Skocz do zawartości

Horizon Zero Dawn, jak optymalizacja na PC, ktoś wie?


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Gierka Horizon Zero Dawn mi się spodobała. Podobno questy prowadzone, jak w Wieśku 3. Czytałem, że leży trochę optymalizacja na PC. Pytanie, czy na 8 GB RAM i na GTX 1050 Ti 4GB to skoczy, nawet na minimalnych może być.

 

Ewentualnie ram na fakturkę wezmę, ale nie wiem, czy jest sens, jak optymalizacja giery zjebana na PC i się wiesza cały czas. Może graliście i coś możecie powiedzieć, ewentualnie zdradzić konfigurację waszego sprzętu poglądowo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w to kilka mcy temu na PC'cie. Optymalizacja chujowa. GTX980 na detalach średnich potrafił się haczyć w miejscach, gdzie jest więcej detali (osady, etc). Ale to nie najgorsze. Haczenie się jakby nowe lokacje nie nadążały się wgrać, odczuwalne np. gdy zapierdalasz na mechanicznym wierzchowcu. Może jak masz cały dysk SSD to pewnie będzie trochę lepiej.

 

Spoko gra, rzeczywiście coś ala Wiesiek, ale jednak część przyjemności idzie w piach. Ale może zrobili już jakieś dodatkowe patche.

 

Co do zwiech, akurat tak źle nie było, ale co prawda padła mi ze 2-3 razy.

 

Ogólnie to nie wiem jak można dać tak ciała, gdzie gra, która jest spoko na PS4, tak słabo działa na lepszym PC'cie.

 

Edytowane przez larry
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@mac Zdecydowanie gra bezbłędnie chodzi na konsoli (mam najnowszą spatchowaną wersję) . Na mojej konsoli to bajka, zero błędów, kolega ma na pececie i niestety u niego źle działa, zła optymalizacja.

 

Chyba jeszcze jest dostępny darmowy Horizon na Playstationie, bo miałem wersję na płycie, to na wszelki wypadek złapałem darmową wersję cyfrową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Martius777 napisał:

@Covidianin Dobrze wiedzieć o pozytywnych zmianach w grze, kolega narzekał i polegałem na jego opinii.

 

A jeszcze żeby nie być gołosłownym: 

 

Na konsoli gra się super, ale gra w odblokowanym klatkarzu z włączonym g-sync to już zupełnie inny rodzaj doznań.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem w wieska i horizon ten drugi doopy nie urywa .Po kilku godzinach ciagniesz juz wozek by dojechac do konca .Taki farcry / tomb raider nic nowego , questy nudne bez polotu .Ale to moja opinia.

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.