Skocz do zawartości

Francja - certyfikat usprawiedliwiający wyjście z domu


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Straszne https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-premier-francji-praca-zdalna-nie-jest-opcja-ale-obowiazkiem,nId,4823285

 

Cytuję:

Cytat

Należy nosić ze sobą certyfikat usprawiedliwiający wyjście z domu, zawierający szczegółowe dane osobowe, określony cel wyjścia i godzinę.

Cytat

Dodał, że dla rekreacji będzie można wyjść z domu tylko na godzinę i oddalić się tylko na kilometr.

 

Więzienie domowe dla każdego, pięknie to się u nich na pewno skończy. Nikt normalny nie wyrobi z czymś takim. Pojebane czasy, a przecież nasz premierro, wielkiej klasy poeta, specjalistka od wszystkiego, technokrata, chujaka kocha naśladownictwo zagraniczne. Już niedługo u nas :) Co myślicie o perspektywie domowego więzienia dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mac napisał:

Więzienie domowe dla każdego, pięknie to się u nich na pewno skończy.

Tak już było na wiosnę przez dłuższy czas, to jest powtórka. 

Choć teraz ma być łatwiej, np. szkoły wciąż czynne.

Wbrew pozorom, można funkcjonować. Tyle, że trzeba nosić przy sobie te papierki, oni kochają administrację.

 

Kiedy patrzę jak niektórzy zrobili sobie misję życiową z psioczenia na rząd czy Polskę ogólnie, myślę że powinni czasem wyściubić nosa z kawalerki i zobaczyć szerszą perspektywę.

 

@mac

no offense, nie do Ciebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Yolo napisał:

Kiedy patrzę jak niektórzy zrobili sobie misję życiową z psioczenia na rząd czy Polskę ogólnie, myślę że powinni czasem wyściubić nosa z kawalerki i zobaczyć szerszą perspektywę.

 

@mac

no offense, nie do Ciebie;)

Nadaję z dwupokojowego ? Oczywiście, że nie do mnie ? Mam z pierwszej ręki, co się dzieje we Francji, mam tam połączenie życiowe powiedzmy. Coraz kurwa gorzej ? Godzina policyjna już tam jest, młodzież "pożycza" sobie samochody i inne kwiatki, o których w mediach nie usłyszysz. Polska fakt, nie jest tragiczna, natomiast po orędziu Kaczyńskiego to mam mieszane uczucia. Już nie wiem, co się dzieje.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mac napisał:

Coraz kurwa gorzej ? Godzina policyjna już tam jest, młodzież "pożycza" sobie samochody i inne

Większość takich rzeczy dzieje się na obrzeżach dużych miast.

Stworzyli tam getta myśląc że mają swoje czworaki z tanią siłą robaczą i trochę się na tym przejechali.

 

44 minuty temu, mac napisał:

Polska fakt, nie jest tragiczna, natomiast po orędziu Kaczyńskiego to mam mieszane uczucia.

Nauczyłem się doceniać Polskę dopiero kiedy lepiej poznałem inne kraje;)

A co do orędzia, szkoda zawracać sobie głowę ich politycznymi gierkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yolo no nie do końca z gettami tylko. Mój gość mieszka w centrum dużego miasta i obowiązuje go godzina policyjna na ten moment + inne kwiatki. Fakt, najwięcej na obrzeżach, ale już nigdzie nie masz ochrony. W dobrych dzielnicach normalnie muslimy wchodzą do chaty i nikt ich nie wypierdoli. Nie ma takiej siły na świecie.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac

'Godzina policyjna' początkowo weszła w dużych miastach o wysokiej zachorowalności, a teraz właściwie jest zbędna bo wszędzie lockdown.

12 minut temu, mac napisał:

wchodzą do chaty i nikt ich nie wypierdoli.

Tutaj jest specyficzne prawo w tym względzie.

Np. agencje nieruchomości nigdy nie wywieszają tablicy ''na sprzedaz', żeby nie informować potencjalnych squattersów, że obiekt pusty.

To samo z Cyganami. Oni tu mają taki system, przemieszczają się konwojami po kilkadziesiąt, czasem kilkaset kamperów i zasiedlają miejską zieleń, puste place czy nawet ronda. 

Nie wiem na czym to polega, ale jedni i drudzy są nie do usunięcia.

 

Ty pokazujesz perspektywę z dużego miasta, a tam trochę inaczej niż na wsi gdzie ja żyję.

Tutaj z reguły każdy pilnuje swoich spraw i obowiązków, jeszcze widać starą Francję.

Dla mnie obrazki 'nowoczesnej Francji' tylko w tv. Na szczęście nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Orybazy napisał:

Jakie certyfikaty, mówisz że do meczetu idziesz (a w każdym kierunku jakiś się znajdzie) i ci g$^& zrobią. 

No nie, meczety będą zamknięte, kościoły prawdopodobnie też. 

 

Nie są zadowoleni, wczoraj trójka osób zasztyletowanych w katedrze w Nicei. Pocztą pantoflową roznosi się alarm, żeby pilnować wejść do kościołów jeśli będzie jeszcze msza w niedzielę, padają pogróżki.

 

I tutaj też dobre porównanie- kto i jak atakuje w tej chwili Kościół w Polsce i we Francji.  

 

Edytowane przez Yolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mniej-więcej wolny świat, architekci zamieniają na naszych oczach w jeden wielki obóz koncentracyjny z którego nie ma dokąd uciec. Jedyna nadzieja w Musku i kolonizacji Marsa ;)

Nawet techniki obozowo-więzienne czy prania mózgu, stosuje się bezpardonowo na społeczeństwach. A te miękko się temu poddają. Na początku wystarcza tylko cenzura i regularna pacyfikacja małych grupek buntowników a potem ludzie się już sami pilnują i bezwiednie kolaborują z systemem. Bo większość z nas jest konformistami i na ich wygodnictwie można zbudować każde druty kolczaste. Więc oswajaniu z coraz to nową sytuacją regularnie przesuwając granice nie ma końca, buduje się ukierunkowaną presję większości/społeczną itd. Powolne gotowanie żaby bądź socjotechnika małych, ale regularnych zmian, jak kto woli. Tak że przekroczyliśmy już Rubikon, teraz pójdzie z górki. Jedyna możliwość awansu społecznego, to z więźnia na kapo. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale podobnie wygląda życie na Słowacji czyli naszego sąsiada.

Znając Morawieckiego bo Kaczor gówno może to i u nas będą takie paszporty cyfrowe że jak się zbadasz na COVID'a to cię wypuszczą, a reszta będzie gnić w domach aż zwariują lub dadzą się zaszczepić.

Dobrze że mieszkam na wsi to życzę powodzenia z pilnowaniem każdego człowieka, tym bardziej że las mam pod domem to zakazać mi nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.