. Subiektywna ocena poziomu bezpieczeństwa środków w danym kraju itp. Plus kilka elementów, które umożliwiają nie tylko zabezpieczenie środków przed cudzymi zakusami ale również wykonanie planowania spadkowego z pominięciem polskiego prawa spadkowego. 

Super. Zaraz zamawiam.

 

Swoją drogą warto byłoby to co napisałeś wkleić w opisie samej książki. Podałeś dużo więcej informacji odnośnie jej treści. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Mosze Red said:

@Diogenes to już było opisane przy okazji premiery książki:

Ja to wszystko rozumiem ale to jest strzelanie sobie w kolano z marketingowego punktu widzenia. Obecny opis jest na tyle niejasny, że zniechęca do wydania 100 zł. Zainteresowałem się dopiero czytając co pisałeś w tym wątku. Dlatego spytałem, Ty odpisałeś i zamówiłem.

 

Nie każdy klient sklepu musi mieć konto na tym forum. A nawet jeśli ma konto to mógł nie czytać starych wątków z czasów kiedy książka się ukazała. To takie moje $0.02

 

@GriTo Dzięki. Już też zamówiłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.