Skocz do zawartości

Reklamy


Rekomendowane odpowiedzi

Unikać reklam w TV 

Marek często wspomina o serialach ,ciociach,babciach a co jest największą manipulacją dzisiejszych czasów .

Ano Reklama ja osobiscie zmieniam kanał lub wychodze na ten czas z pokoju.

Co robi ciepły grubawy miś w  kapciach? 

Pomimo tego że staram się unikać takiej rozrywki parę ostatnio wpadło mi w oko i zauważyłem jeden wzór:

-Mocne pewne siebie kobietki pomimo że tak naprawdę większość to tępe modelki 

-Faceci to cipy pijące piwsko ,ciepłe kluchy i rycerzki naskakujące panią

Także wzorce są nam zapodawane nawet tam mamy pić piwsko być mili i słuchać pań bo one takie mądre

 

I pamiętajmy że one też te reklamy oglądają

 

Ps. Z początku miałem dodać do "Co cię wkurwia" ale uznałem że dlaczego przecież na mnie już to nie działa:D

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sporo tego jest. Częste schematy: np.

-Mąż czy chłopak zostaje sam (lub z kolegami/ z dziećmi) w domu. Coś tam psuje/psują bo to przecież pusty chłop/puste chłopy co nic same zrobić nie potrafią. Wraca żona / dziewczyna i ze spojrzeniem rozumnej mamusi ocenia szkody i przystępuje niczym Wonderwoman do naprawiania szkód.

-Gość coś odwali głupiego to go żona wysyła za karę do.... psiej budy.. 

-Mąż coś próbuje naprawić/coś zbudować..wszystko się sypie - żona (oczywiście wiedziała,że tak będzie :) ) dzwoni więc po fachowców z tej najlepszej fachowej firmy.

-Porażka przy podrywie/oświadczynach..facet wychodzi na łosia.

I oczywiście (komicznie) nieuzasadniona przemoc wobec gościa lub jakiś jego wypadek.

Też mnie to nie rusza tylko szkoda, że młode dziewczyny to oglądają w przerwie czarodziejki z księżyca (czy co tam teraz w modzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusza, nie rusza. Reklamy są ogólnie głupie i takie mają być. Ważne, żeby wzbudzały emocje. Najlepiej te pozytywne oczywiście. Ale najważniejsze żeby zapadły w pamięć.

Ja nie oglądam telewizji ani nie słucham radia. W ogóle. Obecnie przy styczności z nimi mam reakcję alergiczną - dostaję cholery. Poza tym, w dobie Internetu owe media to dla mnie kompletny przeżytek.

Edytowane przez nibynic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądaliście może, Wielebni, bajkę dla dzieci - Świnkę Peppę, hę?

 

Kto w bajce jest debeściak? Mama Świnka - mama świnki Peppy.

 

Kto jest największą ofiarą, niedołęgą, ciamajdą i ćwokiem? A jakże - Tata Świnka ! Ojciec głównej bohaterki! Mama Świnka musi co chwila

interweniować i naprawiać wyrządzone przez niego szkody.

 

Piękna indoktrynacja od najmłodszych lat, co ? Generalnie w każdym odcinku Tata Świnka ośmiesza się. Przekaz oczywisty i sączy się do mózgów trzy czy czteroletnich dziewczynek.

 

S.

 

latest?cb=20130830113627&path-prefix=pl

Edytowane przez Subiektywny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Subiektywny napisał:

Piękna indoktrynacja od najmłodszych lat, co ? Generalnie w każdym odcinku Tata Świnka ośmiesza się. Przekaz oczywisty i sączy się do mózgów trzy czy czteroletnich dziewczynek.

ludziska,

gadacie jak feministki które zobaczą reklamę w której kobieta nie umie zmienić opony i jest raban  :D

nie oglądałem Świnki niestety, pewnie masz rację Sub, ale w wychowaniu córek ani świnka nie zaszkodzi, ani Clint Eastwood nie pomoże, ważne jest to co się prezentuje sobą jako ojciec
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś sync @Tarnawa mamy, bo przymierzałem się właśnie do założenia tematu, ale akurat w "co mnie wkurza". Bo mnie akurat to wkurza. Nawet jeśli sam unikam oglądania reklam, to cała ta trutka sączy się po kropli drążąc podświadomość rzeszy odbiorców i przeprogramowując wzorce.

Reklamy i kino lansują bezlitośnie wizerunek facetów - dupko - idiotów, niezdolnych do sprawnego, samodzielnego funkcjonowania bez korygującej, prowadzącej i kontrolującej ręki pani. System prawny mają już panie po swojej stronie i ewidentnie kroczą w kulturkampfie w kierunku całkowitego zdominowania mężczyzn, poprzez ich upadlanie i odebranie wartości.

@heniek.8 - bagatelizując media nie doceniasz siły "przeciwnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety panie na swoim poczuciu krzywdy zbudowały już niezłe imperium wpływów i manipulacji

idzie im dobrze bo rola ofiary to jedno z ich podstawowych narzędzi 

również jest na tym świecie mnóstwo białych rycerzyków, którzy za wszelką cenę chcą paniom zrobić dobrze

ich prawa zaczynają ewoluować w kierunku poprawności politycznej takiej same jaką widzimy na tematy rasizmu czy żydów

także za jakiś czas samo kwestionowanie ich prawa do miejsca w radzie nadzorczej tylko z powodu tego ze ma wagine może być mocno nie na miejscu

 

szkoda, że faceci nie walczą o swoje prawa 

ale myślę, że samo postawienie się samca w pozycji ofiary wobec kobiety dla wielu brzmi niedorzecznie

i panie sprytnie to wykorzystują

 

u nas jeszcze jest w miarę spokojnie w tym temacie

 

ale w UK np. już są takie jaja: "Zmniejszyć o połowę ilość kobiet w więzieniach...kobiety przestępcy to specjalny przypadek i nie powinna być traktowana w taki sam sposób jak mężczyzna ponieważ wiele z nich to ofiary" - tak rzecze ichniejszy minister sprawiedliwości (http://www.bbc.co.uk/news/uk-31027549).

Dodam, że w UK już został wprowadzony program zmniejszania ilości kobiet za kratkami.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Islam przyjdzie i posprząta :-). Będzie tylko 2 kanały w TV. Na jednym islamskie piosenki z modlitewnika a na drugim facet z kamieniem w łapie przypominający żebyś przełączył na kanał nr 1, bo w przeciwnym wypadku za kwadrans wpada brygada ;-).

Panie się pocieszą chwilę, bo pod własnymi dachami będą miały te wszystkie rozemocjonowane seriale, które mają okazję aktualnie oglądać w TV. Później, to już będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów.

Z tym że chłopy-pizdy a panie takie extra w reklamach/filmach/bajkach/etc. niewiele już można zrobić, bo ktoś ma prosty m. in. EKONOMICZNY Damianie ;-) powód, by zlasować do końca naszym paniom mózgi, tak byśmy zajęci zachowaniami naszych pań, konsumowali jako wypadkową tą wódkę, papierochy, kupowali te samochody na poprawę humoru i chodzili na dziwki ;-).

Jeżeli będzie się to toczyć jak się toczy do teraz, to skończy się tym, że część braci pojedzie tam gdzie inne media i kultura względem mężczyzn, a część umrze fizycznie lub socjalnie walcząc z tym i nowymi "muzułmańskimi" wyzwaniami tu na miejscu ;-).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tarnawa napisał:

Miodowe lata 

Panowie pizdowaci a panie mimo wszystko mocne rozsądne 

 

 

Świat według Kiepskich

 

Paździoch taki filozof i cwaniak, a Helena wyjdzie z domu, krzyknie dwa słowa i już posłusznie ze smutną miną wraca w podskokach do domu.

 

Z Boczka się czasem śmieją, że baby nie ma itp., a jemu źle? Żre i pije ile chce, nikt się mu nie drze za uchem jak pozostałym sąsiadom. :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baca napisał:

Islam przyjdzie i posprząta :-). Będzie tylko 2 kanały w TV. Na jednym islamskie piosenki z modlitewnika a na drugim facet z kamieniem w łapie przypominający żebyś przełączył na kanał nr 1, bo w przeciwnym wypadku za kwadrans wpada brygada ;-).

Panie się pocieszą chwilę, bo pod własnymi dachami będą miały te wszystkie rozemocjonowane seriale, które mają okazję aktualnie oglądać w TV. Później, to już będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów.

Z tym że chłopy-pizdy a panie takie extra w reklamach/filmach/bajkach/etc. niewiele już można zrobić, bo ktoś ma prosty m. in. EKONOMICZNY Damianie ;-) powód, by zlasować do końca naszym paniom mózgi, tak byśmy zajęci zachowaniami naszych pań, konsumowali jako wypadkową tą wódkę, papierochy, kupowali te samochody na poprawę humoru i chodzili na dziwki ;-).

Jeżeli będzie się to toczyć jak się toczy do teraz, to skończy się tym, że część braci pojedzie tam gdzie inne media i kultura względem mężczyzn, a część umrze fizycznie lub socjalnie walcząc z tym i nowymi "muzułmańskimi" wyzwaniami tu na miejscu ;-).

A reszta przejdzie na Islam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, heniek.8 napisał:

l

nie oglądałem Świnki niestety, pewnie masz rację Sub, ale w wychowaniu córek ani świnka nie zaszkodzi, ani Clint Eastwood nie pomoże, ważne jest to co się prezentuje sobą jako ojciec
 

 

Widzisz heniek.8, można żartobliwie napisać że kobiety w swojej masie są trochę jak Światowy Kongres Żydów - oba podmioty są przeczulone na swoim punkcie i ekstremalnie dbają o swój wizerunek w mediach. A co do nieszczęsnej Peppy to owszem, ani świnka nie przeszkodzi ani choćby Schwarzenegger nie pomoże przy wychowaniu cztero czy pięciolatki ale przekaz medialny idzie. I jakieś ziarnko w głowie małej kobietki się zasiewa. Oglądam sporo bajek, wiadomo - mam małą córkę więc poniekąd jestem zobligowany - i widzę trend do przedstawiania kobiet jako zaradnych, rozsądnych i poukładanych a mężczyzn jako ciamajd, niedorajd a w najlepszym razie drobnych cwaniaczków - nawet w moim My Little Pony. Kucyki-faceci to albo tępi mięśniacy jak Big McIntosh, rozchwiani emocjonalnie i dziecięcy jak smok Spike (swoją drogą 100% biały rycerz zakochany po uszy w Rarity) czy cwaniacy - jak bracia Jacyśytam, robiący sok z jabłek na farmie Apple Jack.

 

Śmieszne? A i owszem! Ale ziarnko do ziarnka i mamy widoczny pewien trend.

 

S.

Edytowane przez Subiektywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat opisywany we wcześniejszych postach jest też widoczny w b. popularnym serialu "Ranczo.

Kobiety są zaradne, nowoczesne, prospołeczne, altruistyczne, proeuropejskie, prowadzą biznesy,otwarte na zmiany, myślą o przyszłości, niejednokrotnie utrzymują męża i całą rodzinę, lepiej rządzą gminą czy jakąś firmą.

Faceci zaś: bezmyślni, lubią popić, obskurantyzm przez nich przemawia, robią z siebie pośmiewisko, lenie patentowane, nie dorośli do zmian i Europy, kłótliwi  oraz nietolerancyjni, nie patrzą dalej niż czubek własnego nosa i tak dalej i tak bliżej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, baca napisał:

(...)

Z tym że chłopy-pizdy a panie takie extra w reklamach/filmach/bajkach/etc. niewiele już można zrobić, bo ktoś ma prosty m. in. EKONOMICZNY Damianie ;-) powód, by zlasować do końca naszym paniom mózgi, tak byśmy zajęci zachowaniami naszych pań, konsumowali jako wypadkową tą wódkę, papierochy, kupowali te samochody na poprawę humoru i chodzili na dziwki ;-).

(...)

Już pisałem w innym temacie, żebyś się odbetonował.

Tu Ci napiszę abyś się ode mnie odpierdolił.

Nie życzę sobie personalnych wycieczek.

 

Do moderacji; sorki za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Damian napisał:

Już pisałem w innym temacie, żebyś się odbetonował.

Tu Ci napiszę abyś się ode mnie odpierdolił.

Nie życzę sobie personalnych wycieczek.

 

Do moderacji; sorki za offtop.

 

To sobie go zablokuj i masz po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię jego inne wpisy więc to nie rozwiązuje problemu.

 

Co do tematu reklam. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie dekodera z funkcją nagrywania i jednoczesnego odtwarzania.

Odpalasz nagrywanie i czekasz np. pół godziny, potem przewijasz reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.