Skocz do zawartości

Aleksander Jabłonowski - zbawca czy mąciciel?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ciekawi mnie Wasza opinia na temat Wojtka Olszańskiego, występującego pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski. Kilka lat temu wypłynął na tematach związanych z wybuchem potencjalnego konfliktu USA-Rosja, dziś na tematach anty covidowskich, choć mu żona w wieku 63 lat zmarła nagle, mając koronawirusa. Lubię go słuchać, gość ma charyzmę, mówi szybko i ciekawie. Z większością jego poglądów można się utożsamiać, a w swoje wypowiedzi mądrze i tak niby mimo chodem wrzuca pozytywne informację o Rosji czy Sowietach. Nazywa się Stalinowcem, bagatelizuje zbrodnie radzieckie winiąc za nie anglosasów, uważa zabór rosyjski za najlepszą rzecz jaka się mogła Polakom przydarzyć a morderców spod znaku NKWD uważa za bohaterów. Uznani publicyści typu: Żebrowski, Gadowski czy Michalkiewicz, uważają, że nie jest idiotą tylko reprezentuje interesy rosyjskie w Polsce i sieje zamęt. Ma sporo wyświetleń, może namieszać w głowach wielu młodych ludzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, ten pan z wykształcenia jest aktorem. Widać, że w rolę wciela się doskonale, niesamowicie potrafi zainteresować człowieka tym co mówi, przyciąga sobą i swoim sposobem bycia, jest charyzmatyczny i to bardzo.
 



Ten filmik był kiedyś na fali. Widać, że jak chce to on potrafi się wypowiadać i robi to niesamowicie sprawnie, inteligentnie i rzeczowo.


Mimo wszystko czasem oglądam takie kwiatki, żeby się pośmiać i nie traktuję człowieka poważnie :) Teraz jest na fali to musi robić show, zanim nie zginie w odmętach internetu.
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek zabory były zaborami - niewolą to było społeczną, ale dla wielu Polaków była to ogromna motywacja do rozwoju ekonomicznego i w rzeczy samej - rozwój gospodarczy w zaborze rosyjskim przed 1914 był większy niż w jakimkolwiek roku wolnej Polski. Czytając z tamtych czasów wspomnienia można mieć wrażenie, że po pokoju w Rydze Polacy stwierdzili, że już wygrali co mieli wygrać i teraz czeka ich wyłącznie zbawienie po śmierci - ciekawie to opisuje Zadruga w goreją wici. Wola minimum egzystencji dodana z brakiem ucisku, niewoli sprawiła, że zapanowała wegetacja.

Oczywiście to tylko spostrzeżenia i nie sądzę, aby zabory były czymś lepszym. Zwyczajnie trzeba dać popęd w Polakach i pokazać, że sytuacja geopolityczna w każdej chwili może się zmienić  - trzeba się bogacić, pracować i przygotować się na wypadek, gdyby 1939 miał się powtórzyć.

Co do Jabłonowskiego, to barwna postać - bardzo charyzmatyczna, ale zarazem irytująca swoim rusofilstwem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cst9191 napisał:

No i wtedy najwięcej się rozmnażaliśmy o dziwo.

Bo nie było antykoncepcji i fappania ;) 

 

32 minuty temu, Messer napisał:

Mimo wszystko czasem oglądam takie kwiatki, żeby się pośmiać i nie traktuję człowieka poważnie :)

Ja tak samo, ale zdążyłem go już polubić i trochę mi z tym głupio. Dla wielu osób jest autorytetem, porównują go do polskich dowódców z czasów II wojny światowej. A to jego uwielbienie dla Sowietów i ich gospodarki, wszystko się budowało i kwitło, ludzie żyli w dostatku. Wrzucę dobry filmik co o tym sądził prezydent Reagan.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Obliteraror napisał:

Patostrimu w duecie z Osadowskim nie da się słuchać, ale programów z p. Maciejem Porębą o Rosji  - jak najbardziej. Nie muszę się z nimi zgadzać w pełni, ale są dużo bardziej interesujące.

Ok, tylko ile jest na rzeczy z tego co mówią. Mnie rozwalili jak tłumaczyli czemu Putin walczy z pandemią której przecież według duetu Jabłonowski-Poręba nie ma, walczy "bo tam jest inny wirus , prawdziwy". Mistrzostwem było jak u Sendeckiego, Poręba przerwał program bo dostał informację od Wojtka, że Osadowski nie żyje i zmarł na raka mózgu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fury King napisał:

Poręba przerwał program bo dostał informację od Wojtka, że Osadowski nie żyje i zmarł na raka mózgu. 

Widziałem :) Ale i tak duet Olszański - Poręba jest o wiele bardziej ciekawy i strawny. Chyba przez spokój psychiczny tego drugiego. Zawsze trzeba filtrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał:

Aktor, celebryta, spryciarz.

 

Po owocach go poznacie, niech zacznie od sprzątania we własnym domu, a później zajmie się krajem.

 

 

Ale co ma sprzątać. Żona mu zmarła w ubiegłym tygodniu a córka aktorka już pod 30 stkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Personal Best napisał:

Ale co ma sprzątać. Żona mu zmarła w ubiegłym tygodniu a córka aktorka już pod 30 stkę.

Gość prezentuje pod publiczkę wartości konserwatywne, a córka świeci gołą d. w magazynach dla mężczyzn.

 

Po owocach ich poznacie. 

 

Dziecka nie wychował, a kraj chce zmieniać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Fury King said:

Ciekawi mnie Wasza opinia na temat Wojtka Olszańskiego, występującego pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski.

 

Mąciciel i kretyn. Byłem na poniższym spotkaniu w łodzi z nim i z Żebrowskim (W sali robotników chrześcijańskich przy Tuwima). Materiał poniżej. Na żywo typek robi paskudne wrażenie. Polecam odciąć wszelkie materiały z nim niczego nie oglądać i niczego nie słuchać co mówi. Szkodnik, i w pewnym sensie troll prawicy. To co on wyczynia to kpina.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2020 o 22:27, Trevor napisał:

Mąciciel i kretyn. Byłem na poniższym spotkaniu w łodzi z nim i z Żebrowskim (W sali robotników chrześcijańskich przy Tuwima). Materiał poniżej. Na żywo typek robi paskudne wrażenie. Polecam odciąć wszelkie materiały z nim niczego nie oglądać i niczego nie słuchać co mówi. Szkodnik, i w pewnym sensie troll prawicy. To co on wyczynia to kpina.

Dzięki, nie oglądałem całego spotkania, tylko urywki. Od spotkania z Żebrowskim, nie znalazłem żadnego wydarzenia w którym Jabłonowski dyskutowałby z jakimkolwiek adwersarzem, Jedynie z rusofilami takimi jak on. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.