Skocz do zawartości

Chiptuning - czy warto?


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy piszesz o aucie z turbo (pewnie tak :)) ale tego typu zmiany największy sens i potencjał mają właśnie w takich autach. Przy jednostkach wolnossących znaczących popraw nie zanotujesz.

A do rzeczy, jeżeli jest to zrobione zgodnie ze sztuką - najpierw sprawdzenie stanu auta, modyfikacje programu, sprawdzenie na hamownie i ewentualne poprawki to warto. Tej wartości wzmocnienie w żaden negatywny sposób na trwałość auta nie wpłynie a w osiągach już to odczujesz.

Natomiast jak na myśli masz jakiś magiczny box (kupiony na portalach aukcyjnych), który wepniesz i niby da Ci przyrost mocy to nie. Strata pieniędzy i spore szanse nawet na pogorszenie kondycji auta czy osiągów.
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bądź pewny, że masz sprawną jednostkę i osprzęt. Mój kolega, który jest tunerem, odkąd ma hamownie, odmówił już ponad 50 właścicielom swoich właśnie 1.8t podnoszenia mocy, bo to najczęściej zajechane, zaniedbane zgrobki. A zrobił, żeby z 5, które można było uznać za zadbane i serwisowane.

U mnie moje 530D chce zrobić w okolice 400, ale jeszcze czeka mnie kilka inwestycji naprawczych w swój wóz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.