Skocz do zawartości

Najzdrowsze (najwygodniejsze?) krzesło do komputera?


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem już kilka razy krzesła biurowe pod pracę przed kompem. Może macie coś sprawdzonego, krzesło dające maksymalny komfort przez cały dzień. Cena właściwie nie gra roli.

 

Zasady BHP zachowuję, natomiast po pewnym czasie krzesło zaczyna mnie wkurwiać, albo się przyzwyczajam, nie wiem i muszę kupić kolejne. I ciągle ten sam proces ? Siedziałem też na piłkach fitness i na klękosiadach, ale nie dam rady wysiedzieć dłużej niż 5 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to krzesło uwiera czy sama pozycja siedząca powoduje dyskomfort?

Proponuję kupić jakieś najprostsze, twarde coś a La to co może pamiętasz ze szkolnej ławki...

Dlaczego takie? Źeby Ciebie uwierało w dupę i zmuszało do częstego ruszania się i wstawania. Kupisz wypasione na którym przesiedzisz bez ruchu cały dzień to Ciebie powoli zamieni w mieszankę warzywa z troglodytą.

Dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to zobacz jak będzie ci się pracowało na leżąco. Wiem, że może wydawać się głupie. Ja mam monitor przykręcony do stołu od spodu blatu. Nogi na poduszkę i raj. Jestem po poważnej operacji kręgosłupa.

 

Nie polecam za to okularów. Próbowałem Zeissa i Epsona. Film można obejrzeć i nawet fajne uczucie. Do pracy z tekstem jeszcze jak musisz się skupić dla mnie kiepska sprawa. Jeszcze jakieś programy CADowskie to może to ma sens, ale ja jednak wolę monitor. 

 

Kumpel używa za to google glass i jest zachwycony. Ale on głównie rozmawia z pracownikami na czacie firmowym. 

 

Próbowałem z rzutnika obraz na sufit rzucać, ale też kiepsko. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.k-r.pl/fotele-biurowe/herman-miller-aeron/p/27/11

 

Nie ma profitów i nie reklamuję, ale sprawdziłem i jestem zadowolony, a właściwie mój kręgosłup...

 

Równie ważna jest własciwa pozycja czyli ustawienie kazdego krzesła oraz monitora.

Edytowane przez Maniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 16:56, mac napisał:

@Ksanti przerabiałem system stojąco-siedzący, chujnia, nie dla mnie zupełnie. Nie jestem w stanie się skoncentrować, jak stoję.

 

Ja miałem ten sam problem. Ja aktualnie robię tak że jak czuje już dyskomfort pleców to stoję 10 minut. Czasami jest tak że cały dzień mogę siedzieć 8 godzin i jest git a czasami co chwile musze robić przerwy. 

 

Z moje strony polecam:

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4142898/skazany-na-biurko-postaw-sie-siedzacemu-swiatu

 

wiele podpowiedzi, prostych ćwiczeń żeby siedzenie nie było męką.  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.