Skocz do zawartości

"Młodzieżofobia" - nowe zjawisko w Hiszpanii i Portugalii


Rekomendowane odpowiedzi

 

Cytat

 

W Hiszpanii i Portugalii rośnie niechęć do młodzieży za udział w masowo organizowanych w dobie COVID-19 nielegalnych zabawach, odbywających się bez zachowania dystansu społecznego

i maseczek - informują media w obu krajach, nazywając zjawisko "młodzieżofobią".

 

Według telewizji Telemadrid w całej Hiszpanii nasila się "młodzieżofobia", przejawiająca się oskarżaniem młodych o narażanie społeczeństwa

na infekcje koronawirusem wskutek udziału w nielegalnych imprezach w parkach, na skwerach i w prywatnych domach.

Stacja wskazuje, że niemal codziennie w każdej wspólnocie autonomicznej kraju policja likwiduje po kilka takich zabaw.
 

Telemadrid i dziennik "El Confidencial" wskazują, że oskarżenia wobec nieodpowiedzialnej młodzieży kierują zarówno pojedyncze osoby, jak i stowarzyszenia lekarzy czy instytucje państwowe.

Wskazują, że tzw. botellones, czyli zakrapiane alkoholem przyjęcia w plenerze, organizowane zazwyczaj po zmroku, narażają zdrowie całego społeczeństwa, a także podnoszą ryzyko niewydolności szpitali.

Z danych hiszpańskiej policji wynika, że podczas tysięcy imprez zlikwidowanych przez funkcjonariuszy zabawa młodzieży odbywała się nie tylko

bez zachowania 1,5-metrowego dystansu społecznego między uczestnikami, ale również rzadko kto nosił maseczkę ochronną.

 

Uczniowie, studenci, celebryci, sportowcy

 

Media wskazują, że udział w nielegalnych zabawach bierze "zbuntowana przeciw restrykcjom epidemicznym" młodzież szkół średnich i studenci, ale też celebryci i sportowcy.

Dowody w tej sprawie przedstawił m.in. sportowy dziennik "Marca", który we wrześniu opublikował zdjęcia z organizowanych nielegalnie imprez, w których

uczestniczyli zawodnicy pierwszo- i drugoligowych zespołów piłkarskich.

 

Ze statystyk służb medycznych Hiszpanii wynika, że wraz z licznymi zgromadzeniami młodzieży nasila się w tej grupie wiekowej liczba zakażeń koronawirusem, a średni wiek osób zainfekowanych spada.

Wydawany we wschodniej Hiszpanii dziennik "Las Provincias" wskazuje, że o ile podczas pierwszej fali epidemii infekcje dotyczyły głównie osób w średnim wieku oraz seniorów, o tyle

wraz z nasileniem nocnych imprez młodzieży od wakacji spada wiek przeciętnego zakażonego SARS-CoV-2.

 

“We wspólnocie autonomicznej Walencji czterech na dziesięciu zakażonych to osoby w wieku uczestników picia i zabaw w plenerze" - napisał "Las Provincias", wskazując, że

"rachunek za zabawy młodych" zapłacą seniorzy, wśród których jest najwięcej ofiar śmiertelnych koronawirusa.

 

"Podczas gdy większość zakażonych to osoby w wieku 15-49 lat, obywatele w wieku powyżej 70 lat przechodzą epidemię w sposób najbardziej tragiczny. Stanowią aż 85 proc.

wszystkich zmarłych na Covid-19" - odnotowała gazeta.

 

Tymczasem Telemadrid wskazuje, że "nadmierna infantylność współczesnej młodzieży", przejawiająca się jej zdaniem lekceważeniem przepisów sanitarnych, może

pozbawić ją przywilejów w społeczeństwie, np. postulowanego w przeszłości obniżenia wieku wyborczego do 16 lat.

“Po tym, co wyrabia młodzież w czasie Covid-19, raczej nie zaskarbi sobie poparcia społeczeństwa dla takiej decyzji" - przewiduje telewizja.

Mandaty, oscylujące powyżej 100 euro, to na razie jedyna konsekwencja karna za udział w nielegalnych zabawach. Jednym z nielicznych wyjątków karania winnych infekcji

jest wyrzucenie z uczelni przez rektorat uniwersytetu w Salamance na początku października około 40 studentów.

Władze akademickie uznały ich za winnych udziału w nielegalnej imprezie, która spowodowała pojawienie się ogniska SARS-CoV-2 na jednym z kampusów.

 

Rezultat walki uzależniony od młodzieży

 

Nielegalne zabawy młodzieży wpisują się od wakacji w pejzaż społeczny Portugalii. Po organizacji takich wydarzeń do masowych zakażeń doszło już m.in. w Lizbonie, Porto, Grandoli i Lagos.

"Młodzież jest różna: i dobra, i zła. Niestety, podczas epidemii to właśnie ona najbardziej naraża resztę społeczeństwa na zakażenia, ponieważ, jak dowodzą badania, przechodzi

chorobę bezobjawowo. Gorzej jest z seniorami, takimi jak ja. Stanowimy grupę ryzyka i boimy się o swoje życie" - powiedział emerytowany nauczyciel z Lizbony Antonio Silva.

Opinię tą podzielają również organizacje lekarskie, a także politycy, którzy w ostatnich tygodniach nie przestają kierować do młodzieży apeli o "odpowiedzialność i nienarażanie starszego pokolenia na Covid-19".

 

Kilkakrotnie do młodych apelował już, prosząc o rozsądek, prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa. Jego zdaniem rezultat walki z epidemią uzależniony jest właśnie od młodzieży.

"To nastolatkowie, a nie seniorzy, mają dać w tej walce przykład. Przestrzegajcie zasad, bo płyniemy wszyscy w tej samej łódce.

Zachowujcie dystans społeczny i unikajcie zabaw" - powiedział Rebelo de Sousa podczas spotkania z młodzieżą w podlizbońskiej Sintrze.

 

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-mlodziezofobia-nowe-zjawisko-w-hiszpanii-i-portugalii,nId,4828942

https://www.mp.pl/covid19/covid19-aktualnosci/250562,w-hiszpanii-107-zgonow-w-portugalii-39

 

Co myślicie - młodzież bandycka, mordercza faktycznie robi źle, czy może mają być po prostu kozłem ofiarnym i występuje medialne szczucie jednych na drugich?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież młodzież w starzejącym się społeczeństwie trzeba koniecznie zamienić w niewolników, a nie podtrzymywać mrzonki o wolności. Młodzi mają zapierdalać na starych, aż zdechną. Tak jest w Polsce i tak jest w innych krajach zasilanych socjalizmem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Dworzanin.Herzoga said:

Co myślicie - młodzież bandycka, mordercza faktycznie robi źle, czy może mają być po prostu kozłem ofiarnym i występuje medialne szczucie jednych na drugich?

Starym ramolom zawsze młodzi przeszkadzają. Są młodzi, mają energię i Covid nie jest dla nich zagrożeniem to się bawią. Gdzie mają wylądować tę energie, zasuwając na uczelnie, idąc na siłkę, biegając w masce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orybazy napisał:

Starym ramolom zawsze młodzi przeszkadzają.

 

"A co mnie najbardziej wkurwia u młodzieży, to to, że już więcej do niej nie należę". ;) 

13 minut temu, mac napisał:

Młodzi mają zapierdalać na starych, aż zdechną.

 

Co ciekawe wśród młodych do 25r.ż w Hiszpanii bezrobocie wynosi około 33% i jest najwyższa w strefie euro. 

Być może oni dla odmiany wyznają filozofię "świat należy do młodzieży, stary robi, młody leży". ;) 

 

Na szczęście w H wprowadzili dochód podstawowy, a gdyby pieniędzy zbrakło, to się dodrukuje. ?

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpaniero już wpierdalają się do bolandii na masową skalę. Moja koleżanka rucha tylko takich i wiem, że ma ciągle wybór w dużym polskim mieście. Może właściwie spędzać czas tylko z nimi. Pracują wszędzie. Oczywiście zawsze zarabiają więcej od Polaka robaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mac napisał:

Przecież młodzież w starzejącym się społeczeństwie trzeba koniecznie zamienić w niewolników, a nie podtrzymywać mrzonki o wolności. Młodzi mają zapierdalać na starych, aż zdechną. Tak jest w Polsce i tak jest w innych krajach zasilanych socjalizmem.

Z drugiej strony tylko imprezy, chlanie, ćpanie i doopy dawanie. Jak taka młodzież wyrośnie później na odpowiedzialnych, pracowitych obywateli okcydentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johnny_B byłem jeszcze gorszy, a mam biznes i płacę od kurwy podatków. Imprezowałem, chlałem i ćpałem przez wiele, wiele lat i chciałem tego, potrzebowałem. Jeżeli zakażesz młodym być młodymi nigdy nie wyrosną na odpowiedzialnych ludzi. Nie zgadzam się z takim prowadzeniem problemu.

Edytowane przez mac
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

"A co mnie najbardziej wkurwia u młodzieży, to to, że już więcej do niej nie należę".

Halo, halo Panowie! Proszę sobie przypomnieć definicję "młodzieży".

 

W ZSMP, tak był taki twór, Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej – polskie stowarzyszenie, utworzone w 1976, zrzeszające młodzież w wieku 15–35 lat.

Poprzez Związek młodzież zaspokaja swoje kulturalne, edukacyjne i socjalne potrzeby.

 

No dobra, już nie mam 35 lat. Ale jest mi o wiele lepiej niż wtedy :) 

14 minut temu, mac napisał:

nigdy nie wyrosną na odpowiedzialnych ludzi.

Święta Prawda Panie! 

14 minut temu, mac napisał:

chlałem

A miałeś też tak, że gdy się obudziłeś to nie wiedziałeś gdzie jesteś...? :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GriTo napisał:

 

W ZSMP, tak był taki twór, Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej – polskie stowarzyszenie, utworzone w 1976, zrzeszające młodzież w wieku 15–35 lat.

Poprzez Związek młodzież zaspokaja swoje kulturalne, edukacyjne i socjalne potrzeby.

 

Kwaśniewskiemu chyba zrobili wyjątek i pozwolili mu prezesować do 36 ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mac napisał:

@Johnny_B byłem jeszcze gorszy, a mam biznes i płacę od kurwy podatków. Imprezowałem, chlałem i ćpałem przez wiele, wiele lat i chciałem tego, potrzebowałem. Jeżeli zakażesz młodym być młodymi nigdy nie wyrosną na odpowiedzialnych ludzi. Nie zgadzam się z takim prowadzeniem problemu.

Masz rację, nie wszyscy, którzy za młodu ostro imprezowali, później staczają się na samo dno. Ale zauważ, że Hiszpanie mają ogólnie inny temperament, tam sjesta jest czymś powszechnym, a jeśli do tego dodamy bardzo duże bezrobocie wśród młodych, brak wzorców i perspektyw, to może się okazać, że taki styl bycia im po prostu wejdzie w nawyk, stanie się codziennością. No i młode pokolenie co raz bardziej liberalizuje się, lewaczeje, a młodzi lewicowcy = socjaliści. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Johnny_B napisał:

Masz rację, nie wszyscy, którzy za młodu ostro imprezowali, później staczają się na samo dno. Ale zauważ, że Hiszpanie mają ogólnie inny temperament, tam sjesta jest czymś powszechnym, a jeśli do tego dodamy bardzo duże bezrobocie wśród młodych, brak wzorców i perspektyw, to może się okazać, że taki styl bycia im po prostu wejdzie w nawyk, stanie się codziennością. No i młode pokolenie co raz bardziej liberalizuje się, lewaczeje, a młodzi lewicowcy = socjaliści. 

Poznałem wielu ogarniętych kolesi z tego regionu na studiach głównie i niczym się nie różnią od nas w myśleniu pragmatycznym powiedzmy. Widzą, co się dzieje i podejmują decyzję. Można siedzieć i odpoczywać, jak biznes się kręci, ale tracisz wtedy konkurencyjność. Kasa się sama nigdy nie zarobi, to jest podstawowe prawo rzeczywistości. Kolesie, którzy aspirują do czegokolwiek w życiu stykają ze z rzeczywistością w końcu, jak ja i mi podobni. Biorą się w garść, rzucają dotychczasowe życie, zaczynają zapierdalać i coś w końcu mają, ogarniają. 

 

To tylko prognoza. U nas to samo od zawsze, tam zmiany nadchodzą, jak wszędzie. A czy tak będzie, czy inaczej bardzo trudno wyrokować. Nie odważę się już prognozować po 2020.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Johnny_B napisał:

Ale zauważ, że Hiszpanie mają ogólnie inny temperament, tam sjesta jest czymś powszechnym, a jeśli do tego dodamy bardzo duże bezrobocie wśród młodych, brak wzorców i perspektyw, to może się okazać, że taki styl bycia im po prostu wejdzie w nawyk, stanie się codziennością.

Nie tylko Hiszpanie. Są jeszcze Włosi, Turcy, Arabowie, którzy też z pracowitości nie słyną. Oni pracują by żyć, mi żyjemy by pracować. Inna kultura pracy i życia. Tam życie zaczyna się wieczorem, a polak o tej porze jest tak zajebany, że nie ma siły nóg wyciągnąć na kanapie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, horseman napisał:

Nie tylko Hiszpanie. Są jeszcze Włosi, Turcy, Arabowie, którzy też z pracowitości nie słyną. Oni pracują by żyć, mi żyjemy by pracować. Inna kultura pracy i życia. Tam życie zaczyna się wieczorem, a polak o tej porze jest tak zajebany, że nie ma siły nóg wyciągnąć na kanapie. 

Oj ludzie.... u sąsiada zawsze bardziej zielony trawnik ! Tyko narzekacie na siebie i wstydy przez was przemawia do własnego pochodzenia. Proszę  śmiało wyjechać do tych Włoch czy innych krajów i korzystać z tych sjest ! Człowiek który nie lubi własnej pracy zawsze będzie ciężko pracować. Naprawdę wyjedź jeden z drugi zakosztuj tego życia pozwoli to spojrzeć na aspekt sjesta w porze dnia, jak również dlaczego kraj "chłodniejsze" są lepiej rozwinięte.

 

A w temacie : teraz rozumiem dlaczego czuje się młodo , też mam wyjebane w tą całą medialna codzienność. Będzie co będzie bardziej mnie interesuje co jest poza nieskończonością. 

 

Edytowane przez Staś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Staś napisał:

Tyko narzekacie na siebie i wstydy przez was przemawia do własnego pochodzenia. Proszę  śmiało wyjechać do tych Włoch czy innych krajów i korzystać z tych sjest ! Naprawdę wyjedź jeden z drugi zakosztuj tego życia pozwoli to spojrzeć na aspekt sjesta w porze dnia, jak również dlaczego kraj "chłodniejsze" są lepiej rozwinięte.

Nie wiem do czyjego postu się odnosisz, ale nie do mojego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobrze, wyłamują się "kurwisynom" z kajdan.

No przecież nie mogą sobie tak bezkarnie swawolić, bo jeszcze się okaże że nie umierają masowo od zarazy jak obiecano.

Więc maseczka, dystans i siedzieć w zamknięciu! Dzięki temu nie ma pomoru. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.