Skocz do zawartości

Jakie balsamy do ciała, olejki, kremy polecacie dla mężczyzn i nie tylko ?


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, NoName napisał:

4x droższy niż krem z Ziaji ? No ale bio :D

 

Ma dobry skład, tyle. U kobiet jest to tym bardziej istotne, gdyż my znacznie więcej sobie na skórę nakładamy, np. od 16rż codzinnie balsam, więc musimy bardziej dbać o to, aby nie było chemii w stylu Ziaja. Niedość, że niektóre składniki źle wpływają po prostu na skórę, to jeszcze mają nieprzyjemne skutki długofalowe, chociażby na żeński układ hormonalny.

 

U Was to ciut co innego, nie znam się, szczególnie, że mniej używacie. 4 dychy to normalna cena, można poprosić babkę z rodziny o taki podarek zamiast świątecznych skarpet. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hatmehit napisał:

U kobiet jest to tym bardziej istotne, gdyż my znacznie więcej sobie na skórę nakładamy

To fakt, jak ktoś używa tych kosmetyków bardzo dużo to już skład może mieć istotne znaczenie. Wtedy warto choć część z nich zamienić na te 100% naturalne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hatmehit napisał:

Najlepiej jest używać produktów bazowych- masła shea czy oleju migdałowego na czystą skórę pokrytą hydrolatem albo dobrych balsamów np. z Ministerstwo Dobrego Mydła/Mokosh/Orientana, jednak tutaj ciężko wybrać niekobiecy aromat. Zostałabym przy czystych masłach, bez dodatków. 

 

Ja bym jeszcze dodała bo się zgadzam: stronę 4 szpaków. Oni mają olejki do brody, pachną i mają dobre składy. Mają też mydła (ale to nie żele do mycia), czy to pachnie nie mam pojęcia. Jeśli chodzi o takie kremy/balsamy typowo pod zapach męski z dobrymi składami to jeszcze fridge, ma kremy dla mężczyzn. Nie wiem jak pachnie, ja nie próbowałam ?, a mąż używa mokosha. Pomadka fridge pięknie pachnie i długo, jedyne co mam z tej firmy ?. Możesz tez spróbować maseł do ciała np. miodowa mydlarnia gentelmen. Mi zapachy maseł się dłużej na ciele utrzymują ale masła są bardzo tłuste, jak masz suchą skórę to ok. Jak nie to będzie to męczące. Z balsamów pięknie pachnie mohosh icon ?. Można sobie powąchać chyba w kontigo jak masz gdzieś obok siebie. Mogłabym w nim nos trzymać cały czas. Poniżej linki. 

 

Bydgoska wytwórnia mydła ma nawet balsam brody ?, no to sama się dowiedziałam. 

 

Jeszcze może poszukać w marce whamissa. I na stronie eco-verde. Oni sprowadzają kosmetyki z dobrym składem. 

 

Zapachy kosmetyków z dobrym składem raczej nie są aż tak intensywne jak te np. z douglasa. Ale moim zdaniem o wiele lepsze niż ziaja.

 

https://www.ecco-verde.pl/whamisa/toner-for-man

https://www.whamisa.co.uk/collections/face/men

https://4szpaki.pl/wyrwidab-mydlo-prawdziwych-mezczyzn?q=mężczyzna

https://4szpaki.pl/mezny-duet?q=mężczyzna

https://4szpaki.pl/brodomir-olejek-do-brody

https://bydgoskawytworniamydla.pl/pl/14-szkocka-broda

https://miodowamydlarnia.pl/masla-do-twarzy-i-ciala/15915-maslo-do-twarzy-i-ciala-gentleman.html

https://www.mokosh.pl/maslo-do-ciala-mokosh-icon-wanilia-z-tymiankiem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako że mam atopowa skórę to używam 

 

- mydło z oliwy z oliwek - pachnie tak sobie, po kilku dniach się przyzwyczaiłem, imo nie ma nic lepszego do mycia twarzy nic coś co jest w 100% z oliwy z oliwek 

- krem dexeryl - kupuje od razu 0.5kg za 35 zł i starcza na długo, jest bardzo lekki, poleciła mi go dermatolog, chociaż nie sprawdzałem składu 

- do mycia ciała i włosów Nivea cream na promocji idzie kupić 500ml za 9 zł, chciałem sobie coś kupić co ładniej pachnie ale raz boję się że pojawi się jakiś syf bo mam alergie i atopowe no i ceny z kosmosu 

- maska z glinki zielonej i niczym poza tym

 

Wcześniej czasem korzystałem sobie z peelingu ale zamówiłem sobie urządzenie do peelingu kawitacyjnego, chce to połączyć z kremem lanbena do wyciągania z wągrów żeby mieć buzię gładka jak pupka niemowlęcia, czyli 

1. Wyciąganie wągrów

2. Peeling kawitacyjny 

3. Maseczka z glinki 

I tak chce podziałać przez kilka tygodni, raz na parę dni 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Patton napisał:

A może to? ?

 

Klasyk :)

16 godzin temu, NoName napisał:

trochę pedalstwo,

Pedalstwo, nie pedalstwo, nie tylko jak cię widzą, tak cię słyszą, ale również , jak cię czują, tak o tobie myślą, co z tego, jak zastosujesz sam gel pod prysznic, skoro po 2h traci zapach. Szczerze lepiej pachnąć balsamem, niż dupą (pierdami), czerstwym nasieniem, spoconym, brudnym fiutem, rybami i niewiadomo czym jeszcze :)

17 godzin temu, JudgeMe napisał:

facet bezwonny

Z tym to zawsze jest problem ;) tym bardziej, ze pracuje fizycznie i w delegacjach i z powodu natężenia zapachów zdarza mi się wchodzić do szatni na bezdechu :)

16 godzin temu, דניאל napisał:

Za kilka miesięcy wejdę w piękny wiek, bo skończę 30 lat. Z tej okazji pierwszy raz w życiu chce sobie kupić męski krem do twarzy.

Dobry temat rzuciłeś na mój wątek, ja stosuje zawsze po goleniu  Nivea, krem po goleniu.

16 godzin temu, NoName napisał:

Byłbyś jak Prodigy ?

Już jednemu koledze, chciałem zrobić na głowie Prodigy na wagarach, jak chodziłem do szkoły średniej, mam złe skojarzenia ;)

16 godzin temu, NoName napisał:

olejek jojoba

Jakiej firmy Ziaja ?

15 godzin temu, slusa napisał:

peelingu kawitacyjnego

Brzmi przerażająco jak petting albo necking

15 godzin temu, slusa napisał:

Ja jako że mam atopowa skór

Byleś z tym u dermatologa ? Czy u ciebie pojawiały się ropienie na czubku głowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Boromir napisał:

Jakiej firmy Ziaja ?

Jeśli olej jojoba, to kupuj czysty, a nie jako składnik aktywny kosmetyku np. z Ziaji. Od cholery marek ma buteleczki, pamiętaj tylko, aby brać w ciemnej, gdyż chroni przed słońcem. Ponadto fajnie kupić taki z zakraplaczem, ale ja po prostu dokupiłam w aptece. Firmy, z których są dobre oleje różnych rodzajów:

-Nacomi

-Mohani

-Nature Queen

-Mira

-Your Natural Side

-Mokosh 

 

Generalnie najlepiej zapomnieć o Ziaji, Nivea i innych takich, aczkolwiek do facetów nie dociera tłumaczenie, że nakładanie sobie parafiny, glikolu propelynowego, parabenów, phenoxentholu, DHA, TEA, nie jest najlepszym rozwiązaniem ani na chwilę ani na czas dłuższy. Baby muszą oczywiście znacznie bardziej na to wszystko uważać, ale też możecie korzystać. Zapłacenie te 10 czy 20zł więcej chleba raczej nie pozbawi, a będzie skuteczniejsze. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Boromir napisał:

Jakiej firmy

Ja mam ten https://www.bodyland.pl/naturplanet-olej-jojoba-100ml-p15205.html

 

Ma atomizer i łatwo się go aplikuje, wystraczy mała ilość. Ja na noc wmasowuję sobie w cerę, a to co zostanie na dłoniach to wcieram w skórę głowy.     

Edytowane przez NoName
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoName @Boromir tylko uważajcie, aby jojoby nie aplikować na odwodnioną skórę, gdyż na dłuższą metę będzie jeszcze bardziej wysuszać. Oleje są emolientami, czyli substancjami zatrzumującymi nawilżenie i aby ich prawidłowo używać należy nałożyć albo na skórę spryskaną hydrolatem (np. rozmarynowym czy neroli), z kremem nawilżającym lub kwasem hialuronowym. Są to naturalne produkty, ale i tak trzeba uważać.

 

Generalnie są takie trzy najbardziej podstawowe kroki, choć ja jako baba i tak je wzbogacam:

-mycie lekkim żelem/pianką przeznaczoną do twarzy

-toniozowanie i przy okazji nawilżenie czystym hydrolatem, a nie chemią z Rossmanna

-nawilżenie i domknięcie go poprzez krem z olejem lub sam olej jeśli ktoś nie chce się bawić w mazidła

 

Zaraz będzie, że to pedalstwo, ale tak minimalistyczne dbanie o skórę jest dość neutralne, a opóźnia pojawianie się objawów starzenia, jeśli się ich nie chce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hatmehit napisał:

tylko uważajcie, aby jojoby nie aplikować na odwodnioną skórę, gdyż na dłuższą metę będzie jeszcze bardziej wysuszać.

Ja mam cerę mieszaną. Nie zauważyłem, żeby jojoba wysuszał ją. Przed nałożeniem myje twarz żelem, więc ten drugi krok z tonizowaniem pomijam :P Ale może sobie kupię jakiś tonik następnym razem i zobaczę czy będzie różnica. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NoName napisał:

więc ten drugi krok z tonizowaniem pomijam

Też długo pomijałam, ale jest spora różnica przy mieszanej cerze. Myjąc twarz pozbawiamy naszą skórę jej normalnego pH, a tonizowanie po prostu je przywraca. Kiedy jest to np. woda rozmarynowa (sama używam różanej i lawendowej, ale wątpię, że gustujecie w takich zapachach) to przy okazji też nawilża skórę przed olejem. Produkty dobrze się zgrywają, a długofalowo opóźniają pojawianie się zmarszek, przebrawień (tutaj szczególnie olej z marchwi), wyprysków oraz po prostu łagodzą. 

 

Mężczyzn ciężko przekonać do poświęcenia dodatkowych 15 sekund w łazience na użycie jakiegoś nowego produktu, ale jak już wprowadzą zmianę, to rzadko żałujecie:P I tak super, że używasz jojoby, pierwszy raz spotkałam się z tym, że facet świadomie i z własnej woli korzysta z naturalnego składnika zamiast najtańszego kremu. 

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hatmehit napisał:

pierwszy raz spotkałam się z tym, że facet świadomie korzysta z naturalnego składnika zamiast najtańszego kremu. 

Najtańszego kremu z Ziaji też używam na dzień ? Ogólnie różnie z tym u mnie, są okresy, że w ogóle nic nie używam, trochę z lenistwa.  Jojobę kupiłem bo gdzie ktoś polecał. Wcześniej miałem czysty arganowy, ale on śmierdzi ptasią kupą, więc nie za bardzo mi podszedł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, NoName napisał:

Najtańszego kremu z Ziaji też używam na dzień ? 

Co za chłop... No ale dobra, i tak nie ma tragedii skoro nie myjesz twarzy zwykłym mydłem jak wielu panom się zdarza?

14 minut temu, NoName napisał:

Wcześniej miałem czysty arganowy

Świeży arganowy pięknie pachnie, jak orzechy! Używam pod oczy oraz włosy, podobnie jak konopny. Jojoba ma dość neutralny aromat i jest baaardzo wszechstronna, leciutka i niezbyt komedogenna, więc to zawsze najlepszy wybór na początek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 10:56, Hatmehit napisał:

Też długo pomijałam, ale jest spora różnica przy mieszanej cerze.

Mam prośbę :) podesłałabyś jakiś film instruktażowy, jak najlepiej jojobę używać ? Z czym mieszać ?

W dniu 17.11.2020 o 11:02, NoName napisał:

śmierdzi ptasią kupą

Nie jest źle, czytałem, ze najdroższe perfumy robi się, czy robiło się z kupy wieloryba.

W dniu 17.11.2020 o 10:34, Hatmehit napisał:

Zaraz będzie, że to pedalstwo,

Nie pedalstwo, tylko dbanie o siebie pedalstwo by było, gdyby jakiś koleś założył tutaj wątek, jak się malować, żeby podobać się innym Chopom, albo jak jajka sobie umalować na pisankę ;)

W dniu 17.11.2020 o 08:05, Baca1980 napisał:

 

"Whisky , koniem i tytoniem".

Albo tym ;)

 

Cholera link się nie wyświetla, chodziło mi o wyciąg z fiuta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 22:17, Hatmehit napisał:

Jedyne co znalazłam,

Dzięki za rady :)

W dniu 16.11.2020 o 13:52, Patton napisał:

A może to? ?

 

W sumie to nie jest złe, cena przystępna, nie jest słodki, możesz się tym popryskać, jak jesteś brudny, spocony, i tak będziesz ładnie pachniał, bardzo intensywny, ładny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.11.2020 o 12:44, JudgeMe napisał:

W zasadzie jest mi obojętne jakich używają mężczyźni. 

A jak zapach jest za słodkawy, alkoholowy ? Nie przeszkadza tobie, jest istotny, jak to się zmiesza z potem może śmierdzieć. Nawet w takim wypadku drogie perfumy nie pomogą, jak ktoś się poperfumuje a następnie spoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 13:05, Hatmehit napisał:

Ziaja ma okropne składy, uważaj na ich kosmetyki.

W czy te składniki firmy Ziaja są złe ?

 

 Kupiłem sobie masło kakaowe, przed spaniem wcieram sobie w ręce zamiast kremu do rąk, powiem ci rewelacja, lepsze niż krem do rąk, i to za jaką cenę.

 

 

https://www.drogerienatura.pl/ziaja-maslo-kakaowe-mlecz.d-ciala-400ml.html

 

W dniu 18.11.2020 o 22:17, Hatmehit napisał:

Jedyne co znalazłam,

Mam prośbę, gdzie kupujesz sobie jojobę ?

Edytowane przez Boromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 20:15, Boromir napisał:

Nie jest źle, czytałem, ze najdroższe perfumy robi się, czy robiło się z kupy wieloryba.

Raczej jak wieloryb puści pawia wskutek niestrawności. Ambra się to nazywa.

 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ambra

 

Jest jeszcze piżmo, też się fajnie pozyskuje:

 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Piżmo

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.