Skocz do zawartości

Zakaz aborcji - wyrok TK i reakcje kobiet


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, radeq napisał:

Takie pytanie do tych, co dużo bzykają:

 

Czy macie też tak na fejsie, że najbardziej oburzone są te laski, która są najbardziej swobodne w łóżku? ;) 

 

Zauważyłem to już przy kilku wcześniejszych akcjach "feministek". 

Ja mam tak że te które miały fatalną reputację wiele lat temu sa teraz najbardziej "pro life". Także w dłuższej perspektywie życia to się zmienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cst9191 napisał:

Dziwnym trafem nigdy, patrząc na nią nie pomyślałem o Waffen SS, czy Hitlerjugend, a widząc ten symbol w łapskach feminazicośtam jak najbardziej.

Ja tak mam z angielskim zespołem Throbbing Gristle. Możliwe, że fani metalu mają tak z jakimis znakami na płytach swoich ulubionych grup. 

 

Z innej beczki bo połączyło mi wpisy -czekam aż Przechuje z PiS trafią tutaj do Świeżakowni, kiedy  je ich ślubne pogonią. 
Tymczasem, wygląda na to, że żona Krula już go pocisnęła, że może w tym Sejmie to nastąpiło lekkie przeholowanie.

 

Janusz Korwin-Mikke:

"Zaczną się rodzić istoty nie będące ludźmi”"

„Byliśmy zwolennikami likwidacji „argumentu eugenicznego”, gdyż był nad’używany i ok. 20% dzieci zabitych w łonach matek to były dzieci całkowicie zdrowe. Czasem to błąd lekarzy – częściej: nieuczciwi lekarze. Oczekiwaliśmy, że Trybunał Konstytucyjny orzeknie, iż sprzeczna z Konstytucją jest likwidacja płodu, jeśli może z niego wyrosnąć człowiek”

„Po obecnym wyroku grozi odchylenie w drugą stroną: zaczną być rodzone istoty nie będące ludźmi. Przecież człowiek tylko kilkoma chromosomami różni się od np. myszy. I jeśli zygota powstanie z jednej prawidłowej gamety – i z drugiej, w której połowa chromosomów jest uszkodzona, to urodzić się może coś mało przypominające człowieka. Czy zdolne do życia? Podłączy się to coś do odpowiedniej maszynerii i dzięki temu da się to podtrzymać przy życiu…”

„Ale to nie będzie życie człowieka”

"„Dzisiejsze nocne Prezydium partii KORWiN uznało, że w sytuacji, w jakiej postawił nas TK, trzeba ustawowo zapewnić możliwość zaprzestania ustawicznego podtrzymywania życia (zarówno płodu, jak i urodzonej już) istoty, która człowiekiem nie jest"

Edytowane przez Personal Best
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Szalony Koń said:

.Skąd wiem? A bo się zajmowałem swego czasu kilka lat dziećmi z upośledzeniem, porażeniem mózgowym, ZD i innymi.

To w takim razie najwyraźniej wiesz tyle co broszurkę przeczytałeś. Znajoma jest przedszkolanką w przedszkoly integracyjnym. Głównie down i autystycy. I to jest koszmar i harówka, a często te dzieci są po prostu zagrożeniem dla innych, zdrowych. Poczytaj też sobie wywiady z rodzicami upośledzonych dzieci, zdecydowana większość nigdy więcej przez coś takiego nie chciałaby przechodzić. 

 

No ale jak się spędza pół godzinki na terapii, to i się wszystko miłe i łatwe wydaje. 

 

Tak się zastanawiam. Co z wami kozojeby jest kurwa nie tak, że tak ochoczo chcecie za innych decydować? Kto wam kurwa takie prawo dał? Chrystusek na kiju czy biskupek pedofilek? 

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie w jaki sposób Konfederacja jest teraz na ustach wszystkich (głównie tych, co szukają potknięcia, żeby dojebać), gdy opowiedziała się za tym, *UWAGA* za czym opowiadała się od początku. "Polaków pamięć złotej rybki" już nie ma w rejestrze, gdy Bosak na debatach opowiadał się stanowczo za ochroną życia nienarodzonego. A teraz wielkie zdziwko, bo jak oni mogli tak, z tym złym PiSem?


To gdyby doszła do władzy i zniosła podatek dochodowy, to wtedy każdy by zrobił wielkie oczy, bo jak to tak. Wchodzą do rządu i burzą cały porządek. Właśnie w ten sposób działa ta krótkotrwała pamięć, którą dodatkowo pomaga trenować Facebook i inne sociale, bazujące na podrzucaniu nowych informacji.

 

Nie przypominam sobie, aby usuwanie ciąży było w cenniku pomiędzy RTG zęba, a TK klatki piersiowej czy pobrania krwi, a co za tym idzie "zakaz" czegoś, co nie było do tej pory powszechne i w łatwy sposób dostępne, jest po prostu absurdalny, a w dodatku wywołuje falę protestów i buntu, oraz (nowe do kolekcji) nakładki profilowe na FB, z których ochoczo korzystają moje znajome.

 

Nie kojarzę, aby marihuana czy kokaina była dostępna w sklepach, a mimo to ludzie korzystają z tych substancji i znajdują sposóby na ich zdobycie. Lekarzy, którzy na boku usuwają ciąże też się znajdzie jeśli będzie taka potrzeba. Pieniądze nie śmierdzą, a takie zabiegi były robione pewnie hen długo przed narodzinami tych najbardziej protestujących.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i popieram protest społeczeństwa, jednak 99% aborcji i tak wykonywanych jest nielegalnie, poza systemem, lub za granicą. Temat wywołuje z pewnością wiele emocji, jednak w praktyce ten wyrok TK niewiele zmieni, wbrew pozorom.

 

Smutne jest natomiast to, że jak niszczą gospodarkę i pozbawiają nas wolności (rzekomo dla naszego dobra, bo wirus), to większość ludzi ma wywalone. W dodatku, śmiało wypowiada się negatywnie o protestujących w tej sprawie, nazywa foliarzami i zrównuje z ludźmi, którzy wierzą w płaską ziemię.

 

Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że nie liczą się faktyczne czyny i zdrowy rozsądek, tylko odpowiedni przekaz medialny, żeby wyprowadzić ludzi na ulicę.

 

Na marginesie, jestem ciekaw ilu z protestujących mężczyzn jest na protestach szczerze, z powodu wyroku TK, a ilu z nich to stulejarze, którzy chcą się tylko przypodobać kobietom ;)
 

„Deutche Welle z kolei zauważa, że choć w Polsce legalnie przeprowadzało się mniej niż dwa tysiące aborcji rocznie, to aktywiści z organizacji walczących o prawa człowieka wyliczają, że 200 tys. takich zabiegów jest przeprowadzanych nielegalnie lub za granicą.”

Źródło: https://www.google.pl/amp/s/natemat.pl/amp/324317,wyrok-tk-ws-aborcji-bbc-ap-dw-i-new-york-times-bezlitosne-dla-polski

Edytowane przez Master
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, radeq said:

Czy macie też tak na fejsie, że najbardziej oburzone są te laski, która są najbardziej swobodne w łóżku? ;) 

Oczywiście, że tak jest. Czego się można było po nich spodziewać? Ja mam zdjęcie z 'wprostu' z roku 1991 z fotoplastykonu satyrycznego, gdzie jest żarcik na dokładnie ten sam temat. 30 już prawie lat temu!!! A te naiwniaczki, którym stary porządnie kindersztuby nie wpoił, teraz robią z siebie pośmiewisko, albowiem jest to REZULTAT. Jak w szachach, bijesz piona, odsłania się laufer.

 

Zgrane do niemożliwości tematy. Ale to dlatego, że ludzie się nie zmieniają, nie rozwijają, lub słabo rozwijają, bardzo wolno. Tak wolno, że im życia braknie, by zauważyć takie proste oszustwa, jak wolność macicy, miłość romantyczna, czy sprawiedliwość społeczna. Dlatego można grać na ich emocjach te same arie do znudzenia. Wiadomo że jak uderzysz w nutę C to ze swoich piwnic wyjdą jedne, a jak w D, to ze swoich bloków drudzy.

 

Dlatego będzie nowy akt teatrzyku dla gojów.

 

Dotarła do mnie taka analiza, że jest to podejście do wyjebania pislamistów od koryta, bo nie chcieli podobno firmować swoimi gębami totalitaryzmu sanitarnego. Nikt nie chce przejść do historii jako nowy nazista. Wytypowano tym razem lewicę, lewicę tę betonową, bo to zawsze się udaje, nie tych lamusów od kodomitów i innych tęczowych lewaków, tylko tych marksistowskich, bo oni do każdej zbrodni się za swoją chorą ideologię posuną, jak zwykle, jak zawsze.

 

Potrzebne było tylko mocne wejście, żeby im oczyścić u ciemnego ludu przedpole.

 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, absolutarianin napisał:

taka analiza,

To akurat jest do przewidzenia, że po nich będzie lewica internacjonacjnalistyczna. Nie trzeba analiz. Od jakiegoś czasu w mediach państwowych wzmacnia się "lewą nogę". Przecież jaka grupa mogłaby przebić postulaty lewicy narodowej?

33 minuty temu, absolutarianin napisał:

Ja mam zdjęcie z 'wprostu' z roku 1991 z fotoplastykonu satyrycznego, gdzie jest żarcik na dokładnie ten sam temat

A masz możliwość wrzucenia na forum? W końcu to kawał historii

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Perun82 said:

A masz możliwość wrzucenia na forum? W końcu to kawał historii

Mam. Numer dokładnie z 1992 roku. Zobaczcie inne obrazki i połączcie kropki.

 

http://www.szklanyzamek.pl/aborcja92.jpg

 

Wszystko już było i stąd wiadomo, jak się skończyło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szalony Koń napisał:

Zespołem Downa

Znam takich ze swojego podwórka. Staszek i Natalka brat z siostrą. Podobno byli tacy szczęśliwi, że się ze sobą bzykali w osiedlowym zaciszu. :D W domu chyba też bo coś sąsiadki plotkowały osiedlowy monitoring Haha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Garrett napisał:

Oczywista oczywistość. Poza tym zasada "dziel i rządź" aktualna od tysiecy lat. Niczego sie nie uczymy...

 

 

Swoją drogą serio w Polsce jest takie "piekło kobiet"?? ;)

Piekło to one mają w głowach i same je sobie stwarzają w życiu. ;) Swoją drogą widać jak łatwo jest nakręcić miliony kobiet. Rzucić im temat o aborcji, a zaraz będą walki w kisielu i widać jakie to emocjonalne istoty. Do tego naczelne lewackie aktywistki to wszystko nakręcą w mediach społecznościowych i mamy tysiące, albo i miliony nowych zdjęć profilowych na portalach, a koleżanki będą Cię teraz dziesięć razy pytać, czy popierasz aborcję, albo usuwać ze znajomych haha.

Edytowane przez Anonim84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Anonim84 napisał:

nakręcą w mediach społecznościowych i mamy tysiące, albo i miliony nowych zdjęć profilowych na portalach

Dokładnie. Zabawne jest to że tzw. "lewactwo" wyszło w ciagu paru godzin na ulice. Ale jak od marca władza rozp***ala gospodarke i tresuje nas jak psy to nie wyszli. Wręcz częsć z nich to bedzie popierać! A tu nagle pandemia nie ważna można stać w wielkim tłumie... Ja tu czegoś nie ogarniam???? :blink::P

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Garrett napisał:

Dokładnie. Zabawne jest to że tzw. "lewactwo" wyszło w ciagu paru godzin na ulice. Ale jak od marca władza rozp***ala gospodarke i tresuje nas jak psy to nie wyszli. Wręcz częsć z nich to bedzie popierać! A tu nagle pandemia nie ważna można stać w wielkim tłumie... Ja tu czegoś nie ogarniam???? :blink::P

No ale to też pokazuje, jak lewactwo, feministki są zorganizowani. Ja w ogóle nie wiem, gdzie były informacje o tych protestach i ich organizacji. Musieli to zrobić bardzo szybko i sprawnie.

 

Ja pamiętam, że jak był ten czarny marsz, czy jakoś tak, to byłem zszokowany liczbą osób na nich.

 

Właśnie, jak od 7 miesięcy jest cyrk i zabawa restrykcjami, to jest spokój. Ostatnio mnie młody gość, koło 30. pogonił ze sklepu: "bo może tu być tylko jedna osoba. Proszę wyjść". ;)

 

Ale dziewuchy dziewuchom to rozgrzewa Polskę w godzinę haha. W ogóle jak widzę te naczelne feministki i te portale społecznościowe teraz, tę wulgarność, głupotę, agresję, to mi się coraz bardziej odechciewa kobiet. Nie można ich brać na poważnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Anonim84 napisał:

Piekło to one mają w głowach i same je sobie stwarzają w życiu. ;) Swoją drogą widać jak łatwo jest nakręcić miliony kobiet. Rzucić im temat o aborcji, a zaraz będą walki w kisielu i widać jakie to emocjonalne istoty. Do tego naczelne lewackie aktywistki to wszystko nakręcą w mediach społecznościowych i mamy tysiące, albo i miliony nowych zdjęć profilowych na portalach, a koleżanki będą Cię teraz dziesięć razy pytać, czy popierasz aborcję, albo usuwać ze znajomych haha.

Chłopie jakie "walki w kisielu" o czym ty piszesz ?
Nie znoszę ludzi które piszą o prawach mężczyzn hasła -wytrychy typu "incele podnoszą głowę" ale niczym takim żałosnym komentarzem nie jesteś lepszy od kobiet głoszących takie "śmiałe" hasełka i przytakujących im białych rycerzyków. 
I mają rację, że będą usuwać ze znajomych . Sam też blokuję kiedy słyszę teksty o incelach, mizoginach i męskich frustratach. Nie chce mi się wszystkim tłumaczyć wszystkiego - jeśli dla kogoś prawa obywatelskie to kwestia niespełnienia seksualnego (takie argumenty przywołują zarówno kobiety w odniesieniu do mężczyzn jak i mężczyźni w odniesieniu do kobiet) albo "zabawa w kisielu", może się zaraz okazać że obudzą się ale z ..ręką w nocniku.

9 minut temu, Anonim84 napisał:

No ale to też pokazuje, jak lewactwo, feministki są zorganizowani. Ja w ogóle nie wiem, gdzie były informacje o tych protestach i ich organizacji. Musieli to zrobić bardzo szybko i sprawnie.

 

 

Pewnie nie pasuje to do twojego obrazu świata i  poglądów gdzie lewica i ludzie o liberalnych poglądach to "goje" lub "użyteczni idioci". Pewnie też Cię to zmartwi ale tam wczoraj gdzie byłem ludzi spotykali się spontanicznie - poruszeni tym że po raz kolejny są dymani. Widziałem tam ludzi którzy chodzili na protesty przedsiębiorców.
Także już naprawdę poprzestańmy z tym "lewactwem".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maroon napisał:

To w takim razie najwyraźniej wiesz tyle co broszurkę przeczytałeś. Znajoma jest przedszkolanką w przedszkoly integracyjnym. Głównie down i autystycy. I to jest koszmar i harówka, a często te dzieci są po prostu zagrożeniem dla innych, zdrowych. Poczytaj też sobie wywiady z rodzicami upośledzonych dzieci, zdecydowana większość nigdy więcej przez coś takiego nie chciałaby przechodzić. 

 

No ale jak się spędza pół godzinki na terapii, to i się wszystko miłe i łatwe wydaje. 

 

Tak się zastanawiam. Co z wami kozojeby jest kurwa nie tak, że tak ochoczo chcecie za innych decydować? Kto wam kurwa takie prawo dał? Chrystusek na kiju czy biskupek pedofilek? 

Plujesz się niepotrzebnie. Po pierwsze, sam wyrok TK jeszcze żadnego prawa nie stanowi, a PiS już raz odrzucił projekt obywatelski w sprawie zaostrzenia aborcji, więc jestem pewny że nic się w tej kwestii nie zmieni. Temat zastępczy i pożywka dla miłośników protestów i przewrażliwionych. Po drugie, aborcja to temat tak jak każdy inny i czy Ci się podoba czy nie, ludzie będa na ten temat rozmawiać i mieć różne opinie, w zależności od doświadczenia i sytuacji. Ale wiem, lewica - głównie skrajna, ma problem z wolnością słowa i jakąkolwiek merytoryczną debata. Są emocje, agresja. Po trzecie, oskarżanie religii, świadczy o tym jak wąskie posiadasz horyzonty. Świat nie jest zero-jedynkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Johnny_B napisał:

Po pierwsze, sam wyrok TK jeszcze żadnego prawa nie stanowi,

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/aborcja-w-trybunale-konstytucyjnym-kiedy-przepis-wejdzie-w-zycie/ng62g6w

 

Cytat

Trybunał Konstytucyjny orzekł dziś, że legalna aborcja jest niezgodna z konstytucją, jeśli jedyną przesłanką do zabiegu jest ciężka choroba lub upośledzenie płodu. Takie orzeczenie oznacza, że zaraz po jego opublikowaniu w Dzienniku Ustaw - co może nastąpić w ciągu kilku dni - ta konkretna przesłanka do dokonania legalnej aborcji zniknie z polskiego prawa

 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że w Polsce obowiązuje "prawo", w którym ZUS może sprzedać nieruchomość za długi składkowe, żeby zasilić emeryturkę przyszłemu bezdomnemu.

 

Jeszcze nie rozumiecie, że nie żyjemy w państwie prawa, tylko bezprawia, a większość ustaw (99%) do spalenia i resetu całkowitego? Razem oczywiście z instytucjami.

 

Jakieś decyzje trybunału, konstytucja, przecież to śmieszne. Jak ktoś stał przed urzędnikiem w Polsce to wie, że mamy od lat totalitaryzm urzędniczy, bezprawie i bandytyzm. To nic nowego.

 

Jak zwykle jestem za tym, żeby absolutnie każdy przypadek traktować indywidualnie, z merytorycznym prowadzeniem, z konsultacjami, czy to aborcja, czy inne poważne sprawy. Im większa elastyczność w ludzkim życiu, szczególnie w przypadku spraw ważących przyszłość, tym lepiej. Indywidualne podejście. Na tym polega sprawiedliwość, zbliżenie się do idei. Indywidualna ocena przypadku, a nie wszystkich do wora ideologicznego.

 

 

 

 

Edytowane przez mac
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, mac said:

Jeszcze nie rozumiecie, że nie żyjemy w państwie prawa, tylko bezprawia, a większość ustaw (99%) do spalenia i resetu całkowitego? Razem oczywiście z instytucjami.

Problem w tym że bez prawa nie ma już do czego się odwołać. To już jest czysty bajzel w którym górę biorą zwierzęce instynkty, i nie ma nic co mogłoby to powstrzymać poza zwykła brutalną siłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.