Skocz do zawartości

Nowy sprzęt komputerowy


Carl93m

Co wybrać?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą opcję wybrać?

    • Macbook Pro 16 cali, 32 GB i7 9gen. Cena +/- 13.000 PLN  -  piękny komputer, mocarny, wspaniały OS, jedyna wada to fura hajsu. Jakby mi ten komputer posłużył porządnie 4-5 lat to why not?
      2
    • Lenovo Legion 32 GB i7 9 gen. Cena +/- 5000 PLN   -  na tej opcji sporo oszczędzam, rewelacyjny stosunek wydajności do ceny, ale lapek brzydki, a mi zależy też na estetyce
      1
    • Komputer stacjonarny za +/- 6000 PLN  -  zrobiłem sobie zestaw na xkom i wygląda to ekscytująco, bym mógł sobie go samemu złożyć etc.
      8
    • Dokupić sobie 16GB ramu do obecnego kompa - intel core i5 7500, 4 rdzenie, geforce 1050ti
      6
    • Nie kupować nic, zamknąć pizdę i siedzieć cicho, nie ulegać żądzom konsumpcjonizmu
      19


Rekomendowane odpowiedzi

@prod1gybmx weź pod uwagę, że w cenie tego procesora będziesz miał nowe i5 + płytę, czyli wyższe taktowanie 6 rdzeni i 12 wątków.

 

Jeśli grasz w 1080p to procesor nie będzie wąskim gardłem, jeśli grasz w wyższej rozdzielczości to już trochę tak, ale dalej tragedii nie będzie.

 

Natomiast co będzie za 2 lata, jak będzie więcej wymagających tytułów? 

 

Więc może lepiej zmienić płytę i procesor? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mosze Red napisał:

Natomiast co będzie za 2 lata, jak będzie więcej wymagających tytułów? 

Podstawka 1151 miała być na lata... A wyszło jak zwykle. 

Dawno nie siedziałem w częsciach i nie bardzo wiem co jest na topie, ale podobno nowe ryzeny dobrze radzą sobie w gierkach ostatnio, a są znacznie tańsze od intela o podobnej wydajnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prod1gybmx aktualnie ryzen 5 3600 + płyta kosztuje sporo drożej niż i5 + płyta. 

 

A jeśli chodzi o wydajność w grach to między nim, a i5 10400 różnica żadna.

 

W innych zastosowaniach ryzen jest wydajniejszy, ale do grania bez różnicy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, prod1gybmx napisał:

Podstawka 1151 miała być na lata... A wyszło jak zwykle. 

Dawno nie siedziałem w częsciach i nie bardzo wiem co jest na topie, ale podobno nowe ryzeny dobrze radzą sobie w gierkach ostatnio, a są znacznie tańsze od intela o podobnej wydajnosci.

I będzie na lata. Bo poza garstką gadżeciarzy, Większość userów ma leciwy sprzęt o gorszych parametrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Egregor Zeta napisał:

Nie kupować nic, zamknąć pizdę i siedzieć cicho, nie ulegać żądzom konsumpcjonizmu

 

Ulegniesz?

Ja jestem zjebany. Mam ochotę przejechać hajs chyba. Mam kompa, którego powinienem eksploatować do zajechania. Nie zawodzi mnie, ale lubię sprzęt komputerowy i mam taką chęć zakupu, że głowa mała. Zwłaszcza, że nuda i samotność jak chuj... Chyba szukam jakiejś emocji bardziej. 

Przeznaczenie 14k na maca mnie trochę przeraża jednak, ale chciałbym go mieć jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Carl93m napisał:

Przeznaczenie 14k na maca mnie trochę przeraża

Nażresz się tych chamburgerów i będziesz gruby tzn. pulchny. Później będziesz musiał dołączyć do grupy na fb "kocham swoje ciało-akceptuję nadprogramowe kilogramy"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupować nic, zamknąć pizdę i siedzieć cicho, nie ulegać żądzom konsumpcjonizmu.

 

Idą niepewne czasy, ludzie traca prace z powdu pandemi a ty "maca" za 14k chcesz kupywać... ? po za tym masz 15 lat że musisz grać w najnowsze gry na full detalach?

 

Wez ta kase do skarpety wsadz albo wymien z gowno waluty na krypto lub euro/franki, ewentualnie srebne/złote monety.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

piękny komputer, mocarny, wspaniały OS,

 

No to mam dla ciebie rozwiązanie pośrednie. Dokup do swojego laptopa więcej ramu jak było sugerowane, a system postaw z KDE. Jak do pracy to lepiej dystrybucje bez rolling release, może opensuse leap. Wiadomo, że funkcjonalnie nie jest to mac, ale tak wygląda. Tutaj będziesz miał zabawy ile chcesz bo ilość funkcji dostosowania wyglądu jest potężna, a taki efekt:

 

Tutaj porównanie 

https://polentino911.wordpress.com/2020/05/01/my-first-100-days-with-a-macbook-pro-16-impression-macos-vs-kde-linux-comparison/

 

Edytowane przez Erwing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/15/2020 at 10:11 PM, Carl93m said:

@self-aware a Ty pracujesz na Macu? Warto przeboleć te 13 tys. ?

Tak, pracuję. Nie wyobrażam sobie innego sprzętu, mi świetnie się na nim pracuje :) I fakt, że nie mogę grać w gry jest dla mnie zbawienny (choć mnie czasami wkurwia, ale tak jak pisałem przyjdzie na gry czas). Poszukałbym może 16GB ramu to masz od razu z 1000-1500zł taniej chyba, że potrzebujesz aż 32GB.

 

Oczywiście ja kupiłem go ze względu na pracę w IT, tak dla beki żeby sobie wertować strony w necie to nigdy bym nie kupił no bo po co.

 

ps. w obecnej chwili (pandemia) zamknąłbym pizdę i nie kupował nic, poczekał na rozwój wydarzeń.

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@self-aware no niby tak, ale myślę sobie, że jak pieniądze zaczną spadać to się dym na rynku zrobi i nie będę miał nic, a tak to chociaż komputer na kilka lat.

Ja muszę mieć 32gb niestety ;/ 

 

Stacjonarka potężna (jak dla mnie) to byłby koszt równy 6000 pln. Więc 2x mniej niż macbook.

 

@self-aware a orientujesz się dlaczego na allegro niektórzy tanio sprzedają i że wysyłka za kilka miesięcy dopiero? Sprowadzają skądś pewnie, ale ceny mają spoko bo za 8-9k można już kupić Pro 32gb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.