Skocz do zawartości

Nowa twórczość Michała Gołkowskiego


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 5 lat temu, przed moją maturą, czytałem książkę autorstwa Michała Gołkowskiego "Sztywny". Dzięki niej wyleczyłem się z choroby, którą zaraża się większość licealistów w Polsce, która zwie się "nie czytam książek, bo są nudne jak lektury w Polsce". 1,5 roku później kupiłem także jego książkę "Moskal", ale nie przebrnąłem do końca - skupiłem się na czytaniu literatury faktu (ekonomia, rozwój naukowy, neuronauka, polityka, matematyka itd.). Teraz widzę, że wyszła jego książka "Sybirpunk", która ma bardzo dobrze z opisów zapowiadającą się fabułę. Jak ktoś z was jest fanem jego twórczości, to stwierdzilibyście, że istnieją podobieństwa do "Sztywnego" i pozwoliłaby czuć ten sam klimat, a może i lepszy niż tam? Zastanawiam się nad kupieniem tego.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cała serię S.T.A.L.E.R. w/w autora, "Moskal" również. "Stalowe szczury" i "Komornik" - nie moje klimaty. 

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Teraz widzę, że wyszła jego książka "Sybirpunk", która ma bardzo dobrze z opisów zapowiadającą się fabułę.

 

Będę miał zajęcie na długie jesienne wieczory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo już przeczytałem od tego autora - zazwyczaj kupuję go w ciemno (Sybirpunk i Stalowe szczury  kupiłem, ale nie przeczytałem). Książki Gołkowskiego to najlepsze, co ma do zaoferowania seria Fabryczna Zona. Facet niesamowicie czuje klimaty osaczenia, osamotnienia i walki człowieka z nieprzyjaznym otoczeniem. W Komorniku również to czuć. Moskala, mimo odrobinę odmiennych klimatów warto mieć na półce. Pierwsze pięć tomów Siedmioksięgu Grzechu uważam (póki co) za najsłabsze jego książki - chociaż najszerzej zarysował otoczenie, brakuje elementów fantastycznych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.