Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej?


gnukij1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko do bardziej doświadczonych braci w kwestii optymalizacji bebechów.

Obecnie posiadam kompa o identycznych podzespołach jak tu poniżej.

 

https://funtech.pl/product-pol-13509-PC-Asus-M32BF-RS1-A10-7800-8GB-1TB-DVD-BT-AMD-R7-Win-10.html

 

Chciałbym wymienić kartę graficzną, ale czy jak jest zintegrowana, czy jest taka opcja aby podpiąć inną kartę? Jeśli tak, to czy ma to jakiś sens, aby wpiąć np GTXa 1050ti z 4 gigabajtami pamięci?

 

Chce z czasu zainstalować sobie jakąś gierkę, aby móc popykac na wysokich detalach, bez obaw o jakieś przycięcia. Nie chce inwestować niewiadomo ile kasy w to przedsięwzięcie. Jakby trzeba było wymieniać prawie wszystko, to lepiej chyba już kupić cała skrzynkę.

 

Proszę o optymalną poradę, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo nie ma problemu z tym, żeby równolegle egzystowały karty zintegrowana i zewnętrzna. 
Należy tylko sprawdzić, że na płycie głównej znajduje się złącze PCI-E pod kartę graficzną i czy zasilacz zapewnia wystarczający zapas mocy.
Natomiast konkretnie do tego zestawu to - za mało pamięci 16GB byłoby OK i brak dysku SSD - przynajmniej te 240GB na system i podstawowe programy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno gtx 1050ti w 2020r moim zdaniem średnio się kalkuluję - mam tę kartę w kompie, ale składałem go w 2017 i to był optymalny wybór do pc za 2800 w tamtym czasie.

Około 100zł droższa: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1650-d6-gaming-x-4gb-gddr6-gtx-1650-d6-gaming-x-6760553/

 

A kilkanaście procent wydajniejsza w grach, z tego co oglądałem na yt.

 

 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, gnukij1 said:

Chciałbym wymienić kartę graficzną, ale czy jak jest zintegrowana, czy jest taka opcja aby podpiąć inną kartę?

Tak, płyta ma PCI Express. Masz prawdopodobnie płytę w  stylu:

https://pcpartpicker.com/product/gJYXsY/asus-motherboard-a55bmausb3

 

W podobnej $ do 1050ti znajdziesz Radeona Rx570 może nawet RX580. Gram na RX580 w 1080, wystarczająca. 

 

Aha jeśli masz zasilacz 300W może cię czekać wymiana.

 

Edytowane przez Orybazy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gnukij1 napisał:

Chciałbym wymienić kartę graficzną, ale czy jak jest zintegrowana, czy jest taka opcja aby podpiąć inną kartę?

Płyta główna powinna mieć gniazdo na kartę graficzną.

 

Tylko - inwestowanie w ten sprzęt mija się z celem.

 

Zasilacz - nie podano nazwy producenta, więc na 90% jest to jakieś chińskie gówno. Do tego ma tylko 300W.

Nawet jeśli wpakujesz tam dobrą kartę graficzną, to słaby procesor będzie ją mocno ograniczał. A w miarę dobry procesor i karta graficzna oznacza konieczność wymiany płyty głównej.

 

Nie pakuj pieniędzy w ten sprzęt. Wykombinuj coś nowego. Ja rok temu z hakiem kupiłem używanego GTX 770 i i7-4770k - razem jakieś 1000zł. Działa bez zarzutu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, gnukij1 napisał:

Chciałbym wymienić kartę graficzną, ale czy jak jest zintegrowana, czy jest taka opcja aby podpiąć inną kartę? Jeśli tak, to czy ma to jakiś sens, aby wpiąć np GTXa 1050ti z 4 gigabajtami pamięci?

Da się ale jak chcesz grać to 1050 się nie nadaje.


Nie interesuje się już tematem ale jak jakiś podstawowy sprzęt to weź i5 8600k do tego 2060 ram zależnie w co grasz 8/16 2.6kmhz. Zasilacz z 500w byle nie chiński xd. Płyta byle by pasowała ale nie najtańsze.

 

 

Styknie na większość gier jak nie wszystko w full hd.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Libertyn napisał:

Jak nie masz odpowiedniego gniazda na procesor to możesz wyjść na takim zestawie jak Zabłocki na mydle.

@gnukij1Jaka jest płyta główna? Jaki typ gniazda procesora?

Nie rozumiem o co Ci chodzi teraz. 

Nie proponowałem mu i7-4770k do aktualnego zestawu, tylko pisałem o swoim pececie. 

 

Przecież mając nazwę procesora można szybko to sprawdzić, w tym przypadku chodzi o:

Gniazdo procesora (socket)
Socket FM2+
 
FM2+ to staroć z 2012 roku.
Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytania.

 

Płyta główna w tym komputerze to coś takiego.

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/plyta-asus-a55bm-a-m32bf-dp-mb-s-fm2-ddr3-i8309833536.html

 

Szczerze mówiąc nie znam się za mocno na składaniu komputera, ale chyba jak składać bebechy samemu, to lepiej kupić skrzynkę gotową. Nie oszukujmy się ale tak jak mówi @cst9191 jak wymieniać i procka i płytę i kartę, to w tych samych pieniądzach kupie fajną używkę ? 

 

 

Czy da się tutaj włożyć sensowną karte graficzna? Może być ta o której mówicie Radeon Rx580 czy GeForce GTX 770.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gnukij1 napisał:

Szczerze mówiąc nie znam się za mocno na składaniu komputera, ale chyba jak składać bebechy samemu,

http://forum.benchmark.pl/

Tutaj możesz poprosić gości znających temat o dobranie części. "Składak" będzie tańszy niż gotowiec. Np. na morele.net za dodatkową opłatą poskładają Ci peceta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gnukij1 w tym twoim zestawie procesor słabiutki, będzie bottleneckował grafikę. 

 

Nawet jak włożysz budżetową kartę typu https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-1660-super-ghost-oc-6gb-gddr6-471056224-1396-6317639/

 

To nie wykorzystasz jej możliwości ze względu na inne podzespoły. 

 

Pozostaje jeszcze istotne pytanie jaki masz zasilacz w obudowie i czy nie trzeba będzie go wymienić. 

 

Generalnie prócz karty polecałbym wymianę płyta + procek + ram + zasilacz.

 

Np. i3 10100 F (4 rdzenie - 8 wątków) + budżetowa płyta + 16 giga RAM budżetowego 2666 + sprawdzony model zasilacza 500 - 550 W.

 

Do tego np. karta, którą linkowałem.  

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gnukij1 napisał:

 

 

Chciałbym wymienić kartę graficzną, ale czy jak jest zintegrowana, czy jest taka opcja aby podpiąć inną kartę? Jeśli tak, to czy ma to jakiś sens, aby wpiąć np GTXa 1050ti z 4 gigabajtami pamięci?

 

 

 Kup najlepiej Gtx 1650 . Gtx 1050 w tym momencie bardzo średnio nadaje się do gier zamkniętych . A jak będziesz chciał pograć w gry otwarte np. w Assasins Creed Oddysey albo Red Dead Redemption 2 to przy Gtx 1050 nie będziesz miał przyjemności grania przez małą ilość fps.  Chyba,że satysfakcjonują Ciebie ustawienia średnio-niskie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest dwurdzeniowy procesor więc faktycznie średnio opłaca się w niego inwestować.

 

Mam jeszcze drugą skrzynkę komputerowa a w nim.

 

AMD FX 4100 -4rdzenie po 3.6

4gb ramu

GE force gt 610 - 1gb pamięci

Zasilacz 510W.

 

Jakby dołożył ram i wymienił kartę? Ma to sens? Komputer jest z 2013 roku.

 

Faktycznie trzeba będzie wymienić prawie całość tak naprawdę, aby to miało ręce i nogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Everson napisał:

 Kup najlepiej Gtx 1650 . Gtx 1050 w tym momencie bardzo średnio nadaje się do gier zamkniętych . A jak będziesz chciał pograć w gry otwarte np. w Assasins Creed Oddysey albo Red Dead Redemption 2 to przy Gtx 1050 nie będziesz miał przyjemności grania przez małą ilość fps.  Chyba,że satysfakcjonują Ciebie ustawienia średnio-niskie. 

Co ty bredzisz z Assasynem Odyseją. Mam tego karciocha i nakurwiam ultra, 35-40 fps. Mam ustawiony priorytet energii w kompie + priorytet procesów + ustawienia karciocha w programie nvidia i śmiga, jak skurwensyn. Oczywiście zablokowane na tych widełkach FPS, ale dochodziło do 50-60.

 

Średnio-niskie to masz na gtx 660. Grałem w assasyna odyseję na 15-20 fps, gtx 660, ultra low i też w miarę chodziło.

 

GTX 1050 Ti 4 GB i masz ustawienia ultra z ustawieniem priorytetów, nic się nie wiesza.

 

Bzdury.

 

Poza tym nie tylko grafa się liczy, ale sama optymalizacja giery, a assasyn ma pod tym względem kiepskie opinie.

 

Mogę nawet screena dzisiaj wstawić z potwierdzeniem, jak nie wierzysz.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gnukij1 napisał:

W tym asusie jest ssd 1tb, a w drugim hdd chyba że 150 giga.

Czyli dysk SSD, obudowę, napęd DVD już masz, a reszta bądźmy szczerzy jest do wymiany. 

 

Proponuję tak, jak zestaw ma być budżetowy ale ciągnąć przez najbliższe lata gry:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-1660-super-ghost-oc-6gb-gddr6-471056224-1396-6317639/

 

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-10100f-3-6ghz-6-mb-box-bx8070110100f-5944564/

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-h410m-h-6858321/

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gis-6470690/

 

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cv-550w-cp-9020210-eu-6472610/

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red płyta bardzo awaryjna, miałem z nią 2 razy do czynienia i za każdym razem po 3 miesiącach się jebała. Gigabyte słaby wybór. Kondensatory wyglądają chujowo, złe wykonanie.

 

Miałem w tej płycie zjarany mostek, poparzyłem rękę przy dotknięciu. Mało brakowało, a procek by się rozjebał. Nie dało się nic zrobić, serwis mi wysłał nową, identyczną i też się spierdoliła xD

 

Musieli mi też biosa przywrócić raz, bo w ogóle się zjebało i ekran zastygał na ładowaniu. Stwierdzili, że pierwszy raz na oczy widzą.

 

Nie polecam płyt gigabyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

płyta bardzo awaryjna, miałem z nią 2 razy do czynienia i za każdym razem po 3 miesiącach się jebała. Gigabyte słaby wybór. Kondensatory wyglądają chujowo, złe wykonanie.

Można w budżecie do 300 PLN znaleźć Asusa lub Asrocka., choćby https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-prime-h410m-r-oem-7079031/

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś byłem zwolennikiem procesorów AMD, podniecałem się ich osiągami w stosunku do ceny ,ale to były to okolice 2000 roku - przejechałem się kilka razy na tych procesorach(IMHO albo się grzały jak pojebane, albo coś potrafiło się wykrzaczyć nawet - czemu to nie wiem doo końca, brak kompatybilności do końca itd.) :( 

Jeżeli chodzi o grafikę to tylko NVIDIA i tak mam do dzisiaj(rdzenie CUDA można wykorzystać do zupełnie innych obliczeń niż grafika i nie mówię tu o kryptowalutach albo szukaniu dziefczyn przez internety :P )  :) 

W pewnym momencie wypróbowałem mieszankę INTEL + NVIDIA - Bajka(zero problemów) ;)

Jakieś tam jesze przeboje miałem , mam kartę marzenie moje kiedyś GTX1080 Titan - z tego co teraz wyczytałem to teraz ślinka mi poleciała na tego gtx 1660(ale jeszczę wolę zaczekać, co czas pokażę to się zobaczy), jeśli chodzi o grafikę NVIDIA wymiata dalej ;) 

Co do procesora zaś, to wygląda na to że na chwilę obecną wygrywają procesory AMD RYZEN - stosunek oczywiście jakośc/cena ;) 

Obecnie jest tak wielki wybów procesorów/podstawek/płyt głównych że można się posrać - doradzić tu komuś coś to loteria maksymalna(gry, a może rendering, a może edycja filmów, etc.) , ale jedyna co ja zalecam to NVIDIA ? 

Do czego ma słuzyć ten koomputer, jakie przewidywania na przyszłość ?

P.S.

Zasilacz 510W to bardzo dobry i wastarczający zasilacz - no chyba że kcesz jakieś GTX1080 łączyć w SLI, albo nie wiem co... ;) 

Pozdro

 

 

 

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, gnukij1 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Przy tworzeniu składaka z pewnością będę brał pod uwage wasze uwagi ?

Wejdź na jakiś sklep w stylu morele i buduj tam zestaw.  Ale sprawdzaj ceny każdego podzespołu bo możesz taniej nieraz kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.