Skocz do zawartości

Co dalej - młody potrzebuje drogowskazu


borsuk96

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

Najpierw coś o mnie. Wiek 23 lata, singiel, mieszkam z rodzicami na wsi // wzrost 190+ (arch to info  dla Ciebie :D )

Wykształcenie: inżynier mechanika i budowa maszyn, magisterka w trakcie robienia.

Praca: Dobre stanowisko w dobrej firmie w rodzinnej okolicy (zero znajomości, ciężko zapierdalałem aby tam pracować)

Zarobki: 5-6k netto, do tego udzielam korepetycji z matematyki co daje mi dodatkowe 1000zł miesięcznie. Pracuję sporo, myślę, że ponad 200 godzin miesięcznie. 

Koszty: Rodzice nie chcą ode mnie grosza na utrzymanie, moje koszty to utrzymanie auta, czesne za szkołę i karnet na siłownię  

Aktualnie: na koncie około 20tyś oszczędności + samochód warty około 15tyś

 

 

I teraz pytanie co zrobić robić dalej?

 

Chciałbym się wyprowadzić od rodziców, ale wizja mieszkania samemu jakoś mi nie pasuje (mój typ osobowości to ekstrawertyk - lider/inspirator). Życie na wsi jest spoko, ale męczy mnie na dłuższą metę, alienacja od ludzi w moim wieku, nie chce niczego wynajmować i nabijać komuś kieszeni. Myślę, że do końca 2021 odłożyłbym na wkład na fajne mieszkanko w mieście wojewódzkim, pracowałbym w tej samej firmie, tylko dalej dojeżdżał. Brak stałej partnerki, więc czułbym się samotny w wielkim mieście, ale kobiet kręci się wokół nie sporo, na brak seksu też nie narzekam, ale aby coś potentegować muszę dojeżdżać. Skupiam się na sobie, a nie na kobietach, ale pierwotne instynkty czasem się odzywają. 

 

Moją pasją są motocykle, mam prawo jazdy, ale swojej maszyny jeszcze nie miałem, chciałbym ją kupić, trochę podróżować, zobaczyć świat, spróbować kobiet z innych krajów. To 20tyś co odłożyłem docelowo miało być na strój i motocykl, ale postanowiłem się wstrzymać.  

 

Dodatkowo, chciałbym mieć kiedyś własną firmę, ale brakuje mi póki co doświadczenia. Pracuję, uczę się, wyrabiam sobie siatkę znajomości i koneksji, aby kiedyś w przyszłości stworzyć dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. 

 

Mam mętlik w głowie, chciałbym wszystko na raz, ale wiem że to niemożliwe. Nie potrafię sobie samemu tego ułożyć w kolejności, ustalić priorytetów. 

Doradzicie młodziakowi? :) 

 

Edytowane przez borsuk96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha !

 

Wygląda to nieźle, naprawdę nieźle. Czytając Twój wpis odnoszę wrażenie, że nieważne co się stanie, mądrze pokierujesz swoim losem i tego Ci życzę. 

Gdybym miał coś doradzić - carpe diem, używaj życia, doświadczaj póki masz możliwość. Nie odkładaj marzeń na później, bo tego później może nie być. Sam jestem niewiele starszy od Ciebie i niedawno zdiagnozowano u mnie śmiertelną chorobę - jedyne, czego w życiu zacząłem żałować to rzeczy, których nie zrobiłem ;). Kupuj ten motocykl i realizuj swoje pasje, bo nigdy nie wiadomo co życie przyniesie i ile nam go zostało. Miej jakieś oszczędności, ale nie na czarną godzinę (bo ona wtedy przyjdzie), tylko na lepsze czasy ;).

Rozkręcanie biznesu to ryzyko i stres, które mogą się opłacić. Jeśli czujesz, że chciałbyś spróbować, to kombinuj.

Bądź dobry dla innych i życzliwym ludziom okazuj serce, nieś światło innym. Bądź wesoły i radosny, bo to nasz naturalny stan. To najważniejsze.

Bądź ciekawy świata, czytaj książki, rozwijaj się, podróżuj - nie ograniczaj się.

Pozdrawiam i powodzenia ;).

Edytowane przez Xin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dałbym ci radę ale nie jestem tobą i nie wiem co ci trzeba. To jest tak, że dałbym ci rade ale taką ,która byłaby dobra dla mnie. Z perspektywy moich lat już niemałych mogę ci powiedzieć, żebyś ufał wewnętrznemu głosowi, jeśli masz ochotę zapisać się na kurs gry na gitarze to to zrób i nawet nie pytaj nikogo co o tym myśli. Bo ten człowiek da ci radę bazującą na swoich doświadczeniach i traumach, będzie to zniekształcone.

Rozwijaj się ,czytaj, unikaj tv, czytania śmieciowych portali jak wp, wykop itp, skup się na ciele, wsłuchaj się co potrzebujesz. Jeśli masz złe przeczucia wobec czegoś lub kogoś ufaj temu przeczuciu.
To tak na szybko najważniejsze rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.