Skocz do zawartości

Demon's Souls Remaster na PS5 - jak to pięknie wygląda :)


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Śledzę ostatnio wydanie PS5, zastanawiam się nad zakupem dla samego Demon's Souls remastera. Zobaczcie, jak to pięknie wygląda. Co myślicie? Nigdy nie miałem kontaktu z konsolami, ale jak zobaczyłem ten klimat to po prostu doznałem jakiegoś objawienia ? Mówią na to powoli gra w trailerze. Coś w tym jest. Jakie macie podejście? Myślę, że ten ekskluzywny tytuł mocno wpłynie na popularność PS5.

 

Z drugiej strony nie wierzę, żeby zostawili DS tylko na PS5, ale na PC prędzej, czy później wyjdzie. No, taki ogólny zarys dałem. Zobaczcie, jaka grafa i jakie możliwości produkcji gier. Inny świat. Uwielbiam serię Dark Souls tak przy okazji, Sekiro. Rycerz w mroku to jest to. Zazdroszczę ludziom szczerze, którzy już w to pykają ?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika faktycznie robi wrażenie, technicznie i stylistycznie.

Jak to Ci pomoże trochę się oderwać od prozy życia, to śmiało kupuj. ;) 

 

Też nie miałem nigdy konsoli, nie licząc nintendo 64 i teraz udało mi się znowu doprowadzić pegasusa do porządku, wczoraj trochę pykałem w contrę i bombermana na kardridżu 168in1.

Wcześniej w kickmastera - ciekawa gierka, trudna, w mrocznej gotyckiej stylistyce, o dziwo ze skromnymi elementami RPG.

 

BTW pamiętam jak w 2007 roku zobaczyłem pierwszego wiedźmina i wydał mi się hiperrealistyczny pod względem grafiki. Teraz jest akceptowalny, ale ząb czasu nadgryzł.*

Później miałem 10 lat przerwy w graniu i przy GTA V na wysokich detalach ten sam efekt WOW. Ciekawe, jak teraz wszystko się opatrzyło jakoś. #habituacja

 

Będę chciał jeszcze kiedyś zagrać w Baldurs Gate III, a tak to nic mnie nie interesuje z nowych/nadchodzących produkcji.?

 

*Za to widzę, że pierwszy wiesiek zrobił się na czasie pod innymi względami:

 

 

;)

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac Nie grałem w nowsze produkcje larian, z ich starszych produkcji, action rpg Divine Divinity było całkiem spoko pamiętam jak na tamte czasy.

 

Jednak oglądałem gameplaye z nowego baldura i początek z ucieczką z siedziby łupieżców umysłu klimatyczny, trzyma nawet w napięciu.

Aż trochę mi się skojarzyło spierdalalanie z lochów Irenicusa na początku Cieni Amn.

 

W czasie dialogów fajna mechanika, z rzutami na dyplomację i inne. Plus podejmowanie nieoczywistych wyborów w trakcie rozmowy.

Turowa walka na początku wydawała mi się chybionym pomysłem, jednak raczej gra na tym nie straci.

 

Zresztą pamiętam, że pisałeś, że ten element gier lariam jest ok.

Ale nie napalam się szczególnie na to, jak mówią na spotkaniach aa - oczekiwania źródłem rozczarowań. ?

[nie to, żebym tam bywał?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, myślałem by kupić sobie ps5, ale za bardzo nie ma na niego ciekawych gier. To nie to co era ps3 czy ps2, motorstorm, killzone, burnout. Brakuje mi takich gier. Już ps4 się kurzyło dla mnie, dlatego poczekam, no chyba że wyjdzie gta VI to kupuje na bank, a tak nie ma dla mnie gier na tych nowych konsolach. Wole pograć sobie w wasteland 3 na pc, śmieszne ale czuje się starszym pokoleniem gier, które dawno nie są w mainstreamie.

Sama konsola jest niezła, ray tracing etc, ale dopiero za rok dwa będzie widać lepszą grafę. Jest jeszcze problem lewicowych przegięć sony ostatnio, the last of us 2 przegięło pałę, jesli pójdą w tym kierunku, łącznie z manifestami BLM na swoich profilach to może wogóle nie kupię konsoli. Czekam jak podmienią Kratosa na jakąś babę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie miałeś styczności z konsolami to bierz Playstation 5, o ile uda Ci się kupić. Zaliczają miekką obsuwę z premierą i coś tam rozesłali po sklepach, ale ptaszki ćwierkają że dostawy ruszą na dobre po nowym roku. Wykup sobie Playstation Plus, w promocjach 160 zł na rok, to dostaniesz kolekcję gier z PS4 a to rok łupania w "Cinematic experience" od Sony.

Sam teraz ogrywam Assasins Creed Valhalla na nowym Xbox Series X. Miałem PS4 i większość gierek od Sony które mnie interesowały mam za sobą. Nowa konsola Microsoftu jest rewelacyjna, jestem mega zadowolony choć przyznam że Playstation kusiło ale musi poczekać. 

Jeżeli podobało Ci się Sekiro, od którego się odbiłem, to powiem że Bloodborne to magia.

Przyznam że z konsolami zetknąłem się pierwszy raz na dobre tak naprawdę ze trzy lata temu i nie wyobrażam sobie już powrotu do gierek na PC. Prostota i wygoda użytkowania tych maszynek to po prostu bajka.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mac napisał:

Z drugiej strony nie wierzę, żeby zostawili DS tylko na PS5, ale na PC prędzej, czy później wyjdzie.

Nie sądzę. To typowy "system seller", analogicznie jak produkcje Naughty Dog, które robi tylko dla Sony.

A wygląda rzeczywiście pięknie. Ale nie dla mnie konsole - brak wsparcia dla modów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, spacemarine napisał:

Jest jeszcze problem lewicowych przegięć sony ostatnio, the last of us 2 przegięło pałę, jesli pójdą w tym kierunku, łącznie z manifestami BLM na swoich profilach to może wogóle nie kupię konsoli. Czekam jak podmienią Kratosa na jakąś babę.

To prawda. Feminizm i lewactwo wchodzi wszędzie, nawet do gier komputerowych. Też pojebany przykład Commandos 2 remaster, ale to od innego studia zupełnie, usunięte symbole III Rzeszy całościowo i zastąpione jakimś gównem. Nie mogłem w to uwierzyć. Oryginalny commandos 2 miał totalnie twardy, męski klimat. A ten remaster to taki kurwa słodziutki cukiereczek, bez przemocy, bez klimatu. Z lewactwem jednak trzeba mocno walczyć, bo poprawność polityczna zniszczy przyjemność z życia zupełnie. W Last of us 2 to po bandzie pojechali, gówno na patyku.

Godzinę temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Zresztą pamiętam, że pisałeś, że ten element gier lariam jest ok.

Ale nie napalam się szczególnie na to, jak mówią na spotkaniach aa - oczekiwania źródłem rozczarowań. ?

[nie to, żebym tam bywał?]

Już jest jasne, że BG3 to znacznie poszerzona wersja w stosunku do Divinity Original Sin 2, a to jest jedna z najlepszych gier, jakie w życiu widziałem. Przeszedłem 3 razy, a chciałem wszystkimi postaciami na totalnym hardzie. Cały czas nowe taktyki odkrywałem, genialny styl walki turowej, szczególnie przy świadomości tylko jednego save ? Uwielbiam tak przechodzić giery.

 

BG3 też ma w sobie coś z Disco Elysium, gdzie dialogi mają mocny wpływ na rozgrywkę, losowanie, nietypowe rzeczy się dzieją. Identycznie działają, jak przy Original Sin 2, nawet zachowania graczy w tym momencie badają, żeby udoskonalić rozkład postaci, potworów, zoptymalizować poziom trudności. Uczą się w czasie rzeczywistym. Rozwinęli się tak, żeby proces produkcyjny trwał całą dobę, przejście przez strefy czasowe wszystkich oddziałów. Może całkiem szybko powstanie.

 

W Pillars of eternity 2 można było wybrać tryb turowy walki, albo w czasie rzeczywistym z pauzą. Moim zdaniem to idealne rozwiązanie, na zasadzie preferencji. Gra się zmienia w zależności od tego wyboru, bo turowe walki wpływają na mechanikę rozgrywki, zmieniają nawet bym powiedział zachowania przeciwników, decyzje podejmowane na polu walki. Trzeba inaczej ustawiać postacie. Na hardzie robi się wesoło, jak walczysz ze smokiem, albo ze zgrają szkieletorów i magów. Ograłem w dwóch wymiarach i to praktycznie dwie odrębne gry mechanicznie. Piękna sprawa.

 

Myślałem, że pauza jest super, ale turowe podejście wow. Wydłuża rozgrywkę, to prawda i to bardzo, natomiast daje nieporównywalną satysfakcję, jak z przegranej praktycznie walki zrobisz dzieło sztuki rzeźniczej. Przy aktywnej pauzie od razu widzisz, że wtapiasz, wczytujesz i od nowa, a turówka nie daje od razu takiego oczywistego wyniku, tylko wymusza zrozumienie mechanik, czarów, praktycznie całego contentu gry. POE2 zrobiło najlepszą robotę, bo dali wybór. Graj, jak ci się podoba, masz 2 opcje. Chciałbym, żeby takie rpgi poszły w tym kierunku. Masz jedną grę wtedy w dwóch wersjach mechanicznych z zupełnie innym doświadczeniem. Inne czary sprawdzają się tu, a inne tu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac Pykales kiedys w souls-like'sy ? Jesli jestes fanem to ps5 napewno cie nie zawiedzie .Jesli jednak nigdy nie mierzyles sie z tego typu produkcjami to odradzam ( pisze ci to jako fan ).Ten gatunek nie jest dla kazdego , to ze ktos lubi rpg nie ma tu wielkiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, mac said:

Śledzę ostatnio wydanie PS5, zastanawiam się nad zakupem dla samego Demon's Souls remastera.

Byłem kiedyś "PC master race" ale skolekcjonowałem już od PS1 do PS4 i od Xbox 1 do One X (dziś odkupiłem od kumpla wersję Cyberpunkową, jest już w bagażniku :). 

W tym roku kupiłem też PS4 Slim, Pro i One Elite. Czemu dopiero teraz? Bo jak z autem, nie kupuje się modelu na premierę. Drogi, niesprawdzony, gier mało i drogie.

Jeśli masz 4k ekran bierz PS4 Pro albo OneX. Masa gier po taniości, dopracowany hardware. Są kontrolery jak Razor Raiju (polecam) i Elite pad (też dobry).

Ja PS5/Series S/X będę kupował za jakieś 5 lat, gdy zmienię też projektor na 4k. Z bardziej dopracowanym hardwarem i multum gier dostępnych.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię konsol, natomiast uważam, że PS5 jest świetne.

 

Kolega sobie zamówił, może mnie zaprosi na testowanie :) 

 

Dla mnie, osobiście używanie pada do gier, jest nieakceptowalne.

 

Mysz jest bezkompromisowa, jeśli chodzi o dokładność.

 

A ja jestem pedant do kwadratu.

P.S 

 

Jebać Sekiro nienawidzę ( kocham) tą grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno kupię nowego Xboxa dla Forzy Motosport. Jakoś PS mi nie podchodzi.

 

Swoją drogą nie czuje już klimatu tych nowych gier, które wychodzą.

Za dużo szumu, dialogów, hiperbohaterów, efekciarskich sztuczko-wybuchów. Połowa rozgrywki ma jakieś debilne emocje w Tovie wytworzyć. Zapomniałem jak się nazywa takie wyrażenie, często się je stosuje w odniesieniu do Hollywoodskich produkcji.

Tak czy siak przerost formy nad treścią.

 

Fajnie mi się grało w Hitmana, Mafię, GTA VC, Max Payne. Mam wykupiony dostęp do game pass ale nijak nie mogę znaleźć tam nic interesującego. Macie jakieś ciekawe tytuły, które mogę pobrać z tamtąd? Bo te efekciarstwo mnie nie interesuje zupełnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko kontroler, relaks. Myszka i klawiatura na co dzień w robocie. W gierkach szukam całkowitego oderwania i najwyższego, jaki istnieje poziomu trudności. @Orybazy tak, masz rację. Przemyślałem sprawę. Musiałbym odczekać na pewno z pół roku, rok prawdopodobnie i ogarnąć. Niedawno kompa wzmocniłem, inwestuję w monitor, który ewentualnie połączy się z PS5 na początek. I tak się przyda. Trochę udoskonalę, żeby przeskoczyć momentalnie. Jest plotka, że DS'a wypuszczą na PC, ale po dłuższym czasie. Niby ekskluzywny tytuł, ale PS5 wydaje mi się broni się sama, a wręcz kusi, żeby robić tytuły wykorzystujące 100% możliwości tej konsoli. Nie wiem, mam nadzieję na taki scenariusz. Ich pracownik napisał, że będzie na PC, wycofali się z tego, błąd ludzki. A ludzie twierdzą, że pracownik uczciwie się pomylił, bo na PC wypuszczą, tylko w późniejszym terminie i nie miał publikować od razu takiej informacji.

 

Jeden pokój zamieniłem w treningowy, ale zostało miejsce na centrum rozrywki i tak podejdę do sprawy. Nowe biurko, monitor wyjebany, wygodny fotel i z czasem dojdzie konsola. Zawsze to coś nowego. Jak zdrowie pozwoli oczywiście. Dobrze jeszcze, że da się hajsy zarobić. @RENGERS świetny system walki, najlepsza zręcznościówka do tej pory, jaką ogrywałem. Mega relaks klepać tych mnichów ubranych na żółto ? 

 

Trzeba poczekać właśnie na tytuły, może jakieś nowości, które wykorzystają cały potencjał PS5. Skoro DS tak dobrze wygląda, a to nie 100% to, co będzie dalej ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 

1 godzinę temu, mac napisał:

@thyr wszystko wyrezałem, co się dało ?

Mnie juz soulsy zanudzily na smierc szczerze piszac .Przenioslem sie wiec  w swiat hmmm retro. Metroidvania  , gierki2d potrafia mnie lepiej bawic niz obecne produkcje AAA .Takie tytuly jak : Salt and Sanctuary , Blasphemus , Dead Cells , Axiom Verge , Hollow Knight wg.mnie bija na glowe grywalnoscia dzisiejsze topowe produkcje. Po ch...j mi Ps5 jak do dobrej zabawy wystarczy slaby blaszak .

Edytowane przez thyr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mac said:

U mnie tylko kontroler, relaks. Myszka i klawiatura na co dzień w robocie.

Polecam Steam Controller do kanapowego grania na kanapie. Na poczatku dziwny ale taki Fallout 4 gra się świetnie, ludzie udostępniają gotowe configi.  

 

3 hours ago, mac said:

Trzeba poczekać właśnie na tytuły, może jakieś nowości, które wykorzystają cały potencjał PS5.

Chyba nie będzie jak z PS3 i Cell gdzie deweloperzy uczyli się architektury. Od początku powinny być dobre gry. PS5 to PC z x86 do gier. XBox One X ma 6 TFLOPsów, PS5 10 TFLOPSów, skoku jakościowego nie będzie.

PS2 ->PS3 było z 6 do 230 GFLOPsów, to był skok :).

 

3 hours ago, Jan III Wspaniały said:

Macie jakieś ciekawe tytuły, które mogę pobrać z tamtąd?

Deliver us the moon, przygodówka SF. Dead Cells, platformówka, Wasteland 3 strategia (można też na PC odpalić).

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orybazy napisał:

Polecam Steam Controller do kanapowego grania na kanapie.

 

Chyba nie będzie jak z PS3 i Cell gdzie deweloperzy uczyli się architektury. Od początku powinny być dobre gry. PS5 to PC z x86 do gier. XBox One X ma 6 TFLOPsów, PS5 10 TFLOPSów, skoku jakościowego nie będzie.

PS2 ->PS3 było z 6 do 230 GFLOPsów, to był skok :)

Dałem się prawdopodobnie wciągnąć w pułapkę marketingową, bo nie mam takiej wiedzy technicznej i faktycznie z sensem gadasz. Wrócę w wolnej chwili do tematu i sobie szerzej poczytam o możliwościach. Ogólnie giery pięknie wyglądają, ale wygląd to nie wszystko. Jak nie ma grywalności, klimatu to nawet 100, 200, 500 gb zawartości nie pomoże ? W Tibię nie bez powodu rezają do tej pory przecież ? Jakie PS5 panie Tibia na kalkulatorze lepsza i w sumie w wielu przypadkach się nie pomylisz ? Ciekawy temat do dyskusji. Grafa zajebista, ale brak grywalności. Podejrzewam, że Cyberpunk2077 to właśnie coś takiego będzie. Przejrzałem komentarze pod ostatnim gameplayem na YouTube to kiepski trend. Hype się wyczerpał. No i wykres CDPR na GPW to niezła zagadka. Nie wiem, czy odważyłbym się teraz na spekulację tym papierem. Tak na marginesie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, mac said:

Grafa zajebista, ale brak grywalności. Podejrzewam, że Cyberpunk2077 to właśnie coś takiego będzie. Przejrzałem komentarze pod ostatnim gameplayem na YouTube to kiepski trend. Hype się wyczerpał.

Nadmuchali marketingowo, akurat cyberpunk lubię, Gibsona czytałem ale jakoś na Cyberpunk 2077 nie czekam, Myślę że to będzie GTA5 w skórze SF. Czekam bardziej na grę na podstawie Niezwyciężonego Lema.

Najlepsze "value" dla mnie to Xbox Series S + Gamepass (do ogarnięcia kodami za 20PLN na miech). Jak pełne 4k to One X, właśnie odpalałem dziś kupioną kolekcjonerską wersję cyberpunk, wygląd kozacki i myślę że wartości nie straci. Grywalność, rzecz trudna do zdefiniowania, nie lubię platformówek i rogalików ale Dead Cell, o jakie to dobre. 

7 hours ago, spacemarine said:

Czekam jak podmienią Kratosa na jakąś babę.

007 już podmienili, gry będą następne. Grałem w F1 Manager, połowa kierowców kobiety, WTF?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, spacemarine said:

Jak odpalisz Cyberpunka jak go opóźnili przecież.

Jest wersja Cyberpunkowa One Xa, sam Cyberpunk 2077 10.12 ma niby wyjść.  

 

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/konsola-microsoft-xbox-one-x-1tb-edycja-limitowana-cyberpunk-2077?gclid=Cj0KCQiAnb79BRDgARIsAOVbhRpWobpLLsLhWBiR3eVoYyzxQXEoWeWVkffPBrexmEUikYH9lGy2mXgaAiRyEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry ze stajni From Software są klimatyczne tzw. "dark fantasy" czy to seria Demon Souls czy Dark Souls. W te pierwsze nie grałem, tak samo ekslusive na PS4 Bloodborne. Generalnie, aby grać z dobrą grafiką trzeba kupować dosyć drogi sprzęt komputerowy, natomiast w przypadku konsoli ma się uniwersalny kombajn na lata. Sam w latach "młodości" posiadałem PSX'a oraz PS2, teraz co najwyżej okazyjnie wpadam na różne domówki pograć ze znajomymi pod multi na PS4 (brakuje fajnych tytułów). To już w zasadzie nie ten klimat i czasy co pierwsze Playstation. Jakoś wygodniej mi grać na laptoku a nie jestem wybredny. Taki Wiedźmin 3 mi nie pójdzie. O dziwo Dark Souls 3 uciągnęło i przyznam szczerze, że bardzo lubię te klimaty, bo dla mnie liczy się dobry gameplay, a grafika jest drugorzędna. Jeśli gra ma dobrą grafikę, ale jest ogólnie słaba, to dupa anyway. Ostatnio, w ogóle jest jakaś szalona moda na remaki legendarnych tytułów z PSX'a, a to Crash Bandicoot, potem Medievil, Spyro czy FFVII, 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.