Skocz do zawartości

Europa - brak dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

30 minutes ago, MrSadGuy said:

I tak i nie, program 500+ od pis był przecież po to by ludzi przekonać do rozmnażania. Oczywiście program zawiódł teraz powołali jakąś komisję która ma ustalić dlaczego ALE to jest oczywiste. Problem dzietności to problem kulturowy a nie ekonomiczny. Rząd może dawać nawet i 5000+ a nie przekonają pary które nie chcą mieć dzieci. Przeciętny polak z dużego miasta wcale nie jest aż tak biedny jak się powszechnie uważa.

Nie zgadzam się, rząd nie może dać pieniędzy bo inflacja wzrosnie, ludzie nie chcą być niewolnikami, wyczuwają to podświadomie, dlatego młodzi nie mają dzieci, w  Uk 80 % majątku jest w rękach osób powyżej 40 roku życia, poniżej 40 roku życia jest zaledwie 15%. Dasz 500+ to czynsze mieszkań wzrosną, i zrożeje chleb. Bo majątek i przywileje należą dalej do tej samej. Dlatego wojna biologiczna może być całkiem prawdopodbna. A co gdyby teraz przyszła hiszpanka do Europy, która zabijała ludzi młodych w przedziale 20-40 lat ? Gdyby coś się takiego wydarzyła, to europa by upadła w ciągu dekady.

4 minutes ago, BumTrarara said:

Chiny nic nie zawojują, bo to też jest kraj wysokorozwinięty.

N o i zaorali się programem 1 dziecka + dostępem do aborcji + kulturą w której to syn utrzymuje rodziców. Przez lata, masowo abortowano dziewczynki... i nawet dzisiaj, już bez polityki 1 dziecka, mają wskaźnik urodzeń chłopiec:dziewczynka - 114:100.

W Chinach brakuje młodych kobiet, a przeciętny 20-30 letni chińczyk to o dziewczynie może sobie pomarzyć, bo w tej grupie wiekowej to nierównowaga płci jest największa.

 

edit:

Skleroza. Dzietność w chinach, według wujka guugla za 2018, jest 1.66. Mniej niż w USA ;)

Więc o ile partia nie zmusi ludzi do rozmnażania to Chiny czeka taki sam los jak nas.

 

Myśle że stąd w Chinach taki rozwój, ponieważ młodzi ludzie musza się bardziej angażować, otwierać biznesy, zarabiać dużo, jednak po jakimś czasie dopada ich depresja, samobójstwa, i Chiny w ten sposób przekreśliły swoją szanse na bycie potęgą, tak samo jak Europa ze społeczeństwem starców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to tematu chińczyków jeżeli ktoś byłby ciekaw, to polecam poczytać poniższe spostrzeżenia:

http://nomoremaps.com/3872/ekonomista-ci-tego-nie-powie-jak-chinczyk-zony-szukal-i-narod-wzbogacil/

Cytat

Nie masz łóżka, nie idę z tobą do łóżka

Dla większości chińskich kawalerów posiadanie własnego mieszkania jest równoznaczne z tym, że uda im się zaprosić dziewczynę na drugą randkę. Większość Chinek nie zawraca sobie nawet głowy związkiem, który z góry skazany jest na porażkę.

One bowiem też znajdują się pod silną presją rodziców. Dziewczyny muszą szybko i skutecznie znaleźć odpowiedniego partnera. Zegar tyka, a jeżeli zbliżą się do 25 lat ich szanse na znalezienie męża drastycznie maleją, bo to próg staropanieństwa.

Co to wszystko znaczy dla gospodarki? Oznacza zdesperowanych młodych ludzi, którzy gotowi są pracować ponad siły, żeby móc kupić upragnione mieszkanie. Oznacza to niesamowitą konkurencję i wyścig szczurów, w którym nagrodą jest ręka upragnionej dziewczyny. Presję potęgują jeszcze dwa czynniki:

- Deficyt kobiet w Chinach

- Wysokie ceny nieruchomości

+ dodać do tego coraz popularniejszy zachodni styl życia:

http://nomoremaps.com/3958/maja-wladze-pieniadze-i-feministkom-smieja-sie-w-twarz-to-jest-szanghaj-bejbe/

Chłop z polem w spadku po dziadkach może po prostu - obecnie nie wystarczać.

 

U nas właściwie podobna sytuacja. Porządne chłopy z hektarami ziem rolnych. Niestety, położone daleko od miasta.

To nie to. Ma być mieszkanie w centrum. Prestiżowo aby było. To tak ze 300-400tyś. za lokum.

Co? Wspólny kredyt? Chyba zwariowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Chinkach to czytałem wiele niepochlebnych opinii, że materialistki, że od chińczyków dosłownie wyłudzają pieniądze na przykład przychodzą na randkę z koleżankami a u nich jest taki zwyczaj, że facet musi płacić xD Z resztą u nich jest taki niedobór kobiet, że właśnie podejrzewałem, że jest dużo dużo gorzej niż u nas. Przejebane czasy w sumie do życia. Głupi chiński rząd xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, MrSadGuy said:

O Chinkach to czytałem wiele niepochlebnych opinii, że materialistki, że od chińczyków dosłownie wyłudzają pieniądze na przykład przychodzą na randkę z koleżankami a u nich jest taki zwyczaj, że facet musi płacić xD Z resztą u nich jest taki niedobór kobiet, że właśnie podejrzewałem, że jest dużo dużo gorzej niż u nas. Przejebane czasy w sumie do życia. Głupi chiński rząd xD

 

Dlatego ktoś przewidział wojny biologiczne, może natura, by nie doprowadzić do wojny atomowej. Nagle okaże się że wirus będzie zabijał starszych albo wyłącznie mężczyzn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego całego feminizm to jedna koreanka na kotube & aura powiedziała jedną fajną rzecz że feminizm jest po to aby wam mężczyznom było gorzej. Bardzo trafna ocena realnego otaczającego nas świata a mało jaka Polska princeska by takie coś powiedziała ;) tego polecam wam kobiety dalekiego Wschodu (najlepiej z krajów rozwiniętych) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwój cywilizacyjny, który trwa całe stulecia, daje w końcu poczucie bezpieczeństwa i zaspokaja podstawowe potrzeby w zasadzie z automatu. Człowiek nie jest już zajęty walką o przeżycie, chce korzystać z dobrodziejstw cywilizacji. Dążymy do maksymalizacji przyjemności z życia przy minimalizacji kosztów i trudu.

 

Ludzie zaczynają cenić wygodę i dobrobyt. Siłą rzeczy stają się egoistami skupiającymi się na sobie i własnym zadowoleniu z życia. To powoduje, że na dzieci nie ma miejsca bo dzieci to rezygnacja z siebie na rzecz dzieci. Rezygnacja na 20 albo więcej lat.

 

Jak to teraz pogodzić z chęcią wygodnego i przyjemnego życia? Chcemy jechać na wakacje, wyjść na miasto, żyć na pewnym poziomie, pospać do południa, mieć dobry seks, rozwijać się zawodowo, uprawiać sport albo obejrzeć TV na spokojnie,  posiadać hobby i oddać się swojej pasji a przede wszystkim chcemy mieć jak najmniej problemow. Weź miej to teraz wszystko przy przy 4 dzieci... .

 

Im bogatsze społeczeństwo tym będzie mniej dzieci. Komfort życia cenniejszy. 

 

Arabowie czy innej nacje które tu przybędą, jeśli będą się rozwijać cywilizacyjnie, to prędzej czy później wpadną w tą samą pułapkę. Przecież arab też lubi to co wymieniłem wyżej a jak jeszcze nie lubi to polubi bo do dobrego szybko idzie się przyzwyczaić. 

 

 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, RealLife said:

Rozwój cywilizacyjny, który trwa całe stulecia, daje w końcu poczucie bezpieczeństwa i zaspokaja podstawowe potrzeby w zasadzie z automatu. Człowiek nie jest już zajęty walką o przeżycie, chce korzystać z dobrodziejstw cywilizacji. Dążymy do maksymalizacji przyjemności z życia przy minimalizacji kosztów i trudu.

 

Ludzie zaczynają cenić wygodę i dobrobyt. Siłą rzeczy stają się egoistami skupiającymi się na sobie i własnym zadowoleniu z życia. To powoduje, że na dzieci nie ma miejsca bo dzieci to rezygnacja z siebie na rzecz dzieci. Rezygnacja na 20 albo więcej lat.

 

Jak to teraz pogodzić z chęcią wygodnego i przyjemnego życia? Chcemy jechać na wakacje, wyjść na miasto, żyć na pewnym poziomie, pospać do południa, mieć dobry seks, rozwijać się zawodowo, uprawiać sport albo obejrzeć TV na spokojnie,  posiadać hobby i oddać się swojej pasji a przede wszystkim chcemy mieć jak najmniej problemow. Weź miej to teraz wszystko przy przy 4 dzieci... .

 

Im bogatsze społeczeństwo tym będzie mniej dzieci. Komfort życia cenniejszy. 

 

Arabowie czy innej nacje które tu przybędą, jeśli będą się rozwijać cywilizacyjnie, to prędzej czy później wpadną w tą samą pułapkę. Przecież arab też lubi to co wymieniłem wyżej a jak jeszcze nie lubi to polubi bo do dobrego szybko idzie się przyzwyczaić. 

 

 

 

Nie jest to prawdą, to głównie starsze pokolenie chce korzystać z tego typu rozrywek, a młodzi uciekli w świat wirtualny ponieważ realny jest zbyt trudny obecnie. W końcu silniki się zatrą, gdy będzie zbyt mało młodych ludzi. Arabowie są religijni w swojej masie, a to oznacza że mężczyzna nieżonaty i bezdzietny nie jest miło odbierany w hierarchi społecznej. Arabowie nie będą uznawać kariery kobiety po 40, bezdzietnej. Poprostu bezdzietnosć będzie piętnowana.

Quote

"Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!"

To jest fragment z Koranu, skoro oni uważają że mężczyzni stoją ponad kobietą, że to oni rządzą finansowo. To jak utrzyma się model europejski w tej religii ? Kobiety które będą stawiać kariere ponad dzieci i dom, będą wrogiem.

 

Myśle że islam też nie zezwala na bycie redpillem, że tam obowiązki mają obie strony.

Edytowane przez tylkochwila133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w Polsce nie rodzą się dzieci ? Bo na starego pryka idzie 7 tys. złotych emerytury a dzieci chodzą głodne https://www.o2.pl/informacje/jaroslaw-kaczynski-pokazal-swoja-emeryture-polacy-moga-mu-tylko-pozazdroscic-6527378325817984a

 

Dlatego właśnie będą wojny biologiczne, bo inaczej Europa zagłodzi własne dzieci w tym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Libertyn said:

Dlaczego mało dzieci? Bo ludzie są egoistyczni. Mgtow, pille i feminizm 3 fali. 

Jestem egoistą, bliski mi MGTOW (jako unikanie sformalizowanych związków). Jestem też ojcem.

Z przyczyn egoistycznych, chcę przekazać swoje wartości, mieć jakiś wpływ na przyszłość ludzkości, kogoś kto będzie mnie na starość odwiedzał, dzieci dają dużo radości, wybijają ze strefy komfortu, można przeżyć drugą młodość (sam kolejki z poddasza nie ściągnę, chyba żeby się z dzieckiem pobawić).

27 minutes ago, tylkochwila133 said:

Bo na starego pryka idzie 7 tys. złotych emerytury a dzieci chodzą głodne

Nic nie idzie, "strary pryk" całe życie był okradany składkami, teraz mu się ochłapy rzuca.

28 minutes ago, tylkochwila133 said:

Dlatego właśnie będą wojny biologiczne, bo inaczej Europa zagłodzi własne dzieci w tym systemie.

Przed głodem nie chroni ZUS, ale rolnik, często 50 letni który traktorem zaora a kombajnem zbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Orybazy said:

Jestem egoistą, bliski mi MGTOW (jako unikanie sformalizowanych związków). Jestem też ojcem.

Z przyczyn egoistycznych, chcę przekazać swoje wartości, mieć jakiś wpływ na przyszłość ludzkości, kogoś kto będzie mnie na starość odwiedzał, dzieci dają dużo radości, wybijają ze strefy komfortu, można przeżyć drugą młodość (sam kolejki z poddasza nie ściągnę, chyba żeby się z dzieckiem pobawić).

Nic nie idzie, "strary pryk" całe życie był okradany składkami, teraz mu się ochłapy rzuca.

Przed głodem nie chroni ZUS, ale rolnik, często 50 letni który traktorem zaora a kombajnem zbierze.

 

Nie rozumiesz że obecnie młody chłopak na produkcji, zakładzie dostaje 2500 zł, ich liczba maleje, starców rośnie, i nawet emeryt który będzie miał 880 zł będzie wielkim obciążeniem. Obawiam się że dojdzie do tragedii, tzn. głodu takiego jak na Ukrainie, gdzie starzy ludzie zostaną pozostawieni sobie, bo ludzie są egoistyczni, i nawet Policja i wojsko się zbuntuje i pójdzie za młodymi ludźmi.  Czyli teraz każdy kto ma 55+ będzie miał prze....., jeśli proces ten będzie postępował a sam się nie zabezpieczy. I wirus może być pokojowym rozwiązaniem, inaczej może dojść do wojny. Chyba że Europa odbiurokratyzuje gospodarke, i skończy z socjalem.

Edytowane przez tylkochwila133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Libertyn said:

Orybazy a niektórzy zamiast drugiej młodości, przedłużają pierwszą ile tylko się da. Potem mamy panie pod 30 i 40 latków szukających sobie 20 latki by mieć potomstwo. I kwik bo 20 latki nie chcą albo chcą i chcą wisieć na kasie

Problemem nie jest egoizm, tylko iluzja państwowego bezpieczeństwa poprzez emerytury. Kiedyś ludzie chcieli mieć dzieci bo potrzebne były ręce do pracy, ktoś do przekazania rodzinnego biznesu i jako zabezpieczenie na starość. To ostatnie jest zwłaszcza ważne, ktoś kto wie że dziecko nim się będzie opiekowało był dla niego dobry całe życie. Teraz nie ma to znaczenia, są emerytury, domy dla starców itd. 

Egoizm to dobra, racjonalna postawa. Należy się bać ideologów, ludzi robiących coś nie dla swojej korzyści a dla "większego dobra". Z egoizmu ktoś może kogoś obrabować (ale będzie bał się zemsty), dla wyższego dobra mordowano ludzi milionami bez żadnych konsekwencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Orybazy said:

Problemem nie jest egoizm, tylko iluzja państwowego bezpieczeństwa poprzez emerytury. Kiedyś ludzie chcieli mieć dzieci bo potrzebne były ręce do pracy, ktoś do przekazania rodzinnego biznesu i jako zabezpieczenie na starość. To ostatnie jest zwłaszcza ważne, ktoś kto wie że dziecko nim się będzie opiekowało był dla niego dobry całe życie. Teraz nie ma to znaczenia, są emerytury, domy dla starców itd. 

Egoizm to dobra, racjonalna postawa. Należy się bać ideologów, ludzi robiących coś nie dla swojej korzyści a dla "większego dobra". Z egoizmu ktoś może kogoś obrabować (ale będzie bał się zemsty), dla wyższego dobra mordowano ludzi milionami bez żadnych konsekwencji. 

 

Nie chodzi tylko o egoizm, bezpieczeństwo, ale ludzie nie chcą być niewolnikami, ja nie chciałbym bym obecnie dziecka, ponieważ żyło by ono w sytemie totalitarnym, a finansowo nie było by mnie stać mimo że doświadczenie i wykształcenie. A babcia która nie umie otworzyć pdf będzie przez 30 lat dostawać setki złotych emerytury miesięcznie. Ludzie nie chcą być niewolnikami, i wyczuwają to podświadomie, i nie ważny jest system, kapitalizm, socjalizm itp. w momencie gdy czują że coś jest nie tak nie chcą partycypowac w systemie, to samo było w PRL, celowo lenili się na produkcji. Obecnie wysoki odsetek samobójstw jest tego dowodem.

 

Edytowane przez tylkochwila133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, tylkochwila133 said:

Nie rozumiesz że obecnie młody chłopak na produkcji, zakładzie dostaje 2500 zł, ich liczba maleje, starców rośnie, i nawet emeryt który będzie miał 880 zł będzie wielkim obciążeniem. Obawiam się że dojdzie do tragedii, tzn. głodu takiego jak na Ukrainie, gdzie starzy ludzie zostaną pozostawieni sobie, bo ludzie są egoistyczni, i nawet Policja i wojsko się zbuntuje i pójdzie za młodymi ludźmi.  Czyli teraz każdy kto ma 55+ będzie miał prze....., jeśli proces ten będzie postępował a sam się nie zabezpieczy. I wirus może być pokojowym rozwiązaniem, inaczej może dojść do wojny. Chyba że Europa odbiurokratyzuje gospodarke, i skończy z socjalem.

Maleje, ale też ich praca jest mniej potrzebna. Pracuję w firmie produkcyjnej, stara linia A 7 operatorów, nowa linia B 3 i dwa roboty. Linia B ma większą wydajność. Traktory, kombajny z GPS, klimatyzacją, nawet 50 latek może wykonywać pracę, która kiedyś kilku młodych z końmi by wykonało. System emerytalny się załamie to jasne.

Starzy znów będą musieli liczyć na młodych, rodzice być dobrymi dla dzieci. Technika taka jak roboty domowe pomoże w opiece nad starymi.

Część starych będzie cierpieć, będzie to konsekwencja ich żyć. Mam dwóch starszych sąsiadów. Jednego lubię i chętnie bym mu pomógł (nie kosztem mojej rodziny oczywiście), odwiedzają go dwie żony, syn i sąsiedzi bo jest fajny gość. Drugiego nie lubię, jego syn się odciął bo jest kawał chama.

Jak sobie przez życie zapracujesz, tak będziesz miał na starość.

2 minutes ago, tylkochwila133 said:

Nie chodzi tylko o egoizm, bezpieczeństwo, ale ludzie nie chcą być niewolnikami, ja nie chciałbym bym obecnie dziecka, ponieważ żyło by ono w sytemie totalitarnym, a finansowo nie było by mnie stać mimo że doświadczenie i wykształcenie. A babcia która nie umie otworzyć pdf będzie przez 30 lat dostawać setki złotych emerytury miesięcznie. Ludzie nie chcą być niewolnikami, i wyczuwają to podświadomie, i nie ważny jest system, kapitalizm, socjalizm itp. w momencie gdy czują że coś jest nie tak nie chcą partycypowac w systemie, to samo było w PRL, celowo lenili się na produkcji. Obecnie wysoki odsetek samobójstw jest tego dowodem.

Też tak myślę, im zwierze inteligentniejsze tym niechętniej się rozmnaża. Gdybym pracował jako inżynier w USA w latach 50, miał kasę na dużą rodzinę, dom miałbym pewnie kilkoro dzieci, bo czemu nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Orybazy said:

Maleje, ale też ich praca jest mniej potrzebna. Pracuję w firmie produkcyjnej, stara linia A 7 operatorów, nowa linia B 3 i dwa roboty. Linia B ma większą wydajność. Traktory, kombajny z GPS, klimatyzacją, nawet 50 latek może wykonywać pracę, która kiedyś kilku młodych z końmi by wykonało. System emerytalny się załamie to jasne.

Starzy znów będą musieli liczyć na młodych, rodzice być dobrymi dla dzieci. Technika taka jak roboty domowe pomoże w opiece nad starymi.

Część starych będzie cierpieć, będzie to konsekwencja ich żyć. Mam dwóch starszych sąsiadów. Jednego lubię i chętnie bym mu pomógł (nie kosztem mojej rodziny oczywiście), odwiedzają go dwie żony, syn i sąsiedzi bo jest fajny gość. Drugiego nie lubię, jego syn się odciął bo jest kawał chama.

Jak sobie przez życie zapracujesz, tak będziesz miał na starość.

 

No tak automatyzacja i technologia właśnie powoduje że ten system jeszcze nie upadł. Tylko pomyś co dalej. Skoro młody człowiek bez mieszkania i zabezpieczenia finansowego, nie może zdobyć kapitału poprzez prace, to nie zrobi też dzieci. A starzy ludzie konsumują te dobra, ponieważ nagromadzili ogromne majątki. Młodzi ludzie natomiast muszą się bardziej natrudzić, edukowac itp. To powoduje olbrzymie nierówności, które skończą się głodem starych ludzi. NIe oszukujmy się ale młodsze pokolenie jest bardziej z informatyzowane, i mogą się zbuntowac paraliżując taką produkcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, tylkochwila133 said:

Skoro młody człowiek bez mieszkania i zabezpieczenia finansowego, nie może zdobyć kapitału poprzez prace, to nie zrobi też dzieci. A starzy ludzie konsumują te dobra, ponieważ nagromadzili ogromne majątki. Młodzi ludzie natomiast muszą się bardziej natrudzić, edukowac itp. To powoduje olbrzymie nierówności, które skończą się głodem starych ludzi. NIe oszukujmy się ale młodsze pokolenie jest bardziej z informatyzowane, i mogą się zbuntowac paraliżując taką produkcje. 

Nieruchomości powinny być tanie. Ich cenę podbija duży nakład pracy, która jest bardzo mocno opodatkowana. Utrudnienie w odrolnianiu ziemi. Sam się budowałem, robiłem dużo sam bo wykonanie niektórych rzeczy to 100PLN+/h. Są już roboty do układania cegieł, domy drukowane z betonu itd. Dojdzie też spadek populacji, więc większy rynek wtórny. Starzy, którzy nagromadzili mają jak najbardziej prawo korzystać z tego co odłożyli. Jeśli młodzi przyjdą i to zabiorą, mogą się liczyć z tym samym na starość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Orybazy said:

Nieruchomości powinny być tanie. Ich cenę podbija duży nakład pracy, która jest bardzo mocno opodatkowana. Utrudnienie w odrolnianiu ziemi. Sam się budowałem, robiłem dużo sam bo wykonanie niektórych rzeczy to 100PLN+/h. Są już roboty do układania cegieł, domy drukowane z betonu itd. Dojdzie też spadek populacji, więc większy rynek wtórny. Starzy, którzy nagromadzili mają jak najbardziej prawo korzystać z tego co odłożyli. Jeśli młodzi przyjdą i to zabiorą, mogą się liczyć z tym samym na starość. 

 

To starzy rządzący podbijają cene mieszkań, ponieważ w ten sposób można zmusić młodych ludzi do pracy, młodzi muszą gdzieś mieszkać. A obecnie ledwo im starcza na opłaty. Fundusze emerytalne międzynarodowe wykupując setki tysięcy apartamentów na całym świecie. W Uk 80 % majątku jest w rękach osób powyżej 40 roku życia, poniżej 40 roku życia jest zaledwie 15%. Młodzi robią obecnie na zaspokajanie potrzeb i konsumpcje starszego pokolenia, a to oni musza płodzić dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, tylkochwila133 said:

Fundusze emerytalne międzynarodowe wykupując setki tysięcy apartamentów na całym świecie.

Ta piramidka musi się kiedyś sypnąć. Nawet puste mieszkania generuje jakieś koszty, trzymanie w nieskończoność nie ma sensu.

Covid może nawet pomoże, dużo ludzi zacznie wyprowadzać się pod miasto. Zamknięcie w domu jest inne gdy masz taras i ogród.

Edytowane przez Orybazy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Orybazy said:

Ta piramidka musi się kiedyś sypnąć. Nawet puste mieszkania generuje jakieś koszty, trzymanie w nieskończoność nie ma sensu.

Covid może nawet pomoże, dużo ludzi zacznie wyprowadzać się pod miasto. Zamknięcie w domu jest inne gdy masz taras i ogród.

 

Oczywiście że tak, to trzeba remontować, restaurować, i nawet wykorzystując narzędzia i automatyzacje, wciąż potrzeba młodych ludzi. A myśle że społeczeńśtwa jednak nie zgodzą się na masową imigracje ludzi z innych części swiata. 

Edytowane przez tylkochwila133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, BumTrarara said:

Efekt dobrobytu.

 

Nie dobrobytu a praw kobiet (nr 1) i wysokiego poziomu medycyny (dokładnie niskiej smiertelności niemowląt) oraz, jak najbardziej w związku w pkt.1, kultury.

Dobrobyt wcale nie jest czynnikiem decydujacym. Nawet nie jest znaczący. Gdyby tak było to na Ukrainie, najbiedniejszym kraju w Europie, dzietność byłaby najwyższa a jest najniższa (tylko Litwa i Bośnia mają mniej, o 1 i 2 setne). Podobnie mógłbym uzasadnić na przykładzie innych krajów Europejskich.

 

 

Przeczytaj artykuł "6 miliardów w Afryce" z 2016. Zrozumiesz co tam, i nie/stety tu, jest głównym czynnikiem napędzającym dzietność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, tylkochwila133 said:

A myśle że społeczeńśtwa jednak nie zgodzą się na masową imigracje ludzi z innych części swiata. 

Nikt ich nie pyta, wystarczy że wojsko ma rozkaz nie bronienia granic a urzędnicy polecenie rozdawania zasiłków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, tylkochwila133 said:

Dlaczego w Polsce nie rodzą się dzieci ? Bo na starego pryka idzie 7 tys. złotych emerytury a dzieci chodzą głodne https://www.o2.pl/informacje/jaroslaw-kaczynski-pokazal-swoja-emeryture-polacy-moga-mu-tylko-pozazdroscic-6527378325817984a

 

Nie prawda. 

 

Dzietność nie zależy od dobrobytu czy zarobkow. Jakby tak było to Afryka powinna mieć dzietność na poziomie 0,5 a Europa Zachodnia po 4-5 dzieci na rodzinę.

 

Jest odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, RealLife said:

 

Nie prawda. 

 

Dzietność nie zależy od dobrobytu czy zarobkow. Jakby tak było to Afryka powinna mieć dzietność na poziomie 0,5 a Europa Zachodnia po 4-5 dzieci na rodzinę.

 

Jest odwrotnie. 

 

Mylisz się w Afryce dzieci nie pracują na rodziców poprzez podatki, w to w Europie było by tak jak w Afryce gdyby nie socjalizm, biurokracja, przywileje osób starszych

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.