Skocz do zawartości

Stan psychiczny Polaków za moment


deleteduser90

Rekomendowane odpowiedzi

36 minutes ago, Libertyn said:

Prawdziwy socjalizm i komunizm się sprawdził w jednym miejscu. W Kibucach.

Szczególnie jak na początku prosili "braci w wierze" o pomoc, w tym - o zakup artykułów żywnościowych, bo jeść trzeba. W ramach ironii, pomogli głównie "bracia" z USA, dolarami. Oczywiście, z biegiem czasu "błędy i wypaczenia" naprawiano - i dziś kibuc produkuje np. sprzęt wojskowy... ale bardziej przypomina korporację, niż swą pierwotną ideę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kespert napisał:

Szczególnie jak na początku prosili "braci w wierze" o pomoc, w tym - o zakup artykułów żywnościowych, bo jeść trzeba. W ramach ironii, pomogli głównie "bracia" z USA, dolarami. Oczywiście, z biegiem czasu "błędy i wypaczenia" naprawiano - i dziś kibuc produkuje np. sprzęt wojskowy... ale bardziej przypomina korporację, niż swą pierwotną ideę.

No ojej. A Polska miała mnóstwo pomocy z USA po 1918. Też żywnosciowej. A w 1920 to nawet broń nam przysyłano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Libertyn said:

A w 1920 to nawet broń nam przysyłano

Którą pewnie użyto już w 1920r. Ale raczej, to nie ona zdecydowała o wyniku wojny. Natomiast co by było z kibucami bez pomocy... hmmm, ciut gorzej, i nie mógłbyś wtedy dziś powiedzieć, że socjalizm się tam sprawdził.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem w internetach:

https://www.clickondetroit.com/health/good-health/2020/11/18/studies-reveal-alarming-trends-of-anxiety-depression-among-young-adults-during-covid-19-pandemic/

 

"64% młodych dorosłych biorących udział w badaniu deklarowało przygnębienie, depresję, poczucie beznadziei"

 

Wychodzi na to, że w porównaniu z innymi jesteśmy narodem pełnym energii i dobrego humoru. U nas to przynajmniej wkurw jest a nie beznadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Templariusz napisał:

Popieram :) Ja spełniam ostatnio jedno ze swoich malutkich marzeń i zamówiłem sobie franciszkę do rzucania: 

70651193_2727760620601960_2252358133663924224_o.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=V0gOQhMM_lsAX-rD4Af&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=8dea3c310d816997616aa4e7c9753337&oe=5FE188FE

 

Już się nie mogę doczekać kiedy przyjdzie i pójdę sobie porzucać :) 

 

Boski, swego czasu byłem fanem mniejszych ostrzy, bo noży do rzucania, pamiętam, że zniszczyłem tym za małolata rodzicom wiele drzew w ogrodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KolegiKolega napisał:

Takie coś znalazłem w internetach:

https://www.clickondetroit.com/health/good-health/2020/11/18/studies-reveal-alarming-trends-of-anxiety-depression-among-young-adults-during-covid-19-pandemic/

 

"64% młodych dorosłych biorących udział w badaniu deklarowało przygnębienie, depresję, poczucie beznadziei"

 

Wychodzi na to, że w porównaniu z innymi jesteśmy narodem pełnym energii i dobrego humoru. U nas to przynajmniej wkurw jest a nie beznadzieja.

Ja też czuję beznadzieję i brak sensu. Nie wiem czy się starać,  szarpać,  rozwijać jakoś firmę czy zamykać i iść na bezpieczny etat w tych pojebanych czasach. Więc czuję niepokój i beznadzieję tak samo jak murzyny w Detroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 11:45, RENGERS napisał:

Czemu tak dużo ludzi ma depresje? Bo zamiast wyjść na świeże powietrze, to siedzą w domu pijąc, oglądając tv i narzekając na Jarka.

 

Jako zwolennik Pisu, nie podoba mi się to !

 

Kochać Jarka i spacery !

 

comment_16052668905LtzCfV0QizqLCkOzpgOs4

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.