Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie w USA: Donald Trump vs Joe Biden


Głosowanie  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którego kandydata na prezydenta USA popierasz?

    • Donald Trump
      98
    • Joe Biden
      3

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 04.11.2020 o 19:00

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, manygguh napisał:

https://www.newsweek.com/more-voters-expect-protests-if-donald-trump-wins-election-poll-1544179

 

Sądziłem, że to raczej oczywiste, że stany tradycyjnie demokratyczne się zbuntują np.: Kalifornia, Waszyngton, Oregon. 

Ja nie wiem co to za moda ostatnio. Wszędzie tylko protesty. A robić nie ma komu. Albo zaczną w końcu do nich strzelać, szczególnie do tych co plądrują sklepy by można. Albo będzie kryzys prawdziwy, to pójdą do roboty na 2 zmiany i wróci normalność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Boromir napisał:

o ile pamiętam istniała nawet republika Texasu.

Ale on przytacza stany demokratów. 

 

Było parę krajów przed wstąpieniem do Unii - Republika Texasu (9 lat), Vermontu (14 lat), Kalifornii ( 1 miesiąc)

https://edition.cnn.com/election/2020/results/president?iid=politics_election_national_map

 

tutaj macie mapkę aktualizowaną na bieżąco

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert boją się, zwolenników przegranego kandydata. Tak podają nawet serwisy w USA. Po prostu w tej chwili są takie nastroje, że po jednej drugiej stronie wrze.

 

@Boromir Texas wcześniej należał do Meksyku. Odłączył się jak wprowadzono tam nieludzkie prawo - znoszące niewolnictwo. Warto o tym pamiętać kiedy USA przedstawia się jako kolebka praw LGBTx.  Texas przyłączył się do USA dlatego, że można tam było mieć niewolników(!). Z Japonią konflikt przed drugą wojną światową był między innymi przez to, że Ameryka w oficjalnym stanowisku nie chciała uznać rasy żółtej za równą białej. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie prowadzi Biden, słabo Panowie, bo jeśli wygra to czeka USA recesja, może wręcz depresja ze względu na powszechny lockdown, a to rozleje się na cały świat. Z pewnością wywołają kolejną wojnę, kto wie może wojna domowa w USA albo odłączenie się jakiegoś stanu? Teksas chyba nie podda się lockdownowi. Oby Trump jednak wygrał bo w PL byłby też przez to kryzys.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od sympatii politycznych, Biden jest w bardzo kiepskim stanie zdrowotnym. Widać gdy myli miliony z miliardami, nie nadąża czytać z promptera itd.

Miał operowanego krwiaka mózgu i ma prawie osiemdziesiątkę (77). 

Jak można wystawiać i głosować na gościa który będzie tylko kukiełką gdy nie wiesz kto będzie nią sterować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, spacemarine said:

Na razie prowadzi Biden, słabo Panowie, bo jeśli wygra to czeka USA recesja, może wręcz depresja ze względu na powszechny lockdown, a to rozleje się na cały świat.

Gdyby wygrał to będzie pewnie rządzić Kamala Harris. Będzie walczyła o "sprawiedliwość społeczną" i pewnie wywalczy im wojnę domową biali kontra reszta.

3 minutes ago, Garrett said:

Lead: "Sześć powodów, dla których w naszym interesie jest, aby to kandydat Partii Demokratycznej wygrał wybory prezydenckie w USA."

Dobre, przez Trumpa mamy smog, wojska amerykańskie (sami sobie przyjechali widać), nie będzie nielegalnych imigrantów w UE, brak sojuszników, ale nie ma nic o stonce. Ja w tym roku miałem stonkę w ogrodzie, za prezydentury Trumpa, jak był Obama to nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Obliteraror napisał:

Biden bierze Arizonę. Mocno się zdziwiłem.

AZ graniczy z Kalifornią i stanowi popularną destynację dla ludzi którzy chcą się wyrwać stamtąd. Niestety jak wiadomo CA to wylęgarnia lewactwa wszelkiej maści.

Wielu seniorów z zachodniego wybrzeża tam spędza emerytury.


Podobne trendy są w Nowym Meksyku, Kolorado itd. Stopniowo rozlewa się to zepsucie na tzw. Midwest...kiedyś nie do pomyślenia.

 

Tak czy siak, wygląda to nieźle :)

Gdzie te 10% przewagi Bajdona w skali kraju z sondaży???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Obliteraror said:

Biden bierze Arizonę. Mocno się zdziwiłem.

Też i do tego Nowy Meksyk, myślałem że z Teksasem to są republikańskie stany.

28 minutes ago, mr.anderson said:

Gdzie te 10% przewagi Bajdona w skali kraju z sondaży???

Nawet w swoim Delawere ma tylko 58,8%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.