Skocz do zawartości

Gumy oporowe


dejmien69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. 

Otóż chciałem się zapytać czy na tych gumach oporowych da sie zbudować jakąś masę mięśniową?

Teraz nam wszystko pozamykali-chodzę  sobie na placyk do streetworkout (drażki,dipy,podciaganie itp) ale jak pada to nielepiej zrobić taki trening w domu z gumami oporowymi?

Ma ktos jakieś doświadczenie z tym?

Bo wiadomo ze chyba wiecej zrobię w Streetworkout niz z gumami ale teraz są takie dni ze 3 dni pada więc chciałbym  ogarnąć temat z gumami.

Dziękuję i przepraszam za błędy bo szybko pisane z telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dejmien69

Uszanowanko, ogólnie nie polecam, sam używam gdy wyjeżdżam zagranicę. Szybko się rozciągają, przy np żołnierskim wyciskaniu. 

Zdecydowanie zrobisz więcej w streetworkout, jak pada kalistenika w domu. Pompki, pompki w staniu na rękach, rozciąganie. 

Nie wiem, czy masz drążek. Kupno drążka mocowanego, do sufitu, to najlepsza moja inwestycja w życiu, polecam. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Żaden fake. Gumy to fajny dodatek do treningu, ale na pewno nie jego podstawa. Nie służą stricte do budowania masy, lecz są uzupełnieniem. Możesz wykonywać z ich pomocą wiosłowanie, bicepsy, ćwiczenia stabilizujące oraz regeneracyjne przy kontuzjach. Możesz dzięki nim angażować mięśnie, których praktycznie nie da się aktywować w inny sposób. Szeroki wachlarz możliwości, niska cena, ja sobie bardzo chwalę. 

Edytowane przez salt0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze gumy przeskakiwały. Tzn. nie potrafiłem tak chwycić, aby czuć jednostajny opór. Zawsze mnie potem stawy bolały.

 

Na wiosłach zbudujesz masę. To jest masakra jak rośnie, mam kolegę co pływa, zajarał się na wakacjach pewnego roku. W jeden rok rozrósł się, praktycznie z dnia na dzień było widać postępy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dejmien69 Ja stosowałem gumy jako zamiennik siłowni kiedy były zamknięte. Tylko, że do tego jeszcze ładowałem jakieś 8 butelek wody do plecaka. Chwytałem w dłoń plecak i gumę a drugi koniec gumy był do czegoś przyczepiony. Np jak robiłem biceps do przyczepiałem gumę do rączki od kaloryfera. A jak robiłem na triceps wyprosty przedramion zza głowy to gumę umieszczałem pod pachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.