Skocz do zawartości

Polska i tak przegra jak zachód


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

25 minutes ago, Orybazy said:

Jak zapłacisz Jizye większą niż teraz ZUSy to ci się odechce.

Ale przynajmniej miałbym jasno powiedziane, że to haracz a ja nic z tego mieć nie będę, a nie jakieś pitolenie o odkładaniu na starość, czy że to dla mojego dobra ZUS mnie łupi ze skóry.

Zresztą ten podatek to tylko do momentu oficjalnej konwersji :) a zamiast ZUS miałbyś obowiązek utrzymania rodziców.

 

Tak samo, jakby każdy Polak został oficjalnie nazwany "niższą klasą", to byłoby to jasne przesłanie, a nie jakieś różnicowanie składu produktów na wewnętrzne rynki UE: lepsze na zachód, gorsze dla Polaczków. W tej chwili mamy piękne słówka o równości i ukryty kolonializm - to ja już wolę brzydkie słowa, i jasny przekaz na czym stoję. Może jakby jasny przekaz trafił do większości, to w końcu coś by się ruszyło.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orybazy napisał:

Staczanie się po równi pochyłej trochę trwa. Czy w USA się źle żyje, myślę że nie, ale było kiedyś lepiej. Mając do wyboru dowolny okres chciałbym żyć w USA w latach 50 i projektować samoloty do zestrzeliwania komuchów. 

Też mam rodzinę w Kanadzie, mieszkałem w Danii i nie ciągnie mnie by żyć w socjalistycznych rajach które są bogate z tego co wypracowały dziesiątki wcześniejszych pokoleń. 

Jasne ja też uważam życie w USA za najfajniejsze. Co więcej uważam że DLA MNIE jest to takie miejsce, w którym nadal dałbym sobie radę, bo każdy ma tam WEDŁUG MNIE równe szanse. Jednak lata 50 te nie wrócą a moja odpowiedź to była odpowiedz na wpis jednego z użytkowników, że tylko silne i jednorodne etnicznie państwo jest remedium na zło i skurwienie świta. 

Edytowane przez Personal Best
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Kespert said:

Ale przynajmniej miałbym jasno powiedziane, że to haracz a ja nic z tego mieć nie będę, a nie jakieś pitolenie o odkładaniu na starość, czy że to dla mojego dobra ZUS mnie łupi ze skóry.

Zresztą ten podatek to tylko do momentu oficjalnej konwersji :) a zamiast ZUS miałbyś obowiązek utrzymania rodziców.

 

Tak samo, jakby każdy Polak został oficjalnie nazwany "niższą klasą", to byłoby to jasne przesłanie, a nie jakieś różnicowanie składu produktów na wewnętrzne rynki UE: lepsze na zachód, gorsze dla Polaczków. W tej chwili mamy piękne słówka o równości i ukryty kolonializm - to ja już wolę brzydkie słowa, i jasny przekaz na czym stoję. Może jakby jasny przekaz trafił do większości, to w końcu coś by się ruszyło.

Jizye płacisz dla własnego dobra żeby po śmierci trochę lżej w piekle mieć :)

A na poważnie rozumiem sentyment braku hipokryzji.

Kto kupuje "składki ZUS" sam sobie winien. Ja zawsze mówię grabież za pomocą podatku.

Różna jakość, skoro i tak kupują to czemu nie. Widać jednak ludzie się zorientowali i są sklepy "chemia z Niemiec".

4 minutes ago, Personal Best said:

że tylko silne i jednorodne etnicznie państwo jest remedium na zło i skurwienie świta. 

I wrócimy do tego gdy rozpadną się obecne struktury. Lokalna społeczność nie przyjmie obcego kulturowo. Kiedyś nie musiało być granic, ludzie się sami segregowali.

Też bym postawił na USA, wciąż jest ta federacyjność, stany prawackie, lewackie, wolność przyłączenia się do tego z kim ci po drodze. Tylko po wpuszczeniu tylu imigrantów unia osłabnie.

Jeden, dwa stany zajmą Afroamerykanie, inny Azjaci, inny Latynosi, resztę Biali. Jak się dogadają i nie będą nap&%& będzie dobrze. Taki świat w miniaturze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się klaruje sytuacja jak oni będą 'odkażać' teren, ziomek mówi w wywiadzie o tym, że państwo nad Jordanem jest eugeniczne w swoim prawie i wyszczepili jakiś czas temu Etiopki z pełnoprawnym obywatelstwem i dzisiaj są bezpłodne.

 

 

Nie wiem, czy to się da odsłuchać, ale zwróćcie uwagę, jak się Poneta w żołnierskich słowach po kobietach przejechał, żeby wreszcie przestały jechać na plecach mężczyzn z wbitymi w te plecy zębami i zaczęły wspierać swoich wojowników, a nie cudzych. No i ma chłop rację, tylko do ilu to dotrze za pięć dwunasta? Chyba tylko do tych, co i tak już są po menopauzie. A zatem nie będzie po prostu nowych dzieci wcale, albo będą minimalne ilości i się to potraci po tej rozpadającej się ekonomii. Liczba Polaków spadnie do 15 milionów nad Wisłą, jak zresztą planowano. 

Liczba Italiańców i emigrantów tutaj ma spaść z 60 do 40, Brytoli z 60 do 15 o dziwo (na wyspie się za ciasno zrobiło lordom?). Mówił o tym Vam, który znalazł jakąś francuską stronę z prognozami, zakupów zbrojeniowych i innych i stamtąd wyłuskał te liczby.

 

www.deagel.com chyba to było. Film pewnie dawno usunięty, trzeba szukać na jego portalach, albo na bitchute.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Revolt napisał:

Szkoda że dostałem jakiegoś bana na wrzucanie fotek bo bym wrzucił jak nasze kochane polki,poleczki rozpierdalają pomniki powstancow warszawkich

https://ibb.co/rHYkqG0

Ale przecież to takie kochane, niewinne i piękne istotki ?  A jeśli powiesz, że nie to równie sympatyczne stado cucków i ich białorycerzy wyjaśni to Tobie  ?

Edytowane przez Everson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, absolutarianin napisał:

i zaczęły wspierać swoich wojowników, a nie cudzych.

Przecież one tubylczymi samcami ogromnie gardzą.  One za przysłowiową złotówkę będą sprzyjać napływowym. Julki wyraźnie to powiedziały - to jest wojna. One mają w nosie nas - facetów, chcą same rządzić. A wiadomo do czego to doprowadzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@absolutarianin

Ponoć w Holandii wprowadzą przymusową antykoncepcję dla kobiet, niby z HIV, alkoholizmem, zapaleniem wątroby itd. Bym się nie zdziwił gdyby rozszerzono później te ramy na szerszą populacje i to w tak postępowym kraju: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-28/przymusowa-antykoncepcja-dla-niektorych-kobiet-projekt-trafil-do-parlamentu/?ref=aside_najnowsze

Jestem ciekaw kiedy wprowadzą przymusową eutanazję, kto wie może za 30 lat gdy nie będzie już środków na utrzymanie starszych ludzi może tak to się skończy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Personal Best napisał:

Byłeś, widziałeś, pracowałeś, miałeś działalność gospodarczą lub współptracowałeś z małymi przedsiębiorcami tam? Twoje lub Twoich znajomych dzieci kończyły tam szkołe?  ?

 

Nie i nie mam zamiaru, w szczególności biorąc pod uwagę  fakt jak wygląda tam "kształtowanie" młodzieży w kwestiach "światopoglądowych".


Zarówno USA i Kanada to kraje, które za tą swoją multi-kulti narodowościową wartością ujemną ulegnie samo destrukcji. Stany już są na granicy kolejnej wojny domowej. Zbyt wiele narodowości i kultur tworzy problemy, nie tylko na tle etnicznym czy kulturowym, ale co najważniejsze ideologicznym. A jak wygląda wolność słowa w Kanadzie to już opowiadał Jordan Petterson.

 

@Libertyn Fajno, a w czym ten Singapur święci tryjumfy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lxdead napisał:

 

@Libertyn Fajno, a w czym ten Singapur święci tryjumfy?

Jedno z najzamożniejszych społeczeństw. W PKB per capita ustępuje tylko Katarowi. Niskie podatki, bezpieczna bankowość. Edukacja i sektor zdrowia na bardzo wysokim poziomie. Ludność stanowi mieszanka Europejczyków, Hindusów, Chińczyków i Malajów. 

Jest to jedno z najczystszych państw świata z jednym z najostrzejszych i najbardziej egzekwowanych systemów prawnych. 

Za Graffiti potrafią wystąpić o ekstradycje w celu ukarania chłostą. Za żucie gumy bez uzasadnienia medycznego mogą przywalić sporą grzywną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine Holandia zawsze była poletkiem testowym do różnych chorych ideologii.

 

Ale chcę Wam, Bracia, zwrócić uwagę na ważny casus, przynajmniej tym, którzy śledzą moje wpisy na forum. Nie piszę tego w wątku o tej zadymie ze swoich powodów, ale twierdzę, że:

 

Ten 0,5% kobiet nadających się w obszarze nad Wisłą na żonę z prawdopodobieństwem 1 zawiera się w dopełnieniu zbioru pań z runą sig na twarzy.

 

To można dość łatwo udowodnić, żadna kobieta, która szanuje swojego mężczyznę, nie wybiegnie z takiego powodu (prowokacji władzy) sama na ulicę, ani nie będzie odciągać swojego wojownika od talerza pierogów, tylko zapyta, co on o tym myśli. A że każdy wojownik z prawdziwego zdarzenia, który potrafił zdobyć taką kobietę, nie nabiera się na jakieś prowokacje okupantów, czy ich sprzedajnych sługusów, to nie będzie się kompromitował tą całą historią w przestrzeni publicznej.

 

I to się w 100% zgodziło z populacją kobiet mi znanych. Każda, która wkleiła to coś, sama chce kręcić związkiem (i albo już nim kręci od dawna, albo będzie kręcić), ustawiła się mentalnie w jego centrum. Mój związek, moja rodzina (nie nasza - moja), moje dziecko, moja macica, skąd to znacie? No właśnie. Wartości, którymi okresliłem te 0,5% które bym sam wziął, po prostu ZOBOWIĄZUJĄ do trzymania pewnego poziomu.

 

Więc korzystajcie z tego miernika, póki on jest. Zróbcie przegląd znajomych i odrzućcie złudzenia. Pejsbuk tym razem waszym sprzymierzeńcem.

 

 

  

 

 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, absolutarianin said:

 

I to się w 100% zgodziło z populacją kobiet mi znanych. Każda, która wkleiła to coś, sama chce kręcić związkiem, ustawiła się mentalnie w jego centrum. Mój związek, moja rodzina (nie nasza - moja), moje dziecko, moja macica, skąd to znacie? No właśnie. Wartości, którymi okresliłem te 0,5% które bym sam wziął, po prostu ZOBOWIĄZUJĄ do trzymania pewnego poziomu.

 

100% prawda. Piękny wskaźnik. Tak jak mówisz, korzystać. Moja na szczęście nie znajduje się w zbiorze z runą. Chociaż na początku, przed eskalacją protestów, przez chwilę nastąpiło tarcie pomiędzy nami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lxdead napisał:

Podziękował z takim "liberalnym" krajem :D Co z paleniem papierosów w miejscach do tego nie wyznaczonych? Łamią ręce?

ale Ty patrzysz przez pryzmat co jest zresztą oczywiste -siebie. Najprawdopodobniej  młodego zdrowego mężczyzny który patrzy na swoją wolność przez pryzmat "fajek palonych w miejscach które nie są do tego wyznaczone" lub innych "lewackich wynalazków i zamordyzmu" które są niczym w stosunku do niedogodności jakie mieli ludzie 100,  czy w takiej Polsce nawet 50 lat temu.
 A co w sytuacji gdy jesteś ojcem albo opiekujesz się starszymi osobami, złamiesz nogę i musisz wybrać komunikację publiczną, jesteś przedsiębiorcą czekasz na przelewy a później idziesz do sądu i Twoja sprawa trwa rok bo z postępowania nakazowego przechodzi do zwykłego i trwa to w chuj długo. Co w sytuacji gdy jesteś konsumentem i Twój dostawca energii dyma cię na potęge albo nie ma regulacji w zakresie sektora bankowego. Co gdy jesteś pracownikiem i nie masz żadnej umowy  a urzednik w skarbówce traktuje Cie jak zło konieczne. Wybierasz bycie mieszkancem trve liberalnego państwa którego nie ma czy może jednak takiego gdzie jest trochę udogodnień i które jest trochę bardziej przyjazne obywatelowi jak np. Kanada?
Ja rozumiem, że "wolny rynek wszystko zweryfikuje" ale wyobrażasz sobie siebie kiedy cały czas napierdalasz się w sądach o byle gówno tak jak pan Janusz powiedział? Przecież ten gostek (JKM) oddziedziczył majątek po matce - nic sobie nie zawdzięcza, pierdoli tylko farmazony o liberalnym, wolnościowym państwie. Nadal Chile z okresu Pinocheta USA końca XiX w czy może jednak coś bardziej realnego?

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Jedno z najzamożniejszych społeczeństw. W PKB per capita ustępuje tylko Katarowi. Niskie podatki, bezpieczna bankowość. Edukacja i sektor zdrowia na bardzo wysokim poziomie. Ludność stanowi mieszanka Europejczyków, Hindusów, Chińczyków i Malajów. 

Jest to jedno z najczystszych państw świata z jednym z najostrzejszych i najbardziej egzekwowanych systemów prawnych. 

Za Graffiti potrafią wystąpić o ekstradycje w celu ukarania chłostą. Za żucie gumy bez uzasadnienia medycznego mogą przywalić sporą grzywną. 

Zapomniałeś jeszcze dodać że za posiadanie narkotyków grozi tam kara śmierci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, absolutarianin napisał:

@spacemarine Holandia zawsze była poletkiem testowym do różnych chorych ideologii.

Choćby kapitalizmu, systemu bankowego, giełdy

Cytat

Ale chcę Wam, Bracia, zwrócić uwagę na ważny casus, przynajmniej tym, którzy śledzą moje wpisy na forum. Nie piszę tego w wątku o tej zadymie ze swoich powodów, ale twierdzę, że:

 

Ten 0,5% kobiet nadających się w obszarze nad Wisłą na żonę z prawdopodobieństwem 1 zawiera się w dopełnieniu zbioru pań z runą sig na twarzy.

Pytanie jaki procent nadaje się na mężów

Cytat

To można dość łatwo udowodnić, żadna kobieta, która szanuje swojego mężczyznę, nie wybiegnie z takiego powodu (prowokacji władzy) sama na ulicę, ani nie będzie odciągać swojego wojownika od talerza pierogów, tylko zapyta, co on o tym myśli.

A wojownik trzeźwo myślący i pragnący w przyszłości mieć potomstwo uzna że to co ostatnio wyszło z TK jest pośrednim zamachem na niego samego. 

Cytat

A że każdy wojownik z prawdziwego zdarzenia, który potrafił zdobyć taką kobietę, nie nabiera się na jakieś prowokacje okupantów, czy ich sprzedajnych sługusów, to nie będzie się kompromitował tą całą historią w przestrzeni publicznej.

Phi. Już nie tacy wojownicy się zdarzali. Od turbo naiwnych podchorążych biegających po Warszawie w poszukiwaniu dowódców w 1830, po dziecinnie naiwnych powstańców z 1944

Cytat

I to się w 100% zgodziło z populacją kobiet mi znanych. Każda, która wkleiła to coś, sama chce kręcić związkiem (i albo już nim kręci od dawna, albo będzie kręcić), ustawiła się mentalnie w jego centrum.

I to jest naturalne. Chyba że ma się wyjebke na wszystko

Cytat

Mój związek, moja rodzina (nie nasza - moja), moje dziecko, moja macica, skąd to znacie?

Statystycznie matki które się dowiadują o niepełnosprawności dziecka i nie są zabezpieczone ślubem, kończą samotnie. To jej macica. Przede wszystkim jej bo ona będzie ponosić największe konsekwencje

Cytat

No właśnie. Wartości, którymi okresliłem te 0,5% które bym sam wziął, po prostu ZOBOWIĄZUJĄ do trzymania pewnego poziomu.

Czyli jakiego? Bierna wierna i uległa? 

Cytat

Więc korzystajcie z tego miernika, póki on jest. Zróbcie przegląd znajomych i odrzućcie złudzenia. Pejsbuk tym razem waszym sprzymierzeńcem.

Wyrzuciłem narodowców już. 

2 minuty temu, Johnny_B napisał:

Zapomniałeś jeszcze dodać że za posiadanie narkotyków grozi tam kara śmierci. 

No i to jest super. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Kespert said:

Dlatego właśnie uznaję romantyzm za zbrodniczą ideologię - bo każe ginąć, tam gdzie ludzie mogliby czasem przeżyć.

To chyba Patton powiedział że na wojnie nie chodzi o to żeby zginąć za ojczyznę tylko żeby tamci zginęli za swoją.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Libertyn obserwuję cię dłuższą chwilę i twój powyższy wywód, razem z całą linią ideologiczną, którą prezentujesz, kwalifikuje cię na dobrowolne udanie się pod ścianę hańby w celu przemyślenia pewnych spraw. I nie odbieraj tego jako personalny atak, bo czasem powiesz coś mądrego, ale podsycasz też non stop złudzenia, które kiedyś mogą zgubić wielu, co cię czytają, łącznie z tobą samym.

 

Otóż jeżeli jeszcze tego nie zauważyłeś, to linia podziału lewak palący kościoły - katol, aborcjonista - tradycjonalista, w rzeczywistości, w której tam operujecie nie mając prawie na nic wpływu jest sztuczna.

 

Natomiast nie jest sztuczna linia podziału 'wszystkim sprawiedliwie i po równo - najsilniejszy, najsprytniejszy najbardziej CHADerski bierze wszystko'. A zatem TO Z WŁAŚNIE TEGO POWODU lewak jest naturalnym materiałem na przyszłego kukolda.

 

Widziałem takich wielu, opisywałem Wam to nie raz, niektórzy nawet przyjeżdżali do mojego domu na hipsterskich rowerkach i zostawiali nam kobiety (nie do końca ze swojej woli) macie to też omówione na filmie 'Smutek hippisa'.

 

Oczywiście, kto za młodu nie był komunistą ten na starość będzie świnią i mogę zrozumieć, że wielu będzie chciało sobie mając lat 20 czy 25 posprawdzać jak skończą się ich związki wyrosłe na paleniu maryśki w pomalowanym w kwiaty vanie, ale na boga, jesteśmy tu w gronie ludzi raczej dojrzałych, którzy coś już w życiu zrozumieli i to nierzadko boleśnie na swoich błędach.

 

A ponieważ ja chcę tu pomóc niektórym odzyskać nie tylko cohones, ale i twarze, bo oczywiście można obudzić w sobie najgorszego chama, jak to kiedyś @Mosze Red opisał w swojej historii i odwołać się do najniższych biologicznych instynktów i mieć sukcesy z kobietami, to my chcemy też mieć wartości i człowieczeństwo. W obrębie tych wartości nie chcemy też zostać indiańskim rezerwatem, tylko móc coś zakumulować. Nie jest to łatwe zadanie w dzisiejszych czasach, dlatego trzeba na samym początku odrzucić złudzenia, czyli uświadomić sobie to, co już jako męska populacja od dekad wiemy.

 

Ale by nie iść tu w dyskusję czerwony-zielony-niebieski, to popatrz na swój awatar, jest tam taki zabawny zielony człowieczek, skądinąd bardzo mądry facet. Jeżeli czytałeś tą bajkę, to wiesz że on się bujał zawsze bez kobiety, był prawdziwym MGTOW. Za to Tatuś Muminka, typowy kowidianin, który momentami zachowywał się jak prawdziwy buc miał wierną żonę, wielką rodzinę, w której domu grzali się w listopadzie tamci lewacy i inni dziwacy. Takich też znam osobiście, wypisz wymaluj, co kupili po mnie SZ. Czy Tatuś Muminka był beta male albo lewakiem? Absolutnie nie! Jego czarny cylinder i laska pokazują dobitnie, że stał po stronie wielkiego kapitału. Nawet jego synkowi z dobrego, bogatego domu, zdziecinniałemu bluepilowcowi obciągała niejaka Migotka, bo wiedziała, że kiedyś odziedziczy całą dolinę.

 

Moja pierwsza żona, która pierwsza zaczęłaby się irytować na taką aborcyjną ustawkę i wymyślać im od katoli, dzisiaj już nawet nie ma pejsa i dawno wysiadła z tego samokompromitującego się klubu - zarabia kasę! Bo nie ma już czasu na głupoty, a kredyty cisną. Pamiętam, podarowała mi na zaręczyny srebrny wisiorek przedstawiający tego zielonego jegomościa w kapeluszu, ale dzisiaj jej przy mnie nie ma, bo się kiedyś sam za bardzo wczułem w tę rolę. Druga nie zmieniła swojego profilowego od kilku lat, a i żaden post jej nie mignął mi na feedzie odkąd się rozstaliśmy. To pokazuje mi, po latach, że kierunek, w którym poszedłem, był słuszny, a i wybory nienajgorsze. Zajęły się czymś praktycznym, bo kobiety są praktyczne, do bólu praktyczne, nawet jeżeli nie rozumieją pewnych zależności i się nabiorą na jakąś propagandę, to to świadczy tylko o tym, że TY będziesz mieć problemy, bo ku realiom poprowadzi je wbudowany instynkt i sam się na to nabierzesz, ty sam.  Jakim więc trzeba być naiwnym karpiem, by trzymać im ten transparent? I nieważne, co jest na nim napisane, nieważne na jaki temat jest ustawa, chodzi o sam fakt, że ten transparent za nią niesiesz. Że niosą cię jej emocje. Kumasz, o czym ja do ciebie rozmawiam?

 

I tu masz odpowiedź jaki procent mężczyzn nadaje się na mężów i ojców. Tak samo mały! Tylko że jego da się rozszerzyć do przynajmniej 5% robiąc z takiego kandydata niewolnika przy pomocy państwowych ustaw. Dlatego to się jeszcze utrzymuje, te rodziny.

 

Do wszystkich Braci tutaj, nie łudźcie się. Jeżeli chcecie kiedyś mieć rodziny, a moim zdaniem warto, by nie zdziczeć w lesie jak ja, czy za dżojstikiem wirtualnego świata jak stary puchacz, abstrahując już od tego, co stanie się z kobietą potem, dla samych dzieci, to weźcie sobie do serca te słowa i nie nabierajajcie się na toksyczne ideologie. Ja jestem apostatą i czarna mafia mi wisi, ale też jestem daleki od mazania drzwi kościołów farbą, bo śmieszne byłoby w moim wieku kopać się z koniem. Mierz siły na swoje zamiary i bądź przede wszystkim realistą, a nie marzycielem albo ideologiem bez kasy, jak Marks, którego żona kiedyś powiedziała podobno, że "wolałabym, żeby on ten kapitał zrobił, zamiast go pisać". Oczywiście mam też wielu lewicujących znajomych, którzy wychowują dzieci, są zasilaczami tego systemu i mają rodziny, ale ja nie chciałbym być w ich roli. Bo z nimi to jest jak z generalną gubernią w ogólności. Mają tam rakiety balistyczne, ale nie mają do nich guzików.

 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, absolutarianin said:

Kolego @Libertyn obserwuję cię dłuższą chwilę i twój powyższy wywód, razem z całą linią ideologiczną, którą prezentujesz, kwalifikuje cię na dobrowolne udanie się pod ścianę hańby w celu przemyślenia pewnych spraw. I nie odbieraj tego jako personalny atak, bo czasem powiesz coś mądrego, ale podsycasz też non stop złudzenia, które kiedyś mogą zgubić wielu, co cię czytają, łącznie z tobą samym.

To chyba dobrze, że są odmienne opinie na forum? W czym jest hańba posiadania innych opinii, światopoglądu?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Orybazy said:

To chyba dobrze, że są odmienne opinie na forum? W czym jest hańba posiadania innych opinii, światopoglądu?

Z jednej strony tak, z drugiej strony można powiedzieć, że użytkownicy, którzy trafili na ścianę hańby też mieli swoje własne opinie i światopogląd. I tu nie chodzi tylko o trolli ale też o "patologicznych białorycerzy". A jednak mimo odmiennej opinii i światopoglądu tam trafili. Wiesz dlaczego? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, absolutarianin napisał:

Do wszystkich Braci tutaj, nie łudźcie się. Jeżeli chcecie kiedyś mieć rodziny, a moim zdaniem warto, by nie zdziczeć w lesie jak ja, czy za dżojstikiem wirtualnego świata jak stary puchacz, abstrahując już od tego, co stanie się z kobietą potem, dla samych dzieci, to weźcie sobie do serca te słowa i nie nabierajajcie się na toksyczne ideologie. Ja jestem apostatą i czarna mafia mi wisi, ale też jestem daleki od mazania drzwi kościołów farbą, bo śmieszne byłoby w moim wieku kopać się z koniem. Mierz siły na swoje zamiary i bądź przede wszystkim realistą, a nie marzycielem albo ideologiem bez kasy, jak Marks, którego żona kiedyś powiedziała podobno, że "wolałabym, żeby on ten kapitał zrobił, zamiast go pisać". Oczywiście mam też wielu lewicujących znajomych, którzy wychowują dzieci, są zasilaczami tego systemu i mają rodziny, ale ja nie chciałbym być w ich roli. Bo z nimi to jest jak z generalną gubernią w ogólności. Mają tam rakiety balistyczne, ale nie mają do nich guzików.

Pięknie napisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Orybazy said:

To chyba dobrze, że są odmienne opinie na forum? W czym jest hańba posiadania innych opinii, światopoglądu?

To zależy w obrębie czego. Dla mnie światopogląd nie jest żadną wartością. Światopogląd, w odróżnieniu od Wiedzy, której użyteczność można udowodnić, jest tylko obróceniem się w prawo lub w lewo nie rozumiejąc istoty otaczającego świata i przyjęcia w strachu, niemożności poznania złożoności systemu, pewnej postawy ciała. Postawy obronnej, żeby nie powiedzieć - wypierającej.

 

To tak jak ja zaprezentowałbym tu postawę:

 

Kobiety to delikatne i wrażliwe stworzenia nie zdolne skrzywdzić nawet muchy, a co dopiero dorosłego mężczyzny.

 

Popatrzylibyście na mnie jak na debila. Dlatego, że to forum zostało ukonstytuowane wokół pewnej wiedzy naszego guru, wynikającej wprawdzie tylko z doświadczenia, ale tak samo jak na forum kapitalistów, czy poważnych inwestorów prezentowanie mrzonek socjalizmu byłoby faux pas, albo na forum ludzi wierzących kwestionowanie Siły Wyższej. Nie zauważyliście, że poglądy socjalistyczne prezentują przeważnie ludzie, którzy mają problem z akumulowaniem kapitału? Albo ateistami są ci, którzy nie doświadczyli w swoim życiu działania Siły Wyższej, totalnie niewytłumaczalnej? Tak jak nie ma też sensu wchodzić do baru i wygłaszać wykładu o szkodliwości picia alkoholu. Nawet jeżeli ten alkohol jest szkodliwy, to zastanów się, czy czasem nie jest to tak, że wkurwia cię to, że oni się dobrze przy nim bawią.

 

Gdybym chciał zostać skonfrontowany z mnogością światopoglądów, to udałbym się na forum onetu. Ja osobiście wolałbym tu dzielić się wiedzą o kobietach, męskiej drodze, czy związkach, tudzież sprawach wokoło, aniżeli walczyć z definicją spraw, które są dla mnie truizmami, przynajmniej na tym etapie rozwoju.  

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.