Jump to content

Recommended Posts

Robi się nieciekawie i nie wiadomo w jakim kierunku to wszystko pójdzie. Życzę nam wszystkim aby nie doszło do prawdziwie kryzysowych sytuacji zagrażających fizycznie naszemu bezpieczeństwu. Tymczasem wolę być przygotowany na obronę siebie tudzień swojego dobytku przed agresją. Moją uwagę przykuł ten oto rewolwer na gumowe kule. Pomijając cenę- jest najtańszy w ofercie- to ma fajną funkcję tzn. można go przechowywać bardzo długo gotowego do użycia. Z innych po jakimś czasie ucieka gaz.

Ktoś korzystał, albo ma inny pomysł? Może inna giwera? Może jakaś alternatywa, bo wiadomix że w KL Polska użycie nawet legalnej broni oznacza automatycznie bujankę po prokuraturach, sądach a kto wie może i pasiak. 

Prezentuje model z oferty militaria.pl ale i tak najpewniej kupię na allegro bo taniej.

https://www.militaria.pl/umarex/rewolwer_co2_ram_combat_hdr_50_t4e_2_4758_p106206.xml?cat=1727

Gumniaka raczej bym nie kupował. Miałem i sprzedałem. Przez kurtkę nic nie zdziała.

Chyba lepiej kupić gaz. Taki 1,5 do 2% (powyżej chyba są nielegalne)

Bardziej praktyczniejszy będzie miotacz gazu. Natomiast do obrony domu/mieszkania. Lepiej zaopatrzyć się w broń palną.

Edited by Baca1980
  • Like 2

A ja klasycznie zamierzam się po wypłacie zaopatrzyć w jakiś mocny, prawdziwy kij baseballowy.

Ktoś używał i ma jakieś propozycje? 

Taki żeby się nie łamał na byle neobolszewickim łbie.

• Like 1

Tak jak kolega radzi. Gaz pieprzowy zakup na „normalne” akcje. Sam posiadam sabre red czy coś w tym stylu. Rzekomo ten gaz i gaz marki fox jest bardzo ok. Na czasy sądu ostatecznego zakup jakąś maczetę bądź zapisz się do LOK-u na strzelnice w celu uzasadnienia zakupy broni w celach sportowych. 

2 minutes ago, Carl93m said:

A ja klasycznie zamierzam się po wypłacie zaopatrzyć w jakiś mocny, prawdziwy kij baseballowy.

Ktoś używał i ma jakieś propozycje? 

Kij baseballowy jest niepraktyczny. Za bardzo rzuca się w oczy i ciężej nim operować. Sprawdź pałkę teleskopową hartowaną. Możesz schować w kieszeń i rozwinąć, a potem zwinąć. Jest krótsza od baseballowej, ale za to lepiej nią można operować. 

https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=pałka+teleskopowa+hartowana

Teraz, manygguh napisał:

Kij baseballowy jest niepraktyczny. Za bardzo rzuca się w oczy i ciężej nim operować. Sprawdź pałkę teleskopową hartowaną. Możesz schować w kieszeń i rozwinąć, a potem zwinąć. Jest krótsza od baseballowej, ale za to lepiej nią można operować. 

https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=pałka+teleskopowa+hartowana

Spoko, dzięki za uwagę :) Batona posiadam, ale chcę coś właśnie rzucającego się w oczy bardziej dla odstraszania niż do faktycznej bójki, wiadomo prawie nikt nie chce konfrontacji. Ale jak do grona małolatów wyskoczę z kijem baseballowym wyjdę pod dom to już im się odechce.

Chciałbym taki kij masywny, mocny, taki, żeby widać było, że to jest Drewno przez duże D, a nie jakiś kijek.

Chcę taki jak miał Negan w The Walking Dead. Drutem kolczastym owinę sobie sam :D 

• Like 1

Chujki przecież bracia przyjdą po wasz majątek, żeby podzielić sprawiedliwie, po co się opieracie 😆

• Haha 3

Kanapowi killerzy i mitomani. Szczerze to zamiast kupować takie wynalazki to lepiej wyprowadź się do lepszej dzielnicy. Jak będą zamieszki to te kulki nic Ci nie dadzą. Gaz może prędzej jak nie będzie wiatru i zaatakujesz z balkonu.... Kij baseballowy? Teleskop? Trzeba umieć tym pracować i to nieprawda że każdy się przestraszy. Ćwiczyłem tysiące razy obronę przed kijem i teskopem. Przed nozem też się broniłem i to na żywo. W różnych sytuacjach też dałbym sobie radę i radę sobie dawałem... Ale spokojnie. Nie będzie zamieszek. To nie USA.

Gaz ch... ci da i pałka na zamieszki takie prawdziwe. Większość ataków następuje z zaskoczenia. Wam się wydaje że zdążycie to wyciągnąć, w większości przypadków nie zdążycie. Szczerze jak miałbym komuś radzić to 1. Przeprowadzka do lepszej dzielnicy. 2. Krav maga bo tam się nauczysz reagować sytuacyjnie

Godzinę temu, Carl93m napisał:

Chciałbym taki kij masywny, mocny, taki, żeby widać było, że to jest Drewno przez duże D, a nie jakiś kijek.

Chcę taki jak miał Negan w The Walking Dead. Drutem kolczastym owinę sobie sam :D 

Prawdziwy kij jest z aluminium! 

Edited by Red exPUA
  • Like 1
59 minut temu, PrzemAss napisał:

Takie zabawki nic nie robią. Do rzeczywistej obrony lepszy gaz albo paralizator taki prawdziwy.

Dobra wiatrówka może? Zastanawiam się nad zakupem tej: 

https://www.militaria.pl/gamo/wiatrowka_gamo_replay-10_4,5_mm_z_luneta_4x32_61100371-16j_p84758.xml

Fajnie, że ma magazynek na 10 śrutów...

Z broni białej to sam pewnie zdecydowałbym się na poręczny nóż.

47 minut temu, cst9191 napisał:

Dobra wiatrówka może? Zastanawiam się nad zakupem tej: 

https://www.militaria.pl/gamo/wiatrowka_gamo_replay-10_4,5_mm_z_luneta_4x32_61100371-16j_p84758.xml

Fajnie, że ma magazynek na 10 śrutów...

Z broni białej to sam pewnie zdecydowałbym się na poręczny nóż.

A Ty asie wiesz o tym, że strzelanie do kogoś z wiatrówki móże być uznane jako usiłownie zabójstwa? Już lepiej rzucić kamieniem :)

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.