Skocz do zawartości

Zamykam portal SamiecWeb


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie krótko - nie jestem w stanie utrzymać "na powierzchni" portalu SamiecWeb. I nie chodzi o pieniądze (chociaż to też kwestia bardzo istotna), a o brak organizacji. Ja sam z wielu względów (masakryczna strata czasu na sprawy okołosądowe, hejt itd., prawdopodobnie zespół cieśni nadgarstka, czyli pisanie sprawa mi ból) nie jestem w stanie poświęcić portalowi tyle czasu, ile potrzeba by funkcjonował, a nie stać mnie na pensje dla adminów, którzy by tym profesjonalnie zarządzali.

 

W związku z tym postanowiłem, że najrozsądniej w tej chwili będzie zwinąć ten portal - domena zostanie u mnie, portal w postaci danych też. 

 

Przyjdą lepsze czasy, będą większe możliwości, uruchomi się go znowu.

 

Szukałem wspólnika - był jeden na forum, zwodził mnie rok czasu, w końcu w dziwnych okolicznościach zrezygnował. Naprawdę próbowałem coś podziałać.

 

Proszę o pisanie do mnie osób, które były tam mocno aktywne - postaram się jakoś je nagrodzić. Medale za działalność na portalu, aktualnie nie działają. Twórca aplikacji nie dostosował jej do aktualizacji forum, i nie działa. Nie tylko ja czekam, aż to zaktualizuje, jeśli zaktualizuje.

 

Proszę pisać do mnie PW, w tytule od razu wpisać SAMIECWEB user, w tekście jaki mieliście nick i ile postów, i z góry przepraszam - odpowiem w swoim czasie.

 

Przepraszam jeśli kogoś zawiodłem, ale ta inwestycja po prostu nie trafiła w swój czas.

 

Dziękuję że tam pisaliście - wierzę że za jakiś czas, to wszystko powróci. Już w znacznie lepszej formie.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku wrzucam info tutaj, ponieważ nie mam możliwości wysłania PW. 

Moje statystki z samiecweb.pl dla użytkownika FatalWalker:

7 DODANYCH
40 KOMENTARZY
0 OBSERWUJE
0 WPISÓW
27 PUNKTÓW
30 GŁOSÓW 
3 GŁOSÓW 

Gdyby potrzebował Pan informacji czy pomocy z rzeczami technicznymi proszę dać znać. Pracuję od paru lat jako programista aplikacji webowych. Trochę mam o tym pojęcie i chętnie pomogę mogąc odwdzięczyć się za Pańską wiedzę, która otworzyła mi oczy na wiele spraw.

Edytowane przez raul_na_102
Zdanie bardziej polskie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli inwestycja nie działa i generuje koszty moim zdaniem zamykać bez sentymentów. Nie ma za co przepraszać. Za darmo masę ludzi ma Forum - kopalnie życiowej wiedzy cennej jak złoto i piszę to bardzo serio. Za to trzeba dziękować a miejsce szanować.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dlaczego nie ma reklam na Forum? Wiem że, temat był poruszony nie raz ale natrętnie znów po raz kolejny wyrażę moje osobiste zdanie. Powinny być aby właściciel Forum czerpał korzyści dla siebie. Reklamy i marketing są wszechobecne i nie jest to nic złego. Dużo Forum daje ludziom za darmo niech też coś da dla właściciela.

 

Absolutnie nie jestem osobą, która coś chce sugerować. Jestem przekonany że, osoby prowadzące są kompetentniejsze ode mnie ale jako użytkownik w tej kwestii wyrażam swoje zdanie. Dla mnie reklamy są całkowicie do akceptacji i na pewno nie przeszkadzałyby.

 

Wiedza pozostaje za darmo a jak można zarobić to grzech nie zarobić a to uczciwa forma moim zdaniem.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Będzie krótko

Nie kasuj, tylko zamroź porta, ze będzie można było z niego korzystać, ale nie będzie można dodawać nowych linków, tak żeby był dostępny dla każdego, oraz , żeby był zamieszczony jako odnośnik na forum, kto będzie chciał, to sobie wejdzie i tyle w temacie, nie zamykaj a zostaw. Powiedz, ze zamykasz możłiwośc piania komentarzy, linków, przyjdą lepsze czasy, wtedy zareklamujesz z powrotem i będzie można pisać, umieszczać, komentować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Boromir napisał:

Nie kasuj, tylko zamroź porta, ze będzie można było z niego korzystać, ale nie będzie można dodawać nowych linków, tak żeby był dostępny dla każdego, oraz , żeby był zamieszczony jako odnośnik na forum, kto będzie chciał, to sobie wejdzie i tyle w temacie, nie zamykaj a zostaw. Powiedz, ze zamykasz możłiwośc piania komentarzy, linków, przyjdą lepsze czasy, wtedy zareklamujesz z powrotem i będzie można pisać, umieszczać, komentować.

zgadzam się, szkoda "ponadczasowych" informacji  ... może ktoś, kiedyś wejdzie i skorzysta. Naprawdę dużo trudniej będzie rozpoczynać kiedyś (w lepszych czasach?) od zera niż od stanu zamrożenia..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram @SennaRot.

@Marek Kotoński, dużo dałeś nam wszystkim tutaj obecnym i jak i wielu innym (znajomi, którym się przekazuje przeczytane/wysłuchane przemyślenia, ludzie przypadkowi odwiedzający to miejsce).

Według mnie, forum nie straciłoby na autentyczności, słuszności poglądów jeśli uruchomiłbyś reklamy dzięki którym wpadłaby jakieś pieniądze. Zapracowałeś na to ponad miarę. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

Dziękuję że tam pisaliście - wierzę że za jakiś czas, to wszystko powróci. Już w znacznie lepszej formie.

Dziękuje Szefie Marku, że założyłeś i prowadziłeś  portal Samiecweb. !

To było kolejne fantastyczne miejsce w Internecie dla naszej męskiej społeczności braci samców.

Niektórzy użytkownicy byli bardzo aktywni i najbardziej podobały  mi się osobiście  komentarze pod linkowanymi  artykułami, które zamieniały się czasem w długie szczere i konkretne.

rozmowy, dzięki temu następowało dzielenie się wiedzą i życiowym doświadczeniem. To było naprawdę Super. !

Kilka osób naprawdę wydało mi się bardzo życiowo mądrych i chętnie spotkałbym się z kilkoma osobami  osobiście w realu.

Sam starałem się wrzucać regularnie nowe interesujące  materiały i pisać komentarze prawie codziennie od grudnia 2018 roku.

 

Szkoda Szefie, że zawieszasz działanie portalu ale  mam głęboką nadzieję, że portal informacyjny kiedyś w  przyszłości powróci.

 Pozostają Nam wszystkim inne równie ważne męskie media.

Mamy przede wszystkim Nasze Forum po aktualizacji. Wooow.

 

Jeszcze raz dziękuje Marku za portal informacyjny.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie mnie to nie dziwi. Jak tylko założyłeś ten portal wiedziałem, że to będzie porażka. Czekałem tylko kiedy. I tak wytrzymałeś więcej, niż myślałem.

Na co szukasz inwestora?

Ja bym pomyślał nad tym jak przerobić forum na model subskrybcyjny...tak abyś miał stały napływ gotówki i sobie spokojnie żył. Aby osoby płaciły np. 50 pln za miesięczny dostęp do forum....albo kupowały roczny dostęp z 199 pln . 1000 - 2000 osób, to już jest kasa, która nie warto zignorować. Takie moje skromne zdanie. Siedziś na zyle złota i tylko dopłacasz do interesu. Zmonetyzujesz forum to zobaczysz, że siedziałeś na górze złota, zdychałeś z głodu i jakieś drobne ciułałeś z tych książeczek.

 

Przy płatności 50 pln miesiecznie to jakieś 1.50 pln dziennie, a jak komuś szkoda 1.50 dziennie za dostęp do forum to niech spierdala. Serio. Niech spierdala, bo ludzie mają kasę na głupoty, na pierdoły. Jak ktoś chce darmo to na yt jest mnóstwo wiedzy, też od Ciebie.

Przy zakupie rocznego dostępu to jest mniej niż 1 pln za dzień za dostęp do forum.

Zamiast pisać książki to bym poszedł w kursy online (nie trzeba pisac, mozesz glosem nagrać), platformę elearningową. Np. Atrakcyjny Samiec, Samiec na wolności, Samiec Ruchable... 

Zobacz Mareczku https://www.otomoto.pl/oferta/kia-stinger-zakup-zdalny-3-3-v6-370-km-gt-pl-salon-jedyny-taki-w-polsce-cesja-ID6DqiHd.html#d3297f353d

 

110 k pln brutto... to jest tylko tylko 550 rocznych dostępów do forum, po np. 199 pln.

Ja w swoim biznesach też idę w model subskrypcji, bo to się zajebać można tworząc co chwilę nowe produkty, zwłaszcza gdy ktoś przykłada się tak jak Ty.
 

Edytowane przez Red exPUA
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Red exPUA said:

Ja bym pomyślał nad tym jak przerobić forum na model subskrybcyjny...tak abyś miał stały napływ gotówki i sobie spokojnie żył. Aby osoby płaciły np. 50 pln za miesięczny dostęp do forum....albo kupowały roczny dostęp z 199 pln . 1000 - 2000 osób, to już jest kasa, która nie warto zignorować.

 

Rządy wielkości Ci się pomyliły. Prędzej 100-200 osób wykupiłoby subskrypcje na rok. Jakaś część wykupiłaby na jeden miesiąc tylko żeby przeczytać co ich aktualnie interesuje. Poza tym dla osób takich jak ja, które w sprawach damsko męskich albo okołopolitycznych ma wyrobione zdanie i nie potrzebuje informacji forum nic nie wnosi. Mam płacić żeby odpisywać świeżakom na pytania dlaczego myszka im nie daje? Jedyna rzecz która by mnie interesowała to artykuły biznesowe, ale nasi przedsiębiorcy forumowi niechętnie i niezdarnie dzielą się wiedzą w mojej opinii. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Miraculo napisał:

Rządy wielkości Ci się pomyliły. Prędzej 100-200 osób wykupiłoby subskrypcje na rok. Jakaś część wykupiłaby na jeden miesiąc tylko żeby przeczytać co ich aktualnie interesuje. Poza tym dla osób takich jak ja, które w sprawach damsko męskich albo okołopolitycznych ma wyrobione zdanie i nie potrzebuje informacji forum nic nie wnosi. Mam płacić żeby odpisywać świeżakom na pytania dlaczego myszka im nie daje? Jedyna rzecz która by mnie interesowała to artykuły biznesowe, ale nasi przedsiębiorcy forumowi niechętnie i niezdarnie dzielą się wiedzą w mojej opinii. 

to spier..j ok?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale moja przepowiednia sprzed ok kilku miesięcy się ziściła. Marek ma za dużo portali których fizycznie nie daje po prostu ogarnąć. Tak samo zgadzam się z przedmówcami że opcja reklam nie byłaby zła zwłaszcza że na pewno ktoś by te treści mógł filtrować. Ze wszystkim da się dogadać ale właściciel decyduje bo jest szefem. Oby tylko inne portale nie podzieliły losu Samiec Web bo byłaby wielka szkoda.

 

Jeśli chodzi o moje statystyki dokładnie co do wpisu nie  pamiętam ale na 100 % łapałem się na złoty medal już co wcześniej powiedziałem już na forum. Mój nick i Avatar identyczny jak tutaj na forum. Treści zawierane w 90%  były anglojęzyczne. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak sprawdzić aktywności ale trochę tam przesiedziałem od niemal dwóch lat. Również jestem za opcja zamrożenia gdyż tam mam masę wiadomości zapisanych w ulubionych do których chciałbym wrócić...

 

Osobiście miałem tam profil identyczny jak tu oraz drugi z tym samym nickiem jako kanał stricte historyczny, ale to się rozmyło i było w sumie nie potrzebne. 

 

W dniu 6.11.2020 o 23:26, SennaRot napisał:

Swoją drogą dlaczego nie ma reklam na Forum? Wiem że, temat był poruszony nie raz ale natrętnie znów po raz kolejny wyrażę moje osobiste zdanie.

Co chwila wałkujecie to samo zamiast uszanować decyzję właściciela Forum. Dawno nie dawałem datku ale dam albo dokupię resztę książek.

Nie ma reklam i jest zajebiście bo rzygam nimi, ale jeśli będą to nie zamierzam pierrr... milion razy Maaarek kurła a na co reklamy tylko zaakceptuję decyzję i piona szefie, i tak co chwila ktoś ten czy tamten pisze jedno i to samo o reklamach, ochujeć można od takiego spamu. Już Marek w audycjach się wkurzał że mu ludzie spamowali że na problemy "zjedz bananka i pobiegaj", ileż można tłumaczyć to samo każdemu z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że może będzie lepszy czas na ten serwis, bo powoli brakuje miejsca dla normalnych facetów. Wiele lat wykop mimo swoich wad był ok, dało się czytać a obecnie od około roku czy pół wyraźnie widać, że lewicowe bojówki przejęły wykop, dosłownie, zmienił się w ściek ciągłej polityki, LPG itd. Ciągłe banowanie ludzi, którzy pokazują dowody na manipulowanie znaleziskami itd. Naprawdę to co się stało z wykopem jest niesamowite, tuba propagandowa, wiele osób to zraża, bo widać że to jest zorganizowane i ciągłe ataki ideologiczne, nic nie można napisać, masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DOHC napisał:

Co chwila wałkujecie to samo zamiast uszanować decyzję właściciela Forum. Dawno nie dawałem datku ale dam albo dokupię resztę książek.

Nie ma reklam i jest zajebiście bo rzygam nimi, ale jeśli będą to nie zamierzam pierrr... milion razy Maaarek kurła a na co reklamy tylko zaakceptuję decyzję i piona szefie, i tak co chwila ktoś ten czy tamten pisze jedno i to samo o reklamach, ochujeć można od takiego spamu. Już Marek w audycjach się wkurzał że mu ludzie spamowali że na problemy "zjedz bananka i pobiegaj", ileż można tłumaczyć to samo każdemu z osobna.

 

Bracie mam prawo wyrazić swoje zdanie jak każdy użytkownik na tym Forum nawet w takiej kwestii. Przepraszam Cię jeśli moja wypowiedź wprowadziła Cię w stan "ochujenia" - nie taki był mój zamiar. Wszystkiego dobrego ;)

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za wpisy i krótko, na ile zespół cieśni nadgarstka pozwoli:

 

W dniu 6.11.2020 o 19:07, bernevek napisał:

No trudno Panie Marku. Nie myślał Pan o sprzedaży portalu? 

 

Za stworzenie samiecweb, za projekt informatyczny plus wszystkie poprawki, których było spoooro, poszło pewnie coś koło 20 tysięcy. I ten projekt można sprzedać, bez sprzedaży portalu z tego co mi powiedziano, bo komuś obcemu rozreklamowanej, "naszej" domeny nie oddam. Tak więc nawet większa część pieniędzy jest do odzyskania, a portal nadal będzie nasz.

 

W dniu 6.11.2020 o 23:26, SennaRot napisał:

Swoją drogą dlaczego nie ma reklam na Forum? Wiem że, temat był poruszony nie raz ale natrętnie znów po raz kolejny wyrażę moje osobiste zdanie. Powinny być aby właściciel Forum czerpał korzyści dla siebie. Reklamy i marketing są wszechobecne i nie jest to nic złego. Dużo Forum daje ludziom za darmo niech też coś da dla właściciela.

 

Po nowej aktualizacji jest opcja banerów - i jest reklama strefysamca z której żyję i to wszystko utrzymuję. Jeśli ktoś zaoferuje dobry pieniądz i reklamę produktu który ZAAKCEPTUJĘ, to nie widzę przeciwskazań dla "obcych" reklam. Wiadomo że i tak używamy wielu przedmiotów, usług, więc jak są dobre, mogę reklamować. Nie zareklamuję za to żadnego gówna, tylko dla pieniędzy. 

 

W dniu 7.11.2020 o 00:09, Boromir napisał:

Nie kasuj, tylko zamroź porta, ze będzie można było z niego korzystać, ale nie będzie można dodawać nowych linków, tak żeby był dostępny dla każdego, oraz , żeby był zamieszczony jako odnośnik na forum, kto będzie chciał, to sobie wejdzie i tyle w temacie, nie zamykaj a zostaw. Powiedz, ze zamykasz możłiwośc piania komentarzy, linków, przyjdą lepsze czasy, wtedy zareklamujesz z powrotem i będzie można pisać, umieszczać, komentować.

 

I to jest w sumie niezły pomysł. Tylko na to trzeba z tego co pamiętam ponad trzy paki miesięcznie na serwer i "dopalacz". Niby nie majątek, ale tak co miesiąc, latami? Wyjdą wtedy kwoty, które mi się nie zwrócą w żaden sposób. Trzeba to przemyśleć.

 

 

 

17 godzin temu, Miraculo napisał:

Rządy wielkości Ci się pomyliły. Prędzej 100-200 osób wykupiłoby subskrypcje na rok. Jakaś część wykupiłaby na jeden miesiąc tylko żeby przeczytać co ich aktualnie interesuje.

 

Prawda. Forum miało być i będzie darmowe. Kiedyś myślałem o drobnych opłatach, ale tylko jeśli chodzi o blokadę dostępu dla hejterów, spamerów itd., ale nie warta gra wyprawki.

 

17 godzin temu, Miraculo napisał:

Poza tym dla osób takich jak ja, które w sprawach damsko męskich albo okołopolitycznych ma wyrobione zdanie i nie potrzebuje informacji forum nic nie wnosi.

 

Mainstream ciągle kłamie, forum stanowi przeciwwagę informacyjną, człowiek bez prawdy może szybko zmienić poglądy na takie, które pasują płacącym. Forum cały czas pokazuje jak wygląda sytuacja mężczyzn w Polsce.

 

17 godzin temu, Miraculo napisał:

Mam płacić żeby odpisywać świeżakom na pytania dlaczego myszka im nie daje? 

 

W sumie trudno się nie zgodzić.

 

17 godzin temu, Miraculo napisał:

Jedyna rzecz która by mnie interesowała to artykuły biznesowe, ale nasi przedsiębiorcy forumowi niechętnie i niezdarnie dzielą się wiedzą w mojej opinii. 

 

Mogliby, gdyby nie hejterzy. Niejeden podał trochę danych za dużo, i ryzykował donosem do skarbówki i w inne miejsca. Im mniej informacji, tym bezpieczniej. 

 

 

14 godzin temu, CastoR napisał:

Niestety ale moja przepowiednia sprzed ok kilku miesięcy się ziściła. Marek ma za dużo portali których fizycznie nie daje po prostu ogarnąć. Tak samo zgadzam się z przedmówcami że opcja reklam nie byłaby zła zwłaszcza że na pewno ktoś by te treści mógł filtrować. Ze wszystkim da się dogadać ale właściciel decyduje bo jest szefem. Oby tylko inne portale nie podzieliły losu Samiec Web bo byłaby wielka szkoda.

 

Jeśli chodzi o moje statystyki dokładnie co do wpisu nie  pamiętam ale na 100 % łapałem się na złoty medal już co wcześniej powiedziałem już na forum. Mój nick i Avatar identyczny jak tutaj na forum. Treści zawierane w 90%  były anglojęzyczne. 

 

Dziękuję, niech tylko gość od tej apki ją poprawi i przywrócimy te medale. Obecnie to niestety nie działa po aktualizacji forum. 

 

Forum doskonale prosperuje, od lat idzie głównie tu moja "krew". Na samiecweb wystarczyłoby kilku chłopaków, co by się tym opiekowali, modowali, mogło by to działać. Bez opieki to tylko generowało koszty, to były po prostu wyrzucane pieniądze w błoto.

 

7 godzin temu, tylkoja5gv napisał:

Co jak co ale u hejterów szampany wystrzeliły jak to przeczytały ze serwis zamyka. hehe

 

Jeśli ten portal by się udał, wszedłbym w sferę znacznie większych pieniędzy i możliwości, ludziom zazdrosnym by odbiła szajba. Na pewno więc się cieszą, że zostaje jak jest.

 

Ale takie jest życie - forum mi się udało, youtube mi się udał, ale na nowy portal po prostu zabrakło mi sił. Odebrało mi całą moc jaką miałem, zapał, energię, jeszcze trzy lata temu bym sam tam modował 24h na dobę, reklamował, dbał - a teraz nie mam po prostu na to energii.

 

Wypaliłem się, ale niewykluczone że wrócę do gry. Może trochę hejterzy po sprawach karnych mniej będą atakowali i układ nerwowy odetchnie, może jakiś urlop, zakocham się w Himalajce i wrócę mocniejszy. A jak nie, to forum da się utrzymać i ta konstrukcja cała (forum, youtube, książki) jeszcze długo wytrzyma.

 

Obecnie żyję jak w grodzie w trybie obrony - wszystko działa, ale nie ma mowy o inwazji, rozprzestrzenianiu się. Zbieram siły, uczę się lepiej wykorzystywać własną energię. Może coś z tego będzie, a jak nie? To przecież nic się nie stanie. Wtedy przyjdzie ktoś sprytniejszy, mocniejszy i taki portal w końcu stworzy i sam będę mu gratulował.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

Trzeba to przemyśleć.

A nie dałoby rady to przenieść na forum, zrobić jedynie odnośnik do wszystkich tych linków, artykułów, które zostały umieszzczone i to wszystko. Jak ma się tyle płacić 300 złotych razy 12 miesięcy wychodzi 3600. Dużo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.