Skocz do zawartości

Otwarcie sklepu internetowego


deleteduser90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam pytanie co myślicie o otwarciu sklepu internetowego?

Dowiadywałem się i podobno teraz handel przez internet to dobry interes. Znajomy rodziny prowadzi taki interes i mówi, że dzięki pandemii zanotował wzrost bardzo duży jeśli chodzi o sprzedaż i jest bardzo zadowolony z interesu.

 

Więc może dobrze by było teraz na listopad/grudzień wystartować z czymś takim. Będą mikołajki, później święta.  Ludzie bedą sobie w tym korona roku pewnie dużo  bardziej kupować prezenty w sklepie internetowym niż kiedy kolwiek wcześniej. 

 

Co o tym myślicie? Wkład nieduży a podobno teraz jest na to szał dosłownie. Podpiął bym się pod taką ogromną hurtownię, oni mają wszystko zabawki, biurowe artykuły,  szkolne, książki.  Wiele tysięcy pozycji. 

Otwieram swoje konto wtedy też  na allegro i e-mail firmowy a oni za oplatą kilkuset złotych dają dostęp do swoich wszystkich pozycji które mają na stanie i ja sobie to wystawiam z marżą jaką chcę. 

Następnie ktoś kupuje u mnie w sklepie towar a oni mi go z tej hurtowni przesyłają,  ja tylko pakuje adresuje i wysyłam do klienta. Więc nie muszę mieć magazynu ani lokalu. 

 

Czy ktoś z was prowadzi sklep internetowy i może potwierdzić, że teraz serio obroty w sklepach internetowych są o wiele wyższe niż jeszcze kilka miesięcy temu? Proszę o poradę czy iść  w to. Widzę  w tym sens i przyszłość jeśli ludzie dalej będą straszeni wirusem itd.

Co myślicie o moim pomyśle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co czasem przesyłki do Ciebie i od Ciebie do klienta? Ja często zamawiam, to mam niekiedy na drugi dzień, a tu już masz jakby nie patrzył kilka dni. A jak wyślą uszkodzony towar? A jak zwroty dostaniesz, gdzie to będziesz trzymał, czy zwracał przesyłką do firmy na swój koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Adrianoob napisał:

a oni mi go z tej hurtowni przesyłają,  ja tylko pakuje adresuje i wysyłam do klienta.

Jak wspomniał @Marek Kotoński to za długo trwa. Pomyśl lepiej o modelu dropshipping, gdzie towar z magazynu idzie prosto do klienta a Ty tylko przekazujesz zamówienia i naliczasz swoją prowizję.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, tu nie ma co myśleć tu trzeba działać! Postaw szybko sklep, nie musi być perfekcyjny, zintegruj z hurtownią którą masz na myśli, największą część kapitału na początku powinien pochłonąć marketing przynajmniej według mnie, wytestuj pomysł, jak chwyci dopracuj procedury, szczegóły itd. i doinwestuj. Jak nie chwyci przynajmniej będziesz wiedział, że nie chwycił, a nie myślał, że co by było jakbyś spróbował.

 

A jak nie chwyci to pomyśl gdzie się s********** i repeat, aż chwyci. 

 

Good look!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że pod taka hurtownie może być już wpięte kilkanaście sklepów. Każdy operuje na podobnej marży. Więc produkt X jest wystawiony kilkanaście razy z różnicą kilku groszy. 

 

Lub ktoś długa współpracuje z dana hurtownia i ma upusty 10% przez co może zaoferować produkt najtaniej.

 

Przemyśl dobrze co chcesz sprzedawać, jaka jest konkurencja. A wykonanie sklepu, jego wygląd to tylko mały tort, który składa sie na sukces w sprzedaży internetowej. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w branży to teraz weekendami siedzę. Ogólnie zrobił się ruch w świecie e-commerce. Gastronomia grubo przechodzi na model zamówień przez neta. Sanitarne rzeczy, kredyty, finanse zawsze na topie, korepetycje, kursy zdalne wyjebało wręcz. Najlepiej oczywiście produkt cyfrowy. Trudno wyrokować. Ludzie naprawdę dziwne rzeczy robią.

 

Współpracowałem z kobietą, która ściągała z Indii jakieś gówno dywany i biżuterię robioną za dolara może, a w Polsce to sprzedawała w klasie premium za 300-400 zł. Baba sprzedawała maty do jogi (oryginalne z Indii xD) za 500 zł i ludzie brali. Cuda na kiju dosłownie. Powiedziałbym, że wszystko się sprzeda pod warunkiem, jak to pokażesz. Marża 10%? Niektórzy zaczynają od razu od 500% xD

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Soprano napisał:

Zwróć uwagę, że pod taka hurtownie może być już wpięte kilkanaście sklepów. Każdy operuje na podobnej marży. Więc produkt X jest wystawiony kilkanaście razy z różnicą kilku groszy. 

 

Lub ktoś długa współpracuje z dana hurtownia i ma upusty 10% przez co może zaoferować produkt najtaniej.

 

Przemyśl dobrze co chcesz sprzedawać, jaka jest konkurencja. A wykonanie sklepu, jego wygląd to tylko mały tort, który składa sie na sukces w sprzedaży internetowej. 

I co z tego? Pokaż branże w której nie ma konkurencji. Nawet start up który znajdzie niebieski ocean za chwile ma konkurencję mniejszą lub większą. 

 

@Adrianoob jak będziesz pytał o opinie na Twój pomysł to tak:

 

- 5-ciu powie, że chujowy,

- 3-ech powie, Panieee to przeca konkurencja jak szlak w tej branży,

- 4-ech powie, a na chuj Ci to potrzebne, 

- znajdą się tacy co machną ręką i powiedzą, ło kurwa szkoda czasu,

 

a Ty zrób co masz zrobić, wtedy się okaże, innej drogi nie ma. 

 

Konkurencja zawsze była jest i będzie, im większa tym bardziej intratny rynek, nie patrz na nic, działaj, tylko nie bierz czasem kredytu, zrób sam co dasz radę, resztę zlecaj i się okaże. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jorgen Svensson napisał:

I co z tego? Pokaż branże w której nie ma konkurencji. Nawet start up który znajdzie niebieski ocean za chwile ma konkurencję mniejszą lub większą. 

 

@Adrianoob jak będziesz pytał o opinie na Twój pomysł to tak:

 

- 5-ciu powie, że chujowy,

- 3-ech powie, Panieee to przeca konkurencja jak szlak w tej branży,

- 4-ech powie, a na chuj Ci to potrzebne, 

- znajdą się tacy co machną ręką i powiedzą, ło kurwa szkoda czasu,

 

a Ty zrób co masz zrobić, wtedy się okaże, innej drogi nie ma. 

 

Konkurencja zawsze była jest i będzie, im większa tym bardziej intratny rynek, nie patrz na nic, działaj, tylko nie bierz czasem kredytu, zrób sam co dasz radę, resztę zlecaj i się okaże. 

Dziękuję za komentarz :) chyba jednak spróbuje.  Zbliża sie grudzień,  myślę że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja rozumiem co piszecie, że kunkurencja itp.

 

Natomiast muszę spróbować w internecie coś podziałać bo niestety stacjonarny handel pada ostro....mam wrażenie że sklep internetowy to moja jedyna szansa żeby się odkuć jakoś. 

Za duże koszty w utrzymaniu lokalu w obecnych czasach. Chcę spróbować w necie. Mam nadzieję że się uda.  Jeśli nie to pozostaje budowa kurde....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim przyszłym biznesmenom daję tę samą radę:

 

1. Przeczytałeś UPDOF?

2. Przeczytałeś ustawę o VAT?

3. Przeczytałeś ustawę o prowadzeniu działalności gospodarczej?

4. I ostatnie, sam tego nie czytałem, poddałem się, bo nic nie rozumiałem, przeczytałeś ustawę o RODO?

 

To na początek.

Później będzie więcej, ale ty już będziesz miał trochę doświadczenia co można olać.

 

Jeśli to wszystko brzmi obco wróżę krótką karierę, jakkolwiek przy odrobinie szczęścia później długo nie będziesz musiał pracować, dostaniesz nocleg i wyżywienie za darmo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JoeBlue napisał:

Wszystkim przyszłym biznesmenom daję tę samą radę:

 

1. Przeczytałeś UPDOF?

2. Przeczytałeś ustawę o VAT?

3. Przeczytałeś ustawę o prowadzeniu działalności gospodarczej?

4. I ostatnie, sam tego nie czytałem, poddałem się, bo nic nie rozumiałem, przeczytałeś ustawę o RODO?

 

To na początek.

Później będzie więcej, ale ty już będziesz miał trochę doświadczenia co można olać.

 

Jeśli to wszystko brzmi obco wróżę krótką karierę, jakkolwiek przy odrobinie szczęścia później długo nie będziesz musiał pracować, dostaniesz nocleg i wyżywienie za darmo.

 

Wiesz firma już jest więc spokojnie.  Jedynie chodzi mi o przeniesienie jej do internetu bo jak napisałem wyżej  handel stacjonarny pada.  Wiec rodo vaty i inne na spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co innego.

Tam tylko trzeba bardzo dbać o bezpieczeństwo danych.

Chętnych hackerów są stada a wyciek danych to proces o odszkodowanie i zagrożenie Bóg wie jakimi karami finansowymi.

Ludzie jakoś jadą z tym koksem, problem zaczyna się gdy będziesz już na tyle duży, że warto cię będzie skubnąć.

Jednak uziemienie konkurencji to też łakomy kąsek a zaczniesz nią być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JoeBlue napisał:

To co innego.

Tam tylko trzeba bardzo dbać o bezpieczeństwo danych.

Chętnych hackerów są stada a wyciek danych to proces o odszkodowanie i zagrożenie Bóg wie jakimi karami finansowymi.

Ludzie jakoś jadą z tym koksem, problem zaczyna się gdy będziesz już na tyle duży, że warto cię będzie skubnąć.

Jednak uziemienie konkurencji to też łakomy kąsek a zaczniesz nią być.

Rozumiem. Ja nie planuję być jakiś duży.  Byle by na chlebuś z szynką starczało, nie chcę zostać multimilionerem. Skromne życie wystarczy, ot tak pół roku poduszki finansowej na przód i będzie dobrze. Więc myślę że na mnie hakerzy i konkurencja nie będą polować. Mam nadzieję  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.10.2020 o 13:10, Marek Kotoński napisał:

A co czasem przesyłki do Ciebie i od Ciebie do klienta? Ja często zamawiam, to mam niekiedy na drugi dzień, a tu już masz jakby nie patrzył kilka dni. A jak wyślą uszkodzony towar? A jak zwroty dostaniesz, gdzie to będziesz trzymał, czy zwracał przesyłką do firmy na swój koszt?

Minęło trochę  czasu i muszę przyznać że nie miałeś racji drogi Marku. Całe  szczęście, że  nie miałeś racji :)

 

Otwarliśmy ten sklep na allegro, ruszyło dość mocno. Z hurtowni nam przychodzi na drugi dzień roboczy towar. Rozpakowujemy go, robimy paczki i wysyłamy paczkomatem późnym wieczorem. Klient ma towar szybko, ludzie są zadowoleni, dają łapki w górę więc są zadowoleni z jakości obsługi i czasu dostawy  :)

 

Nie wiem czy to przez ten czas że teraz mikołajki i później święta czy może tak będzie caly czas.

 

Wiem jednak że zrealizowaliśmy już ponad 80 przesyłek a mamy zamówione już następne 70. Ludzie mocno zamawiają zabawki, książki itp.

Dobrze że spróbowaliśmy i powiem szczerze, że z tego co liczymy to idzie z tego godnie wyżyć. 

 

Mamy 75 tys pozycji na sklepie raczej tanie, ale się zbiera dziennie niezły utarg. Mam nadzieję, że  to pójdzie  w dobrą stronę i że będę mógł z tego żyć a zamknać w pizdu gastronomię :)

 

Jesteśmy jak na razie bardzo zadowoleni z tego sklepu w sieci, chociaż przyznaję, że śpimy bardzo mało i zmęczenie jest, od rana do 16 w gastro a od 17 do nocy paczki. Robimy na 2 zmiany, lecz w końcu widać jakieś plusy i człowiek chyba będzie mógł odetchnąć z ulgą ( jeśli ta dobra sprzedaż  nie zatrzyma się po Mikołajkach mocno ). 

 

Jestem dosyć zadowolony, pozdrawiam drogi Marku i cieszę się że trafiłem na kanał przez film o Klaudiuszu :) To odmieniło mega moje życie.  Powodzenia i mega robota, kanał i forum klasa ! :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marek Kotoński napisał:

 

Bardzo się cieszę i gratuluję sukcesów :)

Dziękuję bardzo :) Mam nadzieję, że ten sklep internetowy się będzie rozwijał. Na razie jest dobrze bo prowizję zwracają nowym sklepom( niby pomoc dla przedsiębiorców młodych). Kurde bardzo bym chciał z tego wyżyć skromnie, może się uda :)

 

Mam nadzieję, że się odbuduje po nieudanej inwestycji w gastro i będę mógł wspierać forum donejtami kiedyś  :)Wspaniała i wartościowa wiedza. Oby kanał Radio Samiec przetrwał 1000 lat :)

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, że biznes ruszył. 
Też mam sklep na Allegro od kilku lat ale działałem do tej pory tylko z rzeczami używanymi, wszystko szło bardzo dobrze dopóki w hurtowni był dobry towar ( zwroty konsumenckie ) głównie elektronika. 
Gdzie szukać sprawdzonych dostawców do handlu na Allegro, Ebay ? Po kilku latach w handlu e-commerce moim największym problemem jest pozyskanie towaru, bo sprzedaje się bardzo dobrze wiele kategorii.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adrianoob napisał:

Dziękuję bardzo :) Mam nadzieję, że ten sklep internetowy się będzie rozwijał. Na razie jest dobrze bo prowizję zwracają nowym sklepom( niby pomoc dla przedsiębiorców młodych). Kurde bardzo bym chciał z tego wyżyć skromnie, może się uda :)

 

Mam nadzieję, że się odbuduje po nieudanej inwestycji w gastro i będę mógł wspierać forum donejtami kiedyś  :)Wspaniała i wartościowa wiedza. Oby kanał Radio Samiec przetrwał 1000 lat :)

 

Powodzenia !

 

Tylko allegro czy też swój sklep? Jaki masz główny kanał sprzedaży na ten moment?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 16:31, Bare bra napisał:

Gratuluję, że biznes ruszył. 
Też mam sklep na Allegro od kilku lat ale działałem do tej pory tylko z rzeczami używanymi, wszystko szło bardzo dobrze dopóki w hurtowni był dobry towar ( zwroty konsumenckie ) głównie elektronika. 
Gdzie szukać sprawdzonych dostawców do handlu na Allegro, Ebay ? Po kilku latach w handlu e-commerce moim największym problemem jest pozyskanie towaru, bo sprzedaje się bardzo dobrze wiele kategorii.

Dziękuję,  ja dopiero raczkuję w internecie ale widzę w tym nadzieję na przyszłość.  Kurde wczoraj z 350 wpadło,  dziś chyba 280. Nie jest źle.  Mówię już na czysto do kieszeni. To przeszło moje najśmielsze oczekiwania, serio jestem zaskoczony. Myślałem że takie utargi po 1.5k czy koło 2 to bedą po kilku ładnych miesiącach,  a tu proszę parę dni i obroty się robi całkiem spoko. Jest ok jak na razie :)

W dniu 1.12.2020 o 19:17, Jorgen Svensson napisał:

 

Tylko allegro czy też swój sklep? Jaki masz główny kanał sprzedaży na ten moment?

Ja tylko allegro na ten moment. I myślę że na razie tal będzie bo nie mam czasu na sklep internetowy wcale. Mam tą gastronomię nieszczesną, umowy popodpisywane i muszę to ciągnąć przez jakiś czas jeszcze :( zajmuje to od 6 rano do 16 czy 17, a później paczki pakowanie.

 

Gdy skończę w końcu z gastro o czym mega marzę to myślę że założymy swój sklep internetowy również ( taki poza allegro ) z myszką inną niż wszystkie :) O ile mysza będzie jeszcze u mego boku. Jeśli nie będzie to też sobie poradzę.

 

Teraz marzę o śnie 8 godzinnym i o spłaceniu zobowiązań przedwczesnym z gastro, zamknięciu go na stałe i zajęciu się tą sprzedażą internetową.

 

Takie mam plany na 2021, co się wydarz czas pokaże. 

 

Zaczynam coraz bardziej wierzyć że się uda wyjść z tego jebanego korona bagna i widzę światełko w tunelu w końcu  :) Może jeszcze wypełznę na powierzchnię w 2021, oby.

Kanał sprzedaży? Znaczy co masz na myśli? Jeśli branżę to książki, podręczniki szkolne, pomoce naukowe, zabawki, szkoła,  papiernicze, takie rzeczy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro biznes ruszył to dobrze, życzę by tak było jak najdłużej :)

Zastanawia mnie jednak czy na dłuższą metę czas wysyłki nie będzie jednak słabym punktem tego. Jakby nie liczyć przy mniej korzystnym spłynięciu zamówienia do Ciebie, klient musi parę dni czekać (3-4, jak nie więcej pewnie).

Wydaje mi się, że ludzie teraz robią się bardzo wymagający w tym względzie. Biznesu to może nie położy, ale odbicie w komentarzach niekorzystne może mieć (jak faktycznie dużo będziesz sprzedawał).

Sam parę lat temu sprzedawałem przez allegro na podobnej zasadzie co Ty i wtedy jeszcze taka wysyłka do 3 dni była w miarę standardem. Nie było też paczkomatów więc szło dużo zrzucić na opieszałość poczty :)
Teraz wszyscy by chcieli jak najszyciej. Sam zresztą nie lubię długo czekać :) i się w duchu wkurzam jak dzień później od złożenia zamówienia nie przychodzi mi info, że sprzedawca już przygotował towar do wysyłki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cpt_Red napisał:

Skoro biznes ruszył to dobrze, życzę by tak było jak najdłużej :)

Zastanawia mnie jednak czy na dłuższą metę czas wysyłki nie będzie jednak słabym punktem tego. Jakby nie liczyć przy mniej korzystnym spłynięciu zamówienia do Ciebie, klient musi parę dni czekać (3-4, jak nie więcej pewnie).

Wydaje mi się, że ludzie teraz robią się bardzo wymagający w tym względzie. Biznesu to może nie położy, ale odbicie w komentarzach niekorzystne może mieć (jak faktycznie dużo będziesz sprzedawał).

Sam parę lat temu sprzedawałem przez allegro na podobnej zasadzie co Ty i wtedy jeszcze taka wysyłka do 3 dni była w miarę standardem. Nie było też paczkomatów więc szło dużo zrzucić na opieszałość poczty :)
Teraz wszyscy by chcieli jak najszyciej. Sam zresztą nie lubię długo czekać :) i się w duchu wkurzam jak dzień później od złożenia zamówienia nie przychodzi mi info, że sprzedawca już przygotował towar do wysyłki.

Znaczy mamy to w opisie że 3 dni robocze mamy na wysyłkę.  Jak na razie same łapki w górę więc spoko. Nawet już mamy allegro smart, na razie 100% zadowolonych klientów.  Dopiero zaczynamy, odezwę się za miesiąc czy dwa i  powiem co i jak :)

Godzinę temu, Gościu napisał:

Dobre hurtownie od razu przesyłają towar do podanego klienta, po co wozić dwa razy?

 

Znaczy wiesz to nie jest dobra hurtownia. To gigantyczna mega hurtownia, która ma kilkaset wysyłek hurtowych dziennie. Oni nie wysyłają do klientów detalicznych więc po to wozić dwa razy. Tacy mali jak ja kupują od nich tam nie wiem za tysiąc czy 2 na dzień towaru i tacy mali sobie to później rozsyłają do swoich klientów którzy zamówili towar. Ja kupuję koszyk za 1000 od hurtowni. Na drugi dzień towar jest u mnie. Ja robię z tego zamówienia małe paczuszki i wysyłam paczkmatem np. Książkę i lalkę dla dziecka na Mikołaja. 

 

Nie myślisz chyba że grube ryby by się bawiły w wysyłkę lalki i 1 książki do klienta detalicznego? Takie zamówienia realizuje ja czyli pośrednik jakby. Oni czyli ta mega hurtownia realizuje zamówienia kilkaset zł  +. Chyba jasno to wytłumaczyłem. 

 

Mamy podpisaną współpracę na 100 tysięcy minimum obrotu rocznie. Więc sam widzisz kolorowanki i lalki nie kupisz u nich jednej czy nawet 5ciu. Już rozumiesz po co ja i mój mały interes na boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adrianoob napisał:

Znaczy mamy to w opisie że 3 dni robocze mamy na wysyłkę.  Jak na razie same łapki w górę więc spoko. Nawet już mamy allegro smart, na razie 100% zadowolonych klientów.  Dopiero zaczynamy, odezwę się za miesiąc czy dwa i  powiem co i jak :)

Bardzo mądrze. Jest margines na ogarnięcie wysyłki i częściowo odpada kłopot z osobami, które później pieklą się czemu czekają dłużej na wysyłkę. Piszę częściowo bo niektórzy nie czytają warunków aukcji a później niezadowoleni i tak :)

 

A tak z czystej ciekawości (bez wchodzenia w szczegóły itp). Piszesz, że masz bardzo dużo pozycji - integrację z allegro masz w jakiś sposób zautomatyzowany? W sensie, że nie musisz sam tworzyć ręcznie tych aukcji?

 

Jak ja męczyłem się ze swoją sprzedażą to niestety ręcznie wstawiałem aukcje. Nie wiem czy wtedy nie było takich możliwości, czy po prostu byłem za słabo myślący by to jakoś ogarnąć :) Niemniej męka to była i niejako przez to (nie tylko) swój biznes położyłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.