Skocz do zawartości

Mirror Syndrom


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej gdyby obrońcy życia wzięli sobie na wychowanie takie ciężko chore przypadki. Tak samo Państwo, kasy nie chce dawać, ale rodzić trzeba za wszelką cenę.

Żaden zakaz nic tutaj nie da, bo kto będzie chciał i tak to zrobi za granicą lub w tzw podziemiu aborcyjnym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo do aborcji w większej części Europy jest powszechnie dostępne bez ograniczeń, natomiast w Polsce i tak do 22 października było ono w stosunku do innych państw mocno zawężone. Cofamy się coraz bardziej do ery kamienia łupanego w tym niby cywilizowanym kraju. Te osoby, które są 'pro-life' niech poczytają wyznania matek, które urodziły chore i zdeformowane dzieci, mimo tego, że lekarze zalecali przerwanie ciąży. Jestem zdecydowanie przeciwko tej ustawie, to jest okrucieństwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sol napisał:

wolność jednostki > życie poczęte. Potwierdziłaś to pisząc - „skrajność”, na argument o ratowaniu życia poczętego w postaci ingerencji państwa poprzez odgórne, comiesięczne testowanie czy kobiety są w ciąży (chociaż zapewne uratowałoby to wiele istnień).

 

O to mi chodziło, że życie poczęte nie ma totalnego prymatu nad wolnością i jestem niemal pewna, że nawet najbardziej zagorzali pro-lifowcy (zapewne nieświadomie) tak sądzą.
 

Jaki z tego wniosek? Że argument, iż przede wszystkim należy chronić życie poczęte jest od początku nietrafny. Trzeba go baaardzo dobrze wyważyć z z szeroko rozumianą wolnością (długie konsultacje społeczne, może referendum?)

 

Co zostało kompletnie naruszone przy orzeczeniu TK.

Niczego nie potwierdziłam, kobieto. Nie insynuuj mi takich rzeczy. 

Nie da się uciec od wolności, ani w ŻADEN sposób ograniczyć wolności drugiego człowieka. WOLNI jesteśmy zawsze i wszędzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 07:44, Libertyn napisał:

@sol a terminy byłyby na za dwa lata xD

I kolejki przy pobraniu krwi, takie 2 godzinne xD. 
 

@Claudianne czekaj za chwile zakażą antykoncepcji, to będzie wtedy prehistoria ?

Edytowane przez Lalkaa
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.