Skocz do zawartości

Europa - brak dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, tylkochwila133 napisał:

A co jeśli starsze pokolenie zagłosuje za przyjmowaniem imigrantó, a jedynym powodem będzie ich wygoda, a nie cheć poznawania ich kultury ??

Ale to jest dalej scenariusz wyciągnięty z worka z napisem ,,kolaps systemu emerytalnego" - gdyby stałość emerytury nie była zależna od tego, że pokolenie wieku produkcyjnego zapierdala i płaci składki, to emeryci w dupie mieliby imigrantów.

2 minuty temu, BumTrarara napisał:

Za to w Afryce do 2050 ma przybyć 1 mld nowych ludzi. Ciekawe co oni zrobią? Może pomaszerują na północ w ramach XXI wiecznej wędrówki ludów?

Islam, do 2050, pod względem ilości wyznawców ma też przeskoczyć Chrześcijaństwo.

 

Więc sorry. Twoja wizja jest nie do utrzymania... no chyba, że granice obstawisz wojskiem/automatyczną bronią strzelającą do przekraczających nielegalnie.

Mój poprzedni wywód oczywiście był pewną formą sience fiction, bo dotyczył rzeczywistości gdzie nie ma systemu emerytalnego we współczesnej formie.  A bez tego, ciężko mi teraz wyobrazić sobie argument, który mógłby posłużyć za promowaniem polityki imigracyjnej w krajach europejskich od dobrych kilkudziesięciu lat.

 

W takim wariancie, przy założeniu spadku demografii w Europie z jednoczesnym przeludnieniem w Azji i Afryce, najszybciej obstawiałbym politykę izolacyjną Europy. Spadek liczby ludności naturalnie wpłynąłby na zmniejszenie lokalnych rynków zbytu, dlatego dodatkowych szukano by właśnie na sąsiednich kontynentach i tak prowadzono politykę, aby Ci konsumowali u siebie, a nie w Europie. Za tym pewnie też poszłoby przenoszenie produkcji do krajów biedniejszych i ostatecznie Europa przeobraziłaby się w architektoniczny skansen i rezerwat przyrody z niezbyt licznym, ale za to zamożnym społeczeństwem, otoczone kordonem wojska na granicy.

16 minut temu, MrSadGuy napisał:

Przestrzeń nie lubi próżni więc podejrzewam, że biedniejsze narody starałyby się wypełnić tę pustkę.

Kierunki imigracji obecnie nie są uzależnione od zamożności danego Państwa, tylko od jego polityki socjalnej. Tu wyjątkiem jest USA, ale oni akurat silnie rozpropagowali swój ,,american dream" robiąc to zresztą po mistrzowsku - zamiast oferować mieszkania socjalne, zaoferowali marzenia i po taniości sprawili, że cały glob walił do nich drzwiami i oknami. Tylko, że oni w tej kontrolowanej imigracji mieli interes. Obecnie Ameryka nie jest już w stanie dalej pudrować tego mitu, aby ten dalej wyglądał tak samo atrakcyjnie jak jeszcze 60 lat temu, dlatego min. w Polsce odpuszczono już wizy, bo od nas imigracja jest już taka, że nie ma co kontrolować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, MrSadGuy said:

Bo generalnie jeśli chodzi o turków to przyjeżdżają tutaj przegrywy, którzy w swoim kraju nie mogą znaleźć żony. W Turcji trzeba mieć kasę, laski nie są łatwe, trzeba je długo bajerować i trzeba też ojca przekonać. Dla turków polska to jest easy mode bo polki są zakompleksione i zawsze jakaś szara myszka się znajdzie :)

Obracałem się w środowisku międzynarodowym w Polsce, i ludzie z bliskiego wschodu nie są tak zachwyceni Polkami jak rdzenni Polacy, większosc z nich jest przystojna, dobrze zbudowana, zna angielski, a nie jest zainteresowana związkami z Polkami, raczej odwrotnie, to polki robią do nich zaloty, oni to wykorzystują. Mogę zapewnić że arabowie nie będą nam zabierać Polek. Bardziej zainteresowani są ciemnoskórzy muzułmanie, afrykanie, oraz ludzie z indii. Natomiast muzułmanie sprowadzają tu kobiety z bliskiego wschodzu, i mają z nimi dużo dzieci. Nie wydaje mi się ż dla muzułmanie mają problemy z brakiem kobiet, bardziej chodzi o to że tam jest gorszy klimat, większa bieda. A tutaj zieleń i bogactwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tylkochwila133 napisał:

i ludzie z bliskiego wschodu nie są tak zachwyceni Polkami jak rdzenni Polacy

Wiesz co wydaje mi się, że Polacy też już nie są zachwyceni polkami, mit pięknej polki już chyba dawno upadł, tak samo matki polki. Teraz przeciętna polka nie różni się od amerykanki i Brytyjki, a polki po 30 robią się szerokie niczym beczki jeśli nie ćwiczą :)

Edytowane przez MrSadGuy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, trop said:

Tego nie był bym tak pewien gdyby zostały wpuszczone hordy muzułmanów do naszego kraju.

Właśnie w swojej masie muzułmanie musza przestrzegać zasad religijnych, ponieważ inaczej społeczność muzułmańska ich wypunktuje, ale mimo tego wiem na 100% że muzułmanie nie będą Polakom zabierać Polek, to Polki się im pchają, oni tylko korzystają, oni nie mogą się tak żenic, rozwodzić, i zdradzać, dlatego do wyboru kobiety na żone podchodzą bardziej poważniej niż Polacy, tym bardziej że mają szeroki wybór, bo tam jest duża selekcja naturalna, i z postury fizycznej wyglądają poważnie. Oni nie są w stanie stworzyć związku z Polka tak by ona im urodziła dużo dzieci i je wychowała, poniewaz w Europie może się rozwieść. Dlatego sprowadzą tu muzułmanki które żyją według ich zasad. Dla muzułmanów wygląd nie jest tak ważny, tam jest duża śmiertelność, wojny i oni nie traktują Polek jak księżniczek, sam pytałem tego araba  o ocene danej kobiety na ulicy, dla mnie laska była 10/10 dla niego 3/10. On skreślał kobiete za to że miała zbyt krótką spódniczke, nie była skromna itp.

 

Ale co innego przybysze z Afryki i Indii, o nich nie mam zdania.

Edytowane przez tylkochwila133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, trop napisał:

Tego nie był bym tak pewien gdyby zostały wpuszczone hordy muzułmanów do naszego kraju.

Wiesz co szczerze tu zgadzam się z @tylkochwila133 Muzułmanin nie będzie chciał się ożenić z polką, przelecieć czemu nie, ale ożenić wątpię. Nie ma się co martwić, że "zabiorą nam nasze baby" bo one od jakiegoś czasu nie są już nasze. Niech robią co chcą.

 

Polki po jakimś czasie będą im odpierdalać podobne rzeczy co nam polakom, oni o tym wiedzą :P

 

My się może jeszcze łudzimy, że polki są materiałem na żonę a też może powinniśmy szukać w innym kraju stałych partnerek

Edytowane przez MrSadGuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, MrSadGuy said:

Wiesz co szczerze tu zgadzam się z @tylkochwila133 Muzułmanin nie będzie chciał się ożenić z polką, przelecieć czemu nie, ale ożenić wątpię. Nie ma się co martwić, że "zabiorą nam nasze baby" bo one od jakiegoś czasu nie są już nasze. Niech robią co chcą.

 

Polki po jakimś czasie będą im odpierdalać podobne rzeczy co nam polakom, oni o tym wiedzą :P

 

My się może jeszcze łudzimy, że polki są materiałem na żonę a też może powinniśmy szukać w innym kraju stałych partnerek

 

Oni potrzebują ziemi i przestrzeni, dlatego chcą żyć w swoich społecznościach, i żyć według swojego prawa, im nie są potrzebne europejskie kobiety do małżeństw a wyłącznie do zabawy. Oni chcą żyć w Europie, ale według swoich praw.

Edytowane przez tylkochwila133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Ale co innego przybysze z Afryki i Indii, o nich nie mam zdania.

Hindusi myślę, że będą brali bo tam przez prawo posagu zabijano dziewczynki i teraz jest dużo desperatów, którzy szukają byle jakiej "cipki", ale wydaje mi się, że większość hindusów jest nieatrakcyjnych dla polek bo oni są niscy, grubi i to generalnie wieśniacy. Zdarzają się przystojni hindusi, czasami widzę dumną polkę z hindusem, ale jest naprawdę przystojny. W klubach mają kiepskie powodzenie.

 

Edytowane przez MrSadGuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, MrSadGuy said:

Hindusi myślę, że będą brali bo tam przez prawo posagu zabijano dziewczynki i teraz jest dużo desperatów, którzy szukają byle jakiej "cipki", ale wydaje mi się, że większość hindusów jest nieatrakcyjnych dla polek bo oni są niscy, grupi i to generalnie wieśniacy. Zdarzają się przystojni hindusi, czasami widzę dumną polkę z hindusem, ale jest naprawdę przystojny. W klubach mają kiepskie powodzenie.

 

Też mi sie tak wydaje, ogólnie Indie Chiny transferują dużą ilość meżczyzn do Europy, bo u siebie mają ich nadmiar, i może dojść do wojny miedzy Indiami i Chinami, by zniwelowac te różnice. Z wypowiedzi Chińczyków i Indusów wiem że podobają im się Polki, jednak nie sądzę że Polki będą nimi zainteresowane. 

Edytowane przez tylkochwila133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tylkochwila133 napisał:

 

Oni potrzebują ziemi i przestrzeni, dlatego chcą żyć w swoich społecznościach, i żyć według swojego prawa, im nie są potrzebne europejskie kobiety do małżeństw a wyłącznie do zabawy. Oni chcą żyć w Europie, ale według swoich praw.

I w sumie szanuje, ja bym na ich miejscu robił to samo. Z resztą myślę, że w wojnie cywilizacyjnej przekonwertowałbym się na islam jeśli by była taka opcja :) Jestem ateistą, ale wolę patriarchat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, MrSadGuy said:

I w sumie szanuje, ja bym na ich miejscu robił to samo. Z resztą myślę, że w wojnie cywilizacyjnej przekonwertowałbym się na islam jeśli by była taka opcja :) Jestem ateistą, ale wolę patriarchat. 

Myśle że główną przyczyną emigracji z Afryki jest klimat i brak jedzenia. Natomiast z bliskiego wschodu Arabowie emigrują dla klimatu, i bardziej rozwiniętej gospodarki. Wątpie że główną przyczyną są kobiety. Raczej o tym nie myślą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle zawsze mnie rozpierdzielają te historie małżeństw arabów z polkami. Na początku jest bajecznie, ale później kobieta chce ustawiać faceta po kątach jak typowego polaka, arab nie pozwala sobie wejść na głowę, czasami nawet przywali, polka jest w szoku bo myślała, że każdy jest zniewieściały jak typowy europejczyk. Próbuje zabrać dzieci a tu szok, arab mówi nie bo u nich dzieci należą do facetów a nie do kobiet XD I polka bohatersko ucieka, kradnąc dzieci.

Edytowane przez MrSadGuy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, MrSadGuy said:

W ogóle zawsze mnie rozpierdzielają te historie małżeństw arabów z polkami. Na początku jest bajecznie, ale później kobieta chce rozstawiać faceta po kątach jak typowego polaka, arab nie pozwala sobie wejść na głowę, czasami nawet przywali, polka jest w szoku bo myślała, że każdy jest zniewieściały jak typowy europejczyk. Próbuje zabrać dzieci a tu szok, arab mówi nie bo u nich dzieci należą do facetów a nie do kobiet XD I polka bohatersko ucieka, kradnąc dzieci.

 

 Z drugiej strony nie chciałbym zamknięcia się krajów na narodowe tak jak przed II wojną światową. Powinno to wyglądać tak że imigranci do danego kraju powinni być przyjmowani według parytetów, 50% kobiet, 50 % mężczyzn, i w pierwszym pokoleniu żadnych przywilejów a wyłacznie praca. Jakaś lekka imigracja nie powinna zaszkodzić, ale nie tak jak na zachodzie Europy. I na całym świecie powinna być przymusowa nauka angielskiego dla wszyskich, tak by w przyszłości więcej ludzi mogło robić biznesy ponad narodowe, to by zabezpieczało przyszłość narodó, ponieważ handel i wymiana usług prowadzi do wzrostów gospodarczych i eliminacji biedy. Każdy kraj jako drugi język urzędowy powinien  wprowadzić angielski. I powodem przyjmowania imigrantów nie powinna być niska dzietność krajów docelowych, oraz brak rąk do Pracy, bo to jest oszustwo, niska dzietność to problemy wewnętrzne danego pańśtwa.

Edytowane przez tylkochwila133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MrSadGuy napisał:

Hindusi myślę, że będą brali bo tam przez prawo posagu zabijano dziewczynki i teraz jest dużo desperatów,

W Chinach to samo, chociaż powodem była polityka 1 dziecka.

Czyli te 2 państwa mają kilkadziesiąt milionów nadpodaży mężczyzn.

 

20 minut temu, tylkochwila133 napisał:

może dojść do wojny miedzy Indiami i Chinami,

Raczej nie bo Indie są mocno skonfliktowane z Pakistanem o Kaszmir.

 

21 minut temu, tylkochwila133 napisał:

Z wypowiedzi Chińczyków i Indusów wiem że podobają im się Polki, jednak nie sądzę że Polki będą nimi zainteresowane. 

Znając nasze panie to tylko kwestia grubości portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość imigracji/emigracji zostawia zawsze furtke bezpieczeńśtwa dla obywateli, myśle że nikt z nas nie byłby zadowolony gdyby mieszkał w jakimś biednym kraju afrykańskim, i nie mógł by go opuścić. Kraje powinny sobie pomgać w celu niwelacji biedy, i wzajemnego rozwoju gospodarczeg. To co robią Chińczycy w Afryce jest niesamowite, rozbudowują infrastrukture, przez co poziom życia obywateli w Afryce się porawia. Nie popieram masowej imigracji, ale nie chciałbym bym żeby USA otoczyło sie murem, kwitło w bogactwa, a Afryka jeszcze bardziej przymierała głodem. Przedsiebiorcy z Europy powinni stawiać wiatraki w panele fotowoltaiczne w Afryce.

Modeled-map-of-the-yearly-averaged-world-wind-speed-m-s-at-100-m-above-sea-level.png

Afryka ma potencjał nawet na wiatr, tutaj mapa prędkości wiatru na świecie.

Edytowane przez tylkochwila133
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, trop napisał:

Dokładnie. U siebie mają wierne i lojalne żony. A czemu wierne i lojalne? Dobrze wiadomo ?

Mnie to zawsze trochę szokowało. W niektórych krajach za zdradę kamieniowano kobiety a one i tak zdradzają xD Nic dziwnego, że u nas jest taki rozpierdol skoro zdrada nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji. W ogóle Milenialsi to pierwsze pokolenie w którym kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni :D A wiadomo, że przeciętny facet ma dużo większy popęd seksualny niż kobieta i dochowanie wierności jest bardziej wymagające.

Edytowane przez MrSadGuy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma klasy średniej, to kto ma robić dzieci? Robole (ludzie bez żadnego prawdziwego fachu) nie są już na taką skalę potrzebni. Auta, które same jeżdżą, wózki widłowe też mogą same palety zdejmować itd. Może jeszcze to jest drogie, ale każdego roku tanieje (spójrzcie boston dynamic jakie postępy. Od robota za kilka baniek to teraz za 50k zielonych każdy może kupić). A jak tworzyć miejsca pracy, jak wszystko jest outsorucowane to krajów azjatyckich? Na cholerę robić dzieci, jak ledwie na kredyty starcza.

Jeżeli nie zmieni się systemu, to dalej ludzie będą tylko pracować na kolejne dobra materialne. A jeżeli mniej pracują, to mniejsze PKB wypracowują, czyli mniej kasy dla urzędasów, korporacji... Więc nikt takiego stylu życia nie będzie promował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Gromisek said:

Nie ma klasy średniej, to kto ma robić dzieci? Robole (ludzie bez żadnego prawdziwego fachu) nie są już na taką skalę potrzebni. Auta, które same jeżdżą, wózki widłowe też mogą same palety zdejmować itd. Może jeszcze to jest drogie, ale każdego roku tanieje (spójrzcie boston dynamic jakie postępy. Od robota za kilka baniek to teraz za 50k zielonych każdy może kupić). A jak tworzyć miejsca pracy, jak wszystko jest outsorucowane to krajów azjatyckich? Na cholerę robić dzieci, jak ledwie na kredyty starcza.

Jeżeli nie zmieni się systemu, to dalej ludzie będą tylko pracować na kolejne dobra materialne. A jeżeli mniej pracują, to mniejsze PKB wypracowują, czyli mniej kasy dla urzędasów, korporacji... Więc nikt takiego stylu życia nie będzie promował.

 

Rozwiazaniem jest automatyzacja biurokracji w Polsce, a najlepiej jej likwidacja, zlikwidowanie monopoli zawodowych, możliwość wprowadzenia studiów online, wykorzystywania najnowoczesniejszego oprogramowania, zerwanie z przywilejami socjalnymi. W Uk 80 % majątku jest w rękach osób powyżej 40 roku życia, poniżej 40 roku życia jest zaledwie 15%. Młodzi robią obecnie na zaspokajanie potrzeb i konsumpcje starszego pokolenia, a to oni musza płodzić dzieci.

Edytowane przez tylkochwila133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tylkochwila133 napisał:

To co robią Chińczycy w Afryce jest niesamowite, rozbudowują infrastrukture, przez co poziom życia obywateli w Afryce się porawia.

Śmiesznie będzie jak za 50 lat spora część Afryki z pomocą Chin dogoni naszą postsowiecką Europę.:D

I będziemy tam latać pracować u Chińczyka.

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tylkochwila133 Oczywiście, że masz 100% racji, ale ludzie zapominają, że nasi władcy nie rządzą by żyło się nam lepiej, a jest to władza dla władzy. Przekupywanie ludzi ich kasą i robienie między sobą interesów. Nawet nie żrą się szczególnie mocno między sobą, no bo skoro PO tacy zdrajcy czemu nie posłali ich do więzień itd. Byle względny spokój był i do kolejnych wyborów. Nachapią się na kilka pokoleń do przodu i starczy. Miałem bekę z hot 16 challenge. Fajna inicjatywa, ale nasi władcy od tak 400mln dla grajków dali, bo tak (łapówa i tyle). A oni kilka mies 2mln zł... Na TVP 10mld poszło, jak nie więcej przez ostatnie 3-4 lata, ale to już polityka. Liczy się tylko władza i kasa, a nie dobro społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gromisek napisał:

Oczywiście, że masz 100% racji, ale ludzie zapominają, że nasi władcy nie rządzą by żyło się nam lepiej, a jest to władza dla władzy.

I tak i nie, program 500+ od pis był przecież po to by ludzi przekonać do rozmnażania. Oczywiście program zawiódł teraz powołali jakąś komisję która ma ustalić dlaczego ALE to jest oczywiste. Problem dzietności to problem kulturowy a nie ekonomiczny. Rząd może dawać nawet i 5000+ a nie przekonają pary które nie chcą mieć dzieci. Przeciętny polak z dużego miasta wcale nie jest aż tak biedny jak się powszechnie uważa.

Edytowane przez MrSadGuy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiny nic nie zawojują, bo to też jest kraj wysokorozwinięty.

N o i zaorali się programem 1 dziecka + dostępem do aborcji + kulturą w której to syn utrzymuje rodziców. Przez lata, masowo abortowano dziewczynki... i nawet dzisiaj, już bez polityki 1 dziecka, mają wskaźnik urodzeń chłopiec:dziewczynka - 114:100.

W Chinach brakuje młodych kobiet, a przeciętny 20-30 letni chińczyk to o dziewczynie może sobie pomarzyć, bo w tej grupie wiekowej to nierównowaga płci jest największa.

 

edit:

Skleroza. Dzietność w chinach, według wujka guugla za 2018, jest 1.66. Mniej niż w USA ;)

Więc o ile partia nie zmusi ludzi do rozmnażania to Chiny czeka taki sam los jak nas.

Edytowane przez BumTrarara
skleroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.