Skocz do zawartości

INTJ a inne typy osobowości


deleteduser111

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, diotyma## napisał:

ENFP bardzo często stosują projekcję.

Przypisują innym ludziom ICH złe cechy. Niezły cyrk. 

Yep

 

Spotkałem taką kobietę i inaczej niż cyrk nie można tego określić. 

Poczatkowo wydawało się że ma większość ważnych dla mnie cech, sama też się rozpływała. 

A potem.. nie widziałem, nie słyszałem i nie spotkałem się nigdzie z takimi akcjami.

 

A na koniec, dowiedziałem się że to wszystko moja wyobraźnia :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, diotyma## napisał:

Hej, wiem, że sporo takich tematów już się toczyło na forum, ale chciałabym trochę odświeżyć to ;)

1) Są tu jacyś INTJ-oci, INTJ-otki? (wiem, że nie odpuścicie akcji: elo arch, więc: elo).

2) Z jakimi typami najlepiej się dogadujecie, z kim Wam się najlepiej pracuje?

Ja największy flow ever w pracy miałam z ENTJ - rozumieliśmy się bez słów, praca była cholernie efektywna, takie samo poczucie humoru. Mega dużo się nauczyłam też wtedy od ENTJ.  Żałuję, że nie mam również znajomych o takim typie. Dogaduję się też świetnie prywatnie z ENTP i INTP - choć praca jest już wtedy większym wyzwaniem ze względu na różnice.

3) Z jakimi typami dogadujcie się najgorzej?

Moim numerem 1 jest zdecydowanie ESFJ, a nr 2 ENFP. Nienawidzę, jak ktoś próbuje mną manipulować, robi dramy emocjonalne bez powodów, próbuje wmówić inny stan sytuacji niż ustalony wcześniej.

 

Jak to wygląda u Was? 

 

Servus!

 

1) Pewnie. Jestem cholernie z tego dumny.

2) Przewrotnie odpowiem, że z samym sobą. Zdążą się momenty gdy lubię przebywać wśród osób , które słuchają, są otwarte na świat i chętne do dyskusji, a nie narzucaniu swojego punktu widzenia. Czerpię przyjemność ze wspólnego słuchania i przeżywania emocjonalnego muzyki. Cenie w rozmówcy gdy mogę się od niego czegoś nowego i ciekawego dowiedzieć. Nienawidzę gadania o niczym. 

3) łatwiej wymienić ta pierwsza grupę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, partner napisał:

Wszystkie jesteście tak samo przewidywalne. Jak facet nie mówi nic o seksie i udaje niedostępnego, to "czujecie motylki", jak nie owija w bawełnę to nie wiecie co czujecie.

 

Wszystkie tak samo nudne i przewidywalne, rzygać się chce, spierdoliłaś ten temat, auf wiedersehen.

Hhahahha ja nigdy nie miewam motylków jako INTJ, nie mowiąc o czuciu. ;) Jak z motylkami to do INFP. INTJ to raczej ze sobą wolą chodzić na noże jak widać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, partner napisał:

@diotyma## Ja tak ogólnie mówię, nie o Tobie. Zresztą w ten brak motylków u Ciebie to nie wierzę, jak INTJ się zakocha, to bardzo głęboko, myślę, że u kobiet też tak jest. Przyznaj się lepiej, że mocno się zadłużyłaś w tamtych ENTP, miej chociaż kurwa jaja się przyznać a nie udawaj tu na siłę silnej.

 

Ciekawią mnie w MBTI takie statystyki jak np. który typ żyje najdłużej. Jak na moje oko ISTJ, ISFJ, są predestynowane do długiego, nudnego życia.

Nah, nigdy nie byłam zakochana. 

Dzięki ENTP wróciła mi wiara, że chemia jest możliwa. To były tylko przelotne znajomości.

Gorzej zniosłam ENFP, ale to była wina tego, że zostałam emocjonalnie zmanipulowana, mocniej, niż myślałam. Ale jako INTJ szybko się podnoszę po takich akcjach.

 

Hmmmm no co do statystyk całkiem możliwe. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INTJ- od lat, niezmiennie i według opinii bliskich- trafnie. 

 

Znam sporo osób z tego typu (co trochę przeczy jego rzekomej ,, wyjątkowości") i przyjaźnimy się, ale jest w tej przyjaźni pewna doza konstruktywnego sporu, ścierania się poglądów i wizji świata, często odmiennych. Jest to dość wartościowe i stanowi wyzwanie intelektualne, więc nie narzekam ?

 

Skoro jest tu grono entuzjastów tego kwestionariusza, to skorzystam z okazji i zapytam- jaki wpływ ma na wynik nasze wyobrażenie o sobie samym. Czy nie jest tak, że ludzie (świadomie lub nie) wybierają czasem odpowiedzi bardziej pasujące do tego, jacy chcieli by być, niż do tego jacy są?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Medea napisał:

Skoro jest tu grono entuzjastów tego kwestionariusza, to skorzystam z okazji i zapytam- jaki wpływ ma na wynik nasze wyobrażenie o sobie samym. Czy nie jest tak, że ludzie (świadomie lub nie) wybierają czasem odpowiedzi bardziej pasujące do tego, jacy chcieli by być, niż do tego jacy są?

Nie. Ja raczej zrobiłam test i miałam efekt wow. Dzięki wgłębieniu się w temat dużo lepiej siebie zrozumiałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, partner napisał:

Ale pierdolisz głupoty. Czemu nie masz jaj żeby się po prostu przyznać, że się zadłużyłaś, że bywasz słaba jak każda. Zamiast tego wolisz pierdolić i udawać jaka to nie jesteś chłodna i silna. Bądź SZCZERA, PRAWDZIWA, a nie kurwa graj, to nie teatr!

Lol, nie jestem INFP, żeby grać ;)

Po prostu nie byłam i tyle. Bywałam zauroczona, ale zakochanie to nie było nigdy.  Nie wiem, czy to oznaka bycia chłodnym i silnym.

Just facts bro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, partner napisał:

Bzdura. Najpewniej znasz ich z internetów, z forów, lub po prostu ludzi którzy na takich forach siedzą. Jak zbadasz wszystkich ludzi, razem z tymi zwykłymi trenerami, piłkarzami, ludźmi którzy nie siedzą po internetach, to INTJ to bardzo rzadki typ. Na takich forach jak to może być ich więcej jedynie.

Bzdura. Należę do tych ludzi, którzy jeszcze nawiązują wiadomości przede wszystkim w świecie realnym. 

A INTJ chyba szczególnie lubią opowiadać wszem i wobec o swoim typie, są z niego dumni i zakładają o nim wątki (oraz w nich odpowiadają- jak ja), stąd może mam wrażenie że znam osób tego typu aż tyle, nigdy mi się nie zdarzyło, że ktoś z innego typu przemycił ten fakt w rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Medea napisał:

A INTJ chyba szczególnie lubią opowiadać wszem i wobec o swoim typie, są z niego dumni i zakładają o nim wątki (oraz w nich odpowiadają- jak ja), stąd może mam wrażenie że znam osób tego typu aż tyle, nigdy mi się nie zdarzyło, że ktoś z innego typu przemycił ten fakt w rozmowie.

True z opowiadaniem.

Ja się spotkałam z innymi typami, że mówili, jaki mają, więc już bez przesady.

Edytowane przez diotyma##
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, partner napisał:

To kurwa idź do szkoły, na orliki, wśród trenerów osobistych, idź tam gdzie przebywają ludzie - koncerty, szkoły, trenerzy fitness - jak to wszystko podliczysz to ilu tam spotkasz INTJ? Tyle co kot napłakał.

Większość ludzi to ISFJ, ISTJ, ESTJ, ESFP i temu podobne.

True. W całości, większość ludzi to właśnie niestety sensorzy. 

Ale ktoś jednak musi robić ich robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, partner napisał:

Nie zrozumiałaś...

Tak, poznałaś ich realnie, ale to są ludzie którzy siedzą jak to INTJ dużo na różnych forach, są to ludzie specyficzni, po prostu takie masz grono znajomych, a wydaje Ci się, że to coś oznacza, gówno to oznacza.

 

To kurwa idź do szkoły, na orliki, wśród trenerów osobistych, idź tam gdzie przebywają ludzie - koncerty, szkoły, trenerzy fitness - jak to wszystko podliczysz to ilu tam spotkasz INTJ? Tyle co kot napłakał.

Większość ludzi to ISFJ, ISTJ, ESTJ, ESFP i temu podobne.

Wypij meliskę i nie kurwuj mi tutaj, bo temat nie jest tego wart. Temat jest o INTJ, wypowiedziałam się o moich doświadczeniach z tym typem, a Ty zaczynasz mi tłumaczyć skąd zapewne znam moich znajomych i dlaczego gdybym znała innych ludzi, to moje doświadczenia byłyby inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, partner napisał:

 

Tak, tylko laska się otacza znajomkami ze specyficznych grup społecznych i myśli, że to jakaś reguła...

 

Jak chcesz wiedzieć czy INTJ jest częsty w przyrodzie, odwiedź więcej grup i najlepiej te największe grupy: orliki, trenerzy fitness, siłownie, koncerty, wydarzenia sportowe, studia - większość humanistycznych studiów, weź to wszystko odwiedź i powiedz mi ile tam jest INTJ. Tyle co kot napłakał.

 

Większość ludzi z orlików, trenerki, siłowni, wydarzeń sportowych i wszystkich większych grup to ESTJ, ISFJ, ISTJ i temu podobni. Na pewno nie INTJ.

Wiem.

Generalnie sensorzy (poza właśnie różnymi sportowymi rzeczami) odpowiadają za całość bardziej ,,praktycznych zawodów", którzy robią manualne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, king kong napisał:

A pozostałe cechy? Na przykład J i P, to biorąc to tak na chłopski rozum J odpowiada za wyciąganie wniosków, natomiast P za otwartość na informacje. Tak jak wcześniej istnieli ludzie renesansu, którzy znali się na wszystkim, bo wiedzy było mało, to teraz z uwagi na ogrom wiedzy zgromadzonej przez ludzkość mogą bardziej potrzebni być ludzie o typie P.

 

Przykładowo kiedyś człowiek zajmujący się medycyną musiał poniekąd sam wyciągać wnioski, być pionierem przecierającym szlaki, wymyślać rozwiązania, teraz jednak rozwiązania są podane na tacy na studiach medycznych, więc bardziej potrzebna jest otwartość na wiedzę.

@partner zostawię Tobie odpowiedz, nie odbiorę CI tej sastysfakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, partner napisał:

Hehe, jako INTJ ciągle się z kimś mierzysz, ta niezdrowa rywalizacja. Wcale nie chodziło mi o to, żeby mieć ostatnie słowo w tej rozmowie.

Nah, myślałam, że bardziej radykalnie podejdziesz do tematu, że J dowożą tematy, więc jak P mogą być bardziej potrzebni, come on. ;)

Chciałam Ci zostawić pole do bardziej mocnej reakcji.

 

Co do wyluzowania - ja jeszcze się tego nie nauczyłam.

3 minuty temu, partner napisał:

Wśród kobiet większość to J, jest więcej J wśród nich niż u mężczyzn. I widać to na tym forum, wiele kobiet jest oceniających, chcących kontrolować, zamiast skłonnych oddać się w opiekę i przywództwo mężczyzny. Oczywiście, one udają słabe i drobne jak np. wspomniałeś, @Hatmehit ale inteligentniejsi się na to nie łapią, ja nie.

 

True. Kiedyś wyczytałam, że kobiety powinny chcieć się oddać w opiekę i przywodztwo mężczyzny, jak to ładnie określiłeś.

Przyznałam, że ma to sens i jestem za. Ale kurwa...nie da się, jak mężczyźni, których spotykam nie mają jaj, charyzmy i nie są decyzyjni.

Być może dlatego nigdy nie byłam zakochana ;) 

 

6 minut temu, partner napisał:

 

Dalej potrzebne są oba typy. J są dalej potrzebne tak bardzo jak dawniej, bo w biznesie liczy się czas, a J robią rzeczy zwykle szybciej, bo wyciągają szybciej wnioski, szybciej podejmują decyzje, widzą i szukają wzorów, P bardziej zajmuje się burzeniem wzorów niż ich szukaniem.

 

True

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.