Skocz do zawartości

"Desk PC" komputer ukryty w meblu


horseman

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Od jakiegoś czasu przeglądam YT i coraz częściej myślę o zbudowaniu komputera schowanego w biurku. Na projekt daję sobie 6 miesięcy, mam czas na przemyślenia i kupno komponentów i tak wcześniej muszę położyć na ścianie kartongips bo jest krzywa jak 150. 

 

Idea jest prosta. Chowamy wszystkie komponenty wewnątrz biurka/blatu/ściany i cieszymy się schludnym wyglądem. Do pracy służy mi laptop. Komputer będzie pełnił przedwszystkim rolę IPTV i retro konsoli, jednak chcę zachować awaryjną możliwość korzystania z przeglądarki w wersji desktopowej. Myślę nad trzema dystrybucjami linuxa:

  • Lakka do starszych gierek
  • Kodi jako centrum multimedialne
  • Antix jako desktop

 

Prawdopodobnie skończy się na Antixie do którego doinstaluję sobie wymagane komponenty. 

 

Nie znam się kompletnie na hardwarze, dlatego wpadłem na pomysł by kupić laptopa z uszkodzoną matrycą i po wybebeszeniu wkomponować go w blat. Pytanie do obeznanych. Gdzie takich szukać? Budżet? Im taniej tym lepiej. To projekt czysto hobbistyczny, a ja nie lubię wywalać kasy bez potrzeby. 

 

Poniżej materiały, którymi się inspirowałem. Zapraszam do dyskusji. 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to miał być Kodi, przeglądarka, to jeśli szukasz pasującego linuxowego hardwaru to masz małe Raspberry PI.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi

https://retropie.org.uk/

(zamiast Lakki)

 

Jak wrzucisz w allegro lub googla "laptop uszkodzona matryca" to coś znajdziesz - byle komp działał.

Może mieć przecież uszkodzoną matrycę i jednostkę centralną, wtedy nie będzie go łatwo przystosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, horseman said:

Nie znam się kompletnie na hardwarze, dlatego wpadłem na pomysł by kupić laptopa z uszkodzoną matrycą i po wybebeszeniu wkomponować go w blat. Pytanie do obeznanych. Gdzie takich szukać? Budżet? Im taniej tym lepiej.

 

MOżesz szukać na różnych olx-ach. https://www.olx.pl/elektronika/komputery/laptopy/q-uszkodzona-matryca/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lync napisał:

Gdyby to miał być Kodi, przeglądarka, to jeśli szukasz pasującego linuxowego hardwaru to masz małe Raspberry PI.

Rozważałem Malinkę, nawet tą najnowszą, zabudowaną w klawiaturze. Chcę trochę więcej ;) 

 

Allegro i OLX monitoruję i co jakiś czas coś zalicytuję. 

Edytowane przez horseman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa ale może coś bardziej oryginalnego?

600px-Mac_Mini_(2018).jpg

To można umieścić np w doniczce i z tyłu wywiercić dziury na kable. Wyżej czymś przykryć i posadzić kwiat np tulipan.

To by było niesamowite... dosłownie kable podpięte pod tulipan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Analconda napisał:

Fajna sprawa ale może coś bardziej oryginalnego?

To można umieścić np w doniczce i z tyłu wywiercić dziury na kable. Wyżej czymś przykryć i posadzić kwiat np tulipan.

To by było niesamowite... dosłownie kable podpięte pod tulipan...

 @Analconda Koń już zwalony? 

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Analconda napisał:

To można umieścić np w doniczce i z tyłu wywiercić dziury na kable. Wyżej czymś przykryć i posadzić kwiat np tulipan.

To by było niesamowite... dosłownie kable podpięte pod tulipan...

Dobre :)

Ale Mac 2018 ma 20cm to musiałbyś mieć jakąś szeroką donicę. Jak chcesz tulipana to musisz dać oryginalną malinkę bo ma odpowiedni rozmiar :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie do telewizora kupiłem takie cudo.

Intel Compute Stick ale na procesorze Core M bo te wszystkie Atom'y można sobie w d**e wsadzić. ?

Mina każdego kto do mnie przychodzi kiedy wysuwam spod telewizora klawiaturę jest bezcenna. ?

Ale jak już chcesz jakiegoś uszkodzonego laptopa to szukaj z procesorem Core i5M minimum 2 gen żebyś potem nie bluzgał że ci wszystko muli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.