Skocz do zawartości

Opryszczka, zajad koło ust


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Forumowicze,

 

Ostatnio na twarzy, koło ust zrobiła mi się opryszczka, zajad, kupiłem sobie kilka leków w aptece i niestety nie działają, jakie stosujecie leki, maście, kremy, okłady, żeby pozbyć się zajadów, opryszczki koło ust ? Jakich witamin może brakować ? Z rodziny b ? Zastanawiam się, czy nie iść do dermatologa, ale patrząc, co teraz wyrabia się z Covidem, mogę nie dostać się, albo będę czekał nie wiadomo ile godzin.

 

 

Proszę o pomoc

Boromir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boromir - Najprostsze i najtańsze jest:

Plastry przezroczyste, które hamują rozwój, blokują możliwość kontaktu śliny z opryszczką. Działają. Mama miewa czasem problem z tym i te plastry skutecznie pomagają.
https://www.aptekagemini.pl/compeed-plastry-na-opryszczke-niewidoczne-15-sztuk-0008303

Innym rozwiązaniem i tanim jest pakiet AFRONIS (dawniej Afrodyta i Adonis) tonik oczyszczający, dezynfekujący + pasta cynkowa. 

Oczyścić sobie miejsce i posmarować pastą cynkową solidnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny kłopot. Niestety witaminy pomagały tylko chwilowo. Znajomy polecił mi Zinalfat, który stosował po zabiegu chirurgicznym na twarzy. Zacząłem stosować i od tego czasu problem nie powrócił. Dodatkowo krem świetnie mi się sprawdza jako zamiennik balsamu po goleniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 01:35, Boromir napisał:

Witajcie Forumowicze,

 

Ostatnio na twarzy, koło ust zrobiła mi się opryszczka, zajad, kupiłem sobie kilka leków w aptece i niestety nie działają, jakie stosujecie leki, maście, kremy, okłady, żeby pozbyć się zajadów, opryszczki koło ust ? Jakich witamin może brakować ? Z rodziny b ? Zastanawiam się, czy nie iść do dermatologa, ale patrząc, co teraz wyrabia się z Covidem, mogę nie dostać się, albo będę czekał nie wiadomo ile godzin.

 

 

Proszę o pomoc

Boromir

Tak, witaminy B. B12, B6 i B1.

 

Edit. Urydynox się sprawdza

Edytowane przez Logest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to opryszczka, u mnie kiedyś nieźle sprawdził się Zovirax. Ale nie stosuję już nic jak mi wywali, bo każde "zgaszenie" opryszczki potem wyłaziło mi w postaci objawów ogólnego przeziębienia.

Opryszczkę w cudzym oku (tak, niestety ma na rogówce) daje się złagodzić w 100% zakraplając oko srebrem koloidalnym. Testowane kilkukrotnie - nawroty. Może więc okłady ze srebra?

Chyba że to u Ciebie nie opryszczka (wirus) tylko niestety ale efekty noszenia maseczki. Jest w tej chwili wysyp ludzi z problemami dermatologicznymi (twarz, usta) przez to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam witaminę A tylko lub cynk, albo wymieszane. Wszystko mi przechodzi w takim połączeniu.

 

Taka terapia ci wyjdzie maksymalnie 10 zł.

 

Krem z witaminą A to koszt niecałych 4 zł może, a to bomba na syfy niesamowita ? Nie smaruj się tylko tonikami, albo innym chemicznym, ropopochodnym gównem.

 

Ewentualnie, jak coś mocno czerwonego, już rana wręcz to przyłóż cytrynę i potrzymaj z 10 minut. Zobaczysz, co będzie :) A będzie magia.

 

Podstawy.

 

Naucz się też przemywać ryjec delikatnie wodą mineralną, a nie wodą z kranu, która w dużym stopniu to kał ?

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://akademia-boreliozy.pl/produkt/bm-nanowir/

Na dole strony jest info o herpeswirusach.

Też zawsze byłem opryszczkowy przy przeziębieniach, w tamtym tygodniu również mnie przepizgało mocno, a opryszczka nie wyskoczyła, wciągnąłem narazie z pół butelki tego specyfiku z linku powyżej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze mnie śmiech, jak ktoś na opryszczkę poleca vitaminę B czy cynk. Czy to pomoże? Nie. Nie umiecie wyleczyć nawet kataru. Katarek leczony trwa 7 dni, a nieleczony tydzień.

 

Samych Vitamin z grupy B poznaliście dopiero 27. Jest ich ponad 50.

 

Organizm człowieka to kosmos, długo nie będziecie wiedzieć jak działa.

 

Panie @Boromir, brakuje panu wielu vitamin i wielu mikroelementów. Polecam kupić bio warzyw i owoców i wycisnąć sok i wypić. Im więcej składników tym lepszy i szybszy efekt. Big pharma cię nie wyleczy, tylko bardziej zatruje.

 

I proszę wyłączyć stres. To stres aktywował wirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Magician napisał:

brakuje panu wielu vitamin i wielu mikroelementów.

Wiec dlatego raz w tygodniu jem kawałek cytryny, trochę naturalnych skorupek jajek, 3x w tygodniu nie jem mięsa, nic smażonego, gotowanego, pieczonego, tylko susz, warzywa, owoce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.