Skocz do zawartości

Wiara w odmrożenie gastronomii


deleteduser90

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Adrianoob napisał:

Zastanawiam się czy wierzyć w to, że po 2 tygodniach gastronomia wróci do normalności z opcji na wynos?

 

Szczerze, to nie. 

 

44 minuty temu, Adrianoob napisał:

Czy raczej bedzie jeszcze gorzej i będzie pełen lockdown?

Polska, zapewne będzie chciała kolejny raz, pokazać swoją nadgorliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Perun82 napisał:

Pierwsza jeszcze się nie skończyła

Tym gorzej dla nas. Na pewno nie otworzą knajp po 2 tyg. Znajdą pretekst na to,....

 

Edit: spojrzałem na neta: nowe dane - 16 300 "zakażonych". Oczywiście nadal mówimy o testowaniu pseudo-testem. Do tego bez żadnej metodologii. Bezwartościowe liczby!

Edytowane przez Garrett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adrianoob napisał:

Zastanawiam się czy wierzyć w to, że po 2 tygodniach gastronomia wróci do normalności z opcji na wynos?

Nie wróci... Pierwszy lookdown, w marcu też miał trwać dwa tygodnie a potem miało nie być wirusa... I wojna światowa miała trwać też maks miesiąc a potem mial być kres wojen... Niemcy w 1941 roku planowali zająć Moskwę i dość pod Kaukaz i Ural w 6 tygodni...

 

Każda wojna miała być tylko na chwilę a trwała miesiącami czy latami.

Edytowane przez Dassler89
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dassler89 napisał:

Każda wojna miała być tylko na chwilę a trwała miesiącami czy latami.

Jakoś, też mam niestety takie przeczucie, że ta zabawa w "zamrażanie", "odmrażanie" skończy się na tym, że usłyszymy iż "wirus" jest silniejszy niż sądziliśmy i to potrwa z dwa lata, bo rok już, to trwa.

 

18 minut temu, Garrett napisał:

Edit: spojrzałem na neta: nowe dane - 16 300 "zakażonych". Oczywiście nadal mówimy o testowaniu pseudo-testem. Do tego bez żadnej metodologii. Bezwartościowe liczby!

Jasne, że są to bezwartościowy liczby, niemniej jednak na nich budują wizję najbliższej przyszłości dla nas. 

 

5 minut temu, BumTrarara napisał:

Polska "nadgorliwość" jest w ogonie europy.

Wielokrotnie słyszałem, że w Polsce są jedne z najsurowszych obostrzeń, liczę, na to, że swoją wypowiedź nie zaczerpnąłeś z wieczornych wiadomości TVN, ja mam porównanie, bo byłem Niemczech podczas pandemii, i następnie na urlopie w PL, więc widziałem. Już choćby brak przymusu noszenia maseczek po prostu wszędzie jak u nas, robi olbrzymią różnicę. 

Zresztą widać to choćby w ilości "zakażonych". Poza tym konkretne daty pozwalające się danemu sektorowi przygotować, a u nas jak zwykle "się zobaczy". 

No nic, to w sumie nie temat o tym. 

 

37 minut temu, Perun82 napisał:

Pierwsza jeszcze się nie skończyła

Już jest "druga fala", na wiosnę "Koronka odkupienie", kolejny rok-jesień: "koronka ostatnie starcie" i za jakiś 1,5 roku: "Koronka vs Predator" eheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adrianoob napisał:

po 2 tygodniach gastronomia wróci do normalności z opcji na wynos

Nie wróci, nie ma szans, wg mnie będzie stopniowe zamrażanie poszczególnych, innych branż. Nie ma się co łudzić i oszukiwać, będzie to co u naszych sąsiadów, nie chciałbym zło wróżyć, ale realna jest groźba nawet i godziny policyjnej. Jak ktoś wyżej napisał, odmrażanie zacznie się dopiero na wiosnę, więc róbmy co możemy aby się do tego przygotować. A dywagacje nad ich słusznością, cóż, to już dłuższy wywód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orybazy napisał:

Lockdown, ktoś wklejał jak to obejść - umowa o dzieło "ocena jakości jedzenia", na czas konsumpcji stajesz się pracownikiem :).

Myślisz że taki lockdown jak na wiosnę mieliśmy, że gastronomia będzie zamknięta całkiem? Nie będzie możliwości sprzedaży nawet ns wynos?

Godzinę temu, Leniwiec napisał:

Moim zdaniem potrwa to dłużej, do nowego roku. Święta, Sylwester, to czasy przemieszczania się ludzi, nie sądzę, aby była na to zgoda.

Ale do końca roku pełen lockdown jak na wiosnę? Czy na wynos nadal będzie można sprzedawać jedzenie? Jak myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Jeszcze kilka miesięcy temu covid był traktowany jako xD. Wakacje ważniejsze, zabawa ważniejsza. Dystans? Maseczki? Po co to komu. Pełne Yolo, mimo zaleceń i sugestii. Jak marchewka nie działa i prośby, to trzeba wyjść z groźbami

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Akadyjczyk napisał:

w zyciu nie odblokuja... na wiosne zacznie sie odmrazanie 

Ale będzie pełen lockdown jak na wiosnę? Co myślisz? Czy na wynos cały czas będzie można sprzedawać jedzenie?

18 minut temu, Foster napisał:

Nie wróci, nie ma szans, wg mnie będzie stopniowe zamrażanie poszczególnych, innych branż. Nie ma się co łudzić i oszukiwać, będzie to co u naszych sąsiadów, nie chciałbym zło wróżyć, ale realna jest groźba nawet i godziny policyjnej. Jak ktoś wyżej napisał, odmrażanie zacznie się dopiero na wiosnę, więc róbmy co możemy aby się do tego przygotować. A dywagacje nad ich słusznością, cóż, to już dłuższy wywód.

Czyli sądzisz że zamkną ludzi w domach jak w marcu? Czyli restauracje nie będą mogły działać wcale, nawet na wynos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adrianoob napisał:

Myślisz że taki lockdown jak na wiosnę mieliśmy, że gastronomia będzie zamknięta całkiem? Nie będzie możliwości sprzedaży nawet ns wynos?

W wiosne to masa obiektów usługowych była zamykana decyzją właścicieli.

3 minuty temu, Adrianoob napisał:

Ale do końca roku pełen lockdown jak na wiosnę? Czy na wynos nadal będzie można sprzedawać jedzenie? Jak myslisz?

Myślę że będzie na wynos. W gastro pracuje masa ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Libertyn said:

Dystans? Maseczki?

Czesi mieli dystans, reżim, karność, maseczki i stan wyjątkowy. Szwedzi wręcz przeciwnie.

Czesi teraz pożyczają z całego świata respiratory a Szwedzi, niezagrożeni nakręcają sobie dobrobyt. 

Jesteś w stanie z tego wyciągnąć jakiekolwiek wnioski czy poklepiesz jeszcze garść bzdetów?

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Adrianoob said:

Myślisz że taki lockdown jak na wiosnę mieliśmy, że gastronomia będzie zamknięta całkiem? Nie będzie możliwości sprzedaży nawet ns wynos?

Na wynos nie zamkną bo będzie hasło że ci na kwarantannie głodują. Można zrobić całkowicie bezkontaktowy odbiór więc nie będzie argumentów by zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, szanse są marne.

Pozostanie opcja na wynos.

 

Tak na zimną logikę to będą problemy do wiosny 2021 roku.

Gdzieś tak do kwietnia, może do połowy kwietnia.

Tak jak w tym roku.

 

Żeby choć trochę podratować moje ulubione bistro będę brał na wynos.

 

Kurna, co za parszywy rok.

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Orybazy said:

bo będzie hasło że ci na kwarantannie głodują

Program pomocy dla seniorów rozszerzy się o ratowanie gastronomii - gastro dostanie "pomoc" w postaci wykupienia przez państwo "obiadów z dostawą" dla seniorów.

Szacowany koszt jednego obiadu z dowozem - 10zł w mieście powyżej 250tys, 7,7zł poza miastami. Oczywiście, rząd będzie tak terminowo płacił jak NFZ - szpitalom.

Albo nawet pójdą przetargi - "pomoc" i zamówienia dostanie ten, który zaoferuje najniższą stawkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rnext napisał:

Czesi mieli dystans, reżim, karność, maseczki i stan wyjątkowy. Szwedzi wręcz przeciwnie.

Czesi teraz pożyczają z całego świata respiratory a Szwedzi, niezagrożeni nakręcają sobie dobrobyt. 

A Japończycy z liczbą ludności powyżej 100 milionów mają mniej ofiar. Ciekawe dlaczego W Szwecji zaś liczącej 10,6 miliona to prawie 6 tysięcy W Czechach podobnie. Ciekawe czy ty z tego potrafisz coś wyciągnąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.