Skocz do zawartości

Stan psychiczny Polaków za moment


deleteduser90

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie sami napędzają swój stan emocjonalny poprzez określony tok rozumowania o rzeczach, wystarczy go zmienić i problem z głowy. 

Trudno przewidzieć co będzie, można sobie wróżyć z fusów, ale co to da? 

Najlepiej moim zdaniem zająć się swoimi sprawami, niech każdy robi dalej co do niego należy. 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adrianoob napisał:

Czyli myślisz że te tłumy chcących się umówić na wizytę do psychologa czy psychiatry to ściema? Nie ma problemu i wszystko jest jak zawsze?

 

To nie jest wyjątkowa sytuacja. Jest tak jak przy każdym kryzysie. Nie przymierasz głodem, nie strzelają do Ciebie, nie ukrywasz się po lasach. 

 

Co do tłumów do psychiatry... Słyszałeś o marketingu? Marketing to nie reklama z prostym przekazem "kup to". To wzbudzenie chęci kupna poprzez działania wzbudzające potrzebę. Możesz chodzić jak te tłumy do psychiatry, dostaniesz się lub nie, możesz także kupić książkę JAKUBA CZARODZIEJA za jedyne 33zł i ogarnąć swoje życie :)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie będzie z własnością prywatną? Zostanie całkiem zabrana czy będzie nadal można biznes prowadzić lecz trzeba bedzie jeszcze więcej państwu oddawać % z zarobku?

1 godzinę temu, mac napisał:

Ruch z artystami bajeczny taktyk. Też bym tak zrobił. Otrzymujesz przelew na dużą kwotę, masz ogromne zasięgi, ale ich nie wykorzystasz negatywnie. Do tego nie zwrócisz kasy, bo za duża, więc dobrowolnie się poddajesz, wchodzisz do partii automatycznie. Ten, kto wziął to siedzi w kieszeni na łasce pańskiej.

 

Piękny ruch polityczny. Zamknęli mordy skutecznie całemu środowisku. Jakieś biedaki zaczną krzyczeć to oni powiedzą patrz, ile daliśmy :)

 

A co do stanu psychicznego tak szczerze mówiąc to pilnuję własnej dupy i najbliższych ludzi. Nikt mi nie pomógł kilka lat temu, jak totalnie cierpiałem. Wtedy przeżyłem kryzys życia i co? I chuj. Jakby było trzeba to poszedłbym do śmietnika i wygrzebał jedzenie, albo poprosił, żeby ktoś mi kupił kawałek kiełbasy. Dwa, od zawsze robiłem tak, żeby mieć bardzo niskie koszty utrzymania. U mnie na wiosce kupisz chatę za 70 - 100 000 zł i to spokojnie 2-3 pokoje. Za 800 zeta, jak ścisnę to przeżyję. Ostatnie 3 miechy, jak tylko w domu siedzę to tyle wydałem. Net tani, za 30 zeta można załatwić. 800 zeta to zarobisz na drobnych pracach internetowych nawet. I jest czas na wszystko. Żyjesz w dużym mieście, gdzie wszystko pozamykali, a koszy życia nakurwiają to tak bywa, że wpadasz w depresję. Już lata temu wiedziałem, że lepiej pójść w temat oderwania się od miasta i uniezależnienia online. Kryzys to okazja do kluczowych zmian. Ja mam teraz bardziej wypierdolone. Przestałem się przejmować. Kryzys, nie kryzys nikt nie pomoże, jak sam sobie nie pomożesz. Mały zus jest, 6 miechów można na składce zdrowotnej, ulga na start. Akurat na czas kryzysu coś uruchamiasz i nakurwiasz po 12-16. Jak uruchamiałem biznes to po 16 godzin siedziałem i kurwa ktoś pomógł? xD O naiwności ludzka. Kryzys to jest dla maluczkich i to stały kryzys. To, co teraz jest to nazwali kryzys. Ale ten kryzys jest cały czas, od lat.

Kryzys życia miałeś to chodziło bardziej o finansowy czy psychiczny? Jak udało Ci się z niego wyjść? Ktoś podał pomocną dłoń czy jak odmieniłeś zły los?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adrianoob napisał:

Kryzys życia miałeś to chodziło bardziej o finansowy czy psychiczny? Jak udało Ci się z niego wyjść? Ktoś podał pomocną dłoń czy jak odmieniłeś zły los?

Poświęciłem się po prostu i dałem sobie rok na poskładanie. Jakby się nie udało, kiedy zrobiłbym wszystko, co tylko mogłem bym się odjebał po prostu. Zrobiłem tak, jak sobie założyłem, czyli totalny zapierdol od rana do nocy przez rok, leczenie, utrzymanie wszystkiego, pomimo cierpienia i ogarnąłem w końcu. I tak wiem, że teraz jedyne wyjście z tego bagna to samobój w razie czego. Jest totalna znieczulica, przekonałem się o tym. Ludzie mają na człowieka wyjebane bardziej niż się wydaje. Dopiero w chwili próby to wszystko widać, jak na dłoni. Bawi mnie ten dzisiejszy kryzys. Tak właśnie jest. Wczoraj masz wszystko ok, następnego dnia już planujesz nowe życie, albo odebranie sobie życia. Czysta rzeczywistość.

 

Człowiek myśli, że będzie miał przyszłość, a to jest pułapka. Jak nie działasz dzisiaj, teraz to będziesz miał gówno i kryzys cały czas.

 

Jak pracowałem przez kilka miesięcy w bólu, cierpieniu, a i tak ogarnąłem to po wyjściu z problemów praca to wręcz bajka. Zwykła rutyna sprawia mi wręcz przyjemność. Całkowite przeramowanie i zmiana poziomu trudności. Dlatego w kryzysie, albo lecisz na dno, albo wychodzisz z nowymi możliwościami i zupełnie zmienioną, wzmocnioną psychiką. Jak przetrwasz to wygrasz tak, czy siak. Mam wrażenie, że ten kryzys się wszystkim przyda i może skłoni do myślenia.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Adrianoob said:

to co się teraz dzieje psychicznie z Polakami to jest dramat

Wróć do tego posta za rok.

2 hours ago, Adrianoob said:

Kolejki do psychologów,  psychiatrów, że chyba nigdy tak jeszcze nie było źle ze stanem psychicznym społeczeństwa.

Nareszcie dostają - tak czasem zaległą - pomoc.

Poza tym - czasem oczyszczenie przez ogień, "cios młotem w czerep" jest dokładnie tym, czego potrzebuje śpiący, by się obudzić.

2 hours ago, Adrianoob said:

Marzę o byciu  luzakiem lecz nie umiem się tego nauczyć

To nie jest stan nauczony - to jest przyzwyczajenie. Czym zechcesz zaczniesz być, stanie się z czasem Twoją naturą.

2 hours ago, mac said:

Kryzys to jest dla maluczkich i to stały kryzys. To, co teraz jest to nazwali kryzys. Ale ten kryzys jest cały czas, od lat.

Jak się dobrze przypatrzeć, wcale nie odeszliśmy aż tak daleko od czasów feudalnych, czy nawet niewolnictwa. Jeśli już, to pewne zjawiska są nawet gorsze.

"W Egipcie nie pracowali niewolnicy, pracowali świetnie wykształceni pracownicy na umowach o dzieło. Czasem nawet w ramach eventów dostawali jeść gratis" :)

1 hour ago, Margrabia.von.Ansbach said:

Rzecz dzieje się w Warszawie przyszłości, gdzie praca jest przywilejem a masy dostają 'punkty' za kulturalne zbijanie bąków.

Niezłe, ale mocno czuć tu wpływ Zajdla. Który notabene staje się ze science-fiction, gotowym scenariuszem...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adrianoob napisał:

adal mimo wszystko optymistami?

Polecam

2 godziny temu, NoName napisał:

o skutecznej szczepionce poprawiły mocno nastroje u ludzi

Tak i będą testować na ludziach, będą testować na ludziach jak bydło, czy szczepionka jest dobra, niech Morawiecki najpierw swoją matkę zaszczepi i siebie oraz niech cały PiS się zaszczepi, oraz rządzący, którzy kto popierają.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Adrianoob said:

Chciałbym być luzakiem i się nie przejmować niczym lecz mój charakter jest całkiem inny. Marzę o byciu  luzakiem lecz nie umiem się tego nauczyć.

Jeśli się przejmujesz to możesz zacząć działać, klika pomysłów by być lepiej przygotowanym:

 

- rewizja finansów, ile masz wydatków, oszczędności, jak długo możesz żyć bez dochodów

- samowystarczalność, mieszkasz w mieście, na wsi, masz dostęp do wody, opału, możesz uprawiać, hodować 

- rodzina, przyjaciele, kto, co, jak możecie się razem wspomóc przetrwać ciężkie czasy

- alternatywna prosta ale potrzebna praca, jest coś, możesz się czegoś nauczyć

- masz pomysł co robić gdy  np. będziesz rok, dwa bez pracy, przekwalifikowanie, kursy, studia, co zrobisz z czasem

- jak g trafi w wentylator, czy chcesz potem sprzątać, tworzyć nowa rzeczywistość

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orybazy napisał:

Jeśli się przejmujesz to możesz zacząć działać, klika pomysłów by być lepiej przygotowanym:

 

- rewizja finansów, ile masz wydatków, oszczędności, jak długo możesz żyć bez dochodów

- samowystarczalność, mieszkasz w mieście, na wsi, masz dostęp do wody, opału, możesz uprawiać, hodować 

- rodzina, przyjaciele, kto, co, jak możecie się razem wspomóc przetrwać ciężkie czasy

- alternatywna prosta ale potrzebna praca, jest coś, możesz się czegoś nauczyć

- masz pomysł co robić gdy  np. będziesz rok, dwa bez pracy, przekwalifikowanie, kursy, studia, co zrobisz z czasem

- jak g trafi w wentylator, czy chcesz potem sprzątać, tworzyć nowa rzeczywistość

 

Jedynie jak coś to pójdę do robót drogowych czy ziemnych do łopaty. Taki mam pomysł w najgorszym razie. Już to robiłem kiedyś ale niezbyt mi się do tego pali ?

szkoda że się tak wszystko pojebało.... Już dobrze szło a tu proszę korona spadła z nieba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Adrianoob said:

Już dobrze szło a tu proszę korona spadła z nieba

Zależy wprawdzie co przyjąć za punkt wyjściowy - kontrolowany czy nie "wyciek" wirusa z labu - ale nie wirus to byłoby co innego. Pewnie w podobny deseń, bo "kryzys ekologiczny" zapowiadał już francuski, wysokohierarhiczny żydomason, namaszczony do komunikacji z ludem, Jacques Attali w 2019, sygnalizując go znacznie wcześniej w książce z bodaj 2010 r. "Zachód – 10 lat przed totalnym bankructwem". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kespert said:

Jak się dobrze przypatrzeć, wcale nie odeszliśmy aż tak daleko od czasów feudalnych, czy nawet niewolnictwa. Jeśli już, to pewne zjawiska są nawet gorsze.

"W Egipcie nie pracowali niewolnicy, pracowali świetnie wykształceni pracownicy na umowach o dzieło. Czasem nawet w ramach eventów dostawali jeść gratis" :)

 

Też o tym czytałem, zbyt poważne projekty by wykonywała je niechętna i niekompetentna siła robocza. Niewolnikiem można się było stać jako jeniec wojenny, albo za długi. Była więc odpowiedzialność za własne czyny i nie można było ogłosić się bankrutem. Swoje długi się oddawało lub odpracowywało. 

Co ciekawe, kobiety u nich miały też prawa jak mężczyźni, może przyczyna upadku ich cywilizacji?

 

https://www.historyextra.com/period/ancient-egypt/facts-ancient-egypt-mummification-cleopatra-pharaohs-tutankhamun-life-death/

3 minutes ago, Rnext said:

"Zachód – 10 lat przed totalnym bankructwem". 

Jakaś drama musi być, nie ma wojen światowych to wymyśla się epidemię grypy. Cui prodest scelus, is fecit - trzeba patrzeć kto na tym korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rnext napisał:

Zależy wprawdzie co przyjąć za punkt wyjściowy - kontrolowany czy nie "wyciek" wirusa z labu - ale nie wirus to byłoby co innego. Pewnie w podobny deseń, bo "kryzys ekologiczny" zapowiadał już francuski, wysokohierarhiczny żydomason, namaszczony do komunikacji z ludem, Jacques Attali w 2019, sygnalizując go znacznie wcześniej w książce z bodaj 2010 r. "Zachód – 10 lat przed totalnym bankructwem". 

O kurczę  to nie wiedziałem nic o tym. Czyli to plan już dawno temu założony ?

pedały je...ne i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kespert napisał:

Niezłe, ale mocno czuć tu wpływ Zajdla. Który notabene staje się ze science-fiction, gotowym scenariuszem...

Limes Inferior. Tylko tam o przydziale do pracy lub pójściu na socjal decydował test na inteligencje. Zajdlowska komuna i tak lepsza od tego co nam się szykuje teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Kespert napisał:

Niezłe, ale mocno czuć tu wpływ Zajdla. Który notabene staje się ze science-fiction, gotowym scenariuszem...

 

2 godziny temu, Młody_Pelikan napisał:

Limes Inferior. 

 

Tak, Zajdel i choćby jego świetne Limes Inferior.

 

Generalnie możemy, ogólnie, oczekiwać.

 

1) powolnego wycofywania gotówki na rzecz pieniądza elektronicznego.

2) pieniądz elektroniczny będzie miał 'termin ważności'. Więc go nie odłożycie na czarną godzinę. 

3) wprowadzenia systemu scoringowego jak obecnie w Chinach. Fikasz? Piszesz antysystemowe posty? Dziękuję, blokada na konto bankowe / możliwość podróży / ban na usługi itd

4) odejście od własności do systemu wypożyczania (wszelkie sharingi od hulajnogi na ulicy, poprzez abonamenty na auto, dostęp do filmów/muzyki/gier, abonamentów na mieszkanie itd)

5) zaklajstrowanie piszących rzeczy niemile widziane ze strony systemu - tak jak już dziś Facebook, Twitter czy Instagram zamyka konta wedle uważania i można im podskoczyć.

6) jeszcze większe rozbicie społeczeństwa bo zatomizowanym łatwiej się rzadzi.

 

Idzie era totalnego uzależnienia od Systemu.

System będzie połączeniem rządzących z korporacjami dostarczającymi usługi niezbędne do życia.

Rolę Kowalskiego czy Nowakowej będzie produktywne zasilanie systemu, konsumpcja i szybkie odejście w niebyt po zakończeniu wieku produkcyjnego.

 

Wszystkie puzzle, ułożone razem, zaczynają na to wskazywać.

  • Like 2
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Rolę Kowalskiego czy Nowakowej będzie produktywne zasilanie systemu, konsumpcja i szybkie odejście w niebyt po zakończeniu wieku produkcyjnego.

I to Zajdel też przewidział. Cylinder Van Troffa, społeczeństwo ludzi zamieszkujących księżyc którzy po ukończeniu bodaj 50 roku życia zostawali wystrzeliwani w próżnie, geniusz...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Adrianoob said:

Bayer Full

 

Warto obejrzeć:

 

 

Faktycznie kondycja psychiczna narodu może ulec pogorszeniu, zwłaszcza jak dzieci zostaną na długo w domu. Źle to na nich działa a to odbija się na rodzicach. Do tego zwolnienia, home office-y i ogólny brak stabilizacji.

 

Wspolczesne czasy wymagają posiadania higieny psychicznej. Kolejny powód aby praktykować stoicym jako filozofię życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adrianoob napisał:

to co się teraz dzieje psychicznie z Polakami to jest dramat. Kolejki do psychologów,  psychiatrów, że chyba nigdy tak jeszcze nie było źle ze stanem psychicznym społeczeństwa.

 

Hmmm...

Brak innych rozrywek -> pójdę do psycho-loszki/terapełtki/etc?
Ciekawi mnie demografia tych "walących drzwiami_i_oknami".
I ciekawi mnie, skąd taka teza. Jakieś dane, czy dowód anegdotyczny - "widziałem u Zenka 3 osoby w poczekalni, musi branie jest. To, że byli w uniformach z napisem "Hydraulik Services" i mieli narzędzia to przypadek pewnie".

 

 

7 godzin temu, zychu napisał:

Prace nieproduktywne odejdą w cień

Ale że psycho/socjo/kulturo-loszki out?
No nie wiem, nie wiem...

 

 

8 godzin temu, zychu napisał:

Kto wie, może to właśnie ten prekariat, który za dochód podstawowy pozwoli odebrać sobie resztki wolności?

To najprędzej

1 godzinę temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Idzie era totalnego uzależnienia od Systemu.

A teraz to masz co? Wolność, panie, hulaj dusza?
Człowiek jest zwierzęciem STADNYM. SPOŁECZNYM.

Nie da się być samotną wyspą pośrodku oceanu - w sensie dosłownym: zginiesz bez innych ludzi.

Ergo -> konformizm ZAWSZE był częścią człowieka. Przystosowanie albo śmierć.

Możesz sobie słuchać wolnościowego pierdololo, tylko co to zmienia? Równie dobrze możesz w ramach "uwolnienia się od ucisku" przestać oddychać. Bo to takie uwłaczające godności.

5 godzin temu, Kespert napisał:

Jak się dobrze przypatrzeć, wcale nie odeszliśmy aż tak daleko od czasów feudalnych, czy nawet niewolnictwa. Jeśli już, to pewne zjawiska są nawet gorsze.

"W Egipcie nie pracowali niewolnicy, pracowali świetnie wykształceni pracownicy na umowach o dzieło. Czasem nawet w ramach eventów dostawali jeść gratis"

 

Tu należy wrzucić stwierdzenie, że w interesie właściciela było dbać o dobrostan niewolnika. Żeby miał żarcie, dach nad łbem, ciuch na grzbiecie, jakąś rozrywkę.

Wtedy był WYDAJNYM niewolnikiem -> konwertował "wsad" (wikt & opierunek z przyległościami) na efekty pracy - zysk właściciela.

Ponieważ nowy niewolnik kosztował - bardziej opłacalne było dbanie o dobrostan istniejącego.

 

Powyższe nie ma zastosowania, gdy niewolnik jest taniozastępowalny.

Przykład 1: Hans, nałap no trochę świeżych verdammte Polen, bo ostatni już zasadniczo do utylizacji

Przykład 2: Mam pięćdziesięciu Ukraińców na Twoje miejsce, więc zamknij kurwa ryj i zapierdalaj.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

 

 

 

Tak, Zajdel i choćby jego świetne Limes Inferior.

 

Generalnie możemy, ogólnie, oczekiwać.

 

1) powolnego wycofywania gotówki na rzecz pieniądza elektronicznego.

2) pieniądz elektroniczny będzie miał 'termin ważności'. Więc go nie odłożycie na czarną godzinę. 

3) wprowadzenia systemu scoringowego jak obecnie w Chinach. Fikasz? Piszesz antysystemowe posty? Dziękuję, blokada na konto bankowe / możliwość podróży / ban na usługi itd

4) odejście od własności do systemu wypożyczania (wszelkie sharingi od hulajnogi na ulicy, poprzez abonamenty na auto, dostęp do filmów/muzyki/gier, abonamentów na mieszkanie itd)

5) zaklajstrowanie piszących rzeczy niemile widziane ze strony systemu - tak jak już dziś Facebook, Twitter czy Instagram zamyka konta wedle uważania i można im podskoczyć.

6) jeszcze większe rozbicie społeczeństwa bo zatomizowanym łatwiej się rzadzi.

 

Idzie era totalnego uzależnienia od Systemu.

System będzie połączeniem rządzących z korporacjami dostarczającymi usługi niezbędne do życia.

Rolę Kowalskiego czy Nowakowej będzie produktywne zasilanie systemu, konsumpcja i szybkie odejście w niebyt po zakończeniu wieku produkcyjnego.

 

Wszystkie puzzle, ułożone razem, zaczynają na to wskazywać.

Kiedy można się tego spodziewać? 2030?

1 godzinę temu, bassfreak napisał:

Ja jestem już na skraju załamania nerwowego, praca, relacje damsko męskie, kasa, brak znajomych itd.

Ja również jestem na skraju załamania.  Biznes nie idze, oszczędności już prawie nie mam, koszty stałe są co miesiąc.... powoli psychicznie nie daję rady... przynajmniej dziewczyna jako tako się nadaje kurde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kimas87 napisał:

Przykład Edyta Górniak i jej opinia o statystach w szpitalach przecież tam autentycznie umierają ludzie. Ona za takie opinie publicznie powinna dostać w pysk i ja nie żartuje teraz.

A kogo interesuje opinia Edyty Górniak, Sztura czy Roberta De Niro? Bądźmy poważni, przecież to są celebryci. Interesuje Cię opinia o meczu wybitnego fizyka-noblisty? Każdy w czymś jest dobry, a w innych dziedzinach nie ma nic do powiedzenia. Media próbują kreować autorytety albo wzniecać gównoburze.

 

Górniak ma wybitny talent, nie moje klimaty, ale doceniam, ale jej prywatne zdanie mnie nie interesuje. Nie jest zbyt bystra, w dodatku, jak każdy celebryta, żyje w szklanej bańce.

 

Ps. Jeśli chodzi o moje, prywatne zdrowie psychiczne, wszystko gra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RealLife napisał:

 

Warto obejrzeć:

 

 

Faktycznie kondycja psychiczna narodu może ulec pogorszeniu, zwłaszcza jak dzieci zostaną na długo w domu. Źle to na nich działa a to odbija się na rodzicach. Do tego zwolnienia, home office-y i ogólny brak stabilizacji.

 

Wspolczesne czasy wymagają posiadania higieny psychicznej. Kolejny powód aby praktykować stoicym jako filozofię życia.

Majteczki w kropeczki i wpadło pół banieczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Adrianoob said:

Co myślicie o tym wszystkim? Czy ludzie są/ będą masowo się załamywać psychicznie?

 

Będzie gorzej. Już widać że wzrasta ilość kradzieży. Będą kraść samochody, radia, będzie więcej przestępstw. W mojej mieścinie właśnie jakaś 28 latka z chłopakiem zamordowali jej wujka podrzynając mu gardło (dosłownie historia sprzed kilku dni). Błagał na kolanach żeby nie zabijać. Wrzucili go do rzeki zawiniętego w dywan. Ekonomiczne konsekwencje kryzysu pchną ludzi jak barany w objęcia przestępczości.

 

Spójrz na ludzi którzy chodzą po ulicach. Większość nawet się nie rozgląda przechodząc przez ulicę to jaką perspektywę najbliższych miesięcy mieliby dojrzeć. Będzie źle, i widać już pierwsze sygnały tego. 

 

Ludzi którzy myślą że będzie jak dawniej cały ten kryzys który nadchodzi dotknie najmocniej o ile będą trwać bezmyślnie w tym stanie, a rzesze będą. 

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.