Skocz do zawartości

Wywóz Ziemi z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam bracia chciałbym zapytać o pewną sprawe,zatrudniłem się przy budowie obwodnicy mojego miasta jako pracownik fizyczny do odbycia praktyk studenckich i dużo mam okazji przebywać z kierownikiem i inżynierem ale nie do tego zmierzam.Na tej inwestycji jest dużo ziemi (czarnoziemy) które są wywozone do lokalnego biznesmena (który miał szemrane interesy i jest zamożny) wykorzystuje ja aby wyrównać sobie teren pod baterie słoneczne i chciałbym zapytać o legalnosc tego interesu w świetle prawa ponieważ jakby nie patrzeć podczas budowy ziemia należy do miasta a firma ma za zadanie wybudować droge a ziemia zostaje chyba wyprowadzana za kasę do tego gościa bo dużo tego jeździ, kasa pewnie jest dzielona na kadrę kierownicza i majstrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, wkm said:

chciałbym zapytać o legalnosc tego interesu w świetle prawa

Ani nikt tutaj, ani pewnie też Ty, nie ma wglądu do umowy ani rozliczeń finansowych takiej inwestycji.

Miasta czasami podpisują umowy łączone - np. sprzedaż ziemi pod budowę drogi, z adnotacją że miasto w zamian zorganizuje np wyrównanie placu; albo w drugą stronę, że dev wybuduje miastu drogę w ramach budowy osiedla, ale za działki miejskie.

Jeśli masz uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, należy się z tym udać do odpowiednich organów - w tym przypadku Policji. Oni mogą Ci też udzielić informacji, czy masz możliwość złożyć zawiadomienie anonimowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.