Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Zaloguj się, aby obserwować  
Eredin

Kilka rzeczy

Polecane posty

Jako, że stary rok się kończy, a nowy zaczyna, co zupełnie niczego nie zmienia, bo to tylko cyferka w kalendarzu, a wszelkie postanowienia i 'zmiany na lepsze' powinno się realizować zawsze, a nie tylko teraz... zebrało mnie na założenie takiego tematu.

 

Za co więc dziękuję życiu? Za:

 

-świadomość. Świadomość tego, w jak zmanipulowanym świecie żyjemy, jak jesteśmy okłamywani zewsząd i jak steruje się ludźmi wmawiając im, co jest ważne a co nie

Czuję się człowiekiem świadomym i... wolnym. Wolnym i kurewsko szczęśliwym, że idę w życiu za tym, czego tak naprawdę sam potrzebuję. Nie jestem pionkiem społeczeństwa, nie robię tego, co inni oczekują, że będę robił. Nie żyję wymarzonym przez kogoś innego stylem życia, tylko swoim własnym, który uświadomiłem sobie stosunkowo niedawno. Kajdany niewolnictwa zerwane ;)

-forum i teksty Marka. Bardzo mi to pomogło i jestem w pełni świadomy, że gdybym się na to nie natknął, zapewne dojście do obecnego stanu świadomości zajęło by mi więcej czasu. Zmarnowanego i nieprzyjemnego czasu. 

-wolność. Nie piję żadnego alkoholu w jakichkolwiek ilościach o jakimkolwiek czasie, żadna religia nie dyktuje mi, jak mam myśleć, żadna baba nie wciska się do mojej prywatnej strefy życiowej i nie próbuje wprowadzać swoich zasad. Jednocześnie mam świadomość, że od pewnych spraw i rzeczy nadal jestem i będę zależny, ale są to rzeczy, które uznaję za potrzebne i dające mi przyjemność i wymierne korzyści. Są pewne dobrodziejstwa na tym świecie i zamierzam z tego korzystać, nie wybrałem jeszcze życia pustelnika w podziemiach. 

Nie jestem niewolnikiem popędu, seks nie jest moim priorytetem, nigdy nie był i nie będzie. 

Czuję się szczęśliwy, że stoję tak jakby ponad tym wszystkim. Poza gonitwą donikąd. I cholernie mi z tym dobrze.

 

Dziękuję za uwagę.

 

Edytowano przez Vercetti
  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.