Skocz do zawartości

Reinkarnacja i karma, czyli przyjemne samooszukiwanie się


darek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, icman napisał:

I tak i nie, martwienie należy do innej płaszczyzny egzystencji, dla której pustka faktycznie jest przerażająca.

Pustka, nicość jest dla mnie idealnym stanem.

To stan nirvany, żadych pragnień, żadnych potrzeb, żadnego zawodu, żadnego przywiązania.

Kurła mogłabym już tu i teraz ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, icman napisał:

Żadnego Ciebie.

No i to jest w tym fantastyczne :D 

żadnych moich lęków i źle poskładanej psychy ; ) 

Nikt Cię nie skrzywdzi...

byłam w tym stanie po próbie s.

Niestety nicość to stan chwilowy przed kolejnymi przypadkowymi narodzinami.

18 minut temu, darek napisał:

Kobiety lubią teorię reinkarnacji

Ja nie lubie, wręcz napawa mnie ona niewyobrażalnym lękiem, ale wydaje mi się najbardziej prawdopodobna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, self-aware napisał:

Dziś ta kobieta i ten przyjaciel są razem, mają trójkę dzieci i cieszą się sobą.

Pierdololo, jak się puściła raz to tamtego pewnie też zdradza, dzieci mogą nie byc jego, a może mieć paskudny charakter to i w domu nie za kolorowo. Karma może wrócić w różnej postaci???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekTeż zauważyłem, że kobiety mają większy pociąg do takich rzeczy niż mężczyźni. Nie wiem z czego to wynika. Dobrze to widać na przykładzie NimfyWodnej, która operuje terminami nie mającymi odniesienia do rzeczywistości, a wypowiedzi argumentuje,  cyt. "Ja tak to czuje". Ludzie bardzo często mówią o rzeczach, których nie ma.

 

Odnośnie karmy itd. odłożyłbym na bok ten termin bo jest zbyt nieprecyzyjny. Karma to po prostu to czym dany człowiek nasiąka, nie ma tutaj mistycyzmu, ani mentalnego coco-jambo, które tak bardzo cechuje wszelkiej maści metafizyków.

 

Gdybyś nie był takim mizoginem, myślę, że byłby z Ciebie bardzo ciekawy rozmówca. Prawdopodobnie kiedyś nieświadomie siebie skrzywdziłeś, życzę Ci dużo zdrowia kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deomi

No i czego beczy?

 

Lubie <-> nie lubię. Ileż można?

 

Lepiej poczytaj Norwida:

 

Śmierć

I

Skoro usłyszysz, jak czerw gałąź wierci,
Piosenkę zanuć lub zadzwoń w tymbały;
Nie myśl, że formy gdzieś podojrzewały;
Nie myśl — o śmierci...

II

Przed-chrześcijański to i błogi sposób
Tworzenia sobie lekkich rekreacji,
Lecz ciężkiej wiary, że śmierć — tyka osób,
Nie sytuacji — —

III

A jednak ona, gdziekolwiek dotknęła,
Tło — nie istotę, co na tle — rozdarłszy,
Prócz chwili, w której wzięła, nic nie wzięła —
— Człek od niej starszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucjusz napisał:

Gdybyś nie był takim mizoginem, myślę, że byłby z Ciebie bardzo ciekawy rozmówca. Prawdopodobnie kiedyś nieświadomie siebie skrzywdziłeś, życzę Ci dużo zdrowia kolego.

Każdy logicznie myślący facet jest mizoginem, czyli nie lubi prawie wszystkich kobiet.

 

A co do tego, czemu kobiety mają większy pociąg do tego, to wytłumaczyłem już przecież. Są bardziej leniwe, nastawione na przyjemności i łakocie i emocje, a nie na siermiężne i trudne myślenie (sztuczna inteligencja, algorytmy genetyczne). Teoria reinkarnacji i karmy jest dużo przyjemniejsza dla kogoś leniwego, kto ma w dupie prawdę, a wierzy w te teoryjki nie dla prawdy ale dla balsamowania swojej psychiki przyjemnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darek z całej mojej odpowiedzi wziąłeś tylko ten fragment, który dotyczy kobiet hehe.

 

1 minutę temu, darek napisał:

Są bardziej leniwe, nastawione na przyjemności i łakocie i emocje

To nie są cechy kobiet, tylko ludzi. Mężczyzna też może taki być.

 

2 minuty temu, darek napisał:

Teoria reinkarnacji i karmy jest dużo przyjemniejsza dla kogoś leniwego, kto ma w dupie prawdę, a wierzy w te teoryjki nie dla prawdy ale dla balsamowania swojej psychiki przyjemnościami.

No tak jest. Nie wiem czy czytałeś O religii- A.S . Tam jest wspaniały dialog na ten temat, który można również odnieść do spraw o, których tu rozmawiamy. Swoją drogą argumenty, które padają tam i tutaj są ponadczasowe i za bardzo się od siebie nie różnią. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucjusz napisał:

To nie są cechy kobiet, tylko ludzi. Mężczyzna też może taki być.

Chcesz rozmawiać na tematy socjologiczne a nie znasz podstawowych założeń takich rozmów? Podstawowe założenia takich rozmów to na pewno nie: "A ja znam kobietę z brodą!". Musisz lepiej logicznie myśleć.

5 minut temu, Lucjusz napisał:

No tak jest. Nie wiem czy czytałeś O religii- A.S . Tam jest wspaniały dialog na ten temat, który można również odnieść do spraw o, których tu rozmawiamy. Swoją drogą argumenty, które padają tam i tutaj są ponadczasowe i za bardzo się od siebie nie różnią. 

Tego chyba nie, ale Schopenhauer jest mi bardzo bliski co do większości teorii.

10 minut temu, deomi napisał:

Co jest przyjemnego w reinkarnacji?

Zdajesz sobie sprawę, że jakbyś się już reinkarnowała, to nie wiedziałabyś o tym, że wcześniej istniałaś, więc nie czułabyś tego, co czujesz teraz, czyli uciemiężenia, że będziesz musiała znów przeżyć życie?

 

Czy wpadłaś na to bez mojej pomocy, masz na tyle rozwinięty iloraz inteligencji? Bo tak czytając Ciebie wcześniej, to miałem wrażenie, że nawet tego nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darek napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że jakbyś się już reinkarnowała, to nie wiedziałabyś o tym, że wcześniej istniałaś, więc nie czułabyś tego, co czujesz teraz, czyli uciemiężenia, że będziesz musiała znów przeżyć życie?

Że whut? Co to w ogóle za logika??

Więdze tą nabyłam w obecnym życiu, kiedy umrę to ją stracę, i być może na podstawie dedukcji nabęde ją znowu lub może będzie ona już gdzieś zapisana, czy to słowem pisanym czy w wiedzy i wierze innych osób.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, deomi napisał:

Że whut? Co to w ogóle za logika??

Więdze tą nabyłam w obecnym życiu, kiedy umrę to ją stracę, i być może na podstawie dedukcji nabęde ją znowu lub może będzie ona już gdzieś zapisana, czy to słowem pisanym czy w wiedzy i wierze innych osób.

???

 

Nawet szkoda tracić czasu, zdajesz się zupełnie nie używać mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darek napisał:

Chcesz rozmawiać na tematy socjologiczne a nie znasz podstawowych założeń takich rozmów? Podstawowe założenia takich rozmów to na pewno nie: "A ja znam kobietę z brodą!". Musisz lepiej logicznie myśleć.

Z jakich przesłanek wychodzisz? Możesz dać linki do badań?

 

10 minut temu, darek napisał:

Tego chyba nie, ale Schopenhauer jest mi bardzo bliski co do większości teorii.

Mi także, nawet jeżeli chodzi o jego koncepcje metafizyczne odnośnie woli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lucjusz napisał:

Z jakich przesłanek wychodzisz? Możesz dać linki do badań?

Jakich badań? Jak się rozmawia o socjologicznych tematach to trzeba znać główne założenie takich rozmów. Wiesz co to kwantyfikatory? Nie stosuje się kwantyfikatora egzystencjalnego w takich rozmowach jako rzekomy argument.

Tak, bo Ty znasz kobietę z brodą.

Jezu, ludzie...

10 minut temu, deomi napisał:

@darek Co ma moja wiedza dotycząca reinkarncji wspólnego z tym czy ona faktycznie występuje?

Pierdolisz Panie, jestem mistrzem dedukcji ?

Jezu kobieto kurwa jebana mać. Piszesz najpierw, że boisz się reinkarnacji, bo będziesz musiała znów odbębniać życie, a ja Ci kurwa piszę, że piszesz tak, jakbyś myślała, że jak się  narodzisz na nowo to będziesz w takim stanie jak teraz. Przecież jak się kurwa narodzisz to nie będziesz do kurwy jebanej nędzy wiedzieć o tym, że już żyłaś.

 

Ja pierdolę ludzie, ludzie, ludzie...........

Czy Wy jesteście upośledzeni umysłowo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, darek napisał:

Jezu kobieto kurwa jebana mać. Piszesz najpierw, że boisz się reinkarnacji, bo będziesz musiała znów odbębniać życie, a ja Ci kurwa piszę, że piszesz tak, jakbyś myślała, że jak się  narodzisz na nowo to będziesz w takim stanie jak teraz. Przecież jak się kurwa narodzisz to nie będziesz do kurwy jebanej nędzy wiedzieć o tym, że już żyłaś.

No to przecież wiadome, obawiam się po prostu warunków w których przyjdzie mi żyć, rodziców którzy mi się trafią, i tego że właśnie nie będe miała tej wiedzy którą mam obecnie.

Przeraża mnie wizja przyszłego życia z perspektywy obecnego, gdzie wiem jakie warunki panują w różnych krajach, jak jębnięci potrafią być rodzice itd

Więc to o czym piszesz raz, że było dla mnie oczywiste,  dwa niczego w moim lęku nie zmienia.

I grzeczniej trochę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, deomi napisał:

No to przecież wiadome, obawiam się po prostu warunków w których przyjdzie mi żyć, rodziców którzy mi się trafią, i tego że właśnie nie będe miała tej wiedzy którą mam obecnie.

Przeraża mnie wizja przyszłego życia z perspektywy obecnego, gdzie wiem jaki warunki panują w różnych krajach, jak jębnięci potrafią być rodzice itd

Więc to o czym piszesz raz, że było dla mnie oczywiste,  dwa niczego w moim lęku nie zmienia.

I grzeczniej trochę.

No to teraz w końcu wyraziłaś się raz jasno. Więc się z Tobą zgadzam.

Albo inaczej: zgodziłbym się, gdybym wierzył w reinkarnację, ale nie wierzę. To czyste dyski twarde i pamięć komputera, u człowieka działa to z pewnością tak samo jak u komputerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deomi napisał:

Martwi Cię to ?

Bo mnie bardzo, kiedyś myśl o samobójstwie dawała mi ukojenie, teraz myśl że urodzę się gdzieś w świecie a najprawdopodobniej w Chinach, Indiach lub Afryce, napawa mnie strasznym egzystencjalnym, niewyobrażalym wręcz lękiem.

 

A myśl, że urodzisz się w całkiem innym wymiarze być może jako już nie człowiek nie napawa lękiem?

 

Święty Król Lehji Sanyaja wygłosił serię wykładów o reinkarnacji: https://www.jasnastronamocy.info/category/reinkarnacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lukas3k napisał:

A myśl, że urodzisz się w całkiem innym wymiarze być może jako już nie człowiek nie napawa lękiem?

 

Święty Król Lehji Sanyaja wygłosił serię wykładów o reinkarnacji: https://www.jasnastronamocy.info/category/reinkarnacja/

Napawa ale bardziej ciekawością.

Zasady ziemskie znam i dziękuje drugi raz nie chciałabym... pod żadną postacią czy zwierzęcą czy człowieczą.

Ale dopuszczam taką myśl o której piszesz i jest to jedyna pocieszająca iskierka nadziei...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, JudgeMe said:

Ale skąd wiesz, że nie odpowiedzieli? 

Są ludzie źli, którzy dożywają starości i umierają normalnie. Chyba, że mówisz o jakichś przyszłych życiach albo cierpieniu po śmierci, ale ja w takie rzeczy nie wierzę.

 

17 hours ago, JudgeMe said:

Być może mu się poszczęści w innej sferze. 

Ja np. mam szczęście w hazardzie, a nie mam w miłości. 

Póki co nie szczęści mu się w sumie w żadnej ;)

 

Jako atrakcyjna kobieta to Ty w dużej mierze decydujesz o tym czy poszczęści Ci się w miłości ;)

 

Poza tym fart do hazardu to wielki plus, sam chętnie ogarnąłbym sobie mieszkanie bez kredytu grając na STSie jak jakiś kumpel @RENGERS.

14 hours ago, MalVina said:

Pierdololo, jak się puściła raz to tamtego pewnie też zdradza, dzieci mogą nie byc jego, a może mieć paskudny charakter to i w domu nie za kolorowo. Karma może wrócić w różnej postaci???

W tym przypadku jestem dość pewny tego co mówię, ale oczywiście jest taka możliwość. Dalej jednak nie widzę w tym żadnej magicznej karmy a po prostu "paskudny charakter" jeśli już, tak jak napisałaś.

16 hours ago, Mroczek said:

Oczywiście sięgnie, ale w następnym wcieleniu.

 

Taką odpowiedź dadzą Ci "oświeceni" . 

Wiem ;) Ja nie chcę tego nawet jakoś negować w 100% bo przecież odpowiedzi nie znam, ale tak jak napisałem, osobiście w takie rzeczy nie wierzę. A jeśli istnieje to nie mam się czego bać bo jestem dobrym człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.