Skocz do zawartości

Runa sig na FB u kobiet walczących


mac

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Mroczek napisał:

BTW nie zapominaj akurat ze w wielu kręgach te poglądy są jedyne słuszne. 

Można zagrać kopię przekonań, ale wykształcenie własnych to praca na całe życie, więc się nie dziwię.

 

Po ataku na WTC rozwinęła się mocno telewizja śniadaniowa, gotowanie, master szefy i podobne kwiatki, bo ludzie pragnęli bezpieczeństwa, komfortu, a pięknie zastawiony stół ze smacznymi potrawami koił rany psychiczne i wpływał pozytywnie na podświadomość. Ten mechanizm wykorzystano do promocji całej branży z ogromnym sukcesem. Kryzys, obietnica komfortu, nadzieja, symbolika bezpieczeństwa, wiary, wspólnoty. Podaję jeden z pierwszych przykładów. Masa opracowań o tym zagadnieniu w sieci, wywiady z ekspertami + szefami kuchni potwierdzającymi ten trend i wydarzenia. Tak można wygrać, zarobić hajs i coś wnieść, natomiast tutaj odwrotna symbolika. Nienawiść łączy na krótko i wszystkie protesty, jak zwykle posypią się, jak domki z kart, bo tylko na tym bazują.

 

Dlaczego do tej pory wspomina się solidarność? Ze względu na nadzieję lepszego jutra + symbolika patriotyczna, głęboko zakorzeniona w naturze.

 

W symbolach agresji i nienawiści nie ma wiary, ani komfortu, tylko wyczerpanie.

Edytowane przez mac
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki symbol błyskawicy jaki się rysowało w podstawówce. I wcale nie jest taki podobny. Znaczy jest ale nie jest. Mi się te ich pioruny kojarzą z piorunami.

 

Przypomina mi się, że rysowałem takie symbole w postawówce bo fajnie wyglądały, i przywodziły ma myśl siłę. Może im właśnie o to chodzi, z tym im się kojarzy i dlatego ich używają. Albo chcą sobie dodać animuszu albo tęsknia za siłą, którzej nie mają.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wrotycz napisał:

To jest taki symbol błyskawicy jaki się rysowało w podstawówce. I wcale nie jest taki podobny. Znaczy jest ale nie jest. Mi się te ich pioruny kojarzą z piorunami.

Teraz możemy się zacząć kłócić i o to właśnie chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieco z innej beczki: czy od wczoraj przypadkiem nie mamy w całej Polsce czerwonej strefy gdzie obowiązuje zakaz zgromadzeń, a kobiety sobie jakby niby nic zbierają się i organizują strajki??? Nikt ich nie zamknie, nie pouczy, nie wlepi mandatu, nie wyśle na kwarantannę czy cokolwiek innego??? Takie rzeczy tylko w podłym, opresyjnym patriarchacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn kolejny raz się powtórzę. Chodzi o symbolikę, którą wciskasz wrogom, rozumiesz? xD Masz mnóstwo innych symboli, a wybierasz akurat ten, po którym każdy debil może cię pojechać. Czy to nie jest głupota? Co to ma w ogóle oznaczać?

 

osk-plakat-1024x582.png

Edytowane przez mac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polactwo można dymać w dupsko jak ci się tylko podoba. Można zrobić dosłownie wszystko, nikt nie będzie protestował. Kiedy rząd rozwala kraj przez wysokie podatki, socjalizm, złodziejstwo, rozpierdala kolejne branże od rolnictwa po fitness - cisza. Ale jak wchodzi prawo uderzające w mniej niż 1% ciąż, to nagle wybucha wojna domowa. Karyny nagle przestają robić paznokcie i stają się aktywne politycznie, wybuchają protesty społeczne, ludzie chcą uciekać z kraju lub nigdy nie wracać z emigracji. Kobiety przestają rodzić, a kościoły są demolowane.

 

Przecież to jest jakaś parodia społeczeństwa. 

 

W międzyczasie wejdzie prawo, które nas wyrucha 100 razy bardziej niż ta ustawa i nikt nawet się nie zająknie. 

  • Like 11
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

Serio, tutaj internetowych demagogów mieszasz?

Serio.

 

Nie oszukujmy się, ale to nie jest Twoje osobiste spostrzeżenie, tylko powielasz informację, która zaczęła krążyć po internecie tego samego dnia, jak tylko zaczęto ten symbol stosować. A w rzeczywistości symbol błyskawicy, ani nie jest staronordycką runą, ani symbolem nazistowskim, pomimo dużego podobieństwa. Jest za to powszechnie rozumianym w naszej popkulturze wyrazem agresji, wściekłości i wzburzenia, stosowanym szeroko w grach komputerowych, komiksach, memach, sztuce plakatowej, itp., itp. - i nikt tam skojarzeń z runą sign nigdy nie widział. 

 

Dopiero kiedy zaczął byś stosowany jako symbol oporu wobec PIS, automatycznie w internecie zaczęto kierować uwagę wszystkich na jego podobiznę do symboliki nazistowskiej, co jest oczywistym działaniem pisowskich klakierów, mającym na celu kręcenie afer wokół całej akcji.

2 godziny temu, mac napisał:

I nie mów o podobieństwach, bo nawet Apple walczy z firemkami, które mają loga podobne w 10% do nich. Każda marka walczy, zastrzega znaki firmowe, a nawet z podobnymi się walczy. Tutaj byłaby 100% wygrana w takim sporze.

ROTFL

 

Podjąłbym dyskusję w tym kierunku, jeżeli Schutzstafell GmbH rzeczywiście zastrzegłby symbol SS jako znak handlowy podlegający ochronie prawnej, no ale że tak nie jest, no to bądźmy poważni.

2 godziny temu, mac napisał:

Nie mówię, że posługiwanie się symbolami mocnymi to zła strategia, natomiast trzeba myśleć, co się robi. A to bezmyślne nawiązanie, łatwe do zamiany w cios i poprowadzone tak, aby ośmieszyć protest do granic możliwości.

Moment, przecież sam w pierwszym poście piszesz:

4 godziny temu, mac napisał:

Kobiety na FB posługują się insygniami runicznymi III Rzeszy pod aktualny protest. Chodzi o runę sig, czyli ten czerwony piorun.

Powyżej sam wyraźnie popłynąłeś z pisowskim nurtem stwierdzając, że to nie jest już nawet podobne, a że jest to dokładnie ta sama symbolika.

 

Na tym właśnie polega demagogia.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Throgg napisał:

Na tym właśnie polega demagogia.

Protestujesz powiedzmy w słusznej sprawie. Wstawiasz wyraźnie dwuznaczny symbol na wszystkie materiały i prosisz się o skierowanie broni propagandowej i ośmieszenie własnej sprawy. O tym mówię, o niczym więcej. Pytanie, czy tak byś zrobił, czy nie. Ja bym tego symbolu nie wykorzystał, bo skoro może się kojarzyć źle to będzie. Tylko tyle. Nic nie kopiuję. Dzisiaj żonka mojego kuzyna wstawiła emblemat SS na własnego ryjca. Gdyby nie to nawet by temat nie powstał. Oplułem się ze śmiechu, jak to zobaczyłem. Niech sobie strajkują, jak chcą. Po prostu nie wciskałbym wrogom na siłę tematu, który by mnie ośmieszył momentalnie. Przysięgam, gdyby nie ten emblemat i zmiana foto wyświetlona na FB to nawet bym nie wiedział, co jest grane. A skoro do mnie taki przekaz nawet dociera to znaczy, że to szkodliwe.

 

Założyłeś, że wiedziałem o temacie, a jeżeli się mylisz i nie wiedziałem, tylko mi się tak skojarzyło momentalnie? Bo tak właśnie było. Mam wyjebane na wszystkie partie, dla mnie to jeden chuj, kłamliwe kurwy i złodzieje, niszczyciele przedsiębiorczości. Nie dziwi mnie "pisowski nurt", bo to naturalna kolej rzeczy, jak takimi symbolami się posługujesz :) Mówię, zabawa w skojarzenia i niepotrzebne dołowanie sprawy. Masz całą masę świetnych, kobiecych, mocnych symboli, ale nie wzięli najgorszy z możliwych, prawdziwe samozaoranie.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Krugerrand said:

a kobiety sobie jakby niby nic zbierają się i organizują strajki??? Nikt ich nie zamknie, nie pouczy, nie wlepi mandatu, nie wyśle na kwarantannę czy cokolwiek innego???

Neoproletariat jest klasą uprzywilejowaną i może robić rozróby nie niepokojony. Co innego zwykli, praworządni obywatele, których policja obywatelska ma prawo pałować i aresztować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mac napisał:

Kobiety na FB posługują się insygniami runicznymi III Rzeszy pod aktualny protest. Chodzi o runę sig, czyli ten czerwony piorun. Czy ludzi już do reszty popierdoliło i nie wiedzą, co robią?

@mac znasz taki dowcip z brodą? Psychiatra pokazuje pacjentowi kolejne plansze testu Rorschacha, z pytaniem -"Co Pan widzi". Ten za każdym razem odpowiada to samo "Gołą dupę". Lekarz stwierdza: "Jest Pan erotomanem". Pacjent na to "....ja? a kto mi te bezeceństwa pokazywał?".

Przykro mi to pisać ale wg mnie jesteś własnie jak ten pacjent któremu "wszystko się kojarzy".

 

Naprawdę trzeba duuuużo chęci, żeby zwykłą grafikę pioruna powiązać ze znakami SS. Mówię to zupełnie w oderwaniu od samej akcji kobiet.

 

Pokażę Ci to na przykładzie. Poniżej masz zestawienie znaku SS o którym piszesz i oznaczenie z FB (wziąłem ze zdjęcia znajomej, nie wiem jak znaleźć bez tła).

W każdym razie przeniosłem Ci dokładnie ten znak pioruna z FB na znak SS. Nadal sądzisz że są takie same? Czy jednak trochę Cię fantazja poniosła?

 

zestawienie.jpg

Ja rozumiem, że jakaś akcja może nam się nie podobać, ale nie piszmy głupot i to w dziale starszyzna. Nie wypada.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdzichu_Wawa mówię przecież, że widziałem na FB wstawki takie i takie, w tym emblematy SS centralnie skopiowane na profilowe :)

 

Dwa to jest dobre odniesienie. Dzięki.

 

Powinienem to lepiej ubrać w słowa, to na pewno.

 

Dalej jednak twierdzę, że to zły symbol, po prostu, nie jest jednoznaczny, nie jest dobrze zoptymalizowany, nic nie znaczy tak naprawdę, a wręcz kusi, żeby to podciągnąć. Na ten problem właśnie wskazuję od początku.

 

Mnie, jak mówię mało obchodzi, bo dzieci nie planuję, z kobietami też nie zamierzam się już spotykać. Mówię tylko, że "wróg" może wykorzystać takie coś do nakręcania tematu i przenoszenia uwagi. Dwa, na FB widziałem i takie i takie oznaczenia :) Jeszcze raz podkreślam i chciałem po prostu się wymienić, czy też coś takiego dostrzegacie. Jeżeli to głupota to nie wiem. Temat, jak temat. Widziałem znacznie gorsze od tego. Postaram się w następnym wątku bardziej szczegółowo wyjaśniać, o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macPrzejrzałem zdjęcia profilowe znajomych jak szukałem przykładu do wklejenia do tego porównania. Widziałem tylko albo sam piorun albo ten sam piorun z tym tekstem "Wybór nie zakaz". Może gdzieś ktoś wkleił coś bardziej przypominającego SS - nie przeczę. Ludzie są różni. Nie dorabiał bym jednak żadnej teorii spiskowej do tego. Po prostu (moim zdaniem) to jest szybka akcja oddolna, gdzie ludzie biorą co jest pod ręką (grafika w wersji wektorowej).

 

Zobacz - wrzucę Ci screen jaka grafika (wektorowa -czyli do wykorzystania) pojawia się po wpisaniu w Googla i porównaj to sobie ze wzorami maseczek i T-shirtów z Allegro. Jakby żywcem skopiowane (na szybko).

 

 

piorun.jpg

 

Allegro:

allegro.jpg 

 

 

EDIT: ta "rekomendacja dla Ciebie" to efekt tego że wpisałem w Allegro "piorun akcja kobiet" jak szukałem fotek żeby tu wkleić.

Edytowane przez Zdzichu_Wawa
dodanie kilku zdań
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mac napisał:

Kobiety na FB posługują się insygniami runicznymi III Rzeszy pod aktualny protest. Chodzi o runę sig, czyli ten czerwony piorun. Czy ludzi już do reszty popierdoliło i nie wiedzą, co robią?

Zważ na kolory - czerwony, biały czarny...zaraz zaraz, gdzieś to leciało. 

 

z25865780V,Kobiety-nie-skladaja-parasole

 

faktycznie - jesteśmy przeczuleni...

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o żadną aborcję. Spójrzcie na ten materiał. Ta "kobieta" trzyma wzniesioną pięść. (ok. 1:00 min)

 

 

A jak to wyglądało w Stanach? 

 

 

U nas jest to samo. Dokładnie to samo gdzie przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej tak samo jak demokraci stają po stronie agresywnego tłumu. Tu o żadną aborcję nigdy nie chodziło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Obliteraror napisał:

Czekałem, aż wrzucą Wilczy Hak (słynną nordycką Runę Śmierci, zmodyfikowany Eihwaz).

 

Jako ciekawostkę powiem, że na swoim poprzednim avatarze na forumku przez lata miałem runę Eihwaz i nikt złego słowa nie powiedział. ?

 

w200

 

[nie sympatyzuję z (neo)nazizmem itd, gdyby ktoś pytał?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.