Skocz do zawartości

Partia się nie patyczkuje i tłumi legalny protest pod pretekstem...


wrotycz

Rekomendowane odpowiedzi

Partia się nie patyczkuje i tłumi legalny protest pod pretekstem.., no właśnie pod jakim pretekstem? Oficjalnie ponieważ, tu cytat za @Policja_KSP:

Quote

(osoby) które gromadząc się na pl. Defilad swoim zachowaniem naruszają zasady bezpieczeństwa związane ze stanem epidemii


Wczoraraj, 24 października AD 2020, policja III RP spacyfikowała, w znaczeniu rozgromiła, legalny, pokojowy Marsz o wolność.

 

Marsz-plakat-724x1024.jpg

 

Marsz zgłoszony, znany władzy już od września, tak że mieli czas żeby się przygotować. I się przygotowali.

 

W przeciwieństwie do wcześniejszych wystąpień publiki przeciwko bezprawnym nakazom/zakazom, gdzie policja przyszła ochraniać, tym razem przyszła spacyfikować. Zamiast zwykłych oddziałów, tysięce karnych, posłusznych i bezwględnych oddziałów prewencji z całego kraju (aż tylu ich w Warszawie nie mają). Policja otoczyła kilka tysięcy osób, które się zebrały przed dwunastą, odcinając je od dziesiątek tysięcy poza kordonem. Potem policja zaatakowała, użyła gazu łzawiącego, granatów hukowych (wg GW) i gumowych kul.

 

 


 

W każdym razie po ataku policji wyłapano tych, którzy się napatoczyli ze środka kordonu, zapewne zostaną oskarżeni o "atak na funkcjonariuszy", "stawianie oporu przy aresztowaniu" itp. Potem jakoś się im udało zacząć negocjacje, część wypuścili z kółka, potem się rozmyślili i znowu zaczęli zabawę.

 

Ludzie na zewnątrz rozdzielili się i poszli w kilku kierunkach. Tamtejsze oddziały też próbowały ich zatrzymać ale to nie były doborowe oddziały waffen prewencja i im się nie udało.

 

 

Dlaczego do tego doszło?

 

Nie będę komentował rzecznika Komendy stołecznej policji, który na twitterze tłumaczył interwencje tak:

 

Quote

Podejmujemy zdecydowane działania wobec osób, które gromadząc się na pl. Defilad swoim zachowaniem naruszają zasady bezpieczeństwa związane ze stanem epidemii. Lekceważące i jaskrawe naruszanie przepisów to powód naszej reakcji.

Quote

Policjanci działają zdecydowanie i skutecznie. Dotychczas zatrzymano ponad 120 osób. To zatrzymania prewencyjne i do celów procesowych. Lekceważenie prawa i celowe naruszanie obowiązujących przepisów ma konsekwencje. Komunikowaliśmy to wyraźnie przed rozpoczęciem naszych działań.

Takiego dzbana to ze świeca szukać.

 

 

W rzeczywistości pretekstu nie widać na filmie. Zaczynają zatrzymania ludzi już w momentem ustawionym na filmie (@1:41:30), dosłownie w sekundę po otwarciu. Potem "nieznani sprawcy" rzucją zapałki dymne (takie po 4zł sztuka) i podobnej wielkości petadę i ale akcja zaczyna się na hasło "otwieram zgromadzenie". Zgromadzenie, podkreślę, legalne, zarejestrowane we właściwym urzędzie, z ustaloną trasą przemarszu iwszystkimi pozwoleniami.

 

Odnoszę nieodparte wrażenie, że "sprawcy" tych "zamieszek" pracują w KSP albo prewencji i przyszli na marsz "po cywilu". Zresztą nasza dzielna policja ma długą tradycję organizowania takich "przypadkowych" zamieszek w celu pacyfikacji legalnych marszy, nieprzychylnych władzy.

Ot kilka przykładów:

Robert Winnicki - Prowokacja POlicji na Marszu Niepodległości (11.11.2012)

 

mqdefault.jpg  (dokument TVP! z 2013 o marszu w 2012)

 

 

mqdefault.jpg (2011)

 

Tak, że ja władzy nie wierzę, bo oni czerpią wzorce od swoich wielkich protoplastów - PZPR/UB.

 

Do tego w mediach rządowych i nierządnych uczestnicy legalnego marszu sa nazywani kibolami, a sam marsz zamieszkami. No szlag by ich trafił. A jak lewackie bojówki napadają na kościoły to jest wolność ekspresji a policja nie interweniuje. A ponoć taka praworządna jest.

 

 

Po co im to? Wg mnie, chcą nas nastraszyć, żebyśmy się nie wychylali. Poddani nie mają głosu. Ale to moje zdanie. Ciekaw jestem waszego.

 

 

 

 

 

-- relacje w mediach, ze zdjęciami, filmami itd.  --

niezależne:

Zdjęcie symbol „Marszu o wolność”. Policja użyła gazu i gumowych kul przeciw manifestantom [FOTO/WIDEO]

„Marsz o wolność”. Manifestacje przeciw obostrzeniom koronawirusowym w całej Polsce

 

rządowe:

TVPiS

 

nierządne:

Gaz i granaty hukowe. Policja zatrzymała 120 osób. Zamieszki w centrum Warszawy (GW)

 

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 6
  • Dzięki 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, zwracam tu często uwagę na zachodzące zmiany w reakcjach policji, które demaskują przygotowywanie jej przez naczalstwo do roli ZOMO. Jako że są to w tej chwili zwykli Pretorianie spanikowanych rządzących, kurczowo trzymających się ryjami koryta i stanowienia "prawa" gwarantującego im bezkarność, tak właśnie należy ich widzieć i pod takim kątem przewidywać rozwój wypadków.

Każdy, kto nie uwzględni w kalkulacjach nowej roli milicji, zostanie przez nią brutalnie spacyfikowany. Chyba że będzie na marszu poparcia dla premiera i rządu. Wolność się skończyła a ludzie i tak gówno dostaną a nie "bezpieczeństwo epidemiczne". To już jest PRL w przebraniu chochoła. 

  • Like 13
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 21:49, Rnext napisał:

zachodzące zmiany w reakcjach policji

Są dobrzy funkcjonariusze, ale tak jak ludzie krzyczą "gestapo" nie mijają się z prawdą.

 

W dniu 25.10.2020 o 22:12, Garrett napisał:

Ciekawe jak się cała ta akcja "aborcyjna" skończy.

To wielka hucpa, pod płaszczykiem "aborcji" wprowadzają przymusy szczepień i nowe restrykcje.

 

W dniu 26.10.2020 o 18:34, Wincenty napisał:

Nic tylko patrzeć az bd nas na siłę szczepić jak zwierzęta

To jeden z zakulisowo przepychanych pomysłów.

 

 

Wg mnie powinni być tam ludzie z butelkami z benzyną walcząc z milicyjnymi bandziorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zupełnie przypadkowo, wiadomo, natknąłem się na film z tamtego dnia. To dość istotne, także w kontekście dzisiejszego marszu niepodległości.

 

Otóż pewien Ślązak z Cieszyna alias Stelok na YT nagrywał tą demonstrację i przypał jednego cwaniaczka, zawodowego prowokatora, który za pieniądze z naszych podatków rzucał w policję różnymi przedmiotami w celu sprowokowania jej do żywszej akcji. Choć policjanci byli zapewne nabuzowani widokiem premii za interwencję to potrzebowali pretekstu żeby móc się wyładować na publice. I taki pretekst dostali. Zapewne nie był on sam. Wiadomo jedna rzucona butelka czy petarda to nie powód do brutalnej pacyfikacji. Na pewno było ich tam więcej ale tu akurat jeden dał się uwiecznić na taśmie.

 

Tu znajduje się analiza przypadku:

 

 

Tu jest oryginalny film, z którego pochodzą zdjęcia.

 

 

 

Dzięki chłopakowi możemy więc sobie wyrobić zdanie o tej akcji i wziąć to po uwagę w ocenie kolejnych tego typu misji pokojowych naszej wspaniałej policji. Mam tu na myśli wydarzenia z marszu niepodległości, który został spacyfikowany bo przerodził się w małe zamieszki spowodowane rzekomo przez huliganów i "narodowców". Czemu rzekomo? Bo uważam, że znając długą i bogatą historię policji w organizowaniu takich awantur lepiej poczekać pare dni na jakieś fimy nagrane przez uczestników i ocenić kto rzeczywiście sprowokował te małe zamieszki.

 

 

 

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie nie, przecież przywódczyni, biznesłoman Marta Lempart nie jest zainteresowana wolnością internetu czy wolnością w ogóle.

No i taka ACTAx nie pozwala jej zarabiać milionów ze zrzutek naiwnych Julek.

 

To nie jedyny powód ale istotny.

 

Ciekawy pogląd na ten temat wyraził Cejrowski, który stwierdził, że w Stanach tegoroczne wybory to jest "wojna o aborcję". Brzmi znajomo? To jest istotny czynnik podziału a nie jakaś tam wolność. Po co kobietom wolność? One wolą ochronę.

 

 

(czas jest ustawiony na @0:49:15)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 25.11.2020 o 17:47, Everson napisał:

Szkoda ,że dziewczyny i kobiety tak chętnie nie walczą w innych ważnych sprawach.  Za niedługo ma wejść nowa wersja ACTA i zapewne w obronie wolności słowa w internecie nie wyjdą 

Bardzo słuszna uwaga. Sam wysyłałem znajomy obojga płci różne materiały odnośnie m.in ACTA 2 no i niestety nie znalazłem popleczników. Kobiety reagują bardzo emocjonalnie, nie logicznie.

 

A co do tematu: w 2021 byłem zaledwie 2x, raz nie mogłem, raz nie miałem czym, pół roku spędziłem za granicą, a dwa trzy razy przegapiłem po prostu. Potwierdzam, to nie policja tylko nadzorcy niewolników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 17:47, Everson napisał:

Szkoda ,że dziewczyny i kobiety tak chętnie nie walczą w innych ważnych sprawach.

 

Kobiety walczą tylko o takie sprawy, które im pasują patrz aborcja.

Dopóki państwo spełnia rolę opiekuńczą, daje socjale, przywileje, dodatki, prawa kobietom dopóty one resztą się nie zainteresują.

Obecna inflacja, drożyzna, gigantyczne kredyty Polaków, braki we wszystkich obszarach, nie działające poprawnie państwo to kobiet nie interesuje bo one żyją tym co propaganda powie.

A obecnie na czasie jest jeszcze covid, konflikt na Ukrainie i tym się kobiety interesują.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.