Skocz do zawartości

Z serii sf. Co by było gdyby.


Koneser

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro zostałem nazwanym bajkopisarzem to nie mogę być bierny i muszę wręcz napisać o czymś co już wspomniałem w innym poście a mianowicie co by było gdyby.

Ogólnie lubię tego typu tematy jak co by było gdyby nie było potopu szwedzkiego. Co by był gdyby Polska dołączyła do rzeszy podczas wojny przeciw sowietom oraz to co by było gdyby nie było powstania Chmielnickiego. 

 

Ale teraz temat z serii sf. Jestem ciekaw jak by rząd postępował wtedy jakby nie było obcych sił  które mają wpływ na niego a na pewno podczas "covidu" który wytrzebił populację męska z innych krajów to wtedy nie miałby kto kontrolować tegoż "rządu" 

Jak nasz naród jako zwykli obywatele oraz ta spekulacja rządowa jakby postępowali. Jakie byłby działania. Czy mężczyźni by byli w raju z faktu ilości potencjalnych wolnych kobiet ? A może kobiety rozpetały by trzecią wojnę światową. Czekam na waszą wyobraźnię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby jak w krajach arabskich, gdzie bogaci arabowi myśleli coby biedoty nie sterylizować coby na pracy mogła się skupić, a oni mają swoje haremy i jest git. Tam to dopiero będzie wesoło niedługo. Świat rzeczywisty ciekawszy niż fantazja. Można również zobaczyć, jak jest w Rosji. Kobity ładniejsze szukają sponsorów w krajach zachodnich, a te mniej urodziwe no to cóż państwo musi pomagać, jak se bąbelka zrobią, a reszta mężczyzn albo siedzi, wódę łoi, lub siedzi na bezrobociu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gromisek napisał:

Byłoby jak w krajach arabskich, gdzie bogaci arabowi myśleli coby biedoty nie sterylizować coby na pracy mogła się skupić, a oni mają swoje haremy i jest git. Tam to dopiero będzie wesoło niedługo. Świat rzeczywisty ciekawszy niż fantazja. Można również zobaczyć, jak jest w Rosji. Kobity ładniejsze szukają sponsorów w krajach zachodnich, a te mniej urodziwe no to cóż państwo musi pomagać, jak se bąbelka zrobią, a reszta mężczyzn albo siedzi, wódę łoi, lub siedzi na bezrobociu.

To zmusza do abstrakcyjnego myślenia. Mężczyzna by był towarem wtedy bardzo cennym. Kto wie może by były wojny o wpływy nad falusami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Koneser napisał:

Czekam na waszą wyobraźnię. 

Lubisz historię alternatywną ?

 

 

 

 

Co by było gdyby wygraliśmy powstanie listopadowe i Królestwo Kongresowe stało się Królestwem Polskim niezależnym państwem na arenie międzynarodowej.

Co by było gdyby Sobieski przegrał pod Wiedniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Libertyn napisał:

Co by było jakby Polske zjednoczył Śląsk.

Tutaj trzeba dać konkretną bitwę, wydarzenie, a nie, czy jak wpłynie dany statek. co nie będzie miało żadnego przełożenia na cała batalie wojenną, wojnę.

nie wiem czy wiesz, wojny to bardzo często pasmo nie wykorzystanych sytuacji, które można by by było wykorzystać, a jednocześnie z tych błedów uczyć się, by ich nie powielać w przyszłości.

I wówczas historia Polski, a nawet świata mogłaby przybrać inny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co by było gdyby Rydz śmigły nie był idiota i posłuchał generała Kutrzeby oraz generał Kutrzeba popełnił kilku błedów taktycznych w Polskiej kontrofensywie na Bzurą i udało się w tej bitwie rozgromić armię Niemiecką. Jakby wojna wyglądała w Polsce, ile by trwała kampania Polska, jakby zareagowali Sowieci ? I kolejny błąd, który Rydz Śmigły zrobił, mógł po wkroczeniu Sowietów do Polski wypowiedzieć im wojnę, wiele oddziałów na wschodzie nie wałczyło, bo dostało rozkaz, który był nie zrozumiały, a sam Rydz Śmigły uciekł z kraju. Mógł przecież wydać rozkaz ani kroku w tył.

Teraz, Wincenty napisał:

 

Albo... co by było gdyby napoleona zastrzelono z dzidy laserowej

A czy w XIX wieku była taka technologia, jak dzida laserowa ?

 

Czy na Łuku Kurskim walczyły polskie oddziały ? Mógłbyś podać nazwę chociaż jednej dywizji, albo generała Polskiego, mówimy tutaj o alternatywach, możliwościach rozegrania bitwy, wojny, sytuacji politycznej a nie futurystycznych abstrakcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Boromir napisał:

Co by było gdyby, bizantyjczycy w 1453 mury Konstantynopola obstawili mury armatami, kulami, oraz gdyby w tym czasie Papież chciał zorganizować krucjatę, by bronić Bizancjum.

Akurat moim zdaniem slaba zagwozdka. Turcja byla wtedy juz i miltarnie i finansowo bardzo mocna. To by tylko opóznilo jej podboje o pare lat. Turcy juz przed 1453 mieli zdobycze w Europie. Adrianopol byl w ich rękach, wiec to nie jest tak ze ciesnina Bosfor otwarcie do Europy itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wincenty napisał:

Chciałem trochę pośmieszkować, nie wyszło mi, wybacz.

No a na łuku kurskim wiadomo że polaków pod ich banderą nie było :)

Nie zmienia faktu, ze Niemcy spóźnili atak, gdyby jakiś generał się wyłamał, który dowodził w tamtym rejonie i sam zaatakował, sprowokował walkę(ofensywę), do końca maja, kiedy Sowieci jeszcze się nie umocnili, nie ściągnęli rezerw, nie wyprodukowali ileś tam T-34, nie zrobili tych świetnych fortyfikacji, generał stanąłby przed sądem wojennym, albo by został odwołany, Sowieci wówczas nie wiem, czy by dali sobie radę.

9 godzin temu, la tormenta napisał:

a Bosfor otwarcie do Europy itp. 

Tak, ale biorąc umocnienia, jakie miał Konstantynopol, rozstawienie wież, gdyby tam poustawiać armaty Konstantynopol mógłby się naprawdę długo bronić i nie padłby w 1453. A z racji tego, że Turcy dalej by szli z podbojami na Bałkany, byłby solą w oku Imperium Osmańskiego i mógłby naprawdę długo krzyżować plany Turków. Gdyby Turcy atakowaliby, próbowali by atakować, to by Bizantyjczycy blokowali Bosfor. Kolejna rzecz, armaty mogłyby w dobrym ustawieniu, mogłyby wycinać oblegających  jak żyto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do historii alternatywnej w Europa universalis 4, Zdobyłem koronę cesarską nawet nie spodziewałem się że elektorzy z cesarstwa rzymskiego przeciwko austri zaczęli głosować na mnie (a o względy ich też trzeba się postarać) Tym samym posiadając i tak spore tereny jako Rzeczpospolita, Zdobyłem całe cesarstwo rzymskie. To było imperium!! Ba nawet polskie kolonie powstały jak "Rzeczpospolita Nova". 

Jako że jestem fanem tych gier polecam naszemu wodzowi naczelnemu aby nagrał epizody jak tworzy własną alternatywną historię. 

Odpowiednie gry do tego to.

Crusaders Kings 3 - od około 760 roku do 1440

Europe Universalis of 1440 do 1840 coś takiego. 

Victoria 2 of 1840 do 1936

Oraz Hearts of Iron 4 od 1936 ;)

(dokładne lata mogłem pomylić) 

 

Koleś prowadził megakampanie na przestrzeni tych lat w tych grach. Ludzie mają mu za złe że przestał. Może ktoś bądź nasz wódz by się podjął tego zadania? Zawsze to reklama forum. 

 

Edytowane przez Optimus Prime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.