Skocz do zawartości

Pułapka samorozwoju


Turop

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze jest znaleźć w tym dążeniu do celu zdrowy balans pomiędzy pracą nad sobą a odpoczynkiem.

 

W pewnym momencie swojego życia musiałem włożyć ogrom wysiłku w przekwalifikowanie się/zmianę zawodu (z finansów na IT). Prowadziło to do błędnego koła w którym czułem, że każda wolna chwila powinna być poświęcona na rozwój. Po paru latach takiego maratonu zmieniłem w końcu lekko podejście i założyłem, że 30-40% wolnego czasu MUSZĘ przeznaczyć na coś co mnie po prostu relaksuje i nie dotykam w tym czasie niczego 'prorozwojowego'. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Turop napisał:
4 godziny temu, self-aware napisał:

Ja mam podobnie, czas leci i niby ciągle coś tam robię i dni mijają i mijają... I sam nie wiem co dalej czasami i czy iść dalej tą drogą czy zboczyć z kursu czy ki chuj.

No właśnie.

 

1 godzinę temu, Turop napisał:

Brak perspektyw na dalsze życie, zanurzenie się w Polskości i zaprzestanie na zwykłej pensjii, przyzwyczajenie do biedy itp.

A za czym Wy tak właściwie gonicie? Czym jest bieda, czym bogactwo?

 

1 godzinę temu, Turop napisał:

Mam takie dni, że robię wolne, ale szybciej to wolne mi się nudzi niż coś konstruktywnego, posiedzę na you tubie, pooglądam co chce, są godzinę już mnie nosi. 

Zwyczajnie nie umiesz odpoczywać. Zbyt duże ciśnienie i skupienie na celu.

1 godzinę temu, Turop napisał:
3 godziny temu, Ramzes napisał:

Idź na dziewczyny.

To narazie ostatnie Ci zrobiłbym z wolnym czasem ?

A kiedy będziesz miał ten wolny czas? Po 40, 50? Jak się okaże że masz raka jąder czy konar już nie płonie, a panie to już bardziej za pieniądze i takie jakieś bez maślanych oczek? Życie Ci ucieka, taki to rozwój.

 

Brat @somsiad jak widać ma passata w avatarze i wie jak osiągnąć sukces. Nie ma się co zabijać, lepiej wolniej i spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Imiennik napisał:

A kiedy będziesz miał ten wolny czas? Po 40, 50? Jak się okaże że masz raka jąder czy konar już nie płonie, a panie to już bardziej za pieniądze i takie jakieś bez maślanych oczek? Życie Ci ucieka, taki to rozwój.

Do tego jak będzie miał mózg styrany to i dla relaksu posłucha sobie. Ja nie będzie się podobało to zawsze może wrócić do rozwoju a nie się trząsać,że nie odpisuje czy coś. 

Po 2 podejrzewam,że jak @Turop zacznie się umawiać to wróci na terapię. Więc skoro jest dobrze to niech idzie za ciosem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie po cichutku, że nie idźmy tą drogą, Sabo.

 

Emocje

 

Myszka pogoniona, w domu zawitał spokój.

WTF??!!

Niby wszystko takie samo, a zupa jakby niedosolona. Tak samo życie. Czegoś brakuje. 

 

Cicho wszędzie, głucho wszędzie

Co to będzie

Co to będzie  

 

#życiezbytszarebezwkurwiającejszarejmyszkizproblemami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.