Skocz do zawartości

Filmy o tematyce militarnej


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.11.2020 o 12:49, spacemarine napisał:

Wzgórze złamanych serc z Eastwoodem, polecam.

Uwielbiam ten film i wypowiadane kwestie przez Eastwooda są ponadczasowe??

 

W dniu 4.11.2020 o 21:52, Trevor napisał:

Siema,

 

Zawsze lubiłem oglądać filmy wojenne. Pamiętam jak dzisiaj jak na TVN wyświetlali Kompanię Braci i jak oglądałem ją gdy wszyscy domownicy poszli już spać. Desant 506 pułku przedstawiony w serialu w nocy z 5/6 czerwca 1944 roku przedstawiony był w sposób który naprawdę wgniatał w fotel. 

 

 

Dzisiaj już tak się nie kręci filmów (choć jest kilka wyjątków) 

 

Spore wrażenie zrobiła na mnie też scena z filmu Battle Los Angeles (o inwazji kosmitów na USA - no bo gdzie indziej). Ujęcie na Lotnisko Santa Monica z którego utworzono FOB w której podczas lądowania śmigłowców widać setki żołnierzy i chmury dymu spowijające plaże. Świetne zdjęcia (choć film średni - głównie przez pretensjonalną grę aktorską, i mizernie nakręconą historię). 

 

 

Jest jeszcze mój ulubiony Helikopter w Ogniu (cały film - majstersztyk widziałem ten film tyle razy ze nie zliczę). Podobny do niego nieco jest Tajna misja: 13 godzin w Benghazi. Świetny film z dobrymi aktorami dobrze zagrany - trochę zbyt dużo wybuchów momentami (wiadomo Michael Bay), ale film z jajem i bardzo dobrze nakręcony (o dziwo dla tego reżysera!). Kolorystycznie trochę przypomina dyskotekę (wszędzie to oświetlenie charakterystyczne dla Bay'a) ale mimo to kawał dobrego militarystycznego kina.

 

 

 

Polecicie jakieś mniej znane filmy wojenne? Jakie są wasze ulubione sceny w tego typu filmach?

 

Dobre wojenne filmy Szeregowiec Ryan, Wróg u bram, Helikopter w ogniu, Pearl Harbor, Byliśmy żołnierzami, Pluton, Cienka czerwona linia.

Z seriali Kompania braci, Pacyfik, Polskie drogi, Pogranicze w ogniu, Czas honoru. 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

https://www.filmweb.pl/film/Idź+i+patrz-1985-35185

 

https://www.filmweb.pl/film/Sherlock+Holmes%3A+Gra+cieni-2011-556864.

Ten drugi idealnie pokazuje mechanizmy wybuchu wielkich wojen. Wszyscy są zaszokowani gdy wybucha konflikt, ale wszystkie strony są za wczasu uzbrojone i gotowe do działania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Wróg u bram

 

2. Szeregowiec Ryan

 

3. Jarhead - żołnierz piechoty morskiej

 

4. Przełęcz ocalonych

 

5. 9 rota

 

6. The Hurt locker

 

7. Pearl Harbor

 

8. Furia

 

9. Sztandar chwały

 

10. Helikopter w ogniu

Edytowane przez rkons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.