Skocz do zawartości

Protesty zbuntowanych


Jan III Wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Turop napisał:

Pytam właśnie jednej z kompetentych osób z mojej rodziny i okazuje się, że rzeczywiście twórczynie sugerowały się niemiecką swastyką z doborem kolorów, skąd takie informacje i niektórych Pań to nie wiem, ale jak widać coś może w tym jest, że niby siła moc, ogień, piorun, że kobiety są niezniszczalne jak żywioł. 

 

Tak mi zostało wytłumaczone poza forum. Wkoncu głód wiedzy zostać zasppkojony. 

Mam nadzieję, że info nie z wczorajszych wiadomości  TVP :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zielonooka napisał:

Chodziło mi o trochę coś innego. O to, że żona też ma prawo decydować.

No właśnie, zdrowy związek jest gdy oboje szanują zdanie drugiej  osoby i razem starają się wybrać, zadecydować. Nie tylko gdy mężczyzna decyduje i robi tylko tak jak on chce lub na odwrót. Dla mnie związek to współpraca, a nie jakieś dziwne poddaństwo. 

Oczywiście się zgadzam, ale biorę pod uwagę stan psychiczny kobiety, która otrzymuje złe wiadomości. Mało, która byłaby w stanie podjąć jakąkolwiek świadomą decyzje.

Dlatego większą decyzyjność ma ojciec dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno ekstremum protestujących pro-femina.

Jak i ekstremum środowiska pro-life.

Powinno podać sobie ręce.

I zatańczyć walczyka.

 

Bo są pierdolnięci w równie mocny sposób.

Tylko pierdolnięcie wyniosło ich na przeciwległe bieguny.

 

Ale nie różnią się od siebie niczym.

 

Obie grupy - na Syberię !

Boże, jakby się spokojniej i normalnie zrobiło.

Tylko Syberii jakoś żal.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Turop napisał:

Pytam właśnie jednej z kompetentych osób z mojej rodziny i okazuje się, że rzeczywiście twórczynie sugerowały się niemiecką swastyką z doborem kolorów, skąd takie informacje i niektórych Pań to nie wiem, ale jak widać coś może w tym jest, że niby siła moc, ogień, piorun, że kobiety są niezniszczalne jak żywioł. 

 

polski-plakat-patriotyczny.jpg

 

Kolorystyka identyczna jak we fladze III rzeszy. Każdy widzi to co chce. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JudgeMe napisał:

Istotą dylematu moralnego jest to, że nie jest proste. 

 

A jakie to ma znaczenie? 

Uprawiała seks, więc powinna pownosić konsekwencje swoich czynów. Taka faktyczność, od kobiety zależy jak odniesie się do tej faktyczności. 

Z mojej perspektywy nie ma tu żadnego dylematu moralnego.
"Powinna ponieść konsekwencje swoich czynów"? Żaden środek antykoncepcyjny nie daje 100% pewność, że w ciąże nie zajdziesz. Kobieta zabezpiecza się przed ciążą starannie, środki zabezpieczające zawodzą i zachodzi w ciąże. Rozumiem, że ma się karać za to, że stosowała zabezpieczenie?

Zgoda na seks nie jest równoważna ze zgodą na ciążę? 

Edytowane przez melody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MalVina napisał:

Dałaś teraz pokaz jak jesteś przesiąknięta agresją. Gratuluje

O jejciu manipulujesz jak ONR wyklinaja, biją ludzi, chcą zabić bo ktoś ma ciemna karnacje a potem zobaczą baner "wypierdalac" i są bardzo zniesmaczeni, i przerażeni. Ale dobrze, dobrze wsciekajcie się ;) sama nie byłam jeszcze na proteście, ale dzięki wam się wybiorę, namowiliscie mnie ;)

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Analconda napisał:

brała się zbyt wyzywająco więc to ona jest winna że ją ktoś zgwałcił. XD

Ale jakie to ma znaczenie, że dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu. Dziecko, to dziecko. 

 

Kiedy kobieta traci nogę w wypadku, też musi sobie poradzić jakoś z tą traumą.  

Jakoś się do tego wydarzenia odnieść. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, alicja95 napisał:

O jejciu manipulujesz jak ONR wyklinaja, biją ludzi, chcą zabić bo ktoś ma ciemna karnacje a potem zobaczą baner "wypierdalac" i są bardzo zniesmaczeni, i przerażeni. Ale dobrze, dobrze wsciekajcie się ;) sama nie byłam jeszcze na proteście, ale dzięki wam się wybiorę, namowiliscie mnie ;)

Tylko noś maseczkę i się nie drzyj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, JudgeMe napisał:

Ale, co zostało obalone w środowisku naukowym?

Możesz to wyjaśnić, jaki to ma związek z Kościołem? 

Chociażby to że przedstawiony na filmie płód nie wygląda w taki sam sposób w rzeczywistości na tym etapie ciąży. 

To, że "nie ucieka" przed aborcją. 

A kościół ma taki związek, że episkopat polski  i media katolickie objęty te bzdury patronatem.

Edytowane przez melody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, alicja95 napisał:

Ale dobrze, dobrze wsciekajcie się ;) sama nie byłam jeszcze na proteście, ale dzięki wam się wybiorę, namowiliscie mnie ;)

Powodzenia - szczerze.

Czas skończyć z katolickim zamordyzmem.

Aborcja na życzenie! Won z katolickim zamordyzmem! 
 

2 minuty temu, JudgeMe napisał:

Ale jakie to ma znaczenie, że dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu. Dziecko, to dziecko.

Takie, że kobieta może nie chciała dziecka? I może jej to przypominać?

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lalka napisał:

Szukasz dziury w całym, nie znamy całej tej historii tylko fragment.

Ano właśnie:) Wypadałoby poznać całość i dowiedzieć się gdzie był w tej całej historii owy dawca nasienia. Bazowałem tylko i wyłącznie na tym podanym przez Ciebie fragmencie, z którego wynika jednoznacznie, że decyzję podjęła tylko i wyłącznie kobieta. Pogrubiłem zresztą ten fragment w swoim poprzednim poście.

 

33 minuty temu, Lalka napisał:

Miałeś kiedyś kobietę w ciąży? Jeśli tak to z praktyki byś wiedział, że jesteś najbardziej decyzyjną osobą w tej sytuacji o ile jest to zdrowy związek, a przecież taki chce się zbudować?

Na całe szczeście nie i nie jest tu chyba żadną tajemnicą, że nie przewiduję takich scenariuszy w swoim życiu. Wyrażenie "zdrowy związek" coraz bardziej jawi mi się jako oksymoron. Oczywiście pewnie takie związki gdzieś tam istnieją, ale stanowią zapewne zdecydowaną mniejszość i być może w obliczu coraz bardziej posuwanych zmian w prawie na rzecz kobiet związków jako takich będzie pewnie coraz mniej.

 

33 minuty temu, Lalka napisał:

I oczywistym jest, że żyjemy w dwóch różnych światach bo ja jestem w stanie zrozumieć te kobiety poprzez własne doświadczenie.

A nie masz takiego wrażenia, że te dwa różne światy w debacie publicznej coraz bardziej są antagonizowane na rzecz tylko i wyłącznie problemów kobiet? Bo ja mam. W debacie publicznej nie ma miejsca na męski głos, jest on wyszydzany, uciszany lub też całkowicie przemilczany, a tak być nie powinno. Tworzy sie jakieś wojenki pomiędzy płciami (i nie tylko) zamiast stworzyć coś co będzie pomiędzy kobietami i mężczyznami, matkami i ojcami, mężami i żonami współgrało w taki sposób aby obydwoje mogli na równi w ramach rzeczywistego równouprawnienia decydować o pewnych fundamentalnych sprawach, a nie "moje ciało moja sprawa". Nawet to forum, na którym obydwoje się udzielamy ma fatalną "prasę" tylko i wyłącznie dlatego, że wskazuje zagrożenia jakie płyną na mężczyzn we współczenym świecie relacji damsko-męskich. 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, melody napisał:

Z mojej perspektywy nie ma tu żadnego dylematu moralnego.
"Powinna ponieść konsekwencje swoich czynów"? Żaden środek antykoncepcyjny nie daje 100% pewność, że w ciąże nie zajdziesz. Kobieta zabezpiecza się przed ciążą starannie, środki zabezpieczające zawodzą i zachodzi w ciąże. Rozumiem, że ma się karać za to, że stosowała zabezpieczenie?

Zgoda na seks nie jest równoważna ze zgodą na ciążę? 

Bo jesteś bezrefleksyjna, czego dajesz dowód w każdym swoim komentarzu.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nie popieram aborcji jako antykoncepcji awaryjnej (choć tabletki 72h po jak najbardziej), tak nie uważam, iż chore dziecko to konsekwencja 'głupkowategk seksu'.

 

Nie. Nikt kurde nie wybiera takiego beznadziejnego losu. Nie jestem zwolenniczką aborcji na życzenie, ponieważ istnieje antykoncepcja, ale można cholernie odpowiedzialnie planować powiększenie rodziny i od ginekologa wyjść ze strasznymi wynikami zdrowia płodu. Dla mnie wyrazem odpowiedzielności jest w takim wypadku terminacja. Nawet nazwana morderstwem. Niestety. Nie nadaję się na kobietę i matkę z taką oceną? No cóż, przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alicja95 napisał:

O jejciu manipulujesz jak ONR wyklinaja, biją ludzi, chcą zabić bo ktoś ma ciemna karnacje a potem zobaczą baner "wypierdalac" i są bardzo zniesmaczeni, i przerażeni. Ale dobrze, dobrze wsciekajcie się ;) sama nie byłam jeszcze na proteście, ale dzięki wam się wybiorę, namowiliscie mnie ;)

Ja się nie wściekam, w przeciwieństwie do Ciebie ? Uskuteczniasz projekcję swojego zachowania na mnie, co też mnie nie dziwi po twoich wpisach. Dalej atakuj, to nawet zabawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Analconda napisał:

Takie, że kobieta może nie chciała dziecka? I może jej to przypominać?

Może oddać dziecko. 

Wiele małżeństw, które nie mogą posiadać potomstwa, traktuje takiego niemowlaka jak cud. 

 

4 minuty temu, melody napisał:

Chociażby to że przedstawiony na filmie płód nie wygląda w taki sam sposób w rzeczywistości na tym etapie ciąży. 

To, że "nie ucieka" przed aborcją. 

A kościół ma taki związek, że episkopat polski  i media katolickie objęty te bzdury patronatem.

Nie oglądałam tego filmu i  nie czytałam książki. Ale zastanawia mnie jakie znaczenie ma to, jak wygląda płód w konkretnym etapie życia.  

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JudgeMe napisał:

Może oddać dziecko. 

Wiele małżeństw, które nie mogą posiadać potomstwa, traktuje takiego niemowlaka jak cud. 

I co ma znosić ciąże? Wszystkie niedogodności i poród?

Chce to niech usuwa. Tym bardziej w przypadku wpadek i gwałtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Analconda napisał:

I co ma znosić ciąże? Wszystkie niedogodności i poród?

Tak. Oczywiście, że tak. 

A państwo powinno jej zapewnić dobrą pomoc psychologiczną oraz wsparcie. 

Osoby często wyolbrzymiają tę sytuację. Kobiety, które zaszły w ciążę w wyniku gwałtu rzadko odnoszą się z odrazą do samego dziecka. Raczej mówią o nim jako o swoim dziecku, a nie o dziecku gwałciciela. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, melody napisał:

Chociażby to że przedstawiony na filmie płód nie wygląda w taki sam sposób w rzeczywistości na tym etapie ciąży. 

To, że "nie ucieka" przed aborcją. 

A kościół ma taki związek, że episkopat polski  i media katolickie objęty te bzdury patronatem.

A propos płodów. Do pewnego okresu płód ludzki nie różni się od płodu psa czy słonia. A propos  unikania przez płód i uciekania przed np. Igłą. 

Ciała zanurzone w cieczy uciekają. 

Można to zobaczyć przy próbie wyłowienia np. muchy z herbaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, melody said:

I jak to pokazują? Bo zaznaczam, że ja nigdy nie pokazywałam nigdzie, że "KOBIETA to ktoś więcej niż mężczyzna". Nigdy też tak nie powiedziałam i nie widziałam takich akcji ostatnio. Coś mnie ominęło?

Ty mnie po prostu nie rozumiesz, całe to zamieszanie, które się obecnie dzieje to tylko wisienka na torcie tego o czym mówię. Kobiety wiecznie paplają się w gównie ofiary, ciągle słyszę, że coś tam Wam się jeszcze należy, że wszystko jest winą mężczyzn i tak dalej. Kiedy chodzi o dziecko to jest ono Wasze, ale kiedy trzeba ponosić konsekwencje np. finansowe to już jest nasze. Kobieta może uderzyć, ale chłop nie może. I tak dalej i tak dalej, cały czas przywileje na przywilejach sugerujące, że WAM WOLNO WIĘCEJ jakbyście były kimś lepszym.

 

Pojawiający się często tekst "Siła jest kobietą" dający do zrozumienia, że chłopy to słabeusze. Ciekawe jakby było, gdyby mężczyźni pisali to o sobie, zaraz byście darły japę. Szkolenia z wstępem tylko dla kobiet. Darmowe wejściówki dla kobiet. Parytety.

 

Kiedyś na forum IT firma o nazwie "Panowie programiści" szukała pracownika, obojętnie jakiej płci. Zostali tak ojebani przez forumowiczów za dyskryminację kobiet, że to się w głowie nie mieści. Tymczasem w necie aż roi się od rzeczy stworzonych tylko pod kobiety i nie można nawet napomknąć o tym, że coś tu nie gra.

 

O takich rzeczach można byłoby pisać i pisać i pisać i pisać... Po prostu książka za książką, szkoda mi na to czasu.

 

To co się obecnie dzieje (w kontekście reakcję kobiet, bo mi nie chodzi o samą ustawę czego po prostu nie zauważyłaś tylko o samą reakcję kobiet) to tylko konsekwencja powyższych. Hasztagi #piekłokobiet i tego typu podobne sugerują jasno, że kobiety mają wyjebane w problemy mężczyzn i wg. nich ojciec jest tu nikim, dla Was to, że mężczyzna zostanie ojcem zdeformowanego dziecka znaczy tyle co nic i pokazujecie to regularnie choćby takimi wpisami. 

 

Jest moment, w którym RODZICE, POLACY mogą iść walczyć wspólnie z pisiorami ale NIE, i tak i tak jakieś babsko musiało napisać, że to teraz KOBIETY spuszczą kaczorowi wpierdol, nie mogła napisać np. RODZICE, musiała wypozycjonować swoją płeć jako tą zajebistą. Wiesz czemu to zrobiła? Bo ma w piździe to, że wielu mężczyzn chodzi na protesty razem z Wami. Wy macie już najebane od tego wypisywania o swojej zajebistości. Po prostu macie tak w głowie nawalone, że musicie pokazać, że TO WŁAŚNIE WY KOBIETY coś tam coś tam, że chce się od tego rzygać.

 

I o tym mówię. Tylko o tym. Nie o samej ustawie ani jej konsekwencjach.

 

I żeby było jasne, ja jestem zwolennikiem aborcji w pewnych sytuacjach. W ogóle nie o nią mi chodzi.

Edytowane przez self-aware
  • Like 16
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.