Skocz do zawartości

Orędzie Jarosława Kaczyńskiego


mac

Rekomendowane odpowiedzi

On 11/1/2020 at 12:46 AM, wrotycz said:

Ideologia zawarta została w manifeście z Ventotene napisanym przez komunistę Spinellego i sprowadza się do stworzenia ponadnarodowego superpaństwa, które będzie kontrolować wszystkie aspekty życia ludzi, oczywiście dla ich dobra.

Jeszcze tylko dodam, że Spinelli był prawdziwym komunistą-Trockistą, popierał całkowitą likwidacją własności prywatnej. Wywalono go z partii komunistycznej bo był przeciw Stalinistom, którzy dla niego utracili ducha bolszewizmu.

Dla niego komuniści się zdegenerowali, bo nie chcieli permanentnej rewolucji w duchu bolszewickim. Był członkiem parlamentu EU jako niezależny lewicowiec. Główny budynek parlamentu jest jego imienia.

To taki bohater EU, bolszewicki idealista nie jakiś "komunista-light" jak Stalin.  

  

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manifest z Ventotene zawiera dwie idee:

1. powstanie jednego, zjednoczonego, federacyjnego państwa europejskiego (przypomnę, że ZSRS też był państwem federacyjnym)

2. rewolucja komunistyczna; oczywiście przeprowadzona skrycie

 

Parę cytatów, które @Libertyn wygodnie pominął:

 

Quote

 

III — Powojenne zobowiązania — Reforma społeczna


Wolna i zjednoczona Europa jest konieczna do umocnienia współczesnej cywilizacji

Aby odpowiedzieć na nasze potrzeby, europejska rewolucja musi być socjalistyczna

Prywatna własność ma być likwidowana, ograniczana, korygowana albo rozszerzana w zależności od sytuacji

Przedsiębiorstwa, które muszą prowadzić działalność monopolistyczną a w związku z tym mogą wykorzystywać szerokie kręgi konsumentów, nie powinny pozostawać w rękach prywatnych właścicieli


Rewolucyjna partia nie może być amatorszczyzną zorganizowaną w momencie decyzji. Jej organizacja powinna zacząć się już teraz, przynajmniej w zakresie kształtowania głównej filozofii politycznej, ustanowienia liderów i określenia wytycznych do pierwszych działań.


spośród stopniowo rosnącej grupy sympatyków do ruchu należy rekrutować tylko tych, którzy uznali i przyjęli europejską rewolucję za główny cel swojego życia. Dzień po dniu, z dyscypliną działania powinny być prowadzone; ich stałe i efektywne bezpieczeństwo powinno być zapewnione dyskretnie, nawet w sytuacjach najgroźniejszych konfliktów prawnych

 

 

Altiero Spinelli jest uważany za jednego z ojców Unii Europejskiej. Uważany jest za ojca przez jej (UE) przywódców i czczony jak ideowy nauczyciel, którego grób, jak mekkę, odwiedzają najwyżsi rangą przywódcy Unii w czasie najważniejszych rocznic. Wypisz wymaluj Lenin Unii Europejskiej.

 

 

Krótko o Spinellim:

 

 

 

I nieco dłużej, bardziej wyczerpująco:

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz A wiesz ile moja rodzina potraciła na  uwłaszczeniu (Carski prikaz i sru, dwie wsie przestały być miejscem brania inwentarzu roboczego a stały się miejscem skad trzeba było najmować robotników) Wiesz ile ludzkość traci na tym że wykresy są ważniejsze od ogólnego rozwoju? Wiesz ile potencjału jest wytracana z racji na niemożność jego optymalnej alokacji z racji na nierówności ekonomiczne?
I tak jest lepiej niż było.

Z prywatnego punktu widzenia to dla mnie najlepiej byłoby gdybym wciąż mógł  inwentarz karać za krnąbrność. Czyli @wrotycz rodzi się u mnie, u mnie pracuje, płaci mi za rozrywkę w mojej karczmie, a ja go mam prawo zdzielić batem za wolną pracę albo zaciągnąć do armii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.