Skocz do zawartości

Aktualizacja silnika forum (TYLKO sprawy techniczne!)


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Qsiorz napisał:

Da sie dodać opcje pisania tematu na forum, ale żeby było widoczne to tylko dla zalogowanych użytkowników ?
Taki samczy kątek gdzie tylko my możemy zaglądać a np. zazdrosna picza która nie jest zalogowana to nie może.

 

Pisz prawdę, wtedy nie trzeba się niczego ani nikogo obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF??????????

895b1ab9085db.jpg

 

Marku czy możesz nam objaśnić kilka spraw:

 

1 Czemu forum zostało zaktualizowane tuż przed sylwestrem?

2 Czemu nikt ani użytkownicy, ani moderacja nie wiedzieli o planowanej aktualizacji?

3 Czy wiedziałeś, że ta aktualizacja nastąpi w tym dniu?

4 Czemu nie wdrożono wcześniej wersji testowej, aby wyeliminować błędy? Tak jak to robią inne fora.

5 Czemu jesteśmy jakimś pojebany poletkiem eksperymentalnym dla doktora Frankensteina?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red, to wyszło tak że Artur parę razy próbował zaktualizować forum ale się nie udawało, więc spróbował i wyszło, dlatego mi nic nie mówił. Nic o tym nie wiedziałem :( Gdybym wiedział od razu bym to napisał publicznie jak to robiłem przed nieudanymi próbami. Nie wiem dlaczego nie było wersji testowej, nie znam się na tym, też jestem skalą problemów zaskoczony. 

 

Po prostu pomyłka, nieprzemyślana decyzja. Poważna aktualizacja przed sylwkiem to jak widać bez sensu było, nic nie działa, Artur na sylwku, ci z IPBOard nie odpowiadają bo wiadomo też się bawią a ludzie zostali z gównem. Mogę za to wszystko jedynie przeprosić i prosić o cierpliwość. W końcu zostanie to naprawione wszystko, nie będę szczędził na to pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy to wszystko odpali, Artur chyba nad tym pracuje. Mam teraz hajs to nie będę szczędził. Nowy serwer dokupiłem by szybciej działało.

 

Red - no nic na to nie poradzę, fatalnie wyszło że w święta taka niespodzianka bez uzgodnienia ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- od siebie dodam, iż z telefonu nie mogę dodawać "odpowiedzi". Próbowałem z Opery oraz fabrycznej przeglądarki w moim HTC
- przed aktualizacją forum gdy czytałem zalogowany nieprzeczytane tematy, wbijając w nie "przesuwało" mi od razu ekran do pierwszego nieprzeczytanego posta, teraz tak nie ma i muszę przewijać po dacie, godzinie żeby się odnaleźć

rozumiem, że prace nadal trwają i jest to skomplikowany proces. Mimo wszystko wrzucam niedociągnięcia, które wychwyciłem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Brzytwa napisał:

Kolejna rzecz do zrobienia - w części starszych tematów pod cytowaną zawartością nie widać odpowiedzi cytującego (chrome).

Mam to samo na Operze.

Problem chyba dotyczy wszystkich postów sprzed aktualizacji forum, ale nie jestem pewny na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2015 at 18:03, VascoDaGama napisał:

 

Po pierwsze czuję się lekko zignorowany :) brakiem. ustosunkowania się do moich uwag.

Wybacz:)

Po drugie chciałbym dodać, do tego co wcześniej napisałem, prośbę o to:

 

 

Widzę to tak:

- albo w liście "Tematy" należy zmienić datę stworzenia tematu na datę ostatniego posta w "temacie"

- albo zamienić liczbę pozycji "Tematy" z liczbą "Posty". Nie jest potrzebne aby było widoczne tyle "tematów" lepiej jak widać dużo "postów".

W obecnej postaci jest to BARDZO mało funkcjonalne.

Zrobione

 

I po trzecie, za takie testowanie produktu przez użytkownika, IPB powinno dać poważną zniżkę lub przynajmniej darmowy roczny support :).

 

Dnia 31.12.2015 at 19:44, Damian napisał:

Można w jakiś sposób zmienić ten oczojebny kolor czerwony(belki)?

Już wkrótce wróci edytor kolorystki.

 

Dnia 1.01.2016 at 21:00, Brzytwa napisał:

Żeby się dostać do części opcji trzeba klikać 2 albo 3 razy:
- skrzynka PW - tu bym zaproponował że rozwijalna miniaturka PW pokazywała się po najechaniu myszką a do skrzynki byśmy wchodzili już po jednym kliknięciu

- wstawianie obrazka z URL (WYSIWYG) - jeżeli to możliwe to bardzo bym prosił o przywrócenie ikonek 'wstaw obraz' oraz 'wstaw załącznik' tam gdzie ich miejsce - czyli na pasku ikon WYSIWYG
- wystawianie ostrzeżeń - proszę o przywrócenie opcji 'ostrzeż użytkownika' która uprzednio znajdowała się pod jego awatarem. Obecnie trzeba najechać na profil, potem kliknąć w 'więcej opcji' i z listy wybrać 'ostrzeż'

 

Mało intuicyjne to wszystko, mało ergonomiczne i nieprzemyślane przez autora/ów silnika. 

Wysłałem ticket do IPB. Ogólnie odnośnie tego typu zmian jestem daleki do wprowadzania ich na własną rękę, ponieważ przy jakiejkolwiek kolejnej aktualizacji może się coś posypać. 

 

Dnia 2.01.2016 at 15:53, AdrianoPeruggio napisał:

Jak usunąć powiadomienie ''czy wyświetlać powiadomienia''-ciagle mi się włącza.

Poniżej masz rozwiązanie:

568fcfbf62792_blokowaniepowiadomien.thum

Dnia 3.01.2016 at 16:08, VascoDaGama napisał:

Przypuszczalnie, prywatne wiadomości pokazują się jako aktualizacje statusu. Jeśli tak jest, to proponowałbym wstrzymać się od wysyłania takowych do czasu naprawy awarii. ;)

Nie udało mi się powtórzyć tego błędu. Podeślij mi proszę jakieś screeny potwierdzające taki problem.

 

Dnia 29.12.2015 at 23:32, VascoDaGama napisał:

1. W edytorze brakuje opcji podglądu BBCode

Dopytam IPB

2. Po dodaniu linku z YT aby było widać odtwarzacz, trzeba jakieś magiczne sztuczki robić np. dawać ENTER po linku

Poprawione. Filmy normalnie się ładują.

3. Brakuje podglądu postu przez opublikowaniem, chyba że to co widać w edytorze to jest taki sam widok jak po wysłaniu?

Dopytam IPB

4. Za duże wszystko jest, rozumiem że zgodnie z trendami wszystko ma być macalne paluchem, ale na monitorze kompa to chyba niepotrzebne jest.

 

Dnia 5.01.2016 at 19:48, czachaDymi napisał:

- od siebie dodam, iż z telefonu nie mogę dodawać "odpowiedzi". Próbowałem z Opery oraz fabrycznej przeglądarki w moim HTC

Dalej masz ten problem? Podaj prosze model tego telefonu. Ewentualnie spróbuj chroma zainstalować.
- przed aktualizacją forum gdy czytałem zalogowany nieprzeczytane tematy, wbijając w nie "przesuwało" mi od razu ekran do pierwszego nieprzeczytanego posta, teraz tak nie ma i muszę przewijać po dacie, godzinie żeby się odnaleźć
Dopytam IPB
rozumiem, że prace nadal trwają i jest to skomplikowany proces. Mimo wszystko wrzucam niedociągnięcia, które wychwyciłem. Pozdrawiam

Dzięki

 

Dnia 5.01.2016 at 22:01, Brzytwa napisał:

Kolejna rzecz - HOME / blok 'Kto jest dostępny' - nie ma podanej liczby zarejestrowanych użytkowników forum. Na żadnym innym polu również.

Poprawione

Dnia 6.01.2016 at 21:59, ZdzisławBeton napisał:

Czy będzie wersja mobilna forum? Wcześniej była dostępna nawet na kompach, a teraz nie mogę zmienić stylu z pozycji telefonu.

Cały czas jest mobilna wersja. Na samym dole masz link styl i tam wybierasz szablon który Ci odpowiada.

Dnia 5.01.2016 at 21:38, Brzytwa napisał:

Kolejna rzecz do zrobienia - w części starszych tematów pod cytowaną zawartością nie widać odpowiedzi cytującego (chrome) a sama cytowana zawartość jest błędnie wyświetlana - najczęściej widać tylko jedną linijkę cytatu.

Sprawa przekazana do IPB.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - kazda zmiana niesie ze soba zagrozenie niepowodzenia. Jak jeszcze pracowalem w IT to pamietam statystyki tej glownej firmy konsultingowej od raportow (zapomnialem juz jak sie nazywa) - podobno wyszlo im podczas badan ze 80% projektow IT konczy sie niepowodzeniem.... 

 

Trudno - grunt ze forum funkcjonuje. 

 

Z mojej strony - wydaje mi sie ze za duzo jest tematow glownych i malo to jest czytelne. Prosze zerknac na www.mgtowhq.com tam chlopakom udalo sie zbudowac calkiem niezly szkielet pozwalajacy ogarnac caly 'burdel'...

Edytowane przez The_Man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Artur napisał:

Cały czas jest mobilna wersja. Na samym dole masz link styl i tam wybierasz szablon który Ci odpowiada.

 

Nie rozumiemy się więc odpowiem obrazkami dla łatwiejszego zrozumienia:

644b62b790ded.jpg

Tak wygląda u mnie możliwość wyboru stylu.

 

 

949f7d2ef5d99.png

Tak wygląda możliwość wyboru "mobilnej" wersji jakiegoś randomowego forum.

 

 

2ab9845fed9a8.jpg

Tak wygląda mobilna wersja forum (bardzo przydatne/przyjazne na smarkfonach), z możliwością powrotu do wersji pełnej.

 

O takie cuś mi się rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie, ale za uja nie potrafię zacytować konkretnej wypowiedzi Artura skierowanej w moją stronę. 

@Artur

nadal nie mogę dodawać odpowiedzi z telefonu. Model to HTC Wildfire S, przeglądarka Opera. Jak nie "przesuwało" tak nadal nie przesuwa ekranu na ostatnią odpowiedź w danym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brzytwa zmienił(a) tytuł na Aktualizacja silnika forum (TYLKO sprawy techniczne!)
  • Brzytwa przypiął/eła ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.