Skocz do zawartości

Runa sig na FB u kobiet walczących


mac

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Dassler89 napisał:

@mac wymagasz zdecydowanie za wiele od ludzi. Pozwól, że przytoczę Ci pewna historię z minionego tygodnia. Zbieram srebrne monety przedwojenne (II RP, Cesarstwo niemieckie, trzecia Rzesza). I przychodzą zamówione monety z neta do mnie do pracy. Listonosz list zanosi do sekretarki. Ok, ona dzwoni do mnie, że mój list jest u niej. Otwieram go przy niej i pokazuje jej te monety. Na jednej z tych monet na awersie znajduje się swastyka. Pokazuje jej to a ona: "oooo ładna moneta, ona jest ze związku radzieckiego, tak?" O.o

Na tym nie koniec: odpowiadam że nie, że z Niemiec. Na co ona że ok a potem palcem pokazuje na swastykę i nie potrafiła jej nazwać, nie wiedziała co to jest i jak dany symbol się nazywa. Laska 26 lat. Dramat...

 

 

To znacznie szerszy temat, bo zahacza o podstawę tego systemu czyli o demokrację.

Większość ludzi ma gówniane pojęcia o świecie i jego mechanice.

Polityce, ekonomii czy nieco bardzie zaawansowanym związku przyczyna--->skutek.

 

Co nie przeszkadza im wymagać dla siebie prawa do decydowania o ustalaniu reguł rządzących społeczeństwem.

Od lat powtarzam, że demokracja to system dyktatury masy miałkich miernot manipulowanych przez cynicznych cwaniaków.

 

A co do sekretarki @Dassler89

Ona nie musi znać oznaczeń systemów totalitarnych.

Roli planu Marshalla w odbudowie Europy.

Dlaczego powołano do życia wspólnotę węgla i stali.

Zasad funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej.

Sposobu konstruowania systemów podatkowych i ich wpływu na efektywność gospodarczą.

Państwowej redystrybucji.

Systemów emerytalno-rentowych.

Kwestii bazy monetarnej i jej wpływu na inflację.

ITD ITP

 

Ona doskonale wie za to co robić by sprzedać się najdrożej na rynku matrymonialnym.

Jak najlepszemu z jej punktu widzenia kandydatowi.

I jak z tej sprzedaży wycisnąć dla siebie i potomstwa jak najwięcej konfitur.

 

ONA MA PO PROSTU INNĄ SPECJALIZACJĘ !

I jest w niej chooooolernie biegła.

Dużo bardziej, jak mniemam, niż Ty i ja razem wzięci ;)

 

 

21 godzin temu, Rnext napisał:

Wybory w psychiatryku zawsze wygra wariat, mimo udziału w głosowaniu personelu medycznego ;)

Podkradam czy też zapożyczam !

 

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Ona nie musi znać oznaczeń systemów totalitarnych

Albo ja mam za wąski umysł by to pojąć albo ten świat jest jakiś popieprzony.

Rozpoznanie tak podstawowego symbolu jak swastyka i powiązanie go z krajem to aż tak wiele? Pragnę zauważyć, że dziś większość ludzi w wieku 20/30/40 lat ma wyższe wykształcenie, nawet jakieś licencjaty. A rozpoznanie swastyki jest rzeczą na poziomie szkoły podstawowej - tak uważam.

 

Potem dziwimy sie, że oglądamy program matura to bzdura i jakiś as widząc symbol SS (te dwie literki obok siebie w kształcie błyskawicy), myśli że to znak wysokiego napięcia na skrzynce elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad rem.

IMHO symbol jest z gatunku uniwersalnych.

Na symbolizować coś mocnego, gwałtownego, z natury niebezpiecznego i co ciężko ujarzmić/kontrolować.

Osobiście jakiejś chęci nawiązania do tradycji III Rzeszy bym się w tym nie doszukiwał.

Ale to tylko moje zdanie.

 

Kolory czarny i czerwony to tradycyjnie kolor śmierci/nicości oraz kolor pasji, agresji, życiowej witalności, działania, dynamizmu, krwi.

 

 

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Ona doskonale wie za to co robić by sprzedać się najdrożej na rynku matrymonialnym.

Jak najlepszemu z jej punktu widzenia kandydatowi.

Ona pewnie stosuje się do teorii Ricardo. 

Ona odbiera telefony i ogarnia administracje. Więcej jej nie trzeba i jest szczęśliwa. Nie płacą jej za znajomość historii

 

Mam znajomą która by tego nie ogarnęła i była jak ta sekretarka. Ale 90% osób które znam nie ogarnia tego co ona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu uaktywnili feministki i inne idiotki do protestowania bo wiedzą że kobiety są łatwe do manipulacji.

To samo się tyczy tych baranów z męskim przyrodzeniem, nawet na TikToku dostałem kilka filmów jak męskie feministki włączyły się ochoczo w protest (#dramatkobiet) aż mnie wkurw wziął i o mało telefonu nie rozjebałem.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Libertyn napisał:

Ona odbiera telefony i ogarnia administracje. Więcej jej nie trzeba i jest szczęśliwa. Nie płacą jej za znajomość historii

Dokładnie.

Przy czym są środowiska np. zawodowe, gdzie duży poziom tzw. oczytania jest bardzo mile widziany.

A i spotkanie przy zmrożonej szklaneczce czy przysłowiowym kieliszku robi się jakby ciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie logiki u zwolenników lewicowego salonu :P to jest dopiero brak logiki.

Protestują, bo ktoś kto tym kręci tak ich zadaniował. Nic nowego.

Znak też dostali "z góry".

 

To samo było np. z odstrzałem dzików i ASF. Potem "mądrzejsi ludzie" zmienili zdanie... i protesty, dziczy holocaust, akcje celebrytek, fejsbuki ze zdjęciami ryjów się skończyły w jednej chwili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem? Marszałek Terlecki porównuje symbol strajku do Hitlerjugend i SS. Czy to wszystko nie jest ustawione? Parodia.

 

Jak to nie jest ustawiony kabaret to nie wiem, co nim jest.

 

Teraz to wezmą i będą podkurwiać. Zero dyskusji, jak nie zmienicie symboli, albo coś takiego. Nie rozmawiamy z naziolami i podobne kwiatki. Walczycie ze mną tutaj od początku, a mówiłem jasno, że tak będzie, że to wezmą i odwrócą na oczywistym skojarzeniu. Teraz pójdzie do TVP i rozpocznie się ośmieszanie całego środowiska.

 

https://streamable.com/er2bm2

 

 

 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 11:02, Libertyn napisał:

Dokładnie. Ta symbolika się przewija przez stulecia. Bodajże w Pelplinie jest płyta z czaszką niemal żywcem wziętą z czapki SS. Tyle że pochodzi z jakiegoś XVI wieku

huzarzy1.jpg

 

Dywizjon Jazdy Ochotniczej, postrach bolszewików.

 

Sprawę runy sig poruszyli historycy z UW.

Wartość merytoryczna przytłoczona ideologicznymi hasełkami i politycznym wsparciem protestujących. I wisienka na torcie:

 

Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że użycie przez protestujących prowokacyjnych obrazów i symboli jest przykładem ekspresji gniewu i bezradności wobec decyzji, która została podjęta bez szacunku dla praw człowieka. Ponieważ wybrany przez protestujących wizualny język protestu stanowi narzędzie oporu wobec drastycznego ograniczania praw kobiet do decydowania o sobie, jest on też w obecnej sytuacji zrozumiały i uprawniony.

 

https://www.facebook.com/IHSUW/posts/2681918108713310

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cst9191 napisał:

Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że użycie przez protestujących prowokacyjnych obrazów i symboli jest przykładem ekspresji gniewu i bezradności wobec decyzji, która została podjęta bez szacunku dla praw człowieka. Ponieważ wybrany przez protestujących wizualny język protestu stanowi narzędzie oporu wobec drastycznego ograniczania praw kobiet do decydowania o sobie, jest on też w obecnej sytuacji zrozumiały i uprawniony.

Czysta głupota wsadzać w usta wrogów oczywisty element propagandowy. Ten strajk mógłby nawet ruszyć ze słoneczkiem jakimś, albo po prostu z flagą, jakimś kwiatem, coś takiego. W oczywisty sposób wcisnęli ten temat, o czym mówię od początku i to się sprawdziło. Nie jest istotne, co to jest w istocie i ile podasz argumentów na błąd. Mleko się rozlało, a propaganda poszła. Symbol jest błędny i prowadzi do samozaorania. Ale to nie dziwi po kolejnych decyzjach. Trzeba spojrzeć na całokształt. To nie jest przypadek. Teraz rada strajku, ten symbol i cała ta otoczka to jest wszystko zaplanowane przez idiotów.

 

Prawdziwy strajk kobiet powinien postawić na delikatność, stanowczość, tradycję rodzinną, coś takiego, na samą flagę dosłownie. A mówiono im, żeby zmienili ten symbol, jeszcze był czas się wycofać. Ten argument ataku symboliki był podnoszony, jeszcze zanim TVP i politykierska szujnia podchwyciła. Prawda? Prawda.

 

Kiedy historyk UW broni twojego symbolu to wiedz, że coś zjebałeś.

 

Pamiętajmy również, że PiS posiada telewizję propagandową.

 

Symbol pokoju, wiary, jakiś totalnie polski, patriotyczny, ale NIEEE to NIEEE xD Symbol gniewu kobiet, śmiechu warte naprawdę. Siedzę trochę w tych tematach i nigdy bym takiego błędu nie popełnił. Mówię, już jakieś słońce byłoby lepsze ? Nawiązywaliby wtedy do Tuska, słońca narodu, czy słońca peru, coś takiego było. Gdzie nie spojrzysz to masz właśnie coś takiego. Przekręcenie i atak propagandy, ale trzeba planować pewne rzeczy z góry, a tu ktoś nie pomyślał, albo pomyślał za grubo.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mac napisał:

Nie jest istotne, co to jest w istocie i ile podasz argumentów na błąd. Mleko się rozlało, a propaganda poszła. Symbol jest błędny i prowadzi do samozaorania. Ale to nie dziwi po kolejnych decyzjach.

Najgorsze jest to, że te wszystkie julki i ich przydupasy na ulicach mają lub niedługo będą mieć prawa wyborcze. Idiokracja stanie się rzeczywistością.

 

1 godzinę temu, mac napisał:

Prawdziwy strajk kobiet powinien postawić na delikatność, stanowczość, tradycję rodzinną, coś takiego, na samą flagę dosłownie.

Zauważyłem pewną zależność wśród znajomych na fb - ci których mógłbym określić jako mniej stabilnych uczuciowo/emocjonalnie z różnych powodów, wrzucali wspomniany symbol na swoje profile, natomiast dziewczyny które uważałem za 'normalne', chyba faktycznie takie są ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, cst9191 napisał:

Zauważyłem pewną zależność wśród znajomych na fb - ci których mógłbym określić jako mniej stabilnych uczuciowo/emocjonalnie z różnych powodów, wrzucali wspomniany symbol na swoje profile, natomiast dziewczyny które uważałem za 'normalne', chyba faktycznie takie są ?

Piękne oranie ogólnie. Wystarczy zrobić screena i można takiej osobie już do końca życia wypominać. Nigdy się człowiek piętna nie pozbędzie, które dobrowolnie na siebie nałoży. Według mnie totalna głupota pisać w mediach społecznościowych, co się myśli, oznaczać się. Padaka. U mnie wiele usunęło już, chyba coś dotarło do łbów, albo rodzina zauważyła i ktoś mądrzejszy podpowiedział.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.