Skocz do zawartości

Wejście do świata E-commerce i E-marketingu


Nik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia.

 

   Temat związany z przebranżowieniem. Mam 25lat. Obecnie pracuje w średniej wielkości sieci handlowej zajmującej się handlem tradycyjnym.

Dlatego mam też kontakt z podstawowymi formami marketingu, skierowanymi przede wszystkim do klientów lokalnych.

 

   W związku z dynamicznymi zmianami na rynku, gdzie już teraz większość firm przenosi się do Internetu i tam toczy bój o pozyskiwanie nowych klientów. Chciałbym wejść w tą branżę i nauczyć się nowych umiejętności . Moim marzeniem jest praca zdalna i przejście na własny rachunek.

   Problem mam z tym że, mimo iż internet pęka w szwach od szkoleń z różnorodnych dziedzin nie wiem w jaki  sposób przekuć te informacje i zdobyć doświadczenie w praktyce.

Uważam, że nie etyczne byłoby oferowanie swoich usług przy braku doświadczenia i uczeniu się na projektach klientów. Łatwo można w ten sposób zepsuć swoją markę która wydaję mi się że jest bardzo cenna w Internecie i nie tylko.

 

  Po przemyśleniu wpadłem na kilka pomysłów dysponuję niewielkim kapitałem rzędu 10tys. zł. Dlatego też myślałem aby uczyć się marketingu i sprzedaży na dropshippingu. Gdzie te dziedziny odgrywają bardzo ważną rolę. Chciałbym postawić kilka sklepów jedno produktów i spróbować swoich sił poprzez nakierowanie na nie ruchu z płatnych reklam na facebooku i marketingu szeptanego.

Drugi pomysł jest taki, że mam dużo wolnego czasu i na początku z chęcią za darmo zaoferowałbym swoje usługi agencji marketingu, bądź sklepom internetowym.

 

Druga sprawa dotyczy przyswajania tego tematu ponieważ marketing składa się z mnóstwa elementów tj:

-Budowanie stron na wordpress

-Zadbanie o zaplecze SEO strony

-Tworzenie płatnych kampanii reklamowych

-Copywriting

 

Trochę się w tym gubię, od czego zacząć aby zasadą Pareto najkorzystniej zdobywać wiedzę i możliwie przyśpieszyć swój rozwój w tym temacie.

 

Byłbym serdecznie wdzięczny za wskazówki bardziej doświadczonych Braci w w tym temacie.

Każda informacja będzie dla mnie niezwykle cenna jako krok w kierunku zmiany swojego życia zawodowego.

 

Pozdrawiam Nik.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzisz w temat z produktem o bardzo wysokim popycie (np. sezonowy, czy zwiazany z covidem) czy nie masz konkurencji, to jest relatywnie latwo/umiarkowanie trudno. Jak chcesz handlowac czyms pospolitym, to w wiekszosci wypadkow stracisz hajs, bo rynek jest juz mocno obstawiony profesjonalistami i bedziesz wiecej dokladal niz zarabial

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BRK275 Dzięki za podesłanie linków, bardzo wartościowy content,

@TomZy Bardziej skłaniałbym się ku produktom które dopiero co wychodzą, rozwiązują jakiś problem bądź robią efekt WOW. Mam świadomość, że rzeczami typu case, kable usb, pendrive. Rynek jest mega nasycony.

 

 

Tak jak wspomniałem w temacie, najbardziej zależy mi na zdobyciu doświadczenia w praktyce, tak aby wiedzę z kursów przekuć w pracę. Myślałem też, aby za darmo ogłosić się na grupach aby zaoferować swoje usługi bezpłatnie wzamian za referencję i projekt do portfolio. Tylko czy to jest dobry pomysł? Czy potem nie będzie problemów ze zdobyciem klientów dobrze płatnych? Jeśli na początku będę pracował za darmo?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nik Jeśli masz możliwość zdobycia doświadczenia to byłoby super. W ecommerce najczęściej trzeba zainwestować, aby coś wyjąć, a jak będziesz generował więcej kosztów niż przychodów to raczej właściciel nie będzie zadowoleny. Jak mieszkasz w nieco większym mieście, to możesz spróbować zrekrutować się do agencji marketingowej lub do firmy ecommerce. Czwarty kwartał to gorący okres w ecommerce i każda para rąk sie przydaje. Z kolei pierwszy kwartał to świeże budżety, w tym także na rekrutacje nowych osób.

Edytowane przez TomZy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj przypadkowo wyświetlił mi się ten temat. I postanowiłem go podsumować. Plan został zrealizowany, może nie do końca tak jak to było zakładane. Ale wszedłem w rynek e-commerce, stworzyłem kilka bardzo rentownych sklepów dla klientów. Powstała również agencja marketingowa.  Mimo, że status materialny nadal jest średni, przez czynniki które po drodze spowodowały potężne finansowe tapnięcie. To jednakże cieszę się, że nie skończyło się na czczej rozmowie i słomianym zapale. Wniosek jest taki, aby wierzyć w siebie i się nie poddawać Bracia. Przez większy czas swojego żywota odkładałem życie na później, co nie jest zbyt dobrym pomysłem :) 

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.