Skocz do zawartości

Za lockdown zapłacimy drożej ofiarami w ludziach


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce, jak zajebią z kont 60% oszczędności to będzie więcej radości niż smutku, a dlaczego? Prosta odpowiedź. Większość ludzi ma marne oszczędności i będą się cieszyć, bo ktoś stracił więcej :) To jest spokojnie do zrobienia i zostanie zrobione, albo niedługo, albo się szykują. Skok na OFE pokazał dokładnie ten styl odbioru społecznego. Jeżeli zapierdolić to wszystkim po równo :) Dla ratowania patusów, armii emerytów i urzędników zrobi się wszystko ?

 

Ten rząd mógłby już naprawdę strzelać w głowy i nikt by się nie postawił. Kobiety zostały porobione we własnym gronie ? Wielki strajk kobiet okaże się historyczną klapą, która wymusi wręcz zostanie przy PiS. Po prostu wybierasz wygodniejszą szubienicę, ale wiesz, że i tak zdechniesz ?

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mac napisał:

Lockdown jest efektem politycznym raczej, niezależnym od wzrostu zakażeń. To pewna strategia "walki", a decyzje podejmuje polityk, nie ekspert.

Jak w XIX wieku i wcześniej miałeś epidemie to decyzji też nie podejmowali eksperci. Z prostej przyczyny. Eksperci nie mają władzy. 

Masz masy ekspertów wypowiadających się w mediach. I guano z tego wychodzi. Bo Polak musi mieć widmo bata na karku

Cytat

Taka postawa nie dziwi, bo mamy niewiarygodne władze. Jeżeli wychodzi Szumowski raz i mówi, że maseczki nie działają, a później działają to robi wodę z mózgu. Raz utraconej wiarygodności, podobnie Morawiecki nie odzyskasz.

Ok. Kiedy on mówił że pomagają i że nie pomagają? W jakim kontekście? 

Może mówił że nie pomagają chronić się przed wirusem a pomagają chronić innych? A może chodziło o to że maseczek zaczęło brakować w szpitalach? 

Cytat

Tak, dla młodego pokolenia też, ale nie w takim stopniu, bo umierają rodzice, dziadkowie. To jest tragedia osobista wtedy. Rząd ma na to wyjebane, więc bardziej zyskuje w hierarchii cynizmu.

Śmierć jednostki to wielka tragedia. Śmierć miliona to tylko statystyka. 

Cytat

Korzyść taka, że partia może się rozpaść, ale ludzie, kontakty zostaną. Mogą nawet wygrać. Wiedzą, że twardy elektorat, podobno 15-20% wszystko przyjmie (wszystko, czyli jedzenie zwłok na ulicy nawet). I praktycznie się z tym zgadzam, to widać w rzeczywistości. Tak, sondaże pójdą w górę, ludzie mają krótką pamięć do kryzysów. 500+ fanaberia socjalistyczna pozamiatała rynek polityczny na dekady ? Tu wszystko działa na odwrót. Myślisz, że im słupki spadną, przegrają wybory, a wygrają spokojnie. Odwrócona rzeczywistość ? To oczywiście spekulacje.

Przeraża mnie ta wizja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Libertyn napisał:

Jak w XIX wieku i wcześniej miałeś epidemie to decyzji też nie podejmowali eksperci. Z prostej przyczyny. Eksperci nie mają władzy.

Ok. Kiedy on mówił że pomagają i że nie pomagają? W jakim kontekście? 

Może mówił że nie pomagają chronić się przed wirusem a pomagają chronić innych? A może chodziło o to że maseczek zaczęło brakować w szpitalach? 

Śmierć jednostki to wielka tragedia. Śmierć miliona to tylko statystyka. 

Przeraża mnie ta wizja

Porównywanie XIX wieku z dzisiejszymi czasami działa jeszcze bardziej na niekorzyść dzisiejszych polityków. Jeżeli stawiasz taki przykład to znaczy, że nic się nie zmieniło. Dalej idąc tym tropem skoro nic się nie zmieniło to się cofnęło, doszło do degradacji. Skoro stawiasz równowagę do XIX wieku to znaczy, że wszystko jest robione błędnie.

 

Ten wywiad z Szumowskim zostawiam, 20 minut, ale od 4 minuty mniej więcej zaczyna gadać o wirusie. Szumowski mówi w 5:43, że maseczki nie zabezpieczają (w ogóle) przed wirusem, robi podśmiechujki, przed zachorowaniem. Redaktor zadaje pytanie kontrolne, czy naprawdę nie pomagają? A on odpowiada, że naprawdę z uśmieszkiem. Dlaczego ludzie noszą? On odpowiada nie wiem. Oglądaj od 5 minuty. Nie chodziło o żadną z tych rzeczy, o których wspomniałeś. Szumowski wyśmiał całą ideę chodzenia w maseczkach. Na język prostych ludzi powiedział, że to gówno. Powiedz mi proszę po potwierdzeniu, co oznacza w takim wypadku lockdown i przymus chodzenia w maseczkach? Czy nie szczytowe osiągnięcie hipokryzji politycznej? :)

 

 

Mnie też ta wizja przeraża, dlatego się spełni i jest najbardziej prawdopodobna.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze można zapytać, skąd się bierze twardy elektorat? Wyjaśniam.

 

Jeżeli zapytasz twardy elektorat o to, jakie warunki musiałyby zostać spełnione, aby zmienił zdanie o partii, a ten człowiek, twardy elektorat powie, że takich warunków nigdy nie będzie, nie ma takiego scenariusza to oznacza wiarę, religię, nie obiektywne spojrzenie na rzeczywistość.

 

Wiele osób wydaje mi się nie rozumie tej zależności i się dziwi, dlaczego ten twardy elektorat zostaje, bo nie ma podstaw obiektywnych. Ale nie o podstawy obiektywne chodzi, ale o wiarę właśnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka śmiertelność i badania o których mówicie są spowodowanymi brakiem opieki lekarskiej,brakiem diagnoz,wykonywanych zabiegów i operacji. Skoro wcześniej multispecjalistyczny szpital MSWiA przyjmował tysiące pacjentów dziennie a teraz przyjmuje setkę, wiem bo informacje z pierwszej ręki. Tylko i wyłącznie dlatego, że stał się covidowskim szpitalem to wy sie później dziwicie, że śmiertelność wzrosła? Ludzie obudźcie się i przestańcie wierzyć temu rządowi. 

 

@Libertyn @Obliteraror 

Tak się naigrywają z wszystkich weszacych teorie spiskowe a sami nie widzą, że mają klapki na oczach. 

Edytowane przez Jonash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rnext napisał:

Choć to nadal tylko propaganda. Bo gdy uśpi się czujność, intensywnie bombarduje kłamstwem,

TO JEST DOBRE.

 

W CZĘŚCI 'cohcingu'/ vel nauczania po nowemu jest taki mechanizm co się zowie DETOKS INFORMACYJNY!

 

ZAISTE działa to.

CZYBBBI CUDA.

LECZ.

 

JAK ze wszystkim, tyż trzeba wiedzieć ile sobie to można zapodać.

Czego wynikiem/skutkiem ubocznym może być alienacja środowiskowa/społeczną itd.

 

NIESTETY ale propaganda przerodziła się w 'MEM'a podróżnika, co migruje po pustych muzeach ludzi bez trocin w BIO PROCESORZE, nie posiadających własnego zdania.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Jonash said:

szpital MSWiA przyjmował tysiące pacjentów dziennie a teraz przyjmuje setkę, wiem bo informacje z pierwszej ręki.

A właśnie, z mojej "pierwszej ręki", kolejna obserwacja z SORu - coraz częstsza zwózka pań w różnym wieku z objawami zawałowymi. Arytmie, częstoskurcze, bóle w klatce etc. Dosłownie inwazja kobiet z objawami przestresowania, lęków i znerwicowania. Dostają uspokajacze i się normują. Panie wyjątkowo źle znoszą psychicznie tą sytuację.

Panowie też chyba nie najlepiej, bo na podobnym poziomie jest przerób upojonych. Tak że te dwa typy pacjentów pomagają oblegać SORy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Libertyn said:

Serio. Lockdown jest efektem wzrostu zakażeń. Wzrost zakażeń jest efektem podejścia wielu osób które ignorowały zdroworozsądkowe zasady w imię własnego ego

 

Tak nie jest. Ignorujesz fakty i wierzysz we własną propagandę. Przypomnę ci, ze w naszą propagandę mają inni wierzyć a nie my.

 

 

 

2 hours ago, mac said:
3 hours ago, Libertyn said:

Myślę że za lockdown odpowiadają w dużej mierze wolnościowcy co ignorowali zalecenia

To na serio, czy jaja robisz?

 

On jest głęboko wierzący, co już pisałem i on naprawde w to wierzy. Nie przetłumaczysz, tak jak nie przetłumaczysz wierzacemu w JHWH, Allaha, płaską ziemię czy perpetum mobile. Za pierwszym, drugim, może trzecim razem to jest niepojęte, i ekscytujące, że możesz komus to wyjaśnić ale jak się zorientujesz, że argumenty nie docierają to przestajesz byc miły i robisz się poirytowany, moze nawet zdenerwowany, aż w końcu kiedy widzisz, że i to nie działa to przestajesz na to zwracać uwagę i traktujesz jak kolejnego ekscentryka, wariata, szum uliczny.

Bo co innego możesz zrobić. Prawo do wiary, nawet najbardziej absurdalnej jest wpisane w konstytucję.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rnext napisał:

A właśnie, z mojej "pierwszej ręki", kolejna obserwacja z SORu - coraz częstsza zwózka pań w różnym wieku z objawami zawałowymi. Arytmie, częstoskurcze, bóle w klatce etc. Dosłownie inwazja kobiet z objawami przestresowania, lęków i znerwicowania. Dostają uspokajacze i się normują. Panie wyjątkowo źle znoszą psychicznie tą sytuacje. 

 

To się oczywiście zgadza, oddziały kardiologiczny i kardiochirurgiczny który przyjmował w MSWiA przyjmuje teraz tylko z dodatnim wynikiem testu. Chyba nie muszę mówić jak wiele osób błagało (czego byłem świadkiem!) o przyjęcie do szpitala. Specjalistyczny sprzęt tam został, lekarze również. Szkoda, że tylko dodatni pacjenci są tam leczeni.. 

Edytowane przez Jonash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nazario napisał:

U mnie Szumowski nie utracił tym żadnej wiarygodności

To jest serio napisane, czy to co dosypałem rano do kawy to nie był cukier?

@Libertyn Ty to chyba lubisz się kompromitować. 

Godzinę temu, Rnext napisał:

Panowie też chyba nie najlepiej, bo na podobnym poziomie jest przerób upojonych.

Tak jak napisałeś na początku. Kryzys kryzysem, ale ludzką głupota mnie zwyczajnie wykańcza. 

Jeszcze trochę i z głodu zaczniemy zdychać, chyba o to chodzi w walce ze świrusem, by nie miał się na kim przenosić :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, wrotycz napisał:

On jest głęboko wierzący, co już pisałem i on naprawde w to wierzy. Nie przetłumaczysz, tak jak nie przetłumaczysz wierzacemu w JHWH, Allaha, płaską ziemię czy perpetum mobile.

Stawiam na możliwie obiektywną dyskusję, chociaż sam nie jestem w tym zakresie doskonały. Argumentum ad personam staram się odrzucać z pewnymi wyjątkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, nazario said:

Ale czym my się kompromitujemy, przecież to Wy nie macie kompletnie żadnych argumentów poza podśmiechujkami.

Nie dziw się, skoro sam wypisujesz głupstwa, podane do powtarzania jako potajemny przeciek mądrości. Jeśli Szumowski nic nie wiedział o działaniu wirusa, to nie powinien mówić że nie pomagają, bo to wówczas naukowy blamaż. Potem jednak z dnia na dzień pojął całą dostępną na temat wirusa wiedzę (sprzeczną z wiedzą medyczną) i zarządził noszenie. Mimo, że na studiach uczyli go, że maseczka chirurgiczna nie zabezpiecza przed wirusami, niezmieniona przez 20 minut stanowi zagrożenie dla zdrowia a maseczki z filtrami FFP nie filtrują wydychanego powietrza w ogóle. Ewidentne jest, że najpierw powiedział zgodnie ze stanem swojej wiedzy i nauki a potem zarządził tak, jakie przyszły rozkazy. 

 

Do tego powtarzasz jak inne repeatery, że wirus jest nowy. W takim razie każdą coroczną mutację wirusa grypy powinniśmy uznawać za nowy i bojąc się go - zamykać rokrocznie gospodarki. A nuż ten będzie jak "hiszpanka"?

A koronawirusy są znane od lat 60-tych ubiegłego stulecia. Sam przy nich jesteś nowy, jeśli masz mniej niż 60 lat. 

 

Jeśli ktoś potrzebuje rżnąć stoika i mędrca oświeconego, ma podłożoną przez media całą masę na pozór logicznych uzasadnień, które nie wytrzymują nawet krytyki amatora. Wiele to mówi o jakości argumentów, ale jeszcze więcej o ludziach, którzy je powtarzają, żeby choć na chwilę przyjąć pozę Sokratesa. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, nazario said:

Szumowski nie stracił żadnej wiarygodności tylko zwyczajnie nie wiedział jak zachowa się wirus

 

Nie wątpię w to, że nie wiedział :-P, wiedział natomiast jak wyprowadzić z budżetu 650 milionów dla swoich spółek. A miał i ma ich sporo.

 

leXAXZP.png

 

Jestem przekonany, że Prawda naukowa NIE JEST zależna od moralności, honoru i innych rzeczy. Moralność, honor to są konstrukty wymyślone przez ludzi i ludzie tacy jak Szumowski nie zawracają sobie takimi bzdetami głowy. Co sam zresztą wiele razy potwierdzał.

 

Mówił, ze maseczki nie działają, że nie wie po co ludzie je noszą, a potem ich zmuszał do tego. Co więcej, powiedział, że maseczki będziemy nosić aż będzie szczepionka. Do tego pozwalał, żeby znani organom ścigania handlarze bronią sprzedawali nam sprzęt medyczny za 200 milionów PLN, który nota bene nie dotarł do nas, za zawyżone kwoty, i ja, ty i wszyscy tutaj za to zapłacilismy.

 

Jak już wszyscy uwierzyli, że wszystkiemu winny jest Szumowski, spokojnie podał się do dymisji i teraz rządzi nowy minister, którego nazwiska najlepsi czytacze Polityki nie pamiętają, a sam pojechał na wakacje do najbardziej "zawirusowanej" Hiszpanii, tam się oczywiście zaraził i wyzdrowiał w dwa dni. Gieroj, pokonał złowrogiego koronawirusa a wy głupie Janusze nie umiecie?

 

 

Zauważ, że posługuję się argumentami naukowymi, znanymi publice jako fakty, czego ty pomimo gorących zapewnień o naukowości swojejgo wywodu nie robisz.

 

  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, nazario napisał:

Udowodniłeś, że miał sporo powiązanych ze sobą spółek, nie wskazałeś jednak w jaki sposób są powiązane, w jakim stopniu, jakie ma udziały, etc. A poza tym gdzie dowód, że wyprowadził 650 milionów z budżetu państwa dla tych spółek? I jeśliby nawet wyprowadził, to gdzie pokazałeś ile z tego trafi dla niego, ergo jakie ma udziały w każdej z nich?

Ty w jakiejś budżetówce pracujesz czy jakiś rycerz w zbroi, że bronisz tej sprzedajnej bandy xd?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.