Skocz do zawartości

Nauka języków obcych


xander99

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wiem że było mnóstwo takich tematów. Jednak chciałbym aby ten temat został poświęcony tylko i wyłącznie mojej osobie. Jak dobrze wiecie jestem na 3 roku ekonomii. Niestety kierunek wybrałem pochopnie i teraz patrząc w ogłoszenia ten kierunek jest mocno skorelowany z językiem z którym szło jak po grudzie czyli angielskim. Nie mam pojęcia od czego zacząć. Zainstalowałem duolingo. Jednak wiem że to nie wystarczy. W szkole niby 5 były, ale jeśli miałem sprawdzian z czytania i słuchania zawsze 0 punktów. Nigdy nie miałem talentu do języków no chyba że do rosyjskiego. Chciałbym się nauczyć angola podczas studiów magisterskich. Brałem pod uwagę szkołę językową, ale znajoma odradzała bo ma lekcje finansowane z firmy , ale jest na takim samym poziomie jak na początku. Biorę pod uwagę takie kierunki na magisterce
a) finanse ekonomia biznesu audyt finansowy
b) finanse bankowość ubezpieczenia
c) rachunkowość i zarządzanie finansami
d) zarządzanie logistyka

Nie chce skończyć jak rodzeństwo

a) siostra 10 lat po prawie 1900

b) brat po geodezji 2300 i jest 9 lat po studiach

c) siostra księgowa 6 lat po studiach 2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, xander99 napisał:

Witajcie. Wiem że było mnóstwo takich tematów. Jednak chciałbym aby ten temat został poświęcony tylko i wyłącznie mojej osobie. Jak dobrze wiecie jestem na 3 roku ekonomii. Niestety kierunek wybrałem pochopnie i teraz patrząc w ogłoszenia ten kierunek jest mocno skorelowany z językiem z którym szło jak po grudzie czyli angielskim. Nie mam pojęcia od czego zacząć. Zainstalowałem duolingo. Jednak wiem że to nie wystarczy. W szkole niby 5 były, ale jeśli miałem sprawdzian z czytania i słuchania zawsze 0 punktów. Nigdy nie miałem talentu do języków no chyba że do rosyjskiego. Chciałbym się nauczyć angola podczas studiów magisterskich. Brałem pod uwagę szkołę językową, ale znajoma odradzała bo ma lekcje finansowane z firmy , ale jest na takim samym poziomie jak na początku. Biorę pod uwagę takie kierunki na magisterce
a) finanse ekonomia biznesu audyt finansowy
b) finanse bankowość ubezpieczenia
c) rachunkowość i zarządzanie finansami
d) zarządzanie logistyka

Nie chce skończyć jak rodzeństwo

a) siostra 10 lat po prawie 1900

b) brat po geodezji 2300 i jest 9 lat po studiach

c) siostra księgowa 6 lat po studiach 2500

W zasadzie w Polsce na etacie są takie zarobki poza Warszawą,Gdańskiem i kilku innych. Nie ma się co dziwić, papier że studia skończone ma prawie co drugi... Mam nadzieję że będziesz zarabiać 5 razy więcej niż rodzeństwo ale nie będzie łatwo w tym kraju raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spider napisał:

Ja się na zajęcia zawsze uczyłem z książek i dokładnie to, co było zadane przez wykładowcę. Moim zdaniem ogólna znajomość języka w szkole, czy na studiach nie jest tak istotna, jak przyswojenie konkretnej wiedzy, którą potrzebuje się na teraz, na jutrzejszy egzamin.

 

O ile na normalną naukę języka zawsze polecam wyjazd zagranicę, to jeżeli chodzi o studia, czy szkołę - bierz książkę do ręki i wkuwaj.

Mi chodzi ogólnie o przyszłość jako wykorzystanie go w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, xander99 napisał:

brat po geodezji 2300 i jest 9 lat po studiach

Geodeci tak mało zarabiają ?

14 godzin temu, xander99 napisał:

siostra 10 lat po prawie 1900

To samo prawo ? Przecież w Policji można nachapać punktów mając prawo przy rekrutacji.

14 godzin temu, xander99 napisał:

zarządzanie logistyka

To sobie odpuść ludzi z wykształceniem logistycznym jest multum. Wystarczy ci podyplomowa, jakbyś chciał robić i przy okazji z dwa języki płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.